پردرآمدترین شغل های جهان سال 2022

پردرآمدترین شغل های جهان

پردرآمدترین شغل های جهان در سال2022 در این مقاله آورده شده است. انتخاب شغل بر اساس میزان درآمد بخصوص برای نوجوانان و جوانان جذاب خواهد بود. اگر شما هم به دنبال شغلی پردرآمد هستید با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تعریف استاندارد شغل چیست؟

 یک شغل متشکل از وظایفی است که هر شخصی می بایست آن را رعایت کند. از جمله مسئولیت ها و وظایفی که  تعاریف مشخصی دارند و می توان برای آن کمیت و درجه بندی های استاندارد را اعمال کرد. اما آیا فردی از حقوق کم راضی است؟

برای این سوال اجازه دهید صادق باشیم. چه کسی از درآمد بیشتر ناراضی است؟ وقتی شغلی را به عنوان مسیر پیشرفت و برای آینده خود انتخاب می کنید، دریافت حقوق مناسب عاملی مهم قلمداد می شود. براساس داده ها و تحلیل تیم های اقتصادی معتبر، آمار به دست آمده نتایج جالب توجهی را نشان می دهد.

 در این مقاله تعداد 25  موقعیت شغلی پر مخاطب با درآمدی متفاوت را مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانید از شغل و مهارت خود به نحو احسن انتخاب مناسبی نسبت به کشوری دیگر برای ادامه حرفه خود را داشته باشید.

پردرآمدترین شغل های جهان

براساس گزارش جهانی آخرین رتبه بندی مشاغل، از مشاغل زیر، مجموعه بهداشت و درمان در صدر جدول قرار گرفته اند. پس اگر تحصیلات مربوط و مهارت لازم در هر عنوان شغلی زیر را دارا هستید و تمایل به کسب درآمدی درخور سال ها تلاش خود هستید، کافی است برای کارجویی خود با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای ارتباط بگیرید. همچنین می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان شرایط خود را مورد بررسی قرار دهید.

مشاوران ما با تحلیل رزومه کاری و تایید شرایط سنی شما، پروفایل شما را در دست اقدام تیم اجرایی قرار خواهند داد و پس از حضور و یا امضای قرارداد، مراحل کاریابی شما در دست اقدام قرار خواهد گرفت.

نکاتی که پیش از انتخاب شغل باید در نظر بگیرید

بدون شک انتخاب یک موقعیت شغلی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هر فرد باید در زندگی خودش آن را انتخاب کند. پیدا کردن یک شغل مناسب برای شما، می‌تواند تأثیر بسزایی در تحصیل و ادامه زندگی شما داشته باشد. ازاین‌رو باید در انتخاب آن نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید. پیش از اینکه برای انتخاب شغل مناسب تصمیم‌گیری کنید، باید به سه عامل مهم زیر توجه داشته باشید:

 • آیا از نظر شخصی و حرفه‌ای این شغل برای من مفید خواهد بود؟
 • آیا این شغل برای من هیجان‌انگیز بوده و امکان رشد در آن وجود دارد؟
 • آیا این شغل درآمد مناسبی خواهد داشت؟
نکات لازم برای انتخاب شغل

با اینکه هر سه این عامل‌ها برای افراد مختلف دارای درجه اهمیت متفاوتی هستند، اما بازهم پارامتر میزان درآمد شغل موردنظر برای افراد زیادی بالاترین اهمیت را دارد. چرا نباید این‌طور باشد؟ بدون شک هیچ‌کس نیست که نخواهد در یک موقعیت شغلی مناسب قرار گرفته و حقوق بالایی را تجربه کند و در نهایت زندگی پرتجمل و راحتی داشته باشد؟ ازاین‌رو پیدا کردن پردرآمدترین شغل های جهان به یکی از هیجان‌انگیزترین کارها در زندگی افراد بدل شده است. ما در ادامه قصد داریم تا شما را با مشاغلی که در کشورهای مختلف درآمدهای بالایی دارند آشنا کنیم.

نکاتی پیش از انتخاب شغل

لیست پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2020

رتبه

عنوان شغلی

حقوق میانگین

حوزه کاری

مدرک مورد نیاز

25

علوم سیاسی

115.300 دلار

خدمات عمومی

کارشناسی ارشد

24

منشی

116.250 دلار

تجارت

کارشناسی

23

اپتومتریست

119.980 دلار

خدمات درمانی

دکتری

22

مشاور مالی

121.770 دلار

تجارت

کارشناسی

21

داروساز

123.670دلار

خدمات درمانی

دکتری

20

مدیر عملیات کسب و کار

123.880 دلار

تجارت

کارشناسی

19

مدیر فروش

140.320 دلار

بازاریابی و فروش

کارشناسی

18

وکیل

144.230 دلار

خدمات عمومی

دکتری

17

خلبان

146.660 دلار

خدمات عمومی

کارشناسی

16

مدیر مالی

146.830 دلار

تجارت

کارشناسی

15

مدیر بازاریابی

147.240 دلار

بازاریابی و فروش

کارشناسی

14

پودیاتری

148.220 دلار

خدمات درمانی

دکتری

13

 مدیریت IT

156.370 دلار

مهندسی

کارشناسی

12

مهندسی نفت

156.370 دلار

مهندسی

کارشناسی

11

پرستار بیهوشی

174.790 دلار

خدمات درمانی

کارشناسی

10

دندانپزشک

175.840 دلار

خدمات درمانی

دکتری

9

پزشک کودکان

183.240 دلار

خدمات درمانی

دکتری

8

دندان ساز

191.400 دلار

خدمات درمانی

دکتری

7

پزشک عمومی

196.490دلار

خدمات درمانی

دکتری

6

روان پزشک

220.380 دلار

خدمات درمانی

دکتری

5

ارتودنتیست

225.760 دلار

خدمات درمانی

دکتری

4

متخصص زنان و زایمان

238.320 دلار

خدمات درمانی

دکتری

3

جراح فک و صورت

242.370 دلار

خدمات درمانی

دکتری

2

جراح

255.110 دلار

خدمات درمانی

دکتری

1

متخصص بیهوشی

267.020

خدمات درمانی

دکتری

فرم ارزیابی رایگان

با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی رایگان، شرایط خود را برای کار در خارج از کشور بسنجید

پردرآمدترین شغل های جهان

همانطور که اشاره شد شغل های تخصصی در خدمات درمانی در بین دیگر شغل های فنی و مهندسی از محبوبیت بسیار بالایی در میزان کسب درامد برخوردار هستند.

معرفی 5 شغل پردرآمد در جهان

مشاغل پردرآمد جهان

مدیر اجرایی

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق

 • 2952883 روپیه در هند
 • 310000 دلار در آمریکا
 • 176000 پوند در انگلیس
 • 259000 دلار کانادا در کانادا
مدیر اجرایی یکی از پردرآمدترین شغل ها

بدون شک مدیر اجرایی و مدیرعاملی را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین و پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2022 قرار داد. مدیرعامل بالاترین مقام اجرایی در یک شرکت را داشته و ازاین‌رو بیشترین حقوق را هم دریافت خواهد کرد. مدیرعامل‌ها همچنین وظیفه تعیین و رسیدگی به امور شرکتی، اتخاذ تصمیمات حیاتی شرکت، مدیریت منابع و نظارت بر کلیه عملیات مدیریتی مانند هماهنگی، برنامه‌ریزی و هدایت فعالیت‌ها را در بالاترین سطح دارند.

مدیرعامل را می‌توان به­عنوان پیشانی یک شرکت شناخت که توسط هیئت‌مدیره و سهام‌داران شرکت انتخاب خواهد شد. مدیران اجرایی به‌عنوان عامل اصلی هدایت و رشد شرکت‌ها شناخته می‌شوند. آن‌ها چشم‌انداز و نحوه فعالیت یک شرکت، چه کوچک و چه بزرگ را تعیین خواهند کرد.

جراح

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق:

 • 2800000 روپیه در هند
 • 216248 دلار در آمریکا
 • 120000 پوند در انگلیس
 • 180000 دلار کانادا در کشور کانادا
انواع پردرآمدترین شغل های جهان

جراحان، متخصصان پزشکی بسیار معتبری هستند که ملزم به انجام اقدامات پیشرفته بر روی بیماران هستند. جراحان باید سال‌های سال آموزش‌دیده و در حین آموزش به‌صورت اصولی، عمل بر روی بیماران را فرابگیرند. البته جراحانی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان قرار دارند حقوق خودشان را هم از بیمارستان‌ها دریافت می‌کنند و هم با ویزیت بیماران خارج از محیط بیمارستان.

جراحان همچنین بیماران را پس از عمل نیز مورد بررسی کامل قرار می‌دهند تا از سلامت کامل آن‌ها اطمینان کسب کنند. در طول عمل، جراحان ساعت‌های طولانی را در اتاق عمل صرف کرده و شیفت‌های بسیار زیادی را تجربه خواهند کرد. به دلیل ماهیت بسیار سخت کاری این شغل، بدون شک برای همه مناسب نخواهد بود.

متخصص بیهوشی

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق

 • 1217872 روپیه در هند
 • 326296 دلار در آمریکا
 • 192000 پوند در انگلیس
 • 408000 دلار کانادا در کشور کانادا
متخصص بیهوشی یکی از پردرآمدترین شغل ها

یکی دیگر از پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2022، متخصصان بیهوشی هستند که آموزش‌های پیشرفته‌ای در زمینه مراقبت‌های قبل از عمل دارند. آن‌ها نقش بسیار مهمی را در یک عمل جراحی ایفا خواهند کرد؛ زیرا باید اطمینان حاصل کنند که بیمار در حین عمل جراحی به‌اندازه صحیح و دوز مناسبی برای بیهوشی دریافت کرده است.

در کنار این موضوع همچنین باید در طول عمل نیز بر وضعیت حیاتی بیمار نظارت داشته باشند و از بیهوش بودن صحیح آن‌ها در طول عمل جراحی اطمینان کسب کنند. متخصصان بیهوشی همچنین مسئولیت دارند تا بر بهبودی بیمار با کمک داروهای مسکن نظارت داشته باشند. یک متخصص بیهوشی به‌عنوان شغلی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان قرار دارد باید تفکر انتقادی، مدیریت استرس، تمرکز، قدرت حل مسئله و توانایی کار گروهی را داشته باشد.

پزشک

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق

 • 1198158 روپیه در هند
 • 227000 دلار در آمریکا
 • 102000 پوند در انگلیس
 • 252000 دلار در کانادا
پزشکی یکی از پردرآمدترین شغل ها

از دیگر پردرآمدترین شغل های جهان می‌توان به پزشکی اشاره کرد. پزشکان بیماری‌های مختلفی را که در اندام‌های مختلف بدن وجود دارد، تشخیص داده و راه درمان آن‌ها را پیدا خواهند کرد. پزشکان به‌صورت کلی به دودسته پزشکان عمومی و پزشکان خصوصی تقسیم‌بندی می‌شوند. پزشکان عمومی به‌طورمعمول با همه افراد در تماس هستند. آن‌ها دانش گسترده‌ای در مورد موضوعات مختلف داشته و یک برنامه درمانی مناسب را برای بیماران خودتنظیم خواهند کرد.

درصورتی‌که آن‌ها نتوانند بیماری را شناسایی کنند ممکن است شما را به یک پزشک متخصص ارجاع دهند. همچنین این امکان وجود دارد که پزشک عمومی بیماری را تشخیص داده و برای بهبود هرچه بهتر و سریع‌تر، بیمار را به پزشک متخصص ارجاع دهد. پزشکان متخصص می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند قلب و عروق، پزشکی و ورزشی، بیماری‌های عفونی، سالمندان و … تخصص داشته باشند. پزشکان متخصص در زمینه‌ای که در آن تخصص دارند، دانش گسترده‌ای خواهند داشت.

مشاور سرمایه‌گذاری

پتانسیل دریافت دستمزد و حقوق

 • 1000000 روپیه در هند
 • 115465 دلار در آمریکا
 • 90000 پوند در انگلیس
 • 180000 دلار کانادا در کانادا
مشاور سرمایه‌گذاری یکی از پردرآمدترین شغل ها

مشاورین سرمایه‌گذاری در اصل مشاورین مالی شرکت‌ها و دولت‌ها هستند و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان یکی از پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2022 یاد کرد. آن‌ها مسئولیت دارند تا به شرکت‌ها و دیگر نهادها برای جمع‌آوری پول جهت توسعه و بهبود کمک کنند.

این میزان حقوق درکدام کشورها رایج است؟

با توجه به شرایط و مزایای کاری در یک کشور پیشرفته و دریافت مبالغ میانگین حقوق به دلار و یا  یورو کشورهای متفاوتی برای جلوگیری از بحران پیری جمعیت خود، اعلام نیاز نیروی کار خواهند کرد. طبق آمار به دست آمده کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، سوئد، دانمارک ، کانادا و … در بازه زمانی مشخص به دنبال افراد ماهر هستند.

با این وجود فردی ماهر با شرایطی کاملا مناسب نباید برای مهاجرت کاری خود به کشوری نو با موقعیتی متناسب با شغل خودش تصمیم نهایی برای مهاجرت را بگیرد؟

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با تیم حرفه ای و مشاوره خود پاسخگو شما بوده تا مهاجرتی درجه یک را تجربه کنید. براساس اعلام انجمن اعتباری برنامه آموزشی پرستار بیهوشی، تا 1 ژانویه 2025، همه برنامه های پرستاری بیهوشی برای ورود به این شغل نیازمند مدرک دکتری است.

درآخر

ما در این مقاله سعی کردیم درباره موضوع پردرآمدترین شغل های جهان در سال 2022 شرح مختصری دهیم و درباره ی تعریف استاندارد مشاغل و نکاتی که قبل از انتخاب شغل باید در نظر بگیریم و همچنین لیستی از پر درآمدترین شغل های جهان در سال 2020 برای شما فراهم آوردیم. اگر شماهم به دنبال شغل پردرآمد هستید میتوانید بعد از مطالعه این مقاله با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی رایگان شرایط کاری خود را در خارج از کشور بسنجید.

سؤالات متداول

منظور از استاندارد های یک شغل این است که هرکسی یکسری وظایفی دارد که مکلف به رعایت آن است از جمله تعاریف مشخصی که برای درجه بندی و کمیت استاندارد های آن اعمال میشود.

مفید بودن و درآمد و امکان رشد شغل مسئله مهمی است که قبل از انتخاب آن باید به آن توجه داشته باشیم.

در پردرآمدترین مشاغل جهان میتوان از 5 شغل به عنوان بالاترین مشاغل نام برد که مدیر اجرایی، جراح، متخصص بیهوشی، پزشک و مشاور سرمایه گذاری را شامل میشود.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن