دانش مهاجرت

کار درخارج از کشور

اعزام نیروی کار ایرانی به خارج از کشور با واسطه وزارت کار در یک سال گذشته به انجام رسیده است. انتشار درخواست جذب نیروی کار خارجی روی وبسایت رسمی وزارت کار در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و کانادا کنجکاوی و علاقه بسیاری از جمعیت بالای تحصیل کرده های فارغ التحصیل بیکار کشور را به خود جلب کرده است. امروزه شهرهای واقع در اروپا و کانادا و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس بیش از پیش به شکوفایی چشمگیری رسیده اند خود نمایی می کنند این امر سبب افزایش رونق بازار کار در خارج از کشور بخصوص اتحادیه اروپا و کانادا و امارات متحده عربی شده است.

کاریابی در خارج از کشور با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تحت مجوز موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید با جستجوی نام موسسه کاریابی بین المللی کاربین در لیست وزارت کار و همچنین در اینترنت، وب سایت رسمی آن را مشاهده کنید.

از آنجایی که رشد و شکوفایی در حوزه اقتصاد و کار در این منطقه به اوج خود رسیده است، بنابراین ایجاد فرصت هایی برای کارآفرینان می کند چراکه دولت ها به دنبال این هستند که به بازسازی اقتصاد خود بپردازند که این امر خود انگیزه ی خوبی برای جذب سرمایه گذاران بین المللی است.

بر پایه‌ی ارزیابی تحقیقی با عنوان جستجوگر مهاجران (Expat Explorer Survey) که هر سال توسط مؤسسه خدمات مالی اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC) ارائه می‌شود. کشورهای حوزه اسکاندیناوی، استرالیا، آلمان، هلند، و امارات نسبت به سالهای گذشته جایگاه بالاتری کسب کرده‌اند. مهم‌تر اینکه کشورهای انگلیسی‌زبان گزینه‌های منطقی‌تری برای مهاجرت ما ایرانیان هستند.

اخیرا معاون وزارت کار گفته است: با رایزنی هایی که با وزارت خارجه در برخی از کشورهای اروپایی و کاانادا داشتیم، به کاریابی‌های ایرانی مجوز دادیم که دفاتری را در کشورهای مقصد هم دایر کنند. به این ترتیب با رایزنی ها و همکاری های صورت گرفته از طریق  وزارت خارجه و وزارت کار در هفت کشور این دفاتر توسط کاریابی‌ها تاسیس شده است.

موسسه کاریابی بین المللی کاربین (هرمس) با کادری مجرب قادر است با استفاده الز کارشناسان و وکلای مجرب سما رد  امر کاریابی در خارج از کشور راهنمایی کند.

استخدام کاری در کشورهای اروپایی

آنچه که باعث رشد و توسعه هر روزه اقتصاد کشورهای اتحادیه اروپا می شود سطح بالای اشتغال و ایجاد شغل و همچنین نرخ استخدامی بالا است به همین جهت است که اروپایی ها از شرایط زندگی خود راضی هستند. اروپا از نگاه جهاني، حوزه کاری بسیار خوبی محسوب می شود با این وجود شرایط استخدامی بسیار متفاوتی د رهر جای آن حکم فرماست.

اگر متقاضی مهاجرت و همچنین یافتن کاری مناسب در اروپا هستید باید به دنبال کشورهایی بروید که بازار کار وسیعی دارند. در اینجا مثالی برای رشته آی تی آورده شده است چراکه این رشته در اروپا بازار مناسبی دارد و شانس یافتن کار مناسب این رشته بالا است.

شرایط کار اسپانیا و اتریش

اگر قصد دارید برای جستجوی کار در اروپا به خارج از کشور مهاجرت کنید بهتر است با اسپانیا شروع شود. این کشور شبه جزیره بهترین مکان برای تمرین زبان اسپانیایی شما در محل کار است. مشاغل محبوب در خارج از کشور در اروپا شامل آموزش زبان انگلیسی یا کار در گردشگری است. اگر به فکر مهاجرت و استخدام کاری در اسپانیا هستید، توصیه می شود به دنبال شغل در شهرهایی مانند مادرید، بارسلونا و سویل باشید.

اتریش

اتریش با داشتن اقتصاد قوی و قدرتمند، رتبه خوب در مطالعات کیفیت زندگی و شهرت برای فرهنگ بالا، چشم انداز جذابی برای فارغ التحصیلان دارد. در اتریش زبان انگلیسی در همه جای آن صحبت می شود، اما اگر متقاضی قصد دارد که اقامت دائم در اتریش داشته باشد دانش زبان آلمانی ضروری است. کسانی که به دنبال کار درحوزه های  ساخت و ساز، مهندسی و علوم پایه هستند، کشور اتریش مکانی مناسب برای ارضای شغلی است. کار در کشور اتریش و اتنگلستان دارای شباهت هایی به  لحاظ ساعت کاری و نحوه استخدام است. ساعات کاری و شرایط مربوط به استخدام در شغل بسیار شبیه به انگلستان خواهد بود.

شرایط بازار کاردر فنلاند و آلمان

کشور فنلاند مکانی عالی و ایده لآل برای زندگی و کار است چراکه سیاست این کشور و دولتمردان آن بر پایه استانداردهای بالای زندگی و همجنین تمرکز بز پایه برابری است.

فنلاند دارای صنعت جنگلداری و صتایع تئلید کاغذ است که قریب به 20 درصد از محصولات چوبی از صادرات کشور فنلاند به این صنعت تعلق دارد. از سوی دیگر، حوزه مهندسی فن آوری اطلاعات یا IT  نیز از پیشرفت  بالایی برخوردار شده است..

همانند مهندسان،پزشکان و پیراپزشکان نیز دارای شانس بیشتری در به دست آوردن شغل  و استخدام د رآن هستند..

آلمان

بازار کار در آلمان برای اعزام نیروی کار به آلمان، این کشور بیکاری کمتری را به نسبت با سایر کشورها در اتحادیه اروپا را دارد و تنها 5.9 درصد از افراد آن بیکار هستند و در برخی از شهرهای واقع در جنوب آلمان، نرخ بیکاری به طور قابل توجهی کمتر است. در یک مطالعه توسط موسسه فدرال آلمان برای تحقیقات جمعیت نشان داد که یک سوم از مهاجران غیر اتحادیه اروپا در آلمان در ظرف 12 ماه کار پیدا کردند.

آلمان از میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا کشوری با اقتصاد قدرتمند و رو به جلو است. تکنولوژی بالای این کشور و همچنین نرخ بالای تولید علم و صنعت رو به رشدش نرخ بیکاری را در آن به شدت کاهش داده است.

از میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آلمان دارای اقتصاد قدرتمند و نرخ بیکاری کم است .زبان رایج این کشور آلمانی است اما زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم بسیار کاربرد دارد. اگر مایل به استخدام در یکی از شرکت های آلمانی در این کشور هستید باید برای اقامت طولانی مدت بتوانید قرارداد استخدام متناسب با ویزای خود را به دست آورید.

کانادا

کانادا دارای منابع غنی در طبیعت خود است و دارای فرصت های شغلی زیادی برای شهروندان خود و حتی کارجویان بین المللی است. بنابراین خدمات مالی، املاک و ارتباطات در حال رشد و دارای فرصت‌های شغلی بسیاری هستند. پرواضح ترین انواع ویزای کاری کانادا شامل ‌طرح ورود سریع، جذب نیروی متخصص و ویزای خوداشتغالی هستند که اجازه اقامت هم فراهم می‌کنند. در پرطرفدارترین روش دریافت اقامت کانادا یعنی طرح جذب نیروی متخصص یا Skilled Worker،علاوه بر نیازمندی‌های لازم، متقاضی باید دارای یک سال سابقه‌ی کار تمام‌وقت در یکی از مشاغل موجود در طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا باشد.

استخدام در ایرلند و فرانسه

ایرلند

ایرلند در سال های اخیر توانسته است اقتصاد خود را به قدرت باز گردانده است. کشاورزی، داروسازی و مواد شیمیایی همچنان صنایع اصلی، با فرصت های بیشتر در فناوری اطلاعات و فن آوری و همچنین توسعه کسب و کار و خدمات مالی است.

فرانسه

فرانسه با پیشینه ای قوی توانسته است با شرکت های بین المللی و برتر بریتانیا و با تولید کنندگان اصلی خودرو، شرکت های هوا فضایی و شرکت های خدمات مالی و بازار کار کشورهای اروپایی رقابت کند. داشتن دانش خوب زبان فرانسه، زندگی را برای زندگی روزمره و استخدام در کار در فرانسه آسان تر می کند.

استخدام در خارج از کشور و اروپا می تواند به شما اجازه می دهد تا از یک فرهنگ غنی لذت ببرید. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می توانند آزادانه در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کار کنند.

دیدگاه ها

 1. امید گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه و الان تو شرکت مپنا تو بخش ساخت پره های توربین بادی کار میکنم و سه ساله که تو این قسمت کار میکنم آیا تو خارج کشور شرکتی هست که بتونم تو همین زمینه کار کنم؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام بله برای شما شرایط کاری وجود دارد. لطفا تحصیلات خود را اعلام کنید‌ که در چه رشته و مقطع تحصیلی هستید.

 2. مهرداد محمودی گفت:

  من ۴۸سالم است الان یکماه بیکار شدم کلافه هستم ۲۵سال سابقه کار دارم تخصص من در زمینه حسابداری و حسابرسی و ارشد من بازاریابی در هر دوزمینه فعال بودم به امور بانکی در رده مدیریت اعتبارات و بازاریابی و برنامه ریزی و حسابرسی فعال بودم مدیر مالی چند شرکت بودم الان بیکارم ایران کشور کشتن نیروی کار است تقاضای کار هر کشوری غیر ایران هستم

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   متاسفانه شما بخاطر شرایط سنی تون امکان اقدام از طریق ویزای کار ندارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *