مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم.سالانه افراد زیادی به قبرس مهاجرت می‌کنند اما قبل از آن، ممکن است با سوالاتی مواجه شوند. راه‌های مهاجرت به قبرس چیست؟ شرایط مهاجرت به کشور قبرس چگونه است؟ قوانین مهاجرت به این کشور چیست؟ از آنجایی که قبرس یکی از زیباترین کشورهای جهان است، سعی کردیم در این مقاله که توسط موسسه هرمس اپلای گردآوری شده است، شرایط مهاجرت به کشور قبرس را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که شما نیز متقاضی مهاجرت به این کشور هستید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و در صورت هر گونه سوالی با کارشناسان مجرب موسسه در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور قبرس

قبرس یک کشور اروپایی بوده که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو قسمت قبرس شمالی که ترک زبان بوده و قبرس جنوبی که یونانی زبان است، تقسیم می‌شود. قبرس جنوبی یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و در این مقاله در مورد روش‌های مهاجرت به قبرس جنوبی صحبت می‌کنیم.

زبان‌های رسمی این کشور یونانی و ترکی است. آن‌هایی که اصالت یونانی دارند، پیرو مذهب ارتودوکس هستند، در حالی که آن‌هایی که اصالت ترک دارند از اسلام پیروی می‌کنند. یورو واحد پول رسمی قبرس است. جمعیت کل این کشور یک میلیون و صد هزار نفر بوده که در حدود 840 هزار نفر از آنها در قبرس جنوبی زندگی می‌کنند. در مجموع حدود 77 درصد از جمعیت این جزیره یونانی و حدود 18 درصد را ترک‌های قبرس شمالی تشکیل می‌دهند.

قبرس جنوبی چند سالی است که به عنوان مقصد گردشگری و تفریحی اروپایی‌ها در تعطیلاتشان شناخته می‌شود و ساکنان کشورهای مختلف اروپایی در تعطیلات خود به این کشور سفر می‌کنند. این کشور همچنین دارای سیستم‌های مخابراتی پیشرفته‌ای مانند تلفن و اینترنت است. همچنین در بخش بانکی و همچنین از نظر فضای هوایی و ساختار نیروی دریایی در حال پیشرفت است.

نرخ مالیات در این کشور نیز نسبتا پایین بوده و در برخی موارد مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی با یک نرخ دریافت می‌شود. نرخ مالیات شرکت‌ها در قبرس 12.5٪ است. البته افراد زیادی از طریق ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری به قبرس جنوبی مهاجرت می‌کنند و شرکت خود را به قبرس انتقال می‌دهند تا از این نرخ مالیاتی بهره مند شوند.

آشنایی با کشور قبرس

مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی از نظر مهاجرت

اگر قبرس را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که قبرس از دو قسمت با ویژگی‌های بسیار متفاوت تشکیل شده است. بنابراین از نظر مهاجرت ابتدا باید قبرس شمالی و قبرس جنوبی را با هم مقایسه کنید و سپس بهترین منطقه قبرس را برای اقامت و مهاجرت انتخاب کنید. اولین نکته در مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی برای مهاجرت، مساله اقامت هر یک از این بخش‌ها است.

قسمت شمالی قبرس تنها توسط ترکیه پذیرفته می‌شود و ترک‌ها در این منطقه زندگی می‌کنند و واحد پول آن لیر ترکیه است در حالی که جنوب قبرس بخشی از اتحادیه اروپا و واحد پول آن یورو است. قبرس جنوبی ثبات اقتصادی بیشتری دارد و قوانین مالیاتی برای راه اندازی کسب و کار در این قسمت از قبرس بهتر است.

هزینه زندگی نیز بسته به واحد پولی هر منطقه متفاوت است. هزینه زندگی در قبرس شمالی ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است، در حالی که هزینه زندگی در قبرس جنوبی بالاتر و برابر با هزینه زندگی در کشورهای اروپایی است. برای مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی از نظر مهاجرت شغلی می‌توان گفت که متقاضیان در هر دو کشور قبرس باید از طرف کارفرما دعوت‌نامه کاری دریافت کنند.

حداقل حقوق در قبرس جنوبی 870 یورو و در قبرس شمالی حداقل حقوق 4400 لیر است. هنگام مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی برای مهاجرت تحصیلی، توجه به این نکته مهم است که شهریه و شهریه دانشگاه‌های قبرس شمالی بیشتر از قبرس جنوبی است، در حالی که هزینه زندگی برای یک دانشجو در قبرس شمالی کمتر است.

هنگام مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی، بررسی میزان جرم و جنایت نیز از نظر مهاجرت بسیار مهم است. در حالی که شاخص امنیت در قبرس شمالی 87-92٪ است، این شاخص در قبرس جنوبی 58-78٪ است. در حالی که شاخص جرم و جنایت در قبرس شمالی 8 تا 13 درصد است، این شاخص در قبرس جنوبی 22 تا 42 درصد بوده و این ارقام نشان می‌دهد که امنیت در قبرس شمالی بالاتر از قبرس جنوبی است.

از طریق کار به قبرس مهاجرت کنید

مهاجرت به قبرس از طریق کار امکان‌پذیر است. شرایط به گونه‌ای است که کسانی که از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت می‌کنند، می‌توانند با اخذ ویزای کار این کشور شرایط مهاجرت به قبرس را مهیا کنند. افراد برای اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به قبرس باید پیشنهادات شغلی مهر و موم شده خود را که توسط وزارت کار و موسسه تامین اجتماعی این کشور تایید و مهر شده است به همراه سایر مدارک به سفارت قبرس تحویل دهند.

یکی از شرایط مهاجرت کاری به قبرس این است که این پیشنهاد شغلی ابتدا باید توسط وزارت امور مهاجرت بررسی و نظارت شود زیرا باید ثابت و مشخص شود که متقاضی کار در قبرس وجود ندارد. به دلیل همین مشکل است که این پیشنهاد شغلی به خارجی‌ها داده می‌شود.

پس از بررسی‌های لازم توسط سفارت و تایید صحت دعوت‌نامه کاری و سایر مدارک، به افراد ویزای کار داده می‌شود. ساعات کار کارگران تمام وقت بین 38 تا 40 ساعت است و حداقل دستمزد در این کشور برای یک کارگر ساده حدود 870 دلار در ماه و برای یک کارمند حدود 2000 یورو در ماه است. همچنین نرخ بیکاری در قبرس 8.6 می‌باشد.

مهاجرت تحصیلی به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق ویزای تحصیلی و آموزشی امکان پذیر است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به قبرس که به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی شناخته می‌شوند و در خارج از اتحادیه اروپا قرار دارند، برای تحصیل در این کشور باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنند. بنابراین، ویزای تحصیلی قبرس فقط برای دانشجویان غیر اروپایی است.

شما می‌توانید در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور تحصیل کنید. افراد از دانشگاه‌های مختلف قبرس می‌توانند پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دریافت کنند. یکی از دانشگاه‌های معروف و رتبه اول قبرس به نام نیکوزیا واقع در سمت اروپایی قبرس، از نظر سطح علمی و رتبه بالا مورد تایید اروپا، آمریکا، کانادا و کشورهای پیشرو جهان است.

این دانشگاه شرایط خوبی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده و افراد سایر کشورها می‌توانند در این دانشگاه در رشته‌های حسابداری، روانشناسی، مهندسی، پزشکی، مدیریت، هنر و موسیقی و … تحصیل کنند و می‌توانند با شرایط خوبی در رشته‌های مختلف تحصیل کنند.

مهاجرت تحصیلی به قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس

افراد برای مهاجرت به قبرس با تحصیل در این مقطع می‌توانند مدرک زبان با نمره 5.5 یا 6 از آیلتس ارائه بدهند. اما در صورت نداشتن این مدرک زبان، باید توسط دانشگاه سطح زبانشان مشخص شود. دوره‌های سطح زبان برای دوره لیسانس 4 سال است و هزینه آن بسته به رشته حدود 9000 یورو است.

تحصیلات کارشناسی ارشد در قبرس

برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در این مقطع، افراد می‌توانند مدرک زبان 6.5 آیلتس را ارائه دهند و در صورت نداشتن مدرک زبان می‌توانند با توجه به سطح خود وارد دوره زبان شوند و این نمره را در این کشور کسب کنند. طول دوره‌های تحصیلات تکمیلی 2 سال است که معمولا برای تحصیل در رشته‌های مختلف حدود 13 هزار یورو هزینه دارد. هزینه رشته داروسازی 7000 یورو در سال است.

تحصیل در مقطع دکترا در قبرس

شرایط مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در مقطع دکتری به این صورت است که این دوره حدود 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد، اما معمولا دانشجویان می‌توانند این مدرک را در مدت 3 سال به پایان برسانند. اگرچه هزینه این دوره بسته به رشته متفاوت است، اما به طور متوسط حدود 13500 یورو است. در این دوره رشته‌های زیادی مانند فیزیوتراپی، پرستاری، حقوق، کامپیوتر، مهندسی، نفت و گاز تدریس می‌شود و هر سال 1500 یورو به شهریه اضافه می‌شود که پس از 3 سال به دوره دکتری اضافه می‌شود.

شرایط مهاجرت به قبرس اروپایی از طریق تحصیل این است که از دانشگاه یا موسسه‌ای پذیرفته شده باشید. نکته مهم مهاجرت به کشور قبرس از طریق تحصیل این است که برای تحصیل در این کشور نیازی به مدرک زبان و حتی دکترا ندارید. شما می‌توانید ابتدا به قبرس مهاجرت کرده و در دوره‌های زبان که در خود دانشگاه‌ها برگزار می‌شود شرکت کنید.

در صورتی که سطح زبان شما به حد مطلوب رسید، می‌توانید در قبرس تحصیل کنید. دانشگاه‌های خصوصی و دولتی زیادی در این کشور وجود دارند که از جایگاه علمی خوبی برخوردارند. مدارک تحصیلی این دانشگاه‌ها، نه تنها در ایران بلکه در اکثر کشورهای اروپایی معتبر است.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

در این قسمت به بررسی شرایط مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری می‌پردازیم. همان‌طور که می‌دانید کشور قبرس به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می‌شود. قبرس شمالی دارای جمعیت بیشتری از میراث ترکی است و مساجد باستانی بسیار زیبایی دارد، بنابراین قبرس شمالی بخشی از ترکیه و کشورهای ترک زبان است و باعث اختلاف در قبرس جنوبی می‌شود.

قبرس جنوبی بخشی از اتحادیه اروپا (نه شینگن) است، اما به دلیل اختلافات و درگیری‌ها با قبرس شمالی هنوز عضو شینگن نیست. بنابراین افراد در صورت اقامت در این کشور، نمی‌توانند بدون ویزا به سایر کشورها سفر کنند اما با پاسپورت این کشور می‌توانند بدون محدودیت به اکثر کشورهای جهان مانند سوئیس، اتریش، آلمان سفر کنند.

در قبرس شمالی و جنوبی، مردم انگلیسی را روان صحبت می‌کنند. سرمایه گذاری در برخی از نقاط قبرس نیاز به سرمایه بالاتری داشته و محدودیت‌هایی برای سرمایه گذاری در این مناطق نسبت به سایر نقاط قبرس وجود خواهد داشت.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

با خرید ملک به قبرس مهاجرت کنید

کسانی که می‌خواهند پاسپورت این کشور را بگیرند، می‌توانند ملکی به ارزش 2 میلیون و پانصد هزار یورو در این کشور خریداری کرده و در این راه سرمایه گذاری کنند و ماهانه اجاره ملک خود را دریافت کنند. با این مبلغ افراد می‌توانند ظرف 3 تا 6 ماه ملک خریداری کرده و این فرآیند را تکمیل کنند. البته مهاجرت از این طریق دیگر امکان‌پذیر نیست.

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به قبرس است. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق ثبت شرکت در قبرس را دارند، ملزم به داشتن سرمایه اولیه مشخصی هستند که نباید کمتر از 60000 یورو باشد. با ثبت نام در یک شرکت می‌توانند اجازه اقامت موقت دو ساله دریافت کنند. در صورت فعال بودن شرکت و پرداخت بیمه و مالیات، فرد می‌تواند مدت اقامت خود را تمدید کند.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور تولد فرزند است. کسانی که تابعیت انگلیس یا تابعیت سایر کشورهای استعماری بریتانیا را دارند و بین سال‌های 1914 تا 1960 در قبرس به دنیا آمده‌اند و حدود 5 سال تا سال 1960 در این کشور زندگی کرده‌اند می توانند تابعیت قبرس را دریافت کنند. همچنین از سال 1960، زمانی که فرزندی از پدری قبرسی در هر کشوری متولد شود، شهروند قبرسی محسوب می‌شود.

کودکانی که در قبرس از مادری با تابعیت قبرسی متولد می‌شوند، اما پدران آنها تابعیت قبرس را ندارند یا تابعیت آنها مشخص نیست، برای جلوگیری از بی تابعیت شدن کودک، اقامت و تابعیت قبرس را دریافت خواهند کرد. در چنین مواردی، اگر کودک دارای والدین باشد، آنها اجازه دارند برای فرزند اول خود درخواست پاسپورت کنند،

اما اگر والدین خاصی در آن زمان حضور نداشته باشند، دولت قبرس همیشه به آن کودک پاسپورت و شهروندی می‌دهد. در مورد اخذ تابعیت قبرس باید توجه داشت که والدین فرزند متولد شده باید گواهی ازدواج رسمی داشته باشند تا بتوانند برای فرزند خود درخواست تابعیت قبرس کنند.

به همین دلیل خارجی‌هایی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند و می‌خواهند فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند با توجه به شرایط اقامت در قبرس و تولد فرزندشان در این کشور تابعیت و پاسپورت این کشور را کسب می‌کنند. به طوری که برای این کودکان این امکان وجود نخواهد داشت زیرا کودک باید دارای والدینی با ملیت قبرسی باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این کشور تابع سیستم خون بوده و از نظام زمین تبعیت نمی‌کند. افراد می‌توانند فرزندان خود را در کشورهای تحت سیستم شهروندی از جمله کانادا به دنیا بیاورند.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

راه دیگر مهاجرت به قبرس ازدواج با شهروندان قبرسی است. در مورد اقامت قبرس از طریق ازدواج، قبرس تابع قوانین اتحادیه شینگن است. اما ازدواج در مرحله اول منجر به اقامت دائم نمی‌شود و اقامت دائم وابسته به حفظ شرایط اولیه ازدواج و تصویب دولت است. یکی از شروط ازدواج این است که زوج قبرسی باید از نظر مالی تایید شده باشند و در مضیقه مالی نباشند.

یعنی زمانی که می‌خواهند ازدواج کنند، درآمدشان کمتر از 1000 یورو نباشد. علاوه بر این تهیه خانه برای ازدواج یکی از نیازهاست. برای انجام عقد رسمی شهردار به عنوان افسر ازدواج معرفی می‌شود. عقد می‌تواند ظرف 15 روز یا حداکثر تا 3 ماه از تاریخ اعلام زوج صورت گیرد. زوج‌هایی که در شرایط اضطراری به قبرس مهاجرت می‌کنند، می‌توانند درخواست ازدواج فوری خود را از طریق شهردار به ریاست جمهوری ارائه دهند تا در صورت قبولی، ازدواج آن‌ها زودتر انجام شود.

به طور کلی می‌توان گفت یکی از ساده ترین راه‌ها برای اقامت دائم قبرس، ازدواج است و در صورت انجام این کار فرد می‌تواند بدون هیچ محدودیتی به کشورهای اروپایی سفر یا مهاجرت کند. در این روش در ابتدای ازدواج به فرد اجازه اقامت 2 ساله داده می‌شود و در صورت ادامه زندگی مشترک و حفظ شرایط اولیه، پس از سال دوم اقامت 3 ساله و سپس 3 ساله می‌گیرند و در نهایت تابعیت قبرس را دریافت کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس

با توجه به متفاوت بودن مسیرهای مهاجرتی به قبرس برای متقاضیان، مدارک مختلفی نیز از متقاضیان درخواست می‌شود. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به قبرس قطعا با مدارک مورد نیاز برای کار متفاوت است. برای مهاجرت تحصیلی، متقاضی باید پذیرش تحصیلی را به سفارت ارائه دهد، در حالی که برای مهاجرت کاری، متقاضی باید یک دعوت نامه کاری از کارفرمای قبرسی ارائه دهد. در زیر مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس آورده شده است.

  • مدارک هویتی و پاسپورت معتبر
  • تامین مالی کافی
  • ارائه اسناد سوء پیشینه
  • ارائه مدارک پزشکی
  • 4 عکس اخیرا گرفته شده است
  • بیمه
بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس

از آنجا که بیشتر کشورها برای اعطای بورسیه تحصیلی دارای شرایط خاصی هستند. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کشور قبرس مطلع باشید. در این مقاله ما تمام موارد مورد نیازی را که در مورد بورسیه تحصیلی قبرس باید بدانید را شرح داده ایم. با ما همراه باشید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به قبرس و شرایط دریافت اقامت در این کشور پرداختیم. افراد بی‌شماری هر ساله برای اخذ اقامت قبرس اقدام می‌کنند، اما قبل از قدم نهادن در این مسیر با سوالاتی مواجه می‌شوند؟ ما در این مقاله که توسط موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تهیه شده است، تلاش کردیم تا حدودی پاسخگوی سوالات متقاضیان در این زمینه باشیم. در صورتی که نیاز به مشاوره در این زمینه داشته باشید، می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان مجرب موسسه استفاده کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهاجرت به قبرس را از کجا شروع کنم؟
اولین قدم برای مهاجرت به قبرس آشنایی با روش‌های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین روش می‌باشد. سپس شرایط و مدارک مهاجرت باید طبق روش انتخابی ارائه شود.
بهترین راه برای مهاجرت به قبرس چیست؟
البته شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به قبرس بسیار تاثیرگذار است. اما به طور کلی ویزای کار قبرس، تحصیل در دانشگاه‌های قبرس، خرید ملک در قبرس و سرمایه گذاری در قبرس از بهترین راه‌های مهاجرت به قبرس می‌باشد.
ارزان ترین راه مهاجرت به کشور قبرس چیست؟
مهاجرت کاری به قبرس از جمله کم هزینه ترین روش‌های مهاجرت محسوب می‌شود. در مرحله بعدی، تحصیل در این کشور نیز می‌تواند به عنوان کم هزینه‌ترین روش محسوب شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای