بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت

امروزه یکی از راه های مهاجرت، استفاده از برنامه های مهاجرتی است که امکان اخذ آن ها با استفاده از مدارک فنی حرفه ای وجود دارد. شرایط مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای، برای هر کشور متفاوت می باشد و از این رو طبیعی است که بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به هر کشوری، متفاوت باشد، به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله شما را با بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به برخی از کشورهای محبوب مهاجرین در سال 2021 آشنا کنیم.

اگر می خواهید بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا و استرالیا که بهترین کشور ها برای مهاجرت با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای می باشند، را بدانید، با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا

طبق اطلاعات به دست آمده استرالیا از سال 2018 تا سال 2023، تصمیم دارد که میزبان بیش از 100000 مهاجر که از رشته های فنی و حرفه ای فارغ التحصیل شده اند، باشد.

جدولی که در ادامه مشاهده می کنید، برخی رشته های پر متقاضی در کشور استرالیا هستند که دارا بودن مدرک فنی و حرفه ای در آن حوزه ها، بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا محسوب می شود.

زمینه رشته فنینام شغلیسقف اشتغال
خدماتحسابداری2746
کشاورزیکشاورز1000
کشاورزیمشاور کشاورزی
کشاورزیمهندس کشاورزی
کشاورزیتکنسین کشاورزی
کشاورزیباغبان
صنعتلوله کش 
صنعتجوشکار 
صنعتنجار8536
هنرنوازنده1000
هنرموسیقی دان
خدماتمعلم کودکان2294
خدماتمربی ورزش4071
صنعتمکانیکبیش از 6000
صنعتالکترونیک1313
هنرمعمار5060
هنر/ صنعتنقشه بردار1000
کشاورزیدامپرور5934

همانطور که مشاهده می کنید، زمینه کشاورزی، صنعت و خدمات بیشترین تقاضا شغلی را دارند، از این رو می توان نتیجه گیری کرد، بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به استرالیا مدرکی فنی حرفه ای در یکی از حوزه های کشاورزی، صنعت و خدمات، می باشد.

لازم بدانید که برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به استرالیا مهاجرت کنید، لازم است که مدارک شما ارزیابی شود و به منظور این ارزیابی شما باید در آزمون عملی شرکت فرمایید.

مقاله پیشنهادی :

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا

کدام کشور برای مهاجرت شما مناسب تر است؟

مشاوران ما با بررسی شرایط سنی، تحصیلی و کاری شما بهترین پیشنهاد را به شما مشاوره خواهند داد...

شرایط مهاجرت به استرالیا با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای:

 • دارا بودن سابقه کار

  برای مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه های مهاجرتی موجود برای فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای، لازم است که حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبت با مدرکتان داشته باشید. البته این مدت با دارا بودن گواهینامه فنی حرفه ای کشور استرالیا، کاهش پیدا می کند و ممکن است این میزان به 3 سال تبدیل شود.

  پشت سر گذاشتن مصاحبه

  برای اینکه توانایی و شیوه کار شما ارزیابی شود، مصاحبه ای ترتیب داده می شود که شما باید در آن زمان بتوانید توانایی و شیوه کاری خود را به خوبی توضیح دهید.

عوامل تاثیر گذار در میزان امتیاز شما برای دریافت ویزا های مربوط به دارندگان مدارک فنی و حرفه ای:

 • سن
 • تجربه کاری
 • میزان تسلط به زبان
 • انگلیسی
 • داشتن تحصیلات در استرالیا
 • دارا بودن اسپانسر ایالتی یا
 • فامیلی

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا

مشاغل فنی در کشور کانادا، در حال رشد و شکوفایی هستند و این موضوع باعث شده است تا مشاغل بسیار خوبی در رشته های فنی برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به وجود بیاید و برنامه های مهاجرتی ویژه ای برای فارغ التحصیلان رشته های فنی به کانادا شکل بگیرد.

بهترین شغل های فنی برای مهاجران در کانادا:

شغل های فنیگروه شغلی در کانادا
شغل های صنعتی چون برق، ساخت و ساز و …کد noc سری  72
شغل های مربوط به تعمیر و نگهداری و بهره برداریکد noc سری 73
شغلی های مربوط به منابع طبیعی چون کشاورزی و …کد noc سری 82
شغل های مربوط به کنترل، تولید و پردازشکد noc سری 92
بهترین شغل های فنی برای مهاجران در کانادا

مقاله پیشنهادی :

شرایط مهاجرت به کانادا با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای:

 • دارا بودن پیشنهاد شغلی

 • دارا بودن سابقه کار

  برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه و برنامه های مهاجرتی ویژه این مدارک به کانادا مهاجرت کنید، لازم است که سابقه کار مشخصی داشته باشید. اگر سابقه کار به صورت تمام وقت را دارید، باید این سابقه بین 2 الی 5 سال باشد و شما حداقل 30 ساعت در هفته مشغول به کار بوده باشید.

  در رابطه با سابقه کار های نیمه وقت این زمان برابر است و توجه داشته باشید که باید حداقل 15 ساعت در هفته مشغول کار بوده باشید.

  دارا بودن سطح مشخصی از زبان انگلیسی یا فرانسه

  برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به کانادا مهاجرت کنید، لازم است که حداقل نمره ذکر شده زیر در بخش های مختلف آزمون آیلتس را داشته باشید:

  بخش خواندن: 4

  بخش نوشتن: 5/3

  بخش مکالمه و شنیدن: 5

  اگر به زبان فرانسه تسلط دارید، باید حداقل در مهارت مکالمه و شنیدن سطح clb5 و در مهارت های خواندن و نوشتن در سطح clb4 باشید تا بتوانید از برنامه مهاجرتی ویژه فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای استفاده کنید.

رویاهاتو بساز!

برای بررسی رایگان شرایط مهاجرتی خود به کانادا و دیگر کشور ها همین الان فرم زیر را پر کنید
فرم ارزیابی رایگان

سوالات متداول

حسابداری کشاورزی مشاور کشاورزی تکنسین کشاورزی باغبان لوله کش جوشکار نجار نوازنده موسیقی دان معلم کودکان مربی ورزش مکانیک الکترونیک معمار نقشه بردار دامپرور از محبوب ترین و پرمتقاضی ترین رشته های مورد نیاز مدرک فنی حرفه ای است

مشاغل فنی در کشور کانادا، در حال رشد و شکوفایی هستند و این موضوع باعث شده است تا مشاغل بسیار خوبی در رشته های فنی برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به وجود بیاید و برنامه های مهاجرتی ویژه ای برای فارغ التحصیلان رشته های فنی به کانادا شکل بگیرد

چهار امتیاز در بخش خواندن آیلتس، سه و نیم امتیاز برای نوشتن و 5 امتیاز برای مکالمه و شنیدن نیاز است

این سابقه بین 2 الی 5 سال باشد و شما حداقل 30 ساعت در هفته مشغول به کار بوده باشید

دارا بودن پیشنهاد شغلی
دارا بودن سابقه کار
دارا بودن سطح مشخصی از زبان انگلیسی یا فرانسه

بنر

340 پاسخ

 1. سلام .
  من برنامه نویسی با زبان سی پلاس رو بلدم و مدرک ش رو هم دارم از دانشگاه تهران
  ۲۳ سالمه مدرک زبان هم دارم حدودا یک سال و نیم هم سابقه کار دارم میتونم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم؟ بعد من توی ایران تو ورزش خودم یعنی کشتی فعلا اول هستم تاثیری داره؟

  1. بله میتونید اقدام کنید باید دقیق تر فایلتون بررسی بشه برای اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. سوابق ورزشی شما تاثیر خاصی نداره در این روش از مهاجرتتون

 2. سلام من آتش نشان هستم مدرک دیپلمم کامپیوتره کاردانیمم مدیریت علمی کاربردی مدرک دیگه ایی ندارم میشه راهنماییم کنین واسه مهاجرت به آلمان یا کانادا چیکار کنم

  1. سلام وقتتون بخیر.
   برای راهنمایی دقیقتر باید اطلاعات ببشتری از شما داشته باشیم. لطفا فرم ارزیابی رو پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .

 3. سلام وقت بخیر من ۲۳ سال هستم لیسانس مهندسی پزشکی با معدل ۱۸.۴۰ دارم . الان دوران خدمت سربازی رو سپری میکنم علاوه بر این دارای مدرک فنی و حرفه ای هم هستم ‌. خواستم بپرسم مدرک فنی حرفه ای در مهاجرت تحصیلی تاثیر بسزایی داره یا نه در مهارج ت کاری تاثیر داره ؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در موضوع تحصیلی از این بابت میتونه تاثیر داشته باشه که گپ تحصلیتون رو توجیه کنه . در موضوع کاری تاثیر زیادی داره افراد میتوانند فقط با مدرک فنی حرفه ای و بدون مدرک دانشگاهی هم اقدام کنند.

 4. من 22 ساله هستم و لیسانس دبیری علوم اجتماعی از دانشگاه فرهنگیان دارم و الان معلم مقطع دبیرستان هستم.
  برای من چه روشی برای مهاجرت مناسب هست؟
  معدل دانشگاهم 18 هست و درحال خوندن زبان هستم
  میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟
  چه مهارتی رو کسب کنم تا بعد از مهاجرت و حتی قبل از اون برام مفید باشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر.
   با توجه به شرایطی که دارید پیشنهاد میکنیم از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنید .
   برای دریافت بورسیه در حال خاضر برای ایتالیا میتوانید اقدام کنید.

 5. سلام
  در مورد مهاجرت به کانادا ممنون میشم راهنمایی کنید
  من مدرک تحصیلیم کاردانی الکترونیک هست ولی 2 سال سابقه کار توی کارگزاری بورس به عنوان تدوینگر ویدئو و تولید کننده ویدئو های موشن گرافیک دارم ( با بیمه ). هیچ مدرکی تو زمینه کاری ندارم و همه چیز رو خودم یاد گرفتم ولی میتونم خیلی راحت از مجتمع فنی تهران 3 تا مدرک مرتبط بگیرم. مجرد هستم و 30 سالمه و زبان انگلیسیم هم خوبه میتونم آیلتس 8 بگیرم و کارت پایان خدمت دارم. با این شرایط میتونم برای برنامه های فدرال اسکیلد ورکر یا برای فدرال اسکیل تریدز اقدام کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر.
   خیر متاسفانه امتیاز کافی کسب نمیکنید . باید شانستون رو برای سایر روش ها یا سایر کشور ها امتحان کنید
   برای مثال روش هایی مثل سرمایه گذاری در کانادا

 6. درود و خسته نباشید
  من یه سوالی داشتم با مدرک فنی حرفه ای شیرینی بزی با ۳یا۴ سال سابقه کار میشه برای کشورهایی مثل انگلیس یا کانادا اقدام کرد؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر متاسفانه آفر کاری در زمینه این رشته ها ارائه نشده .

   1. سلام خداقوت. میخواستم ببینم بهترین مدرک فنی حرفه ای برای ویزای کاری جهت دعوت شدن از کشور اسپانیا چه مدرکی هستش؟با چه مدرکی میتونم راحت تر و زودتر دعوت بشم. ممنون

   2. سلام . برای کشور اسپانیا با مدرک فنی و حرفه ای کشور آلمان شرایط خیلی مناسبی وجود داره

 7. سلام،وقتتون بخیر،من ۲۹ سالم هست و فارغ التحصیل ارشد مهندسی مواد از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم،دوسال گپ تخصیلی دارم و در این دوسال چهار مدرک فنی و حرفه ای مرتبط با رشتم رو گرفتم و همسرم هم ۳۱ سالشون ارشد سازه دانشگا اصفهان هستن پیمانکار ساختمان با توانایی بالا در زمینه جوشکاری،ولی سابقه بیمه نداریم،می خواستم بدونم برای جاب آفر و یا تحصیل میتونیم اقدام کنیم؟و یا کدوم بهتره؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   شرایط اولیه ای که فرمودید مناسبه برای جاب آفر اما لازمه که اطلاعات تکمیل تری از شما داشته باشیم . برای راهنمایی بهتر فرم ارزیابی را پر کنید تا کارشناسان ما به صورت دقیق شرایط شما را بررسی کنند

 8. سلام
  من 36 سالمه مدرک لیسانس حسابداری دارم متاهل هستم همسرم 45 سالشه یک فرزند یکسال و نیم هم دارم ،12 سال سابقه کار حسابداری دارم و همسرم 15 سال سابقه کار حسابداری داره با این توضیحات امکان مهاجرت برای من به کدوم کشور با خانواده وجود داره ؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   پیشنهاد میکنیم از روش هایی مثل سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام کنید .

 9. سلام من ۲۹ سالمه ولیسانس حقوق دارم مدرک فنی و حرفه ای مرتبط با کیک پزی و شیرینی پزی دارم و فعلا در اموزشگاه کیک و شیرینی مشغول کار هستم شوهرمم ۳۳ سالشه و حدودا ۲۰ سال سابقه تجربی مکانیک داره ولی مدرک فنی و حرفه ای نداره ولی مسلط به زبان خارجه نیستیم دو تا هم بچه ۵ ساله و ۱۱ ساله دارم امکان مهاجرت داریم یا خیر

  1. سلام وقتتون بخیر .
   پیشنهاد ما این هست که همسرتون مدرک فنی حرفه ای بگیرند و به موازات پروسه مهاجرتشان زبان آلمانی هم بخوانند که بتوانیم برای ایشان از طریق جاب آفر اقدام کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *