آمریکا

پذیرش تحصیلی آمریکا

پذیرش تحصیلی آمریکا همواره یک هدف رؤیایی برای بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان بوده است. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا در سال 2019 پرداخته ایم. موسسه هرمس اپلای با مشاوران مجرب در امور مهاجرتی امکان مشاوره ویزای آمریکا برای ایرانیان عزیز را فراهم آورده است.

چرا پذیرش تحصیلی آمریکا؟

آمریکا کشوری با بیش از ۸۰۰٫۰۰۰ دانشجوی بین المللی مقصد اول دانشجویان خارجی از سراسر جهان می‌باشد. هر ساله به تعداد این دانشجویان خارجی در آمریکا اضافه می‌شود به گونه‌ای که در سال ۲۰۰۹ به میزان ۳% افزایش در تعداد دانشجویان بین المللی در آمریکا را شاهد بوده‌ایم. آمریکا سومین کشور دنیا از نظر مساحت است و بزرگ‌ترین و قوی‌ترین اقتصاد را در سطح جهان دارد.

کشور آمریکا دارای پنجاه ایالت می‌باشد و پایتخت آن شهر واشنگتن دی سی است و دانشجویان ایرانی از نظر تعداد در رتبه‌ی بیست و پنجم این کشور قرار دارند. این کشور با تکنولوژی پیشرفته باکیفیت‌ترین نظام آموزشی و تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. اما این تمام ماجرا نیست. اخذ پذیرش تحصیلی کشور آمریکا برای بسیار سخت و دور از ذهن است.

شرایط پذیرش تحصیلی آمریکا به دلیل متقاضیان زیاد از سراسر جهان از تمامی کشورها سخت‌تر بوده همین باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان اصلاً برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا اقدام نکنند زیرا رسیدن به آن را تقریباً غیر ممکن می‌بینند. اما همیشه هم همین‌طور نیست. در صورت داشتن اطلاعات کافی در مورد شرایط پذیرش تحصیلی آمریکا می‌توان به این هدف رؤیایی دست یافت.

مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی آمریکا

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که چرا پذیرش تحصیلی کشور آمریکا تا این برای دانشجویان سراسر جهان جذاب است. برترین دانشگاه‌های دنیا در آمریکا قرار دارند و در صورت تحصیل در این دانشگاه‌ها پیشرفت علمی دانشجو محرز می‌شود. دانشگاه‌های آمریکا موقعیت‌های آموزشی متنوعی دارند و تکنولوژی به روز در روند آموزشی و تحصیلی استفاده می‌کنند.

دانشگاه‌های آمریکا هر ساله بودجه‌های کلانی را صرف پژوهش و تحقیقات می‌کنند و دانشجویان با پذیرش تحصیلی آمریکا از فرصت‌های تحقیقاتی زیادی بهره‌مند می‌شوند. شرایط تحصیلی و آموزشی در کشور آمریکا با توجه به نیاز دانشجویان انعطاف پذیری زیادی دارد. در صورت اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا دانشجویان از خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی برخوردار می‌شوند.

با توجه به مرتبه‌ی علمی بالای دانشگاه‌های آمریکا دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی کشور آمریکا شوند چشم انداز روشنی برای ادامه تحصیلات در مقاطع عالی و همچنین در زمینه‌ی کار و حرفه‌ای خواهند داشت.

پیش نیازها و شرایط پذیرش تحصیلی آمریکا

اولین گام برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا ارسال فرم پذیرش برای دانشگاه‌های این کشور به صورت آنلاین است. مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی آمریکا باید برای دانشگاه ارسال شوند که اولین آن ریز نمرات متقاضی که باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و مهر تأیید دانشگاه را داشته باشد.

در مرحله‌ی بعد متقاضی باید مدرک زبان آیلتس و یا تافل (TOEFL / IELTS) را به دانشگاه ارائه دهد. تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا به زبان انگلیسی انجام می‌گیرد و داشتن مدرک زبان از اصلی‌ترین شرایط پذیرش تحصیلی آمریکا است. پس از اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا متقاضی باید حداقل شهریه‌ی یک نیم سال تحصیلی را برای دانشگاه واریز کند که البته در صورت رد ویزای تحصیلی دانشجو توسط سفارت آمریکا، دانشگاه این مبلغ را عودت خواهد داد.

این مقدار هزینه برای مقطع کارشناسی ۱۰٫۰۰۰ تا ۳۷,۰۰۰ دلار و برای مقطع کارشناسی ارشد نیز  ۲۳٫۵۰۰ دلار تا ۸۰٫۰۰۰ دلار می‌باشد در ادامه لیست تعدادی از دانشگاه‌های آمریکا به صورت فهرست‌وار در جدول آورده شده است.

لیست دانشگاه‌های آمریکا

۱٫دانشگاه کنتیکت

University of Connecticut

۱٫
۲٫دانشگاه ییل

Yale University

۲٫
۳٫دانشگاه هارتفورد

University of Hartford

۳٫
۴٫دانشگاه کوینیپیاک

Quinnipiac University

۴٫
۵٫دانشگاه فلورانس

University of Florence

۵٫
۶٫دانشگاه ایالتی کنتیکت شرقی

Eastern Connecticut State University

۶٫
۷٫دانشگاه ایالتی دلاویر

Delaware State University

۷٫
۸٫دانشگاه دلاویر

University of Delaware

۸٫
۹٫بوستون کالج

Boston College

۹٫
۱۰٫دانشگاه ماساچوست در لوول

University of Massachusetts Lowell

۱۰٫
۱۱٫دانشگاه هاروارد

Harvard University

۱۱٫
۱۲٫مؤسسه فناوری ماساچوست

Massachusetts Institute of Technology

۱۲٫
۱۳٫دانشگاه نورت‌ایسترن

Northeastern University

۱۳٫
۱۴٫دانشگاه ماساچوست در امهرست

University of Massachusetts Amherst

۱۴٫
۱۵٫دانشگاه ماساچوست در بوستون

University of Massachusetts Boston

۱۵٫
۱۶٫دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

Pennsylvania State University

۱۶٫
۱۷٫دانشگاه پیتسبرگ

University of Pittsburgh

۱۷٫
۱۸٫دانشگاه ایالتی نیویورک در آلبانی

University at Albany, SUNY

۱۸٫
۱۹٫دانشگاه ایالتی نیویورک در بافلو

University at Buffalo, The State University of New York

۱۹٫
۲۰٫دانشگاه استونی بروک

Stony Brook University

۲۰٫

*توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *