همانطور که در پست های قبلی دانشگاه های برتر ترکیه را معرفی کردیم، در ادامه به هزینه تحصیل در ترکیه خواهیم پرداخت. به طور کلی هزینه تحصیل در ترکیه با توجه به نوع دانشگاه (دولتی-خصوصی) ونوع رشته ی تحصیلی و مقطع تحصیلی و … متفاوت می باشد. در ادامه هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را قرار داده ایم.

 

بررسی هزینه تحصیل در ترکیه

با توجه به سطح معلومات دبیرستانی و میزان هوش دانش آموزان ایرانی در مقایسه با داوطلبان سایر کشورهای منطقه و همچنین اعتبار علمی بسیار بالای دانشگاه های ترکیه، …

هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی مناسب و نسبتا پائین کشور ترکیه ، سهل الوصول بودن تردد به کشور ترکیه و دیگر عوامل، فرصت استثنایی برای داوطلبان ایرانی مهیا شده است تا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه را دارا باشند.

در ادامه مطلب برای نمونه شهریه ی سالانه ی دو دانشگاه خصوصی و دولتی ترکیه در رشته های مختلف به اختصار آمده است. قابل توجه شما علاقمندان که هزینه های اعلام شده مربوط به سال ۲۰۱۸ می باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه های برتر ترکیه از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

هزینه دانشگاه استانبول بیلگی (خصوصی)

رشته تحصیلی

کارشناسی

کارشناسی ارشد و دکتری

حقوق

۲۶۰۰۰ لیر

۱۹۴۰۰ لیر

معماری

۲۶۸۵۰ لیر

۲۵۵۰۰ لیر

پزشکی

۲۰۹۵۰ لیر

MBA

۲۶۹۰۰

 

 

 

 

 

 

هزینه دانشگاه آنکارا (دولتی)

رشته تحصیلی

کارشناسی

کارشناسی ارشد و دکتری

مهندسی

۱۵۲۹ لیر

۱۳۵۹ لیر

ادبیات

۱۲۸۱ لیر

۱۰۱۵ لیر

حقوق

۱۰۲۷ لیر

۱۰۲۰ لیر

پزشکی

۲۱۳۴ لیر

کسب اطلاعات بیشتر
افتخار گروه هرمس اپلای مشاوره، کسب پذیرش  از دانشگاه های معتبر دنیا  و کسب اقامت کشورهای مختلف برای شما علاقمندان می باشد جهت اطلاع از کلیه خدمات گروه هرمس اپلای با ما در تماس باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از هزینه تحصیل در ترکیه وکسب پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان مهاجرتی بگیرید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =