معرفی 5 مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت در مجله هرمس اپلای

مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت: معرفی 5 مدرک معتبر

آیا قصد مهاجرت به آلمان را دارید و برای مهاجرت باید مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت ارائه دهید؟ یکی از مدارک مهم موردنیاز در مهاجرت تحصیلی، مدرک زبان است. البته به‌یاد داشته باشید که مدرک زبان در مهاجرت‌های کاری نیز شانس قبولی شما را افزایش می‌دهد. اگر به‌دنبال مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت هستید، ما در این مقاله 5 تا از معتبرترین مدارک زبان را به شما معرفی خواهیم کرد. با ارائه هر یک از این مدارک به سفارت، دیگر نگرانی بابت زبان نخواهید داشت.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

1. Goethe-Zertifikat؛ شناخته شده‌ترین مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت

مدرک Goethe-Zertifikat به‌عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین و معتبرترین گواهینامه‌های زبان آلمانی در جهان، تحت نظارت موسسه Goethe-Institut ارائه می‌شود. این مدرک در سطوح مختلفی از A1 (مقدماتی) تا C2 (پیشرفته) موجود است و هر سطح نشان‌دهنده‌ تسلط به زبان آلمانی است. سطوح مدارک Goethe به‌عنوان مدرک زبان برای مهاجرت، طبق چارچوب مرجع زبان‌های اروپایی (CEFR) تنظیم شده و به شناسایی و ارزیابی دقیق مهارت‌های زبانی فرد کمک می‌کند.

مدارک Goethe از اهمیت ویژه‌ای برای افرادی برخوردارند که قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی‌زبان را دارند، زیرا بسیاری از اداره‌های مهاجرت و دانشگاه‌ها این مدرک را به‌عنوان یکی از مدارک معتبر در نظر می‌گیرند. به‌علاوه، موسسه Goethe-Institut امکان برگزاری آزمون‌های Goethe را در بسیاری از کشورها فراهم آورده است که این امر دسترسی به اخذ این مدارک را آسان‌تر می‌کند.

معرفی 5 مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت در مجله هرمس اپلای

سطح مورد نیاز برای مهاجرت با مدرک Goethe، چه سطحی است؟

برای کسانی که به دنبال استفاده از مدرک زبان برای مهاجرت هستند، مدرک C2، موسوم به Großes Deutsches Sprachdiplom، اهمیت خاصی دارد. این مدرک بالاترین سطح تسلط به زبان آلمانی را نشان می‌دهد و به‌طورخاص برای افرادی طراحی شده است که نیاز به مهارت‌های زبانی پیشرفته برای فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی یا آکادمیک دارند. اما برای ثبت نام در دانشگاه‌ و مهاجرت تحصیلی شرکت در امتحان b2 آلمانی و کسب این مدرک نیز کفایت می‌کند.

علاوه‌بر ارزش آکادمیک، دارندگان مدرک Goethe در سطوح بالا قادر خواهند بود تا در بازار کار آلمان و سایر کشورهای آلمانی‌زبان به‌راحتی جایگاه مناسبی را بیابند. این مدرک اغلب به‌عنوان بخشی از فرآیند اخذ اقامت یا شهروندی در کشورهای آلمانی‌زبان مورداستفاده قرار می‌گیرد. علاوه‌بر این، مدرک Goethe، مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت اتریش نیز است و برای مهاجرت به این کشور هم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

2. TestDaF؛ آزمون زبان آلمانی بدون تاریخ انقضا

مدرک Test Deutsch als Fremdsprache که به‌اختصار به آن TestDaF گفته می‌شود، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین آزمون‌ها برای اثبات مهارت‌های زبان آلمانی برای دانشجویانی که می‌خواهند در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنند، شناخته شده است. این آزمون توسط TestDaF-Institut اداره می‌شود و در بیش از ۹۰ کشور جهان قابل دسترسی است. در دسترس بودن آزمون، این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌آورد تا مهارت‌های زبان آلمانی خود را پیش از ورود به آلمان مورد‌ارزیابی قرار دهند.

آزمون TestDaF مهارت‌های زبان آلمانی را در چهار بخش: خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن ارزیابی می‌کند و معمولاً به سطوح B2 تا C1 در چارچوب مرجع زبان‌های اروپایی (CEFR) تطبیق داده می‌شود. این سطوح بیانگر مهارت‌هایی هستند که برای تحصیل موفق در دوره‌های آموزشی به زبان آلمانی لازم هستند.

یکی از ویژگی‌های برجسته TestDaF این است که نتیجه این آزمون بدون تاریخ انقضا است؛ در نتیجه، دانشجویان به‌عنوان مدرکی دائمی برای تحصیل در آلمان استفاده می‌کنند. این موضوع برای دانشجویان بین‌المللی که مدت طولانی در آلمان تحصیل می‌کنند، اهمیت دارد. البته برخی افراد به‌دنبال مهاجرت بدون مدرک زبان هستند. در برخی شرایط مانند مهاجرت کاری، شما باید توانایی برقراری ارتباط داشته باشید؛ اما ارائه مدرک الزامی نیست. این درحالی‌ است که ارائه مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی اجباری بوده و باید مدرک معتبر دریافت کنید.

آزمون TestDaF؛ یکی از مهم‌ترین آزمون‌ها برای اثبات مهارت‌های زبان آلمانی برای دانشجویان

3. Telc؛ مدرکی معتبر برای همه زبان‌های اروپایی

مدرک زبان telc، مخفف The European Language Certificates، یکی از معتبرترین گواهینامه‌های زبان در اروپا به شمار می‌روند که توسط موسسات آموزشی، کارفرمایان و مقامات مهاجرتی در سراسر اروپا به رسمیت شناخته شده است. این مدارک به‌عنوان مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان، در مجموعه‌ای وسیع از زبان‌ها، از جمله آلمانی، ارائه می‌شوند و بر اساس چارچوب مرجع زبان‌های اروپایی (CEFR)، از سطح A1 تا C2، طبقه‌بندی می‌شوند.

telc آزمون‌هایی را برای مقاصد مختلفی از جمله تحصیل، کار، مهاجرت و حتی تابعیت، ارائه می‌دهد. مدرک telc Deutsch C1 Hochschule برای کسانی که می‌خواهند در دانشگاه‌های آلمان در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل بپردازند، طراحی شده است. این مدرک نشان‌دهنده تسلط بالایی بر زبان آلمانی است و موردقبول اکثر دانشگاه‌های آلمان قرار می‌گیرد.

برای کسانی که به دنبال مهاجرت هستند، مدارک telc نقش مهمی ایفا می‌کنند. در بسیاری از موارد، این مدارک به‌عنوان معیاری برای ارزیابی مهارت‌های زبانی در فرآیندهای مهاجرتی به کار می‌روند و برای اثبات تسلط به زبان در روند اخذ اقامت یا شهروندی مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته اگر مدرک زبان آلمانی ندارید شرایط دریافت ویزای دوره زبان آلمانی در آلمان نیز وجود دارد. در این روش شما برای یادگیری زبان آلمانی به این کشور وارد می‌شوید و پس از یادگیری زبان برای شغل یا دانشگاه مدنظر اپلای دریافت می‌کنید.

4. DSH؛ مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در محیط‌های آکادمیک

مدرک Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang یا به اختصار DSH به‌معنای آزمون زبان آلمانی برای دسترسی به دانشگاه‌ها است. این مدرک یکی از مهم‌ترین شرایط برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد شرکت در دوره‌های تحصیلی به زبان آلمانی در دانشگاه‌های آلمان را دارند. این آزمون در سه سطح مختلف، DSH-2 ،DSH-1 و DSH-3 ارائه می‌شود که DSH-2 معمولاً حداقل استاندارد لازم برای تحصیل در بیشتر رشته‌های دانشگاهی است.

آزمون DSH مهارت‌های مختلف زبانی را از جمله خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن ارزیابی می‌کند و به‌خصوص بر توانایی استفاده از زبان آلمانی در محیط‌های آکادمیک تمرکز دارد. به این ترتیب، دانشجویان می‌توانند نشان دهند که دانش کافی برای موفقیت در دوره‌های تحصیلی به زبان آلمانی را دارند.

این آزمون به‌طور‌خاص برای افرادی که قصد دارند در آلمان تحصیل کنند طراحی شده است، بنابراین ممکن است این مدرک برای افرادی که به دنبال مهاجرت کاری به آلمان با زبان انگلیسی یا آلمانی هستند، مدرکی معتبر شناخته نشود. با این حال، داشتن مدرک DSH برای فرصت‌های شغلی در آلمان که نیاز به تسلط به زبان آلمانی دارند، مفید خواهد بود.

سطح‌های آزمون DSH؛ DSH-2 ،DSH-1 و DSH-3

5. DSD؛ مدرکی پذیرفته شده برای اثبات سطح تسلط به زبان آلمانی

مدرک DSD که از سر کلمات Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz گرفته شده است، یکی از مدارک بین‌المللی زبان آلمانی بوده که توسط کنفرانس وزیران آموزش و پرورش ایالت‌های آلمان (KMK) ارائه می‌شود. این مدرک به‌خصوص برای دانش‌آموزان بین‌المللی که قصد دارند در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنند، طراحی شده و به‌عنوان مدرکی پذیرفته شده برای اثبات سطح تسلط به زبان آلمانی محسوب می‌شود.

DSD در دو سطح اصلی، DSD I و DSD II ارائه می‌شود. DSD I برابر با سطح B1 CEFR است و برای دانش‌آموزانی که در سطح متوسط زبان آلمانی هستند مناسب است. DSD II که سطح آن معادل B2/C1 در CEFR است، برای دانش‌آموزانی که در سطح بالاتری از تسلط زبانی قرار دارند مناسب بوده و اجازه می‌دهد بدون نیاز به شرکت در دوره‌های پیش‌دانشگاهی به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان بپردازند.

یکی از مزایای مهم DSD این است که دانش‌آموزان می‌توانند در مدرسه خود و تحت نظارت معلمان مجاز به تدریس زبان آلمانی به این مدرک دست پیدا کنند. آزمون DSD شامل بخش‌های مختلفی از جمله درک مطلب، نوشتار، شنیداری و گفتاری برای یادگیری زبان آلمانی است و برای سنجش دقیق مهارت‌های زبانی دانش‌آموز در محیط‌های آکادمیک و اجتماعی طراحی شده است.

DSD؛ مخفف عبارت Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz

مقاطع مختلف تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان فرصتی برای کسب دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای ورود به بازار کار جهانی است. آلمان با زیرساخت‌های قوی آموزشی و شرایط تحصیل رایگان یا کم‌هزینه، جذابیت زیادی برای جوانان از سراسر جهان دارد. مشاوره مهاجرت تحصیلی قبل از اقدام برای اپلای آلمان، می‌تواند برای انتخاب بهترین دانشگاه‌ها با رتبه مناسب کمک‌کننده باشد.

تعیین روش مهاجرت به آلمان؛ کلید مشخص کننده مدرک و سطح مورد‌نیاز

در این مقاله 5 تا از معتبرترین مدرک زبان المانی برای سفارت و مهاجرت به این کشور را معرفی کردیم. این مدارک شامل Goethe-Zertifikat ،Telc ،TestDaF ،DSH و DSD می‌شود. اگر قصد دریافت مدرک زبان آلمانی دارید، ابتدا باید مشخص شود که شما به چه روشی به آلمان مهاجرت خواهید کرد؛ زیرا برخی از این مدارک صرفا برای مهاجرت تحصیلی و ورود به محیط‌های آکادمیک است. برای بررسی روش‌های مهاجرت به آلمان و انتخاب بهترین روش با‌توجه‌به شرایط شما، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات مشاوره مجموعه هرمس اپلای استفاده کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
کدام مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت است؟
مدارک Goethe-Zertifikat ،Telc ،TestDaF ،DSH و DSD، مدرک‌های زبان آلمانی مورد تایید سفارت است.
کدام مدرک مخصوص محیط‌های آکادمیک و مهاجرت تحصیلی است؟
مدرک Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang یا به اختصار DSH، مدرک مخصوص محیط‌های آکادمیک و مهاجرت تحصیلی است.
برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان به چه سطحی از زبان آلمانی نیاز داریم؟
سطح زبان آلمانی B2، سطح زبان مناسب برای ثبت نام در محیط‌های آکادمیک و مهاجرت تحصیلی است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای