کار درخارج از کشور

کار کردن در خارج از کشور

کار در خارج از کشور با واسطه وزارت کار در یک سال گذشته به انجام رسیده است. انتشار درخواست جذب نیروی کار خارجی روی وبسایت رسمی وزارت کار در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و کانادا کنجکاوی و علاقه بسیاری از جمعیت بالای تحصیل کرده های فارغ التحصیل بیکار کشور را به خود جلب کرده است.

 امروزه شهرهای واقع در اروپا و کانادا و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس بیش از پیش به شکوفایی چشمگیری رسیده اند خود نمایی می کنند این امر سبب افزایش رونق بازار کار در خارج از کشور بخصوص اتحادیه اروپا و کانادا و امارات متحده عربی شده است.

آنچه در این مطلب میخوانید

کاریابی در خارج از کشور با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تحت مجوز موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید با جستجوی نام موسسه کاریابی بین المللی کاربین در لیست وزارت کار و همچنین در اینترنت، وب سایت رسمی آن را مشاهده کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت کاری ، فرم ارزیابی زیر را پر کنید:

مهاجرت کاری ، تحصیلی یا اوسبیلدونگ؟

از آنجایی که رشد و شکوفایی در حوزه اقتصاد و کار در بسیاری از کشور های خارجی به اوج خود رسیده است، بنابراین ایجاد فرصت هایی برای کارآفرینان می کند چراکه دولت ها به دنبال این هستند که به بازسازی اقتصاد خود بپردازند که این امر خود انگیزه ی خوبی برای جذب سرمایه گذاران بین المللی است.

بر پایه‌ی ارزیابی تحقیقی با عنوان جستجوگر مهاجران (Expat Explorer Survey) که هر سال توسط مؤسسه خدمات مالی اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC) ارائه می‌شود. کشورهای حوزه اسکاندیناوی، استرالیا، آلمان، هلند، و امارات نسبت به سالهای گذشته جایگاه بالاتری کسب کرده‌اند. مهم‌تر اینکه کشورهای انگلیسی‌زبان گزینه‌های منطقی‌تری برای مهاجرت ما ایرانیان هستند.

اخیرا معاون وزارت کار گفته است: با رایزنی هایی که با وزارت خارجه در برخی از کشورهای اروپایی و کانادا داشتیم، به کاریابی‌های ایرانی مجوز دادیم که دفاتری را در کشورهای مقصد هم دایر کنند. به این ترتیب با رایزنی ها و همکاری های صورت گرفته از طریق  وزارت خارجه و وزارت کار در هفت کشور این دفاتر توسط کاریابی‌ها تاسیس شده است.

بهترین کشورها برای زندگی و کار در خارج

اولین قدم برای کار در خارج از کشور این است که فرد کشور مناسب را انتخاب کند. بیشتر متقاضیانی که در کشورهای نزدیک حوزه خلیج فارس زندگی می‌کنند، وقتی که صحبت از کار در خارج از کشور می‌شود، کشورهایی همچون کویت، عمان و امارات را برای این کار انتخاب می‌کنند. یکی از بزرگترین معایب مهاجرت به کشورهای عربی این است که متقاضیان حتی پس از ده سال کار در این کشورها موفق به دریافت پاسپورت و تابعیت نمی‌شوند. البته خبرها حاکی از آن است که کشور امارات اخیراً برنامه‌ای را برای اعطای پاسپورت و تابعیت معرفی کرده است که جزئیات آن هنوز مشخص نیست و به هر حال تنها شامل حال افراد خاصی خواهد شد.

از طرف دیگر، با کار در خارج و کشورهای اروپایی، افراد پس از پنج سال کار و فعالیت اقتصادی موفق به دریافت تابعیت این کشورها می‌شوند. شاید مهاجرت به کشورهای عربی فرآیند بسیار سختی نداشته باشد اما دریافت اقامت دائم و تابعیت در آن بسیار دشوار است. این قضیه در رابطه با کشورهای اروپایی صدق نمی‌کند و متقاضیان کار در خارج که کشورهای اروپایی و خارجی را برای این کار انتخاب می‌کنند با فرآیند بسیار طولانی و سختی مواجه می‌شوند. ولی پس از حضور در کشور می‌توانند تابعیت آن را دریافت کنند.

کار در خارج

متقاضیان کار در خارج باید در کنار دلیل مهمی همچون اخذ اقامت، کشوری را انتخاب کنند که شانس کاریابی در آن بالا باشد. واضح است که در همه کشورها نیروی کار داخلی در اولویت استخدام قرار دارد. این بدین معنی است که وجود نیروی متخصص داخلی به طور اتوماتیک از ورود نیروی متخصص خارجی جلوگیری می‌کند. چرا که کارفرما تنها اجازه دارد از نیروی متخصص داخلی برای فرصت‌های شغلی موجود استفاده کند.

بنابراین متقاضیان کار در خارج نباید به کشورهایی که نرخ بیکاری در آنها بالا است مهاجرت کنند. زیرا شانس پیدا کردن کار در چنین کشورهایی بسیار پایین خواهد بود. در عوض برای موفقیت بیشتر، افراد باید به کشورهایی که نرخ بیکاری در آنها در سطح بسیار پایینی قرار دارد، مهاجرت کنند. کشورهای همانند سوئیس، اتریش و آلمان نرخ بیکاری بسیار پایینی داشته و با بحران کمبود نیروی کار مواجه هستند. این کشورها تمایل زیادی به جذب نیرو از خارج از کشور دارند. پس می‌توانند گزینه بسیار خوبی برای کار در خارج به شمار روند. لازم به ذکر است که این کشورها سالانه لیستی از مشاغلی که مورد نیاز آنها است را معرفی می‌کنند و متقاضیان می‌توانند از میان آن مشاغل، حرفه‌ای که به تخصص و رشته آنها نزدیک و مرتبط است را انتخاب کنند.

عوامل موثر بر کار در خارج از کشور

عوامل متعددی می‌‌توانند به افراد جهت کار در خارج از کشور کمک کرده و آنها را به اخذ ویزا نزدیک کند:

سن

مدرک تحصیلی

سوابق کاری

مدرک زبان

وضعیت تاهل

سن:

برای بیشتر کشورها جذب نیروی کار متخصص با سن رابطه مستقیم دارد. هرچقدر که سن متقاضی کمتر و توانش بیشتر باشد شانس بیشتری برای دریافت ویزا و کار در خارج از کشور خواهد داشت. ضمن اینکه متقاضیان کار در خارج که زیر 40 سال سن داشته باشند نسبت به افرادی که سن بیشتری دارند، خیلی سریع‌تر موفق به کاریابی می‌شوند.

مدرک تحصیلی:

یکی دیگر از عوامل مهم برای این که متقاضی بتواند ویزای کار در خارج از کشور را دریافت کند، مدرک تحصیلی است. معمولاً برخی از کشورها متقاضیان را با داشتن مدرک دیپلم نیز پذیرش می‌کنند. ولی برای افزایش شانس اینکه افراد بتوانند در مشاغل عالی‌رتبه‌تری مشغول به کار شوند بهتر است که با مدرک کارشناسی به بالا برای این مهم اقدام کنند.

در برخی مواقع دیده شده است که تعدادی از کشورهای پیشرفته مانند کانادا برای مشاغلی مانند رانندگی پایه یک نیز نیرو می‌پذیرند که برای این کار داشتن مدرک دیپلم نیز کافی است. این در حالی است که برای برخی دیگر از رشته‌های خاص مانند دندانپزشکی، پرستاری و پزشکی در برخی از کشورها مانند سوئد، دانمارک، فرانسه و آلمان از متقاضیان کار در خارج از کشور می‌خواهند مدارک خود را معادل‌سازی کنند. ضمن اینکه این افراد نیازی به یافتن کار ندارند و بلافاصله به دلیل مدرک تحصیلی که دارند وارد بازار کار می‌شوند.

سوابق کاری:

کار در خارج از کشور مستلزم آن است که فرد سابقه کاری مرتبط با تخصصی که دارد را ارائه دهد. متقاضیان برای دریافت ویزای کار در خارج از کشور لازم است که حداقل سه سال سابقه کاری در حوزه مورد نظر داشته باشند.

مدرک زبان:

تسلط به زبان کشور مقصد برای کار در خارج از کشور یکی از عوامل بسیار مهم و ضروری است. برای کشورهایی نظیر اتریش و آلمان متقاضیان باید به زبان آلمانی در سطح (B1) و بالاتر تسلط داشته باشند. برای برخی دیگر از کشورها ارائه مدرک آیلتس با نمره حداقل 6 و 6.5 الزامی است که این نمره برای برخی مشاغل خاص مثل پزشکی باید بیشتر باشد. البته برای متقاضیانی که با مدرک دیپلم و فوق دیپلم اقدام به کار در خارج از کشور می‌کنند نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و تسلط نسبی به آن کفایت می‌کند.

لازم به ذکر است که داشتن مهارت به زبان کشور مقصد یکی از مهمترین فاکتورهای کار و زندگی در خارج از کشور است. اما افرادی که تسلط به زبان کشور مقصد ندارند برای یادگیری و کسب مدرک باید مدت زمان بسیار طولانی را در دوره‌های مختلف شرکت کنند. البته با کمک گرفتن از برخی موسسات مهاجرتی و دریافت پکیج‌های آموزشی فشرده می‌توان خیلی سریعتر به هدف مهاجرت و کار در خارج از کشور نزدیک شد.

وضعیت تاهل و سن فرزندان:

یکی از مهم‌ترین مواردی که متقاضیان کار در خارج از کشور به آن فکر می‌کنند بردن خانواده و همراهان به کشور مقصد است. بر اساس تعاریف بین المللی، همراه در درجه اول شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضیان کار در خارج از کشور است. لازم به ذکر است که ویزای همراه تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که موفق به اخذ ویزای کار از کشور مقصد شده‌اند. ویزای موقت و کوتاه مدت جهت جستجوی کار این اجازه را برای بردن همراه به متقاضی نمی‌دهد.

افراد به محض دریافت پیشنهاد کاری می‌توانند برای ویزای همراه درخواست بدهند. یکی از مزایای بردن همراه به کشورهایی همچون آلمان و اتریش این است که این افراد می‌توانند در کشور مقصد در کنار متقاضی اصلی به کار و تحصیل بپردازند. فرزندان زیر 18 سال می‌توانند از امکان تحصیل رایگان برخوردار شوند.

عوامل موثر بر کار در خارج

کاریابی در اروپا برای افراد غیر اروپایی

متقاضیان کار در خارج از کشور که مقیم کشورهای غیر اروپایی و کشورهایی خارج از حوزه شینگن هستند، باید به این نکته توجه داشته باشند که افراد دارای کارت اقامت، شهروندان اروپایی و شهروندان سایر کشورهای اروپایی در اولویت کاریابی و اخذ فرصت‌های شغلی هستند. قوانین اتحادیه اروپا و حوزه شینگن می‌گویند که شهروندان اروپایی نیازی به دریافت ویزای کار برای استخدام و کاریابی در اروپا ندارند. اما این امر درباره متقاضیان خارجی صدق نمی‌کند. متقاضیان کار در خارج ملزم هستند که یک دعوتنامه کاری به همراه ویزای کار شینگن دریافت کنند.

بنابراین کاریابی و استخدام در اروپا مستلزم داشتن دو مدرک مهم و اساسی با نام‌های ویزای کار و حوزه شینگن و همچنین جاب آفر (پیشنهاد شغلی) است. برای درک بهتر نحوه کاریابی و کار در خارج از کشور بهتر است که قدم به قدم کارهایی که می‌بایست متقاضی انجام دهد را بررسی کنیم:

قبل از هر چیز متقاضیان کار در خارج باید با کارفرماها و شرکت‌های خارجی ارتباط برقرار کرده و کشور مورد نظر خود را برای مهاجرت کاری انتخاب کنند. متقاضیان می‌توانند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی نظیر وب‌سایت‌های معروف کاریابی (Monster) و (indeed) و لینکدین به بررسی موقعیت‌های شغلی و مشاغل پرتقاضا در کشورهای اروپایی بپردازند. معمولاً فرصت‌های شغلی متنوعی در حوزه‌های خدمات سلامت، ساخت‌وساز ساختمانی، فناوری اطلاعات، صنایع دستی و متخصصان فنی وجود دارند که اخیرا توسط وب‌سایت (Empirica) معرفی شده‌اند.

طبق آمارهای این وب‌سایت معروف، حدود 670 هزار عنوان شغلی مختلف در سال‌های 2020 تا 2021 در دسترس نیروی متخصص خارجی برای متقاضیان کار در خارج در نظر گرفته شده‌اند. به‌طورکلی، حدود 75 هزار متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات برای کار در خارج از کشور درخواست داده‌اند که حدود 90 درصد از درخواست‌های این افراد مورد پذیرش قرار گرفته است.

ناگفته نماند که مشاغلی نظیر خدمات سلامتی و مهندسی در دسته موقعیت‌های شغلی برتر کشورهای اروپایی محسوب می‌شوند. ضمن اینکه افراد دارای تجربه کاری در زمینه‌های مهندسی، ریاضیات، پزشکی، پرستاری، علوم و فناوری شانس بیشتری برای کار در خارج به خصوص در کشورهای اروپایی دارند.

البته مهارت و تخصص‌هایی که در بالا ذکر شدند تنها مشاغلی نیستند که متقاضیان کار در خارج از کشور می‌توانند برای آنها اقدام کنند. بلکه حتی بسیاری از مشاغل به نسبت معمولی نیز با کمبود نیرو مواجه هستند. از این جهت از طریق آنها نیز می‌توان برای کار در خارج از کشور اقدام نمود.

بنابراین می توان اینگونه نتیجه گرفت که متقاضیان کار در خارج قبل از مکاتبه یک کارفرمای خارجی و یک شرکت، بهتر است کشور مقصد را انتخاب نموده و از بازار و کار و نرخ بیکاری در این کشور اطمینان حاصل نمایند. کشورهایی که متقاضیان می‌توانند آنها را برای کار در خارج انتخاب کنند شامل همه کشورهای حوزه شینگن نظیر فرانسه جمهوری چک، لهستان و آلمان و همچنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا نظیر کرواسی و رومانی هستند.

به‌طورکلی اقدام برای ویزای جاب آفر اروپا دارای چند نکته مهم دیگر است که در ادامه بررسی می‌شوند:

زبان بومی و رایج برای کار در خارج

یکی از مهم‌ترین مواردی که متقاضیان کار در خارج باید به آن توجه کنند زبان بومی مورد استفاده در بازار کار کشور مقصد است. به‌عنوان‌مثال، افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور آلمان را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که زبان انگلیسی ممکن است زیاد به کار آنها نیاید و به همین جهت باید مهارت زبان آلمانی خود را تا سطح قابل قبولی افزایش دهند. داشتن دانش به زبان آلمانی برای ایجاد یک تعامل پویا با کارفرما و همکاران و همچنین برقراری ارتباط آسان در بازار کار کشور آلمان لازم و ضروری است.

از طرف دیگر برخی از کشورهای حوزه شینگن و یا حوزه اتحادیه اروپا مثل سوئد اکثرا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. بنابراین داشتن مهارت به این زبان می‌تواند برای مکالمات روزمره و برقراری ارتباط با کارفرما تاثیرگذار باشد.

 

کشور مناسب مهاجرت کاری به اروپا

نکته حائز اهمیت این است که متقاضی کار در خارج و افرادی که قصد مهاجرت بلندمدت به کشورهای اروپایی را دارند، باید به مواردی همچون وضعیت بازار کار و نرخ بیکاری توجه ویژه داشته باشند. به عنوان مثال افرادی که تمایل به مهاجرت به کشورهایی نظیر پرتغال و یا ایتالیا دارند، باید همه جوانب کار در این کشورها را بررسی کنند. از آنجایی که نرخ بیکاری در این کشور نسبتا بالا است، بنابراین متقاضیان کار در خارج احتمالاً با سختی‌های زیادی برای جستجوی کار مواجه خواهند شد. بنابراین این دو کشور نمی‌توانند گزینه مناسبی برای مهاجرت و کار در خارج از کشور باشند. اگر مهاجرت به اروپا می تواند یکی از مقاصد مهاجرتی شما باشد پیشنهاد می کنیم در ابتدا مقاله ی مهاجرت کاری به اروپا را مطالعه کنید.

از طرف دیگر مهاجرت‌های غیرقانونی به کشوری ‌نظیر آلمان باعث شده که این کشور و کشورهای مشابه، سخت‌گیری‌های زیادی را در رابطه با جذب نیروی متخصص اعمال کنند. بنابراین این کشورها تنها تخصص‌های ویژه و مشاغل پرتقاضا را جذب می‌کنند. البته موارد گفته شده هر سال دچار تغییرات زیادی می‌شوند. بنابراین افرادی که تمایل به مهاجرت به چنین کشورهایی دارند می‌بایست هر سال وضعیت اشتغال و بیکاری و لیست مشاغل مورد نیاز را بررسی کنند.

لازم به ذکر است که شرایط کار دانشجویی در کشورهایی نظیر آلمان برای دانشجویان بسیار ساده و ایده‌آل است. چراکه پروسه کاریابی و مهاجرت کاری به اروپا را برای متقاضیان کار در خارج هموار می‌کند. بنابراین این‌گونه می‌توان گفت که تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، اشتغال به کار دانشجویی پاره وقت و همچنین وارد شدن به بازار کار پس از فارغ‌التحصیلی می‌تواند گزینه منطقی و منحصربه‌فردی برای متقاضیان کار در خارج باشد.

استخدام کاری در کشورهای اروپایی

آنچه که باعث رشد و توسعه هر روزه اقتصاد کشورهای اتحادیه اروپا می شود سطح بالای اشتغال و ایجاد شغل و همچنین نرخ استخدامی بالا است به همین جهت است که اروپایی ها از شرایط زندگی خود راضی هستند. اروپا از نگاه جهاني، حوزه کاری بسیار خوبی محسوب می شود با این وجود شرایط استخدامی بسیار متفاوتی در هرجای آن حکم فرماست.

اگر متقاضی مهاجرت و همچنین یافتن کار در خارج از کشور بخصوص کشور های اروپایی هستید باید به دنبال کشورهایی بروید که بازار کار وسیعی دارند. 

کاریابی در اروپا

شرایط کار اسپانیا و اتریش

اسپانیا

اگر قصد دارید برای جستجوی کار در اروپا به خارج از کشور مهاجرت کنید بهتر است با اسپانیا شروع شود. این کشور شبه جزیره بهترین مکان برای تمرین زبان اسپانیایی شما در محل کار است. مشاغل محبوب در خارج از کشور در اروپا شامل آموزش زبان انگلیسی یا کار در گردشگری است. اگر به فکر مهاجرت و استخدام کاری در اسپانیا هستید، توصیه می شود به دنبال شغل در شهرهایی مانند مادرید، بارسلونا و سویل باشید.

اتریش

اتریش با داشتن اقتصاد قوی و قدرتمند، رتبه خوب در مطالعات کیفیت زندگی و شهرت برای فرهنگ بالا، چشم انداز جذابی برای فارغ التحصیلان دارد. در اتریش زبان انگلیسی در همه جای آن صحبت می شود، اما اگر متقاضی قصد دارد که اقامت دائم در اتریش داشته باشد دانش زبان آلمانی ضروری است. 

کسانی که به دنبال کار درحوزه های  ساخت و ساز، مهندسی و علوم پایه هستند، کشور اتریش مکانی مناسب برای ارضای شغلی است. کار در کشور اتریش و انگلستان دارای شباهت هایی به  لحاظ ساعت کاری و نحوه استخدام است. ساعات کاری و شرایط مربوط به استخدام در شغل بسیار شبیه به انگلستان خواهد بود.

شرایط بازار کار در فنلاند، آلمان و کانادا

کار در خارج از کشور
آلمان
کانادا

فنلاند

کشور فنلاند(Finland) مکانی عالی و ایده آل برای زندگی و کار است چراکه سیاست این کشور و دولت مردان آن بر پایه استانداردهای بالای زندگی و همچنین تمرکز بر پایه برابری است.

فنلاند دارای صنعت جنگلداری و صنایع تولید کاغذ است که قریب به 20 درصد از محصولات چوبی از صادرات کشور فنلاند به این صنعت تعلق دارد. از سوی دیگر، حوزه مهندسی فن آوری اطلاعات یا IT  نیز از پیشرفت  بالایی برخوردار شده است..

همانند مهندسان،پزشکان و پیراپزشکان نیز دارای شانس بیشتری در به دست آوردن شغل  و استخدام در آن هستند.

آلمان

بازار کار در آلمان برای اعزام نیروی کار به آلمان، این کشور بیکاری کمتری را به نسبت با سایر کشورها در اتحادیه اروپا را دارد و تنها 5.9 درصد از افراد آن بیکار هستند و در برخی از شهرهای واقع در جنوب آلمان، نرخ بیکاری به طور قابل توجهی کمتر است. در یک مطالعه توسط موسسه فدرال آلمان برای تحقیقات جمعیت نشان داد که یک سوم از مهاجران غیر اتحادیه اروپا در آلمان در ظرف 12 ماه کار پیدا کردند.

آلمان از میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا کشوری با اقتصاد قدرتمند و رو به جلو است. تکنولوژی بالای این کشور و همچنین نرخ بالای تولید علم و صنعت رو به رشدش نرخ بیکاری را در آن به شدت کاهش داده است.

از میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آلمان دارای اقتصاد قدرتمند و نرخ بیکاری کم است .زبان رایج این کشور آلمانی است اما زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم بسیار کاربرد دارد. اگر مایل به استخدام در یکی از شرکت های آلمانی در این کشور هستید باید برای اقامت طولانی مدت بتوانید قرارداد استخدام متناسب با ویزای خود را به دست آورید.

مقاله پیشنهادی : مهاجرت کاری به کانادا

کانادا

کانادا دارای منابع غنی در طبیعت خود است و دارای فرصت های شغلی زیادی برای شهروندان خود و حتی کارجویان بین المللی است. بنابراین خدمات مالی، املاک و ارتباطات در حال رشد و دارای فرصت‌های شغلی بسیاری هستند.واضح ترین انواع ویزای کاری کانادا شامل ‌طرح ورود سریع، جذب نیروی متخصص و ویزای خوداشتغالی هستند که اجازه اقامت هم فراهم می‌کنند. 

در پرطرفدارترین روش دریافت اقامت کانادا یعنی طرح جذب نیروی متخصص یا اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker) ،علاوه بر نیازمندی‌های لازم، متقاضی باید دارای یک سال سابقه‌ی کار تمام‌وقت در یکی از مشاغل موجود در طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا باشد.

استخدام در ایرلند و فرانسه

ایرلند
فرانسه

ایرلند

ایرلند در سال های اخیر توانسته است اقتصاد خود را به قدرت باز گردانده است. کشاورزی، داروسازی و مواد شیمیایی همچنان صنایع اصلی، با فرصت های بیشتر در فناوری اطلاعات و فن آوری و همچنین توسعه کسب و کار و خدمات مالی است.

فرانسه

فرانسه با پیشینه ای قوی توانسته است با شرکت های بین المللی و برتر بریتانیا و با تولید کنندگان اصلی خودرو، شرکت های هوا فضایی و شرکت های خدمات مالی و بازار کار کشورهای اروپایی رقابت کند. داشتن دانش خوب زبان فرانسه،  زندگی روزمره و کار در فرانسه را آسان تر می کند.

کار در خارج از کشور و اروپا(Europe) می تواند به شما اجازه می دهد تا از یک فرهنگ غنی لذت ببرید. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می توانند آزادانه در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کار کنند.

کار در خارج به خصوص در کشورهای اروپایی مزایای بی‌شماری برای متقاضیان دارد. افراد می‌توانند پس از پنج سال از اولین حضور در یکی از این کشورها موفق به دریافت اقامت دائم کشور مورد نظر خود شوند. ضمن اینکه کار در خارج هزینه‌های تحصیل و سرمایه‌گذاری را ندارد. چرا که افراد به محض ورود به کشور مورد نظر می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را تامین نمایند. متقاضیان همچنین این امکان را دارند که خانواده خود نظیر همسر و فرزندان زیر 18 سال را با خود ببرند. همسر متقاضی می‌تواند در کشور مورد نظر به تحصیل و کار بپردازد و فرزندان زیر 18 سال می توانند از فرصت تحصیل رایگان نیز بهره‌مند شوند.

در پایان پیشنهاد میکنیم مقاله کم هزینه ترین راه های مهاجرت را نیز مطالعه بفرمایید.

ممنون از نگاه و همراهی شما.

سوالات متداول

در حال حاضر کشور های آلمان ، کانادا و استرالیا شرایط مناسبی برای واجدین شرایط ویزا های کاری دارند

محدوده سنی ویزا های کاری بسته به کشور مقصد متفاوت هست ولی اکثر کشور ها در حال حاضر تا 40 سال نیروی متخصص و ماهر جذب میکنند.

عوامل متعددی در کاریابی شما در کشور مقصد تاثیرگذار است از جمله : سن ، سابقه کار ، مدرک تحصیلی ، مدرک زبان ، وضعیت تاهل و ….

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

67 پاسخ

 1. باسلام
  بنده 33 سالم هست
  متاهل و داری یک فرزند
  کارشناس ارشد مهندسی فضای سبز
  کارشناسی مهندسی اقتصاد کشاورزی
  دارای انواع مدرک فنی و حرفه ای در زمینه کشاورزی (گلخانه، قارچ، فضای سبز، گیاهان دارویی و…)
  12 سال سابقه کاری مرتبط
  میخواستم بدونم با شرایط بنده چه جایی برای کار خارج از ایران هست

  1. سلام وقتتون بخیر .
   ما به شما اقدام از طریق برنامه های امتیازبندی استرالیا رو پیشنهاد میکنیم البته پیش از اون لازم هست تا کارشناسان ما شرایطتون رو دقیقتر بررسی کنند .

 2. سلام، پوریا هستم. فارغ التحصیل رشته مهندسی هوافضا از دانشگاه صنعتی شریف. حدود سه سال سابقه کار در زمینه سامانه های پیشرانش هوایی و فضایی و همچنین در حوزه مهندسی مکانیک در قسمت تبدیل انرژی و خودرو دارم. همچنین در زمینه اتصالات نفت و گازی هم مشغول بودم. به نرم افزارهای تخصصی واردم. دنبال کار در خارج از کشور میگردم. اولویتم کشورهای اروپایی است و بعد از آن کشورهای آمریکایی و آسیایی. زیرا انگلیسی را در حد متوسط میدانم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   پیشنهاد ما به شما کشور آلمانه ، شما میتوانید برای کشور آلمان اقدام کنید . البته باید سن و سابقه کارتون رو دقیقتر بررسی کنیم .

 3. سلام خسته نباشید من ۲۷ سالمه و کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم زبان انگلیسی هم بلدم
  ولی مدرکشو ندارم بعد از خدمت سربازیمم
  کار پیدا نکردم و رفتم تو اسنپ میخواستم
  بدونم من شانسم برای رفتن در چ حده
  مچکر

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای مهاجرت کاری باید سابقه کار مرتبط داشته باشید در غیر این صورت پیشنهاد میکنیم برای روش تحصیلی شانستون رو امتحان کنید .

 4. سلام خسته نباشید من ۲۷ سالمه و کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم زبان انگلیسی هم بلدم
  ولی مدرکشو ندارم بعد از خدمت سربازیمم
  کار پیدا نکردم و رفتم تو اسنپ میخواستم
  بدونم من شانسم برای رفتن در چ حده
  مچکر.

  1. سلام وقتتون بخیر.
   برای مهاجرت کاری باید سابقه کار مرتبط با رشتتون داشته باشید . ما پیشنهاد میکنیم از روش تحصیلی اقدام کنید برای مقطع ارشد .

 5. سلام من شغلم ام دی اف هست دوازده سال سابقه دارم آیا برای من کار پیدا می‌شود یا خیر
  البته تحصیلاتم مقطع متوسطه هست

  1. سلام وقتتون بخیر .
   متاسفانه تمامی روش هایی که ما اقدام میکنیم حداقل داشتن مدرک دیپلم لازم هست .

 6. سلام من فوق لیسانس مدیریت دارم و حدود ۱۵ سال سابقه کار مرتبط دارم ولی به زبان انگلیسی مسلط نیستم برای مهاجرت کاری به کدوم کشور می تونن اقدام کنم ؟

  1. سلام روزتون بخیر .
   متاسفانه در حال حاضر در زمینه تخصص شما آفری ارائه نشده ، شما از طریق روش های امتیازبندی باید امتیازتون رو محاسبه کنید اما نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره بالا دارید .

 7. سلام
  من لیسانس الکترونیک هستم و 21 سال سابقه کار در اتوماسیون صنعتی و انواع سیستم های plc و مانیتورینگ صنعتی مخصوصا زیمنس دارم.
  میخام از ایران به هرجایی که درآمد بهتری داشته باشه مهاجرت کنم. تصمیمم جدی هسن باید چکار کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   رشتتون برای دریافت جاب آفر آلمان مناسب هست و امکان اقدام دارید .
   در صورتی که شرایط سنیتون هم مناسب باشه شانس بالایی خواهید داشت .

 8. سلام 40 سالمه دارای 10سال سابقه کار نصب کابینت هستم 4 سال سابقه بیمه در کارم دارم ودارای مدرک فنی حرفه ای در کار نصب کابینت هستم وهمچنین مدرک فنی حرفه ای در رشته کابینت بستگانی هم در انگلیس دارم و می خوام به این کشور مهاجرت کنم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در زمینه مهاجرت کاری به کشور انگلستان فعالیتی انجام نمیدیم متاسفانه .

 9. سلام کارشناس ارشد برق قدرت از دانشگاه شریف هستم. 5 سال سابقه کار بیمه مرتبط با رشته تحصیلی ام دارم. متاهل هستم ، آیا می توانم برای ویزای کار در کانادا یا سوئد یا سوئیس و اتریش اقدام کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   ما برای سوئد و سوئیس کاری اقدام نمیکنم .
   برای کانادا ، چون سیستم این کشور بر اساس امتیازبندی هست باید امتیاز شما در هر بخش جداگانه ارزیابی شود .
   برای این کار لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید .
   021-28111107

 10. سلام مهندس عمران نقشه برداری و فوق لیسانس سنجش از راه دور را دارم و مسلط به زبان عربی
  زبان انگلیسی در حد متوسط بدون مدرک هستم
  ۳۴ سال سن و ۱۰ سال سابقه کار دارم ایا امیدی به کار در خارج از کشور به صورت اقماری هستش
  اگر جواب بدین ممنون میشم

  1. سلام وقتتون بخیر.
   اگر 4 سال سابقه کار مرتبط با رشتتون با بیمه بتونید ارائه بدید , میشه برای کانادا براتون اقدام کرد .
   کشور آلمان هم میتونید اقدام کنید در صورتی که مدرک فنی حرفه ای در زمینه سازه ارائه کنید .

  2. با ۱۰ سال سابقه در نگهداری و تعمیرات دستگاههای راهسازی با مدرک مهندسی مکانیک امیدواری وجود داره در کشور آلمان کار پیدا بشه

   1. سلام وقتتون بخیر .
    سابقه کارتون باید با مدرک تحصیلی و یا مدرک فنی حرفه ای شما مطابقت داشته باشه .

 11. سلام
  مهندس 36 سالمه و کارشناسی ارشد عمران دارم حدود 12 سال سابقه کار دارم که 10 سالش تو شرکت ها نفت و گاز بود ایا امکان استخدام توی کشور المان دارم

 12. با سلام
  من 40 ساله هستم دارای ارشد روانشناسی مشاوره ار هند و دارای 4 سال کار مرتبط با تسلط بر زبان انگلیسی ممنون میشم در مورد فرصتهای شغلی راهنمایی بفرمایید.

   1. سلام و درود ‌.من ۳۵سالمه فوق لیسانس رشته تحقیقات اموزشیم می‌خوام استخدام شم میشه راهنماییم کنید‌.دریونان زندگی میکنم وقبولی یونان دارم و می‌خوام به آلمان مهاجرت کنم ممنون

 13. با سلام معصومه ابراهیمی هستم کارشناسی رشته اموزش ابتدایی سه سال مربی پیش دبستانی بودم بدون بیمه زبانم صفر هست اصلا نمیتونم صحبت کنم یا مکالمه انجام بدم آیا معلم میگیرن که بشینم زبان بخونم

 14. سلام، من ۲۸ سال دارم و کارشناس ارشد رشته اصلاح نباتات( مهندسی کشاورزی) دارم میخواستم راهنماییم کنید که در کدام کشور ها شرایط مناسبی برای کار میتونم پیدا کنم و هزینه لازم جهت کارهای رفتن چقدر میشه و اینکه آیا باید مدرکمون رو آزاد کنیم یا نه؟

  1. سلام ، با توجه به شرایط شما برای دوره های آوسبیلدونگ میتونیم اقدام کنیم برای کشور آلمان و اینکه اگر قصدتون جدی هست باید زودتر اقدام کنید ، دوره های آوسبیلدونگ زیر 30 سال اقدام میشه .

 15. با سلام
  اینجانب 38 سال سن دارم
  کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هستم
  10 سال سابقه کار در دانشگاه دارم
  تخصص در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت دارم
  آیا برای دریافت ویزای کار درخارج شرایط لازم را دارم؟

  با تشکر

  1. سلام من ۳۵ سالمه متاهلم ولیسانس حقوق دارم ودرحال حاضر حدود ۸ ساله ارایشگرم میخواستم بدونم برای هر کدوم از کشورهای که در بالا گفتین راهی برای مهاجرت کاری یا اموزش ارایشگری وکار وجود داره ومیخواستم اول خودم بیام بعد همسر وپسرم که ۹ ساله هست به من ملحق بشن چقدر هزینه داره لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام وقتتون بخیر .
    در صورتی که مدرک فنی حرفه ای آرایشگری به اضافه 900 ساعت آموزش داشته باشید میتونید برای کشور استرالیا اقدام کنید .

 16. سلام وقت بخیر
  من متولد ۵۷ هستم گواهینامه آموزشی از وزارت علوم و تحقیقات در رشته کامپیوتر خودرو با کسب نمره 100 از100 دارم
  آیا امکان کار در خارج از کشور برای من هست
  اگر هست کجا و چگونه
  آیا با دفتر شما قراردادی بسته میشه
  لطف کنید و بفرمایید که قرارداد به چه صورت هست و هزینه های این قرارداد چقدر هست
  خیلی ممنونم از وقتی که در اختیارم گذاشتید

  1. سلام اگر سابقه کاری مرتبط با رشتتون دارید بله برای جاب آفر آلمان میتونیم اقدام کنیم ولی با توجه به سنتون باید هرچه زودتر پرونده رو شروع بفرمایید اگر قصدتون جدی هست .

 17. سلام من 29سالمه و دیبلمه هستم میخواستم ببینم در رشته های تولیدی کاری برای من پیدا میشود در هر جا که شد

 18. با سلام من ارایشگر هستم ۳۷ ساله با مدرک فنی و حرفه ای ولی مدرک تحصیلی دیپلم ردی.ایا برای من در المان کار پیدا میشه یا باید مدرک دیپلمم رو بگیرم؟برادر من فوق دیپلم گریم و با رزومه کاری در سینما و تلویزیون و ۳۰ ساله ایا در المان کار برای ایشون پیدا میشه؟

 19. سلام خسته نباشید ۴۳ سالمه در ضمینه ام دی اف ۲۰ سال سابقه کار دارم ممنون میشم بابت کار در خارج از کشور راهنمایی کنید.ممنون

 20. سلام.
  من۳۵سال سن دارم متاهلم مدرک مهندسی عمران دارم سابقه ۱۰ سال سرپرستی کارگاه عمرانی(پل،راهسازی،شبکه فاضلاب وابنیه بتنی)رو دارم. به ۲نرم افزار کاربردی عمران هم مسلطم. به نظر شما شرایط من جهت مهاجرت مناسب هست؟

  1. سلام به شرط ارائه مدرك تحصيلي و مدرك فني حرفه اي مرتبط با سابقه كارتون امكان كاريابي فراهم است و در نظر داشته باشيد امسال اخرين سالي هست كه ميتونين اقدام كنيد چون محدوديت سني تا ٤٥سال است.

 21. سلام رامین هستم ۲۹ سالمه و دیپلم هستم تو زمینه کارهای فنی مهارت دارم و آشپز خوبی هستم به نظرتون امکان اشتغال هستش و شرایط به چه صورته

  1. سلام
   میتونیم برای جاب سیکر آلمان اقدام کنیم و از شروع پرونده 1سال فرصت دارید زبان آلمانی درحد متوسط پاس کنید.
   اشخاص فنی در آلمان بخوبی جذب میشن.

 22. سلام من حسین هستم ۳۴ سالمه وشغلم هم از شاخهای مربوط به جوشکاری من فیتر هستم وتو پتروشیمی پالایشگاه وخطوط لوله نفت وگاز کار میکنم ۱۵ سال سابقه کار دارم و همه تست فورم های لازم ..ایا واسه من کار توی خارج از کشور هست ایا میتونم از طریق شما اقدام کنم ..با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   با توجه به سن مناسب و مهارت فنی کاربردی و سابقه کاری خوبی که اشاره کردید ، امکان اقدام برای جاب آفر و ویزای کار آلمان رو دارید

 23. باعرض سلام وخسته نباشید بنده ۴۲سال سن دارم ودر زمینه های فنی و ساختمانی از صفر تا ۱۰۰ ساختمان تا حدودی مهارت دارم آیا برای بنده با این شرایط سنی کار و ویزای کار تو هر زمینه کاری هر کجای این کره خاکی بغیر از ایران کار و استخدام موجود هست ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر از پاسخهای شما

  1. سلام وقت بخیر
   باتوجه به اشاره کلی که راجع به مهارت و تجربه تان داشتید نیاز به بررسی بیشتر و جزئی تر میباشد ، اگر مدارک مرتبط و سوابق مربوطه رو بتونید ارائه بدید ،امکان گرفتن جاب آفر برای شما خواهد بود.

 24. سلام من ٣٠سال سن دارم ،در رشته جوشكارى ديپلم دارم،مدرك فنى و حرفه اى جوشكارى ارگون و برق و co2 دارم،داراى مهارت هاى جوشكارى برق ارگون،co2،توپودرى،استيل،الومينيوم،چدن در حد درجه يك هستم البته به عير اونجايى كه گفتم مدرك ندارم براى إثبات بقيه ،در المپياد ملى مهارت كه زير نظر سازمان جهانى مهارت انجام ميشه سه سال نَفَر اول استان شدم،و نَفَر دوم ايران شدم،مجرد هستم،لطفا من رو جهت كار در خارج از كشور به خصوص كانادايى ،استراليا،المان،انگليس،راهنمايي بفرماييد سپاس فراوان

  1. سلام
   رزومه پرباری دارید.
   جهت ویزای کاری آلمان امکان پذیر هست.

 25. با سلام، من 25 سال دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک،انرژی هستم و در حال حاضر با یک شرکت در استرالیا در زمینه سیستم اطفا حریق همکاری میکنم. آیا شرایط برای مهاجرت و استخدام در کشور دیگری را دارم؟

  1. سلام
   شرایط خیلی خوبی دارید. منظور از همکاری با شرکت در استرالیا، ویزای کار استرالیا هست؟
   نوع ویزای استرالیای شما ابتدا باید مشخص بشه.
   در صورت تایید شدن ویزای شما، میتونیم برای کشورهایی مثل کانادا و آلمان اقدام کنیم.

 26. باسلام
  سی سالمه متاهل کارشناس ارشد مهندسی اکتشاف نفت از دانشگاه صنعتی سهند تبریز
  در هر چهار زمینه ایمنی در دوره های بین المللی شرکت کردم و مدرکشو گرفتم دو سال سابقه کار بعنوان مسئول HSE دارم اما در زمینه رشته خودم مهندسی نفت سابقه ندارم احتمال اینکه بتونم خارج از ایران کار پیدا کنم هست؟اگر بله چقد احتمال داره؟

  1. سلام
   رشته ی خاصی رو تحصیل کرده اید ولی سن مناسبی دارید.
   بطور کل به سابقه مرتبط هم نیاز خواهید داشت.
   درحال حاضر میتونیم برای جاب سیکر آلمان اقدام کنیم ولی تضمینی برای پیدا کردن کار مرتبط وجود نخواهد داشت.

 27. سلام .من مکانیک هستم . ایا میتونم در خارج از کشور کار پیدا کنم. لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام
   نیاز به اطلاعات بیشتری درباره شماست.
   اگر سنتون زیر 40سال باشه و فرض کنیم مدرک شما دیپلمه و تنها تجربه و سابقه کاری دارید،
   میتونیم برای جاب سیکر و شاید جاب آفر آلمان اجرا کنیم.
   توصیه میکنم فرم ارزیابی سایت رو پر کنید.

 28. سلام، وقت بخیر
  میخواستم بدونم امکان کار همراه با تحصیل وجود داره؟ درآمد به میزانی هست که هزینه ها رو پوشش بده؟
  من 26 سالم هست / در حوزه بلاکچین (بخش بیزینس و مارکتینگ) مشغول به کار هستم، سابقه کارآفرینی و دورکاری با شرکت های خارج از ایران در همین حوزه رو هم دارم و درحال حاضر دانشجوی ارشد MBA گرایش IT هستم.

  1. پاسخ شما مثبته.
   محدودیتی در ویزای کار وجود نخواهد داشت.
   آموزش در آلمان تقریبا رایگانه و اگر مجرد باشید و هزینه افراد دیگه به عهده شما نباشه، زندگی خوبی خواهید داشت.
   بنظر میرسه رزومه تحصیلی خوبی دارید، با این وجود ، در سایت Anabin باید تایید شه.

 29. سلام من ۳۰ سالمه و الان تو شرکت مپنا تو بخش ساخت پره های توربین بادی کار میکنم و سه ساله که تو این قسمت کار میکنم آیا تو خارج کشور شرکتی هست که بتونم تو همین زمینه کار کنم؟

  1. سلام بله برای شما شرایط کاری وجود دارد. لطفا تحصیلات خود را اعلام کنید‌ که در چه رشته و مقطع تحصیلی هستید.

 30. سلام من کاردان فوریت هستم 34ساله با نه سال سابقه کار آیا با این مدرک امکان کار در خارج از کشور هست

  1. سلام
   برای ویزای جاب آفر آلمان میتونیم اقدام کنیم.
   سن مناسبی دارید. رشتتون هم مورد نیازه.
   لطفا رزومه بفرستید.

 31. من ۴۸سالم است الان یکماه بیکار شدم کلافه هستم ۲۵سال سابقه کار دارم تخصص من در زمینه حسابداری و حسابرسی و ارشد من بازاریابی در هر دوزمینه فعال بودم به امور بانکی در رده مدیریت اعتبارات و بازاریابی و برنامه ریزی و حسابرسی فعال بودم مدیر مالی چند شرکت بودم الان بیکارم ایران کشور کشتن نیروی کار است تقاضای کار هر کشوری غیر ایران هستم

  1. با سلام
   متاسفانه شما بخاطر شرایط سنی تون امکان اقدام از طریق ویزای کار ندارید.

  2. سلام من راننده پایه 1 هستم. با دفتر چه ترانزیت و پاسبورت 34 سالمه میخواستم ببینم کار تو کشور کانادا هست یا کشور های دیگه و اینکه میخوام کلاس زبان برم کدوم زبان رو بخونم 09223015567

   1. سلام
    برای شما نمونه رزومه ارسال شد.
    مسلما زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن