ویزای زبان آلمانی

ویزای زبان آلمانی

یکی از روش‌های دریافت ویزای آلمان، اخذ ویزای دوره زبان آلمانی است؛ این نوع ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد دارند زبان آلمانی را در یک دوره کوتاه‌مدت بین ۳ تا ۱۲ ماه بیاموزند و از این دانش زبان و مدرکی که دریافت کرده‌اند برای دریافت ویزای دائم کشور آلمان استفاده کنند. بااین‌حال نباید فراموش کنید که دریافت ویزای زبان آلمانی نیز دارای شرایط مخصوص به خود است. ما در این بخش اطلاعات لازم درباره هزینه‌ها، مدارک و شرایط اخذ ویزای آموزش زبان آلمانی را در اختار شما قرار داده‌ایم، پس تا انتها همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با ویزای زبان آلمانی

اخذ ویزای زبان آلمانی به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای مدت‌زمان بین ۳ تا ۱۲ ماه اقامت کشور آلمان را دریافت کرده و در این کشور زندگی کنید. البته شما می‌توانید طبق شرایطی خاص ویزای خود را در این کشور برای یک سال دیگر نیز تمدید کنید که در ادامه بیشتر درباره این شرایط صحبت خواهیم کرد. دریافت این نوع ویزای کشور آلمان می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که مهم‌ترین آن تجربه زندگی در شهرهای مختلف این کشور است.

البته این نوع ویزا دارای معایبی نیز هست که آشنایی با این معایب نیز می‌‌تواند در انتخاب شما دخیل باشد. به‌عنوان‌مثال یکی از مهم‌ترین معایبی که این روش دارد این است که شما اجازه کارکردن در کشور آلمان را نخواهید داشت و ممکن است از نظر مالی سختی‌هایی را تجربه کنید. نکته مهم دیگری که باید درباره این نوع ویزا بدانید این است که اگر قصد داشته باشید ویزای خود را به شکل دیگری بعدها تمدید کنید حتما باید به کشور خود بازگشته و سپس مجددا اقدام به دریافت ویزای آلمان کنید.

موسسه هرمس اپلای
موسسه هرمس اپلای

فراموش نکنید که هزینه درخواست این نوع ویزای کشور آلمان نیز بسیار کمتر از سایر روش‌ها است. در این نوع ویزا شما در واقع به کشور آلمان سفر می‌کنید تا در دوره‌های تخصصی آموزش زبان آلمانی شرکت کنید. پس از شرکت در این دوره‌ها شما می‌توانید در آزمون‌هایی که برگزار می‌شوند نیز شرکت کنید تا مدرک زبان آلمانی خود را دریافت کنید.

برای دریافت ویزای زبان آلمانی چه شرایطی باید داشته باشیم؟

در بخش‌های قبلی بیان کردیم که برای دریافت ویزای زبان آلمانی شما باید شرایط خاصی نیز داشته باشید. در گام اول شما باید بدانید که هزینه دریافت این ویزا حدودا ۷۵ دلار است و شما باید برای دریافت ویزای آلمان حتما این هزینه را بپردازید. در گام بعدی شما باید سعی کنید مدارک موردنیاز برای اخذ این ویزا را به طور کامل تهیه کنید. این مدارک را در ادامه معرفی خواهیم کرد ولی شما حتما باید توجه داشته باشید که مدارکتان کامل باشد تا درخواست صدور ویزای شما رد نشود.

برای دریافت ویزای زبان آلمانی چه شرایطی باید داشته باشیم؟
برای دریافت ویزای زبان آلمانی شما باید شرایط خاصی داشته باشید

نکته‌ای که وجود دارد این است که افرادی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت دارند می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزای این کشور در دوره‌های زبان آلمانی که در کشور آلمان برگزار می‌شوند شرکت کنند و نیازی نیست که مراحل دریافت و اخذ ویزا را طی کنند. نکته دیگری که درباره شرایط این ویزا وجود دارد این است که شما در این کشور نمی‌توانید مشغول به تحصیل شوید و مدرک تحصیلی دریافت کنید.

درصورتی‌که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را داشته باشید باید ابتدا به کشور مبدا بازگشته و سپس باتوجه‌به مدرک زبان آلمانی که در این دوره‌ها دریافت کرده‌اید درخواست خود برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را ارسال کنید تا بتوانید ویزای تحصیلی کشور آلمان را دریافت کنید.

برای دریافت ویزای زبان آلمانی به چه مدارکی نیاز داریم؟

تهیه کردن مدارکی که در این بخش معرفی خواهیم کرد برای اخذ ویزای زبان آلمانی لازم و ضروری است و به همین علت نیز شما باید دقت و توجه بسیار زیادی به این موضوع داشته باشید. در قدم اول شما باید پاسپورت معتبر خود را دریافت کرده و آن را در لیست مدارک خود قرار دهید. در ادامه شما باید فرمی را از سایت سفارت این کشور دریافت کنید که مبنی بر درخواست شما برای دریافت ویزای زبان کشور آلمان است. این فرم باید با اطلاعات دقیق پر شده و در لیست مدارک شما قرار گیرد.

معمولا دوره‌های زبان آلمانی توسط موسسات شناخته شده و معتبری در این کشور برگزار می‌شوند که شما باید حتما در آنها ثبت‌نام کرده و مدرک ثبت‌نام خود را نیز در لیست مدارک خود برای دریافت ویزا قرار دهید. داشتن تمکن مالی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای این کشور است و شما باید مدارک مربوط به تمکن مالی خود را که از بانک دریافت می‌کنید به سفارت این کشور تحویل دهید تا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

ارائه رسیده پرداخت مربوط به دوره زبان آلمانی که در آن ثبت‌نام کرده‌اید، آدرس محل اقامت خود در کشور آلمان، بیمه‌نامه مسافرتی و همین‌طور انگیزه‌نامه از دیگر مدارک بسیار مهمی هستند که شما برای دریافت ویزای کشور آلمان به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

برای دریافت ویزای زبان آلمانی به چه مدارکی نیاز داریم؟
برای اخذ ویزای زبان آلمانی مدارک لازم و ضروری است

مشخص‌کردن نوع ویزا

شاید برای شما جالب باشد که بدانید می‌توانید به دو شکل مختلف ویزای زبان آلمانی را دریافت کرده و اقامت این کشور را از این طریق بگیرید. در نوع اول از ویزای کشور آلمان شما تنها این هدف را دارید که زبان آلمانی را آموخته و به کشور خود بازگردید. این نوع ویزا با نام ویزای یادگیری زبان آلمانی شناخته می‌شود و هرساله افراد زیادی نیز تقاضای دریافت این نوع ویزا را دارند. نوع دیگری از ویزای زبان کشور آلمان ویزای کسب آمادگی برای تحصیل در کشور آلمان است.

این نوع ویزا امروزه بیشتر موردتوجه دانشجویان قرار گرفته است و طیف گسترده‌ای از دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان و ادامه تحصیل در این کشور را دارند این نوع ویزا را دریافت می‌کنند. اگر با شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که داشتن مدرک زبان یکی از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت تحصیلی به این کشور به شمار می‌آید. در این نوع ویزا شما ابتدا مدرک زبان خود را از موسسات عالی این کشور دریافت می‌کنید. اگر به اطلاعات کاملتری در مورد دیگر ویزاهای آلمان نیاز دارید پیشنهاد می کنیم مقاله ی انواع ویزای آلمان را مطالعه فرمایید.

در ادامه می‌توانید به کشور خود بازگشته و بلافاصله درخواست خود برای صدور ویزای تحصیلی کشور آلمان را ارسال کنید. با این کار شانس شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان نیز به میزان زیادی افزایش پیدا می‌کند.

نکات مهمی که باید درباره زندگی در آلمان بدانید

زمانی که قصد اخذ ویزای زبان آلمانی را دارید احتمالا سوالات زیادی در خصوص زندگی در این کشور نیز برای شما به وجود می‌آید. احتمالا اولین نگرانی شما نیز در خصوص هزینه‌های زندگی در این کشور است. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که روی هزینه زندگی در آلمان تاثیرگذار است سبک زندگی شما و میزان هزینه‌های شخصی است که شما در زندگی خود دارید. به همین علت با کاهش استانداردهای خود می‌توانید زندگی تقریبا خوبی را در این کشور داشته باشید.

البته نباید فراموش کنید که شما اجازه کارکردن در این کشور را در طول ویزای زبان خود نخواهید داشت؛ بنابراین هزینه‌های زندگی شما باید از جای دیگری تامین شوند و شما هم همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم باید تمکن مالی خود را به اثبات رسانده باشید. به‌طورکلی شرایط زندگی در کشور آلمان چندان سخت نیست و زمانی که شما ویزای زبان خود را دریافت می‌کنید می‌توانید تجربیات جدیدی را در این کشور به دست بیاورید.

نکات مهمی که باید درباره زندگی در آلمان بدانید
هزینه‌های زندگی در این کشور یکی از نکات مهم در آلمان میباشد

نکات مهمی که باید درباره شرایط دوره‌های زبان آلمانی بدانید

دوره‌هایی که به‌منظور آموزش زبان آلمانی در آلمان، توسط موسسات معتبر برگزار می‌شوند به‌صورت فشرده هستند؛ به همین علت است که شما تنها می‌توانید ویزای دوره زبان آلمانی ۳ تا ۱۲ماهه را دریافت کنید. البته شما می‌توانید ویزای خود را بیش از یک سال نیز تمدید کنید ولی این به شرطی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را نداشته باشید.

دقت داشته باشید که شما در این کشور نمی‌توانید ویزای زبان آلمانی خود را به ویزا یا اجازه کار تبدیل کنید و در انجام این کار با مشکلات حقوقی مواجه خواهید شد. پس به‌هیچ‌وجه برای دریافت این ویزا نباید روی این مسئله تمرکز داشته باشید یا این‌که روی آن حساب باز کنید. فراموش نکنید که اشتغال شما به هر شکلی در این دوره زمانی در کشور آلمان غیرقانونی خواهد بود و ممکن است مشکلات بزرگ‌تری را برای شما به وجود بیاورد. علاوه بر این شما نمی‌توانید ویزای خود را به ویزای تحصیلی آلمان تبدیل کنید.

نکات مهمی که باید درباره شرایط دوره‌های زبان آلمانی بدانید
شما تنها می‌توانید ویزای دوره زبان آلمانی ۳ تا ۱۲ماهه را دریافت کنید

دریافت مدرک زبان آلمانی چه مزایایی را به همراه دارد؟

دریافت مدرک زبان آلمانی می‌تواند مزایای زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد و همین عامل است که باعث شده تا بسیاری از افراد از سراسر دنیا تقاضای اخذ ویزای زبان آلمانی این کشور را داشته باشند. زمانی که شما ویزای زبان این کشور را دریافت می‌کنید و در موسسات عالی آموزش زبان آلمانی در این کشور ثبت‌نام می‌کنید در واقع شرایطی را برای دریافت بهترین مدرک زبان آلمانی فراهم می‌کنید. اولین مزیت این است که شما می‌توانید شرایط بهتری را برای ادامه تحصیل فراهم کنید.

با داشتن مدرک زبان شما می‌توانید شانس خود را برای پذیرفته شدن در دانشگاه‌های این کشور به میزان زیادی افزایش دهید. اگر شما هم علاقه‌مند به اخذ ویزای کار آلمان هستید بدون شک باز هم نیازمند مدرک زبان این کشور هستید. با دریافت مدرک زبان آلمانی شما می‌توانید درخواست شغلی خود را برای طیف گسترده‌ای از موقعیت‌های شغلی این کشور ارسال کنید. با دریافت مدرک زبان این کشور سفر کردن به آلمان نیز برای شما ساده‌تر خواهد شد و شما می‌توانید به شکل ساده‌‌تری ویزای توریستی کشور آلمان را دریافت کنید.

دریافت مدرک زبان آلمانی چه مزایایی را به همراه دارد؟
اولین مزیت این است که شما می‌توانید شرایط بهتری را برای ادامه تحصیل فراهم کنید.

آیا با شرکت در این دوره‌ها امکان شرکت در آزمون‌های مدرک زبان آلمانی نیز وجود دارد؟

بله بدون شک یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت ویزای زبان آلمانی این است که شما می‌توانید پس از به اتمام رساندن دوره‌های تحصیلی خود در این کشور در آزمون زبان آلمانی شرکت کرده و در صورت دریافت نمره لازم می‌توانید مدرک زبان آلمانی خود (مانند مدرک قبولی در آزمون b2 آلمانی) را دریافت کنید. نکته‌ای که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که این آزمون‌ها بر اساس استانداردهای مختلفی طراحی می‌شوند و به همین علت شرکت در کلاس‌ها  و دوره‌هایی که برگزار می‌شوند لازم و ضروری است.

آیا با شرکت در این دوره‌ها امکان شرکت در آزمون‌های مدرک زبان آلمانی نیز وجود دارد؟
شما می‌توانید پس از به اتمام رساندن دوره‌های تحصیلی خود در این کشور در آزمون زبان آلمانی شرکت کنید

دو مورد از معروف‌ترین آزمون‌هایی که امروزه در کشور آلمان برای ارائه مدرک زبان به دانشجویان برگزار می‌شوند می‌توان به DSH و Test DAF اشاره کرد. هریک از این دو آزمون دارای استانداردها و پیچیدگی‌های مخصوص خود هستند. دقت داشته باشید که حتما از میان موسسات معتبری که در این زمینه وجود دارند بهترین گزینه را انتخاب کنید تا نسبت به کیفیت آموزشی که دریافت می‌کنید مطمئن باشید و با شانس بیشتری در این آزمون‌ها شرکت کنید.

معمولا پس از دریافت نمره لازم در این آزمون‌ها بعد از مدتی مدرک برای شما ارسال می‌شود و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

بهترین فرانچایزها برای خرید در آلمان

فرانچایز آلمان

سرمایه‌گذاری در آلمان همواره یکی از سودآورترین فعالیت‌های اقتصادی در دنیا بوده است. چرا که این کشور یکی از قدرت‌های اقتصادی دنیا و از قطب‌های صنعتی قاره اروپا به شمار می‌رود. وجود کارخانه‌ها و برندهای معروف و معتبری مانند بوش (Bosch)، بی‌ام‌دبلیو (BMW)، بنز، زایس و موارد دیگر باعث شده تا قدرت اقتصادی کشور آلمان روزبه‌روز افزایش پیدا کند.

اخذ ویزای دوره زبان آلمانی به کمک موسسه هرمس اپلای

آموزش زبان آلمانی یکی از مهم‌ترین موارد موردنیاز برای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور به شکل‌های مختلف را دارند. از طرف دیگر دریافت ویزای زبان آلمانی نیز می‌تواند به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت ویزای کشور آلمان شناخته شود، که امروزه بسیاری از افراد اقدام به اخذ آن می‌کنند. اخذ ویزای زبان آلمانی می‌تواند از جهات مختلف برای شما مفید و سودمند باشد و به شما کمک کند تا در آینده به شکل بهتری ویزای این کشور را برای کار یا تحصیل در آن دریافت کنید. ما در این محتوا سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد ویزای آموزش زبان آلمانی در اختیارتان قرار دهیم، اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
با داشتن ویزای زبان آلمانی، چقدر می توانیم در آلمان اقامت داشته باشیم؟
اخذ ویزای زبان آلمانی به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای مدت‌زمان بین ۳ تا ۱۲ ماه اقامت کشور آلمان را دریافت کرده
در طول دوره ی ویزای زبان آلمانی، اجازه کار در آلمان را داریم؟
خیر! اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.
با داشتن مدرک زبان آلمانی میتوان در دانشگاه های این کشور اقدام به تحصیل کرد؟
با داشتن مدرک زبان شما می‌توانید شانس خود را برای پذیرفته شدن در دانشگاه‌های این کشور به میزان زیادی افزایش دهید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحر
1 سال قبل

با سلام ، من می خواهم برای ویزای زبان اقدام کنم رشته من ارشد MBA هست و شدیداً نیاز به یادگیری زبان دارم.
همه مدارک ذکر شده را دارم.محل اقامت،تمکن ، ثبت نام موسسه ، انگیزه نامه… بعد از اتمام دوره برای ویزای کاری یا تحصیلی اقدام خواهم کرد
از ویزامتریک تهران بعنوان وقت ویزای ملی وقت گرفته ام.آیا مدارک مرا دریافت می کند!؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سحر
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.
برای دوره زبان آلمانی در آلمان در حال حاضر امکان اقدام وجود نداره اما میتوانید دوره زبان آلمانی رو در کشور مجارستان بگذرانید . ( البته توجه داشته باشید که شرایط شما باید کاملتر بررسی شود )

مسعود صفایی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر برای ویزای زبان آلمانی هم نیاز به مدارک تمکن مالی هست؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مسعود صفایی
1 سال قبل

بله
داشتن تمکن مالی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای این کشور است و شما باید مدارک مربوط به تمکن مالی خود را که از بانک دریافت می‌کنید به سفارت این کشور تحویل دهید تا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید

کادر هرمس اپلای