لوگو وزارت کار

پذیرش تحصیلی فرانسه 2021

پذیرش تحصیلی فرانسه

پذیرش تحصیلی فرانسه یک گزینه‌ عالی برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارند. در ادامه به شرایط اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه در سال 2021 خواهیم پرداخت.

توضیح کوتاه درباره فرانسه

فرانسه کشوری است که زندگی در آن بسیار خوشایند است و عموماً به خاطر سبک زندگی مردمانش، کیفیت زندگی، غذاها، صنعت مد، عطرها و لوازم آرایشی و بهداشتی در جهان محبوب است و به همین دلیل اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه همواره متقاضیان زیادی داشته است.

فرانسه دومین کشور بزرگ اروپا پس از اوکراین در غرب قاره اروپا قرار دارد و نقشه ‌آن شبیه یک شش ضلعی است. این کشور با شش کشور اروپایی بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا مرز زمینی دارد. هرچند که فرانسه که به عنوان کشور فرهنگ و هنر شناخته می‌شود اما این کشور چهارمین قدرت صنعتی جهان نیز است.

فرانسه هر سال هزینه‌ی زیادی را به آموزش و پرورش اختصاص می‌دهد که گاه تا ۲۳ درصد از بودجه‌ی کل کشور نیز می‌رسد. در فرانسه کیفیت آموزش و مدارکی که به دانشجویان و دانش آموزان ارائه می‌شود به‌دقت بررسی می‌شود.

برای تحصیل در فرانسه الزامی به یادگیری زبان فرانسه نیست و دانشجویان می‌توانند در هر رشته‌ای را که می‌خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند. هرچند امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور فرانسه وجود دارد اما یادگیری این زبان خالی از لطف نخواهد بود. چرا که در کل دنیا در حدود ۲۰۰۰ میلیون نفر در ۴۷ کشور از کل ۵ قاره جهان به زبان فرانسه صحبت می‌کنند.

مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی فرانسه

پذیرش تحصیلی فرانسه مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله می‌توان به اخذ اقامت دائم اشاره کرد. در صورتی که فردی به مدت ۷ سال چه با ویزای تحصیلی و چه ویزای کاری و … در فرانسه اقامت داشته باشد، پس این مدت می‌تواند اقامت دائم  فرانسه را دریافت کند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در فرانسه اجازه‌ی کار در حین تحصیل است. دانشجویان می‌توانند در هفته ۲۰ ساعت کار کنند و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را از این راه به دست بیاورند. در صورتی که  کارفرما دانشجو را بیمه کند آن شخص می‌تواند اقامت دائم فرانسه را دریافت نماید.

برای کسانی که به دنبال تحصیل در اروپا هستند، پذیرش تحصیلی کشور فرانسه یک فرصت عالی است. متقاضیان تحصیل در کشور فرانسه می‌توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت شهریه در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. در صورت اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه متقاضی می‌تواند در دانشگاه‌ها، مدارس عالی مهندسی و مؤسسه‌های هنرهای زیبا تحصیل کند.

پیش نیازها و شرایط پذیرش تحصیلی فرانسه

در فرانسه بیش از سه هزار موسسه‌ی آموزشی شامل ۹۰  دانشگاه، ۲۴۰ مدرسه عالی فنی و مهندسی، ۲۳۰ مدرسه عالی بازرگانی و در حدود دو هزار موسسه شامل دانشگاه‌های هنر و معماری و پیراپزشکی و … در حال فعالیت هستند. اصلی‌ترین شرط ورود به دانشگاه‌ها و اخذ پذیرش تحصیلی کشور فرانسه و مراکز آموزش عالی برای دانشجویان خارجی قبولی در امتحان ورودی سراسری زبان است.

در صورتی که دانشجو در پذیرش تحصیلی فرانسه موفق شود برای وی ویزای شینگن صادر می‌شود و با استفاده از آن می‌تواند در کشورهای حوزه‌ی شینگن بدون نیاز به ویزا تردد و رفت و آمد کند.

تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور برای متقاضیان رایگان است. تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه به شرط دانستن زبان فرانسوی رایگان است ولی در صورتی که متقاضی بخواهد به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کند، باید شهریه پرداخت کند. هزینه‌ی تحصیل به زبان انگلیسی برای هر ترم از ۱۵۰ یورو تا ۹۰۰ یورو با توجه به دانشگاه و رشته‌ی تحصیلی متغیر است. در ادامه لیست تعدادی از دانشگاه‌های فرانسه به صورت فهرست‌وار در جدول بیان شده است.

لیست دانشگاه‌های فرانسه

۱٫ دانشگاه اکول نرمال سوپریور

Ecole Normale Supérieure

۱٫
۲٫ مدرسه پلی تکنیک پاریس

Ecole Polytechnique

۲٫
۳٫ دانشگاه پیر و ماری کوری

Université Pierre et Marie Curie

۳٫
۴٫ مؤسسه مطالعات سیاسی

Sciences Po

۴٫
۵٫ دانشگاه پاریس سود

Paris-Sud 11

۵٫
۶٫ دانشگاه پانتئون-سوربن

Panthéon-Sorbonne

۶٫
۷٫ دانشگاه دوفین پاریس

Paris Dauphine University

۷٫
۸٫ اریستک یا انیستیتوی علم و فناوری پاریس

ParisTech or Institut des sciences et technologies de Paris

۸٫
۹٫ دانشگاه پاریس ۱۲ ول دو مرن

Paris 12 Val de Marne University

۹٫
۱۰٫ دانشگاه دکارت پاریس

Paris Descartes University

۱۰٫
۱۱٫ دانشگاه دیدرو پاریس

Paris Diderot University

۱۱٫
۱۲٫ مدرسه عالی ملی معدن پاریس

École Nationale Supérieure des Mines de Paris

۱۲٫
۱۳٫ مدرسه هنرهای زیبا

École des Beaux-Arts

۱۳٫
۱۴٫ مدرسه عالی ملی هنرهای زیبا

École nationale supérieure des Beaux-Arts

۱۴٫
۱۵٫ مدرسه عالی نرمال

École Normale Supérieure

۱۵٫
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها