ویزای همراه دوره زبان سوئد

ویزای همراه دوره زبان سوئد

ویزای همراه دوره زبان سوئد مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سوئد یکی از برترین مقاصد تحصیلی اروپا است. این کشور با داشتن آموزش باکیفیت و امکانات پس از تحصیل، فرصتی برای تحصیل و زندگی در یکی از شادترین کشورهای جهان می‌باشد. یکی از بهترین نکات در مورد تحصیل در سوئد این است که سیستم تحصیلی آن بسیار فراگیر می‌باشد. در واقع سیستم‌های تحصیلی و دوره‌های مختلف آن برای افراد در هر سنی و با هر توانایی‌، سازگار هستند. همچنین این کشور شرایطی را فراهم کرده است تا از نگرانی‌های افرادی که تمایل به تحصیل در سوئد همراه با خانواده خود دارند، کم کند. در این مقاله به ویزای همراه دوره زبان سوئد می‌پردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط دریافت ویزای همراه دوره زبان سوئد

افرادی که موفق به دریافت ویزا برای تحصیل در دوره زبان بیش از ۳ ماه در کشور سوئد شده‌اند، می‌توانند جهت اخذ مجوز اقامت برای اعضای خانواده خود نیز درخواست دهند. به خانواده این افراد مجوز ملاقات در طول دوره تحصیلی داده می‌شود. این مجوز صرف‌نظر از طول دوره تحصیلی زبان‌آموز، فقط برای یک سال داده خواهد شد.

برای استفاده از این ویزا، متقاضیان باید مدارکی را برای اثبات رابطه با زبان‌آموز ارائه دهند. این فرآیند همچنین مستلزم اثبات وجوه مالی کافی برای مدت اقامت در سوئد است. زمان رسیدگی به این درخواست بین ۲ تا ۳ ماه می‌باشد. درخواست را می‌توان به‌ صورت آنلاین ارسال کرد که بسیار سریع‌تر و روشی مناسب است. در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانید برای اجازه اقامت همراه سوئد اقدام کنید:

 • شخصی که برای همراهی او در سوئد اقدام می‌نمایید، دارای مجوز اقامت تحصیل برای بیش از سه ماه باشد.
 • پاسپورت معتبر داشته باشید.
 • برای دوره اقامتی که درخواست می‌کنید، از تمکن مالی کافی برخوردار باشید. برای این منظور معمولا نیاز به ۳۶۲۲.۵۰ کرون در ماه برای بزرگسالان و ۲۱۷۳.۵۰ کرون در ماه برای هر کودک خواهد بود. توجه داشته باشید این مقادیر تقریبا به ‌صورت سالانه تغییر می‌کنند. به این ترتیب، مهم است که همیشه برای آخرین اطلاعات به وب‌سایت مربوطه مراجعه کنید.
 • قصد داشته باشید در سوئد با شخصی که برای تحصیل دوره زبان به سوئد مهاجرت کرده است، زندگی کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه دوره زبان سوئد

۱.کپی صفحاتی از پاسپورت که موارد زیرا را نشان می‌دهند:

 • اطلاعات شخصی
 • عکس
 • امضا
 • شماره پاسپورت
 • کشور صادرکننده گذرنامه
 • مدت اعتبار پاسپورت
 • آیا شما اجازه زندگی در کشورهایی غیر از کشور مبدأ خود را دارید یا خیر.

اگر گذرنامه فرد در شرف انقضا است، باید آن را تمدید کند. زیرا نمی‌توانید بیش از مدت اعتبار پاسپورت خود مجوز دریافت نمایید.

۲.اسنادی مانند صورت‌حساب بانکی، برای اثبات تمکن مالی کافی (به زبان انگلیسی).

۳.یک کپی از گواهی ازدواج یا معادل آن (در مورد ازدواج‌های ثبت‌شده اعمال می‌شود).

۴.اسنادی که نشان می‌دهند شما در کشور مبدا با هم زندگی کرده‌اید، مانند گواهی ثبت جمعیت، قرارداد اجاره مشترک یا مدرک خرید مشترک خانه شما.

۴.نامه کوتاهی از زبان‌آموز که در آن تأیید می‌کند شما قصد دارید با هم در سوئد زندگی کنید. (اگر هم‌زمان برای مجوز درخواست نمی‌کنید.)

مدارک باید توسط یک مترجم رسمی به زبان سوئدی یا انگلیسی ترجمه شوند. شما باید همیشه یک کپی از اسناد اصلی را همراه داشته باشید. همچنین مطمئن شوید که اطلاعات اسنادی که ارسال می‌کنید، به ‌وضوح قابل‌مشاهده باشند. در کپی پاسپورت، شکل‌ها و کاراکترهای بالا و پایین صفحات گذرنامه نیز باید به ‌وضوح قابل‌مشاهده و خوانا باشند.

چه افرادی می‌توانند برای ویزای همراه دوره زبان سوئد درخواست دهند؟

افراد زیر به‌ عنوان اعضای خانواده به ‌حساب می‌آیند و می‌توانند برای ویزای همراه سوئد درخواست نمایند.

 • زن
 • شوهر
 • شریک زندگی مشترک
 • فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال.

مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه دوره زبان سوئد برای فرزندان زیر ۱۸ سال

اگر شما والدین یک کودک زیر ۱۸ سال هستید که در سوئد برای تحصیل دوره زبان بیش از ۶ ماه زندگی می‌کند، می‌توانید برای اجازه اقامت درخواست دهید. شما و کودک باید قبلا با هم زندگی کرده باشید و قصد شما باید این باشد که شما و کودک با هم در سوئد زندگی کنید. درخواستی از این نوع اغلب با همان قوانینی ارزیابی می‌شود که برای افرادی که به دلیل پیوند با یکی دیگر از اعضای خانواده درخواست می‌کنند، اعمال می‌گردد.

اگر فرزندان زیر ۱۸ سال دارید که با شما به سوئد نقل‌مکان می‌کنند، باید مدارک آنها را نیز به درخواست خود نیز ضمیمه کنید.

 • کپی صفحات گذرنامه کودک که نشان‌دهنده اطلاعات شخصی شامل موارد زیر هستند:
 1. عکس
 2. امضا (در صورت وجود)
 3. شماره گذرنامه
 4. کشور صادرکننده گذرنامه
 5. مدت اعتبار گذرنامه
 6. اینکه آیا آنها اجازه زندگی در کشورهایی غیر از کشور مبدا خود را دارند یا خیر.
 • -اگر گذرنامه کودک در آستانه انقضا است، باید آن را تمدید کنید. زیرا کودک نمی‌تواند بیش از مدت اعتبار پاسپورت خود مجوز دریافت نماید.
 • -اسنادی مانند صورت‌حساب بانکی که ثابت می‌کنند ترتیباتی برای حمایت از کودک وجود دارد.
 • -شناسنامه یا مدرک دیگری برای تولد فرزند که نام والدین را نشان دهد.
 • -رضایت سرپرست دیگر، در صورتی ‌که او به سوئد نیایند یا مدرکی مبنی بر اینکه کودک، تک سرپرست است. این سند می‌تواند حکم دادگاه یا گواهی فوت در صورت فوت والد دیگر باشد. در صورت وجود سرپرستی مشترک، کپی پاسپورت سرپرست دیگر یا مدارک شناسایی دیگری نیز باید ارائه شوند.
 • -مدارک فرزندخواندگی در صورت فرزندخواندگی.

ویزای همراه دوره زبان سوئد برای فرزندان بالای ۱۸ سال

اگر فرزندان بالای ۱۸ سال سن دارند، در موارد خاصی می‌توانند برای اقامت با والدی که دارای مجوز اقامت دائم در سوئد است، درخواست دهند. این امر مستلزم این است که فرزندان و والد با هم زندگی کنند و از نظر اجتماعی و عاطفی به یکدیگر وابسته باشند. بنابراین جدایی از هم برای آنها دشوار خواهد بود.

برای اینکه بتوان به ‌عنوان همسر درخواست داد، باید مدرکی مبنی بر زندگی مشترک برای حداقل ۶ ماه اخیر داشته باشید.

ویزای همراه دوره زبان سوئد برای همسر یا شریک زندگی

برای اینکه بتوان به ‌عنوان همسر درخواست داد، باید مدرکی مبنی بر زندگی مشترک برای حداقل ۶ ماه اخیر داشته باشید. اگر کمتر از ۶ ماه است که با هم زندگی می‌کنید، بعید است که اداره مهاجرت این درخواست را تایید کند.

مدارک زندگی مشترک عموماً در قالب صورت‌حساب‌هایی برای هر ماه در طول ۶ ماه گذشته ارائه می‌شوند که حاوی نام، آدرس و تاریخ باشند. همچنین می‌توانید قراردادهای اجاره، فیش حقوقی یا هر مدرک دیگری که می‌تواند زندگی مشترک شما را ثابت کند، ارائه دهید. مدارک باید هم برای شما و هم برای همسرتان ارائه شود و حداقل ۶ ماه زندگی مشترک (یک آدرس) را نشان دهد.

نحوه درخواست ویزای همراه دوره زبان سوئد

 • برای درخواست ویزای همراه سوئد باید از کشور مبدا خود یا کشور دیگری خارج از سوئد که در آن اجازه زندگی را دارید، درخواست دهید. این مجوز باید قبل از سفر به سوئد صادر شده باشد.
 • در ابتدا، توجه به این نکته مهم می‌باشد که مقررات اداره مهاجرت سوئد ممکن است گاهی تغییر کنند. به این ترتیب، عاقلانه است که به طور منظم وب‌سایت آنها را برای آخرین اطلاعات بررسی کنید.
 • اگر فرد دارای مجوز اقامت برای تحصیل، در حال حاضر در سوئد باشد، اعضای خانواده می‌توانند به طور جداگانه به‌ صورت آنلاین در تاریخ دیگری درخواست دهند.
 • هنگامی که درخواست آنلاین ارائه می‌کنید، فرد در سوئد باید مجوز اقامت برای تحصیل داشته باشد. این مجوز باید قبل از سفر به سوئد صادر شود و احتمالاً مجبور به پرداخت هزینه خواهید بود.
 • برای اینکه سفارت بتواند در مورد پرونده شما تصمیم بگیرد، باید تمام جزئیات تکمیل ‌شده باشند و تمام اسناد لازم، ضمیمه گردند. این بدان معنی است که اگر همه موارد موردنیاز از ابتدا گنجانده شوند، زمان پردازش کوتاه‌تر خواهد بود. نه اینکه پس از آن، اطلاعات اضافی ارائه شوند.
 • لطفاً توجه داشته باشید که سفارت سوئد ممکن است در برخی موارد نیاز به بررسی بیشتر درخواست شما داشته باشد، حتی اگر تمام جزئیات کامل و تمام اسناد ارائه شده باشد.

زمانی که در سوئد هستید، می‌توانید برای تمدید ویزای همراه درخواست دهید

نحوه تمدید ویزای همراه دوره زبان سوئد

زمانی که در سوئد هستید، می‌توانید برای تمدید ویزای همراه درخواست دهید. اگر تمام خانواده به طور هم‌زمان برای تمدید درخواست دهند، این زبان‌آموز است که برای خانواده در برنامه خود درخواست می‌دهد. اگر ویزای زبان‌آموز قبلا تمدید شده است، می‌تواند درخواست خود را به صورت الکترونیکی ارسال کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار سوئد

ویزای سوئد

دریافت ویزای سوئد یکی از آرزوهای اغلب مهاجرین در سراسر دنیاست؛ زیر این کشور یک کشور مرفه با شرایط اجتماعی و اقتصادی بسیار مناسب است

سخن پایانی

سوئد مکانی عالی برای زندگی با خانواده است. این کشور بسیار خانواده محور و مکان خوبی برای تربیت فرزندان می‌باشد. افرادی که جهت تحصیل دوره زبان برای مدت زمانی طولانی‌تر از سه ماه به سوئد می‌روند، باید قبل از سفر به سوئد برای درخواست و دریافت اجازه اقامت اقدام کنند. این دسته از افراد هنگامی که برای مجوز خود درخواست می‌دهند، می‌توانند برای اعضای خانواده خود که با آن‌ها به سوئد نقل‌مکان می‌کنند نیز درخواست مجوز دهند. ویزای آنها تحت عنوان ویزای همراه دوره زبان سوئد قابل درخواست می‌باشد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای درخواست ویزای همراه تحصیلی سوئد باید با شخصی که اقامت تحصیلی دارد زندگی کنیم؟
بله، یکی از شرایط اصلی زندگی با شخصی است که اقامت تحصیلی کشور سوئد را دارد.
برای دریافت ویزای همراه دوره زبان سوئد داشتن تمکن مالی نیز الزامی میباشد؟
بله، برای این موضوع باید تمکن مالی خود را از طریق اسنادی مانند حساب بانکی اثبات کنید .
چه کسانی میتوانند برای ویزای همراه سوئد درخواست بدهند؟
زن و یا شوهر متقاضی اصلی و یا شریک زندگی مشترک و همچنین فرزندان زیر ۱۸ سال که مجرد باشند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای