بررسی بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت در بلاگ هرمس اپلای

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت

ایجاد شرایط اشتغال در اقتصادهای برتر دنیا از جمله کانادا و آمریکا مانند دریافت مدرک دانشگاهی مرتبط ممکن است سال‌های طولانی بین ۲ تا ۴ سال حداقل طول بکشد. باتوجه‌به این نکته که گاهی تخصص افرادی که به واسطه آن وارد بازار کار می‌شوند، با رشته دانشگاهی متفاوت است، این مسئله ارائه مدرک دانشگاهی به‌عنوان پیش نیاز چالش سبز می‌شود‌. ازاین‌رو بسیاری از کشورهای برتر اقتصاد با بازار کاری فعال مثل استرالیا، کانادا و آلمان امکان مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای را نیر فراهم کرده‌اند. در این مقاله به بررسی بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به کشورهای مختلف می‌پردازیم. مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید تا بدانیم بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت کدام است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای به آمریکا امکان‌پذیر است؟

بله؛ آمریکا از جمله‌ کشورهایی با بازار کاری فعال است که امکان مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای را نیز ایجاد می‌کند. این رشته‌ها شامل مشاغل در حوزه درمان و تخصص‌های حوزه تکنولوژی می‌شود. به‌طورکلی مشاغل کادر درمان به‌ویژه پرستاری برای همه کشورها مورد‌نیاز است. ازاین‌رو این عناوین را در لیست رشته های فنی حرفه ای کانادا و برخی از کشورهای اروپایی مثل آلان نیز مشاهده می‌کنیم. در ادامه به بررسی لیست بهترین مهارت ها برای مهاجرت به آمریکا می‌پردازیم.

عنوان رشته مدرک پرستاری تکنولوژی اطلاعات طراحی گرافیک فناوری و تعمیرات خودرو
توضیحات با کمبود پرستار در آمریکا، این مدرک برای اخذ ویزای کار مانند H-1B بسیار مفید است. متخصصین در زمینه‌های مختلف تکنولوژی اطلاعات می‌توانند از طریق ویزاهای H-1B برای کار در آمریکا درخواست دهند. طراحان گرافیک می‌توانند از طریق ویزای TN تحت قرارداد USMCA بین آمریکا، کانادا و مکزیک برای کار و اقامت در آمریکا درخواست دهند. دارندگان مدارک در این زمینه می‌توانند در بازار کار آمریکا که به‌شدت به متخصصین فنی نیازمند است، موقعیت‌های شغلی مناسبی پیدا کنند.

این موارد از بهترین مدرک فنی حرفه ای برای کار به شما کمک می‌کنند تا در بازار کار آمریکا به موفقیت بیشتری برسید.

برترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا

طبق اطلاعات به دست آمده استرالیا از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۳، تصمیم دارد که میزبان بیش از ۱۰۰۰۰۰ مهاجر که از رشته های فنی و حرفه ای فارغ التحصیل باشد. در ادامه برخی از پرتقاضاترین و بهترین مشاغل فنی برای مهاجرت به استرالیا می‌پردازیم.

زمینه رشته فنی نام شغلی سقف اشتغال
خدمات حسابداری ۲۷۴۶
کشاورزی کشاورز ۱۰۰۰
کشاورزی مشاور کشاورزی
کشاورزی مهندس کشاورزی
کشاورزی تکنسین کشاورزی
کشاورزی باغبان
صنعت لوله کش
صنعت جوشکار
صنعت نجار ۸۵۳۶
هنر نوازنده ۱۰۰۰
هنر موسیقی دان
خدمات معلم کودکان ۲۲۹۴
خدمات مربی ورزش ۴۰۷۱
صنعت مکانیک بیش از ۶۰۰۰
صنعت الکترونیک ۱۳۱۳
هنر معمار ۵۰۶۰
هنر/ صنعت نقشه بردار ۱۰۰۰
کشاورزی دامپرور ۵۹۳۴

برای مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه‌های مهاجرتی موجود برای فارغ التحصیلان بهترین رشته‌ های فنی و حرفه ای، لازم است که حداقل ۵ سال سابقه کاری مرتبط با مدرک‌تان داشته باشید. البته این مدت با دارا بودن گواهینامه فنی حرفه ای کشور استرالیا، کاهش پیدا می کند و ممکن است این میزان به ۳ سال تبدیل شود. برای اینکه توانایی و شیوه کار شما ارزیابی شود، مصاحبه‌ای ترتیب داده می‌شود که شما باید در آن زمان بتوانید توانایی و شیوه کاری خود را به خوبی توضیح دهید. در ادامه به بررسی رشته های مناسب مهاجرت به استرالیا می‌پردازیم.

نام رشته دیپلم پرستاری دیپلم مهندسی برق دیپلم تکنسین سردخانه و تهویه مطبوع دیپلم فناوری اطلاعات
توضیحات این دوره‌ها به شما مهارت‌های لازم برای کار در بخش‌های مختلف پزشکی را می‌دهند و اغلب در فهرست مهارت‌های مورد نیاز استرالیا قرار دارند. مهندسین برق از جمله حرفه‌های پرتقاضا در استرالیا هستند و دوره‌های فنی و حرفه‌ای در این زمینه می‌توانند شانس شما برای کسب اقامت دائم را افزایش دهند. این تخصص نیز به دلیل نیاز مداوم در استرالیا، اغلب در فهرست مشاغل مورد نیاز قرار می‌گیرد. با‌توجه‌به رشد سریع بخش فناوری و نیاز به متخصصین امنیت سایبری و مهندسین نرم‌افزار، دوره‌های مرتبط با IT می‌توانند مسیر خوبی برای اقامت دائم باشند.

این مدارک نه‌تنها مهارت‌های عملی و تخصصی لازم برای ورود به بازار کار استرالیا را به شما می‌دهند، بلکه در بسیاری از موارد، به‌طور‌مستقیم در فهرست مشاغل موردنیاز دولت استرالیا قرار دارند که می‌تواند به شما در کسب اقامت دائم کمک کند.

ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای؛ یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به استرالیا

مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا؛ مناسب‌ترین مدرک‌ها کدامند؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار فنی برنامه‌های مهاجرتی ویژه این مدارک به کانادا مهاجرت کنید، لازم است که سابقه کار مشخصی داشته باشید. اگر سابقه کار به صورت تمام وقت را دارید، باید این سابقه بین ۲ الی ۵ سال باشد و شما حداقل ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار بوده باشید. در ادامه به بررسی بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به کانادا می‌پردازیم.

شغل های فنی گروه شغلی در کانادا
شغل های صنعتی چون برق، ساخت و ساز و … کد noc سری  72
شغل های مربوط به تعمیر و نگهداری و بهره برداری کد noc سری 73
شغلی های مربوط به منابع طبیعی چون کشاورزی و … کد noc سری 82
شغل های مربوط به کنترل، تولید و پردازش کد noc سری 92

اگر به زبان فرانسه تسلط دارید، باید حداقل در مهارت مکالمه و شنیدن سطح clb5 و در مهارت‌های خواندن و نوشتن در سطح clb4 باشید ؛ این ویژگی شانس شما را برای اشتغال در فرصت‌های کاری مختلف با انواع مدرک فنی حرفه ای بین المللی برای مهاجرت را فراهم می‌کند.

بررسی پرتقاضاترین رشته های فنی حرفه ای برای مهاجرت به آلمان

با کمبود نیروی کار ماهر در بخش‌های مختلف، فرصت‌های فراوانی برای مهاجرت به المان با مدرک فنی و حرفه ای و کسب درآمد بالا ایجاد شده است. کشور آلمان درهای خود را به روی متخصصان خارجی به‌ ویژه افرادی که دارای مدرک فنی هستند، باز کرده است. دریافت ویزای آلمان از طریق ارائه مدرک بهترین رشته های فنی حرفه ای برای مهاجرت امکان دسترسی به بازار کار پویای این کشور را ایجاد می‌کند. در ادامه به بررسی مدرک بهترین مشاغل فنی برای مهاجرت به آلمان می‌پدازیم.

نام رشته برای دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای مکانیک صنعتی تکنسین دندانسازی تکنسین برق مهندسی بهداشت و درمان
توضیحات با‌توجه‌به نیاز بالا به نیروی کار فنی در صنعت ساخت و ساز و تولید، داشتن مهارت‌های مکانیک صنعتی فرصت‌های شغلی متعددی را فراهم می‌کند. افراد با مدرک فنی حرفه‌ای تکنسین دندانسازی می‌توانند بعد از گذراندن دوره‌های تطبیقی و اخذ تاییدیه‌های لازم، در موسسات دندانپزشکی به کار مشغول شوند. با تخصص در اتوماسیون و سیستم‌های برقی، می‌توانید در بخش‌های مختلف صنعتی و ساختمانی به کار مشغول شوید. با‌توجه‌به کمبود نیرو در بخش‌های بهداشت و درمان، داشتن مدارک فنی در این زمینه می‌تواند به شما امکان دسترسی به فرصت‌های شغلی فراوانی را بدهد.

در کشور آلمان تقاضا برای متخصصان ماهر در زمینه‌های فنی مختلف در حال افزایش بوده و دولت این کشور فعالانه به دنبال افراد واجد شرایط برای پر کردن این موقعیت‌ها است. لیست شغل‌های فنی موردنیاز آلمان هر ساله به‌روز می‌شود که در جدول زیر می‌توانید جدیدترین آن­ را مشاهده کنید.

شغل متوسط حقوق ماهیانه
متخصص برق ساختمان 3000 تا 4000 یورو
متخصص برق صنعتی 3000 تا 4500 یورو
سازنده ابزار آلات موسیقی 2000 تا 3500 یورو
نقشه‌کش 3500 تا 4500 یورو
طراح لباس 2500 تا 4500 یورو
سازنده طلا و جواهر 2500 تا 3000 یورو
جوشکار 3000 تا 3500 یورو
قناد 2500 یورو
آشپز 1800 تا 2500 یورو
خیاط 2500 یورو
سنگ‌تراش 2700 تا 3500 یورو
لوله‌کش 3000 تا 5000 یورو
متخصص صنایع چوب و مبلمان 4500 یورو
نجار 4500 تا 5000 یورو
طراح دکوراسیون 3500 تا 4000 یورو
نصاب 3500 یورو
حسابدار 2500 تا 6000 یورو
متخصص بیمه و امور مالی 3000 تا 7500 یورو
متخصص IT 3800 تا 5000 یورو

کشور آلمان راه‌های مختلفی را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد تا از فرصت‌های شغلی به وجود آمده استفاده کنند. یکی از رایج‌‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به آلمان از طریق ارائه بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت، اقدام از طریق پورتال‌های آنلاین کار و آژانس‌های استخدام است. پورتال‌های شغلی آنلاین مانند Indeed، LinkedIn و Xing پلتفرم‌های محبوبی بوده که کارفرمایان در آنها فرصت‌های شغلی را ارسال می‌کنند. متقاضیان کار می‌توانند در این وب‌ سایت‌ها پروفایل ایجاد کرده و رزومه خود را آپلود کنند تا سریع‌ تر توسط کارفرمایان دیده شوند.

 مدرک فنی حرفه ای فناوری اطلاعات؛ یکی از مدارک مورد‌نیاز برای مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای

مهاجرت با مدارک فنی و حرفه‌ای به کشورهای مختلف فرصت‌های مختلفی را برای اشتغال در صنعت پویای بین‌آلمللی فراهم می‌کند. این فرصت‌ها نه تنها برای اشتغال در موقعیت‌های شغلی حرفه‌ای، بلکه برای ورود به دوره‌های کارآموزی نیز کاربرد دارند. برای مثال میان لیست رشته های آوسبیلدونگ المان، شانس اخذ پذیرش از دوره‌های کارآموزی برای برخی از رشته‌ها بالاتر خواهد بود. در ادامه به برخی از شرایط اشتغال در موقعیت‌های شغلی با بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت می‌پردازیم.

  • ارزیابی مدارک: برای شروع مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای، بسیاری از کشورها نیاز دارند که مدارک تحصیلی و حرفه‌ای شما توسط مراجع رسمی در آن کشور ارزیابی شوند تا معادل‌سازی شوند. این فرآیند به شما کمک می‌کند تا از اعتبار مدرک خود در آن کشور اطمینان حاصل کنید.
  • ویزای کار: بسیاری از کشورها ویزای خاصی برای افرادی با مهارت‌های فنی و حرفه‌ای ارائه می‌دهند. برخی از این ویزاها شامل شرایطی مانند داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در آن کشور یا نشان دادن توانایی تامین مالی خود و خانواده‌تان در طول اقامت‌تان می‌شوند.
  • داشتن مهارت‌های زبانی: دانستن زبان کشور مقصد در مهاجرت با انواع مدرک فنی حرفه ای بین المللی برای مهاجرت به منزله کلید ورود به برخی از موقعیت‌های شغلی به شمار می‌رود.

برای دستیابی به اطلاعات دقیق‌تر و مرتبط با کشور خاصی که مد نظر دارید، مراجعه به وب‌سایت‌های رسمی مربوط به مهاجرت و ویزاهای آن کشور مثل توصیه می‌شود.

دریافت ویزای کاری؛ یکی از شرایط مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای

مدرک فنی آلمان

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

کشور آلمان مقصد محبوبی برای بیشتر مهاجران محسوب می شود که در چند دهه گذشته به واسطه اخذ سیاست های مهاجرتی ساده تر و شرایط مهاجرتی آسان تر به این کشور، این محبوبیت افزایش چشم گیری داشته است.

ارزیابی رزومه شما با‌توجه‌به بهترین مشاغل فنی برای مهاجرت توسط متخصصین مهاجرتی

در این مقاله به بررسی بهترین مدرک‌های فنی و حرفه ای برای مهاجرت پرداختیم تا بدانیم هر کشور میزبان چه متخصص‌هایی بدون مدرک دانشگاهی است. آلمان، کانادا، آمریکا، استرالیا و انگلیس از جمله کشورهایی هستند که بهترین مدرک های فنی برای مهاجرت را قبول می‌کنند‌.

برای انتخاب بهترین مقصد مهاجرتی باید فاکتورهای مختلفی از جمله نیاز بازار کار کشور مقصد، مدرک‌های فنی حرفه ای قابل قبول و در نهایت رزومه خود را ارزیابی کنید. برای این کار می‌توانید با موسسه‌های اعزام دانشجو تماس بگیرید. قطعا تجربه سال‌ها فعالیت در حوزه کاریابی این موسسه بهترین راهکار در مسیر مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای و انتخاب بهترین رشته های فنی برای مهاجرت به شمار می‌رود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا چیست؟
حسابداری کشاورزی مشاور کشاورزی تکنسین کشاورزی باغبان لوله کش جوشکار نجار نوازنده موسیقی دان معلم کودکان مربی ورزش مکانیک الکترونیک معمار نقشه بردار دامپرور از محبوب ترین و پرمتقاضی ترین رشته های مورد نیاز مدرک فنی حرفه ای است
بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا چیست؟
مشاغل فنی در کشور کانادا، در حال رشد و شکوفایی هستند و این موضوع باعث شده است تا مشاغل بسیار خوبی در رشته های فنی برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به وجود بیاید و برنامه های مهاجرتی ویژه ای برای فارغ التحصیلان رشته های فنی به کانادا شکل بگیرد
میزان مهارت زبان برای مهاجرت به کنادا با مدرک فنی حرفه ای چقدر است؟
چهار امتیاز در بخش خواندن آیلتس، سه و نیم امتیاز برای نوشتن و ۵ امتیاز برای مکالمه و شنیدن نیاز است
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

348 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
7 ماه قبل

درود فراوان
من رویه کوب مبل هستم
از کجا برای مهاجرت اقدام کنیم

خانم میرخانی
پاسخ به  رضا
7 ماه قبل

سلام رضا عزیز وقتتون بخیر
لطفا سن و مدرک تحصیلی بفرمایید

بیان
10 ماه قبل

سلام من خانم 36ساله هیتم لیسانس عمران دارم و دوسال بدون بیمه در شرکت مهندسین مشاور کار ریز متره و کارهای مربوط ب عمران انجام دادم و الان در فنی حرفه ای با مدرک مربیگری عمران مدرس چندین درس عمرانی از جمله جوشکاری و تکنسین ازمایشگاه عمران و غیره میباشم در ضمن بنده دانشجوی ترم اخر ارشد سازه هستم
و مدرک فنی حرفه ای acdl و اتوکد دارم ایا شانسی برای دریافت ویزای کاری در المان دارم
در ضمن دو فرزند ۱۲ساله و ۴ساله دارم و همسرم ۳۷ساله و مکانیک پتروشیمی با سابقه ی ۱۵سال کار و بیمه و داری مدارک جوشکاری عادی و ارگن هستن
و دانش زبانی بنده در حد a12میباشد

خانم میرخانی
پاسخ به  بیان
10 ماه قبل

سلام برای امریکا اقدامی نداریم
برای کانادا یا المان میتونید مرتبط با رشتتون جاب افر اقدام کنید و از اون طریق خانوادگی مهاجرت و اقامت طی زمان دریافت کنید

1 13 14 15
کادر هرمس اپلای