بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت

امروزه یکی از راه های مهاجرت، استفاده از برنامه های مهاجرتی است که امکان اخذ آن ها با استفاده از مدارک فنی حرفه ای وجود دارد. شرایط مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای، برای هر کشور متفاوت می باشد و از این رو طبیعی است که بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به هر کشوری، متفاوت باشد، به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله شما را با بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به برخی از کشورهای محبوب مهاجرین در سال ۲۰۲۱ آشنا کنیم.

اگر می خواهید بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا و استرالیا که بهترین کشور ها برای مهاجرت با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای می باشند، را بدانید، با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا

طبق اطلاعات به دست آمده استرالیا از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۳، تصمیم دارد که میزبان بیش از ۱۰۰۰۰۰ مهاجر که از رشته های فنی و حرفه ای فارغ التحصیل شده اند، باشد.

جدولی که در ادامه مشاهده می کنید، برخی رشته های پر متقاضی در کشور استرالیا هستند که دارا بودن مدرک فنی و حرفه ای در آن حوزه ها، بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا محسوب می شود.

زمینه رشته فنی نام شغلی سقف اشتغال
خدمات حسابداری ۲۷۴۶
کشاورزی کشاورز ۱۰۰۰
کشاورزی مشاور کشاورزی
کشاورزی مهندس کشاورزی
کشاورزی تکنسین کشاورزی
کشاورزی باغبان
صنعت لوله کش
صنعت جوشکار
صنعت نجار ۸۵۳۶
هنر نوازنده ۱۰۰۰
هنر موسیقی دان
خدمات معلم کودکان ۲۲۹۴
خدمات مربی ورزش ۴۰۷۱
صنعت مکانیک بیش از ۶۰۰۰
صنعت الکترونیک ۱۳۱۳
هنر معمار ۵۰۶۰
هنر/ صنعت نقشه بردار ۱۰۰۰
کشاورزی دامپرور ۵۹۳۴

همانطور که مشاهده می کنید، زمینه کشاورزی، صنعت و خدمات بیشترین تقاضا شغلی را دارند، از این رو می توان نتیجه گیری کرد، بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به استرالیا مدرکی فنی حرفه ای در یکی از حوزه های کشاورزی، صنعت و خدمات، می باشد.

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا

لازم بدانید که برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به استرالیا مهاجرت کنید، لازم است که مدارک شما ارزیابی شود و به منظور این ارزیابی شما باید در آزمون عملی شرکت فرمایید.

شرایط مهاجرت به استرالیا با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای:

 • دارا بودن سابقه کار

برای مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه های مهاجرتی موجود برای فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای، لازم است که حداقل ۵ سال سابقه کاری مرتبت با مدرکتان داشته باشید. البته این مدت با دارا بودن گواهینامه فنی حرفه ای کشور استرالیا، کاهش پیدا می کند و ممکن است این میزان به ۳ سال تبدیل شود.

 • پشت سر گذاشتن مصاحبه

برای اینکه توانایی و شیوه کار شما ارزیابی شود، مصاحبه ای ترتیب داده می شود که شما باید در آن زمان بتوانید توانایی و شیوه کاری خود را به خوبی توضیح دهید.

شرایط مهاجرت به استرالیا با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای:

عوامل تاثیر گذار در میزان امتیاز شما برای دریافت ویزا های مربوط به دارندگان مدارک فنی و حرفه ای:

 • سن
 • تجربه کاری
 • میزان تسلط به زبان
 • انگلیسی
 • داشتن تحصیلات در استرالیا
 • دارا بودن اسپانسر ایالتی یا
 • فامیلی

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا

مشاغل فنی در کشور کانادا، در حال رشد و شکوفایی هستند و این موضوع باعث شده است تا مشاغل بسیار خوبی در رشته های فنی برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به وجود بیاید و برنامه های مهاجرتی ویژه ای برای فارغ التحصیلان رشته های فنی به کانادا شکل بگیرد.

بهترین شغل های فنی برای مهاجران در کانادا:

شغل های فنی گروه شغلی در کانادا
شغل های صنعتی چون برق، ساخت و ساز و … کد noc سری  72
شغل های مربوط به تعمیر و نگهداری و بهره برداری کد noc سری 73
شغلی های مربوط به منابع طبیعی چون کشاورزی و … کد noc سری 82
شغل های مربوط به کنترل، تولید و پردازش کد noc سری 92

شرایط مهاجرت به کانادا با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای:

 • دارا بودن پیشنهاد شغلی
 • دارا بودن سابقه کار

برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه و برنامه های مهاجرتی ویژه این مدارک به کانادا مهاجرت کنید، لازم است که سابقه کار مشخصی داشته باشید. اگر سابقه کار به صورت تمام وقت را دارید، باید این سابقه بین ۲ الی ۵ سال باشد و شما حداقل ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار بوده باشید.

شرایط مهاجرت به کانادا با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای:

در رابطه با سابقه کار های نیمه وقت این زمان برابر است و توجه داشته باشید که باید حداقل ۱۵ ساعت در هفته مشغول کار بوده باشید.

دارا بودن سطح مشخصی از زبان انگلیسی یا فرانسه

برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به کانادا مهاجرت کنید، لازم است که حداقل نمره ذکر شده زیر در بخش های مختلف آزمون آیلتس را داشته باشید:

بخش خواندن بخش نوشتن بخش مکالمه و شنیدن
۴ 5.3 ۵

اگر به زبان فرانسه تسلط دارید، باید حداقل در مهارت مکالمه و شنیدن سطح clb5 و در مهارت های خواندن و نوشتن در سطح clb4 باشید تا بتوانید از برنامه مهاجرتی ویژه فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای استفاده کنید.

بهترین مدرک فنی حرفه ای مهاجرت به آلمان

با کمبود نیروی کار ماهر در بخش‌های مختلف، کشور آلمان درهای خود را به روی متخصصان خارجی به ویژه افرادی که دارای مدرک فنی هستند، باز کرده است. دریافت ویزای آلمان با مدرک فنی مزایای زیادی از جمله فرصت‌های شغلی فراوان، دسترسی به مؤسسات آموزشی عالی، استانداردهای بالای زندگی و… را برای افرادی که به دنبال ارتقای چشم‌انداز شغلی خود و کشف فرصت‌های جدید هستند، ارائه می‌دهد.

مشاغل پرتقاضای فنی در آلمان

در کشور آلمان تقاضا برای متخصصان ماهر در زمینه‌های فنی مختلف در حال افزایش بوده و دولت این کشور فعالانه به دنبال افراد واجد شرایط برای پر کردن این موقعیت‌ها است. لیست شغل‌های فنی مورد نیاز آلمان هر ساله به روز می‌شود که در جدول زیر می‌توانید جدیدترین آن­ را مشاهده کنید.

شغل متوسط حقوق ماهیانه
متخصص برق ساختمان 3000 تا 4000 یورو
متخصص برق صنعتی 3000 تا 4500 یورو
سازنده ابزار آلات موسیقی 2000 تا 3500 یورو
نقشه‌کش 3500 تا 4500 یورو
طراح لباس 2500 تا 4500 یورو
سازنده طلا و جواهر 2500 تا 3000 یورو
جوشکار 3000 تا 3500 یورو
قناد 2500 یورو
آشپز 1800 تا 2500 یورو
خیاط 2500 یورو
سنگ‌تراش 2700 تا 3500 یورو
لوله‌کش 3000 تا 5000 یورو
متخصص صنایع چوب و مبلمان 4500 یورو
نجار 4500 تا 5000 یورو
طراح دکوراسیون 3500 تا 4000 یورو
نصاب 3500 یورو
حسابدار 2500 تا 6000 یورو
متخصص بیمه و امور مالی 3000 تا 7500 یورو
متخصص IT 3800 تا 5000 یورو

شرایط مهاجرت به آلمان بوسیله مدرک فنی حرفه‌ ای

برای اخذ ویزای آلمان پس از انتخاب بهترین مدرک فنی حرفه ‌ای برای مهاجرت، مدارک خاصی مورد نیاز است که باید آنها را ارائه دهید. مدارک مورد نیاز شامل پاسپورت معتبر، نامه اثبات تمکن مالی برای حمایت از خود در طول اقامت و دریافت پوشش بیمه درمانی می‌شوند. علاوه بر این، متقاضیان باید با ارائه مدرک زبان که توسط آزمون‌ هایی مانند TestDaF یا Goethe-Zertifikat تأیید شده باشد، مهارت خود را در زبان آلمانی نشان دهند.

ارائه مدارک تحصیلی و ریزنمرات دوره فنی به همراه ترجمه رسمی آنها نیز از دیگر مدارک لازم برای مهاجرت به آلمان است. برای افزایش شانس دریافت ویزا توصیه می‌شود مدارک اضافی مانند انگیزه‌ نامه‌هایی که در آن هدف از اقامت در این کشور و نحوه همسویی با اهداف شغلی را توضیح می‌دهند، به مقامات مربوطه ارائه کنید. علاوه بر این، داشتن نامه پذیرش از یک کارفرما یا دانشگاه آلمانی می‌تواند به طور قابل توجهی درخواست شما را مؤثرتر کند.

نحوه کاریابی مشاغل فنی در آلمان

کشور آلمان راه‌های مختلفی را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد تا از فرصت‌های شغلی به وجود آمده استفاده کنند. یکی از رایج‌ ترین راه‌ها اقدام از طریق پورتال‌های آنلاین کار و آژانس‌های استخدام است. پورتال‌های شغلی آنلاین مانند Indeed، LinkedIn و Xing پلتفرم‌های محبوبی بوده که کارفرمایان در آنها فرصت‌های شغلی را ارسال می‌کنند. متقاضیان کار می‌توانند در این وب‌ سایت‌ها پروفایل ایجاد کرده و رزومه خود را آپلود کنند تا سریع‌ تر توسط کارفرمایان دیده شوند.

آژانس‌ های استخدام نیز در تطبیق متقاضیان با فرصت‌های شغلی مناسب تخصص دارند. این آژانس‌ها با استفاده از شبکه‌های گسترده‌ می‌توانند راهنمایی‌های ارزشمندی را برای آشنایی با بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت ارائه دهند. در لیست زیر بهترین وب‌ سایت‌ های کاریابی در کشور آلمان را مشاهده می‌کنید.

 • rugeld.de
 • gigajob.com
 • meinestadt.de
 • heise.de

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

کشور آلمان مقصد محبوبی برای بیشتر مهاجران محسوب می شود که در چند دهه گذشته به واسطه اخذ سیاست های مهاجرتی ساده تر و شرایط مهاجرتی آسان تر به این کشور، این محبوبیت افزایش چشم گیری داشته است.

سخن آخر

با استفاده از برنامه های مهاجرتی میتوان از مدارک فنی حرفه ای برای مهاجرت استفاده کرد. مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای در هر کشوری متفاوت است. ما در این مقاله شرایط مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای در کشور استرالیا و کانادا را با جزئیات توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای را دارید میتوانید با پرکردن فرم ارزیابی داخل این مقاله از کارشناسان مجرب موسسه هرمس مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا چیست؟
حسابداری کشاورزی مشاور کشاورزی تکنسین کشاورزی باغبان لوله کش جوشکار نجار نوازنده موسیقی دان معلم کودکان مربی ورزش مکانیک الکترونیک معمار نقشه بردار دامپرور از محبوب ترین و پرمتقاضی ترین رشته های مورد نیاز مدرک فنی حرفه ای است
بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا چیست؟
مشاغل فنی در کشور کانادا، در حال رشد و شکوفایی هستند و این موضوع باعث شده است تا مشاغل بسیار خوبی در رشته های فنی برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به وجود بیاید و برنامه های مهاجرتی ویژه ای برای فارغ التحصیلان رشته های فنی به کانادا شکل بگیرد
میزان مهارت زبان برای مهاجرت به کنادا با مدرک فنی حرفه ای چقدر است؟
چهار امتیاز در بخش خواندن آیلتس، سه و نیم امتیاز برای نوشتن و ۵ امتیاز برای مکالمه و شنیدن نیاز است
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

348 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
1 ماه قبل

درود فراوان
من رویه کوب مبل هستم
از کجا برای مهاجرت اقدام کنیم

خانم میرخانی
پاسخ به  رضا
1 ماه قبل

سلام رضا عزیز وقتتون بخیر
لطفا سن و مدرک تحصیلی بفرمایید

بیان
5 ماه قبل

سلام من خانم 36ساله هیتم لیسانس عمران دارم و دوسال بدون بیمه در شرکت مهندسین مشاور کار ریز متره و کارهای مربوط ب عمران انجام دادم و الان در فنی حرفه ای با مدرک مربیگری عمران مدرس چندین درس عمرانی از جمله جوشکاری و تکنسین ازمایشگاه عمران و غیره میباشم در ضمن بنده دانشجوی ترم اخر ارشد سازه هستم
و مدرک فنی حرفه ای acdl و اتوکد دارم ایا شانسی برای دریافت ویزای کاری در المان دارم
در ضمن دو فرزند ۱۲ساله و ۴ساله دارم و همسرم ۳۷ساله و مکانیک پتروشیمی با سابقه ی ۱۵سال کار و بیمه و داری مدارک جوشکاری عادی و ارگن هستن
و دانش زبانی بنده در حد a12میباشد

خانم میرخانی
پاسخ به  بیان
5 ماه قبل

سلام برای امریکا اقدامی نداریم
برای کانادا یا المان میتونید مرتبط با رشتتون جاب افر اقدام کنید و از اون طریق خانوادگی مهاجرت و اقامت طی زمان دریافت کنید

1 13 14 15
کادر هرمس اپلای