کانادا شناسی

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا همان ویزای توریستی کانادا می باشد که در ایران به ویزای 5 ساله کانادا هم معروف است. در اینجا شرایط دریافت این نوع ویزا را بیان خواهیم کرد. اگر نیاز به مشاوره در زمینه اخذ ویزای مولتیپل کانادا دارید حتما فرم مشاوره مهاجرت موجود در وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای را پر نمایید. با ما همراه باشید.

پادکست ویزای مولتیپل کانادا

چرا ویزای مولتیپل کانادا به ویزای 5 ساله معروف است؟

اداره اقامت و مهاجرت کشور کانادا در سیاست های اخیر خود مبنای خود را در صدور ویزای توریستی ارائه ویزای بلند مدت با امکان چندین بار ورود و خروج به خاک کانادا قرار داده است. کشور کانادا ویزای های توریستی خود در صورتی که متقاضی حائز شرایط لازم باشد به صورت 10 ساله صادر می کند، ولی متاسفانه از آنجا که پاسپورت های ایرانی فقط 5 سال اعتبار دارند، ایرانیانی که موفق به اخذ ویزای بلند مدت با امکان ورود خروج آزاد به کانادا می شوند، فقط تا پنج سال اجازه زندگی در کانادا را دارند و باید یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت خود از کشور کانادا خارج شوند.

متقاضیان ایرانی دریافت ویزای مالتیپل کانادا باید همراه این نکته را در نظر داشته باشند، که به دلیل وجود پیچیدگی های حقوقی متعدد در جریان صدور این نوع ویزا برای جلوگیری از خطر رد درخواست ویزا و ممانعت دولت کانادا از ورود آنها به این کشور، در فرآیند درخواست و صدور ویزای 5 ساله کانادا همواره از وکیل مجرب آشنا با قوانین بین الملل و متخصص قوانین اقامتی و مهاجرتی کشور کانادا استفاده کنند.

از آنجا که کشور کانادا کشور مهاجر پذیری است و با توجه به اقتصاد قوی خود و خدمات اجتماعی فوق العاده ای که به شهروندان خود ارائه می دهد، توانسته است مهاجرین متعددی را که اکثر آنها نیروهای کاری متخصص و سرمایه داران و بازرگانان بین المللی هستند را جذب کند. در همین راستا سه گروه اصلی خواستار ورود به کشور کانادا از طریق ویزای توریستی بلند مدت هستند.

ویزای مولتیپل کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

  1. پدر و مادر افرادی که اقامت دائم کانادا را از طریق کاری یا سرمایه گذاری دریافت کرده اند.
  2. همسر و فرزندان دانشجویانی که در کانادا پذیرش گرفته اند و در کشور کانادا مشغول تحصیل هستند. یا پدر و مادر دانش آموزانی که پس از اخذ پذیرش در کانادا مشغول تحصیل در مدارس کانادا هستند
  3. تاجران و سرمایه دارانی که به دلایل متعدد اقتصادی و تجاری خواهان زندگی یا رفت آمد به کانادا هستند.

از آنجا که این افراد به صورت مکرر در خواست ورود به کانادا را ارائه می دهند، اداره اقامت و مهاجرت کانادا برای ایجاد سهولت برای این افراد در ورود خروج به خاک کانادا مبنای صورت ویزای توریستی یا ویزای بازدید خود را حداکثر زمان اعتبار ممکن برای یک ویزا (که 10 سال و برای ایرانیان 5 سال می باشد،) قرار داده است.

از آنجا که استاندارد اداره اقامت و مهاجرت کانادا برای صدور ویزا، ویزای بلند مدت با امکان ورود خروج آزاد می باشد، افرادی که در خواست صدور ویزای یکبار ورود دارند باید دلیل مشخصی مانند، حضور در یک کنفرانس، یا نمایشگاه، یا انجام یک کار دولتی یا تجاری که فقط نیازمند یکبار حضور آنها در خاک کانادا است را ارائه دهند.

دولت کانادا برای کسانی که درخواست ویزای یکبار ورود به کانادا را به سفارت این کشور ارائه داده اند و شرایط اخذ ویزای چند ساله این کشور را دارند، نامه پیشنهادی صادر می کنند و به آنها در صورت پرداخت وجه کارمزد صدور ویزای چند سال ویزای مولتی بلند مدت ارائه می دهد.

چالش اخذ ویزای 5 ساله کانادا برای ایرانیان

از آنجا در سفارت کانادا در نهایت افسر ویزا تصمیم نهایی برای اخذ ویزا را صادر می کند، یکی از مهمترین چالش های ایرانیان برای اخذ این ویزا ارائه دلیل موجه برای دریافت این ویزا می باشد. متقاضیان ایرانی باید قادر باشند که افسر ویزا را متقاعد کنند که در صورت انقضای پاسپورت خود به ایران بازمی گردند و در صورت کسب این ویزا از امکانات آن سو استفاده نمی کنند.

از دیگر چالش های دریافت ویزای مولتیپل کانادا متقاعد ساختن افسر سفارت در مورد توانایی مالی متقاضی برای پرداخت کلیه هزینه های خود در طول مدت زندگی در کانادا است. متقاضی باید با ارائه مدرک معتبر بانکی ثابت کند که خودش یا اسپانسرش در کانادا توانایی مالی پرداخت کلیه هزینه های زندگی و بیمه مسافرتی او را در زمان اقامت متقاضی در کانادا را دارا می باشد.

شایان ذکر است با وجود اینکه همراه دانشجو پس از ورود به کانادا مجوز کار در این کشور را دارد، ولی سفارت امکان یافتن کار بعد از ورود را به کانادا را نمی تواند به عنوان تمکن مالی متقاضی در نظر بگیرد و متقاضی حتما باید قبل از ورد به کانادا تمکن مالی خود را به سفارت کانادا ارائه دهد.

توجه داشته باشید که در سایر شرایط افرادی که ویزای بلند مدت کانادا را دریافت می کنند، مجوز کار در این کشور را ندارند، مگر اینکه به صورت سرمایه گذاری شخصی و به صورت خویش فرما در کانادا کسب درآمد کند. دارندگان این ویزا شامل بیمه خدمات درمانی دولت کانادا نمی باشند و باید هزینه های بیمه را در صورت بروز حوادث خودشان پرداخت نمایند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *