کیفیت زندگی در پادوا

زندگی در پادوا ایتالیا؛ آنچه باید درمورد زندگی در پادوا بدانید!

زندگی در پادوا همانند سایر شهرهای این کشور با مزیت‌ها و امکانات مختلفی همراه است. شرایط عالی تحصیل در دانشگاه‌ها، موقعیت‌های کاری مناسب و بهره‌مندی از بهداشت و درمان همگی در کنار هم باعث شده است تا افراد مختلفی از سراسر دنیا برای مهاجرت به این شهر فکر کنند. در حقیقت  با شرایط زندگی در پادوا ایتالیا می‌توان رشد اقتصادی و نرخ پایین بیکاری را در ایتالیا تجربه کرد. اما آیا هزینه زندگی در پادوا برای تمام افراد مناسب است؟ یا آیا شرایط زندگی در این شهر مناسب است؟ برای اینکه به این سوالات پاسخ دهیم و مزایای زندگی در این شهر ایتالیا را توضیح دهیم تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

زندگی در ایتالیا

زندگی در پادوا و کشور ایتالیا با شرایط خوب اقتصادی همراه است. کشور ایتالیا به دلیل شرایط منطقه‌ای و آب و هوای خوبی که دارد، با استقبال مهاجرها و حتی گردشگرهای زیادی روبه‌رو شده است که همین موضوع نشان‌دهنده امکانات ایدئال در این کشور است. زندگی در ایتالیا، آرامش خاطر را برای افراد فراهم می‌کند، زیرا شرایط خوب اقتصادی، قدرت خرید بالای مردم، بهره‌مندی از امکانات شهروندی و موقعیت‌های کاری خوب، باعث شده‌اند که مردم این کشور دغدغه معیشت نداشته باشند. همچنین این کشور با سایر کشور‌های مطرح جهان مانند: فرانسه، اتریش، سوئیس و اسلوونی همسایه است و مرز مشترک دارد. از این‌رو موقعیت‌های اقتصادی خوبی را تجربه خواهد کرد و متقاضی‌های خارجی می‌توانند با توجه به مهارت و تخصص خود، بهترین شغل‌ها را انتخاب کنند.

زندگی در ایتالیا
زندگی در ایتالیا، آرامش خاطر را برای افراد فراهم می‌کند

از طرفی هم دانشگاه‌های برتر جهان در این کشور وجود دارند که تحصیل را برای تمام افراد دنیا فراهم کرده‌اند و متقاضی‌ها می‌توانند برای بهره‌مندی از آموزش‌ها، درخواست پذیرش به دانشگاه‌ها داشته باشند.

کیفیت زندگی در پادوا ایتالیا

با توجه به اینکه پادوا یکی از شهرهای خوب ایتالیا است، شرایط و کیفیت زندگی ایدئالی را برای شهروندان خود فراهم کرده است. شاخص قدرت خرید مردم این شهر بالا است و افراد به طور اغلب، شغل‌هایی با درآمد بالا دارند. همچنین با توجه به تحقیقات و آمارهایی که صورت گرفته است، شاخص درمان و بهداشت هم در این شهر با کیفیت بالایی همراه است و مردم برای خدمات درمانی از بهترین دستگاه‌ها و مراکز درمانی استفاده خواهند کرد.

به طور کلی شرایط آب و هوا، شاخص آلودگی هوا، جاذبه‌های شهری و بهره‌مندی از تحصیل و درآمد بالا باعث شده تا کیفیت زندگی در شهر پادوا ایتالیا بالا باشد.

آب و هوای شهر پادوا ایتالیا

شهر پادوا در ایتالیا همانند سایر شهرهای این کشور دارای آب و هوای متغیری است. تابستان‌های این شهر گرم و مرطوب بوده و زمستان‌های سردی را شاهد خواهید بود. همچنین دمای هوا در طول سال ممکن است که بین 1- درجه سانتی‌گراد تا 30 درجه سانتی‌گراد متغیر باشد. از این‌رو بهتر است که قبل از سفر به ایتالیا شرایط آب و هوایی را بررسی کرد. به طور کلی تغییرات دمایی در پادوا ایتالیا عبارتند از:

 • از ۴ ژوئن تا ۱۰ سپتامبر، گرمای پادوا آغاز می‌شود. (گرم‌ترین روز سال به طور معمول به 30 جولای اختصاص دارد.)
 • از ۲۰ ماه نوامبر تا ۲۸ ماه فوریه، سرمای پادوا آغاز می‌شود.

از طرفی هم بیشتر گردشگرها عنوان کرده‌اند که بهترین زمان برای بازدید از پادوا ایتالیا، ماه می ‌تا ژوئن است و دمای هوا برای تفریحات مختلف مناسب است.

دانشگاه پادوا ایتالیا

شهر پادوا ایتالیا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور را دارد که با نام دانشگاه پادوا شناخته می‌شود و قدمت 800 ساله دارد. به طور حتم دانشگاه‌های ایتالیا یکی از بهترین مقصد برای تحصیل و آموزش‌های استاندارد در سطح جهان است. از این‌رو سالانه دانشجو‌های زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند و در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل می‌دهند. دانشگاه پادوا با توجه به سال ساخت و راه‌اندازی از سال 1222، جزو قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا است که به عنوان زادگاه پزشکی شناخته می‌شود. در حقیقت این دانشگاه اولین سالن تشریح بدن انسان را داشته و در سیستم کالبد شکافی یکی از پیشتاز‌های دنیا بوده است.

دانشجوهایی که تقاضای تحصیل در دانشگاه پادوا را دارند باید بدانند که این دانشگاه کیفیت عالی در تدریس دارد و رتبه بالایی در کشور ایتالیا به خود اختصاص داده است. اما این دانشگاه مختص به رشته پزشکی نیست، بلکه در رشته‌های تحصیلی دیگر هم تدریس دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • مهندسی
 • تجارت
 • علوم، علوم انسانی
 • کشاورزی

اما پادوا دانشگاه‌های دیگری هم دارد که رتبه جهانی داشته و بهترین آن‌ها عبارتند از:

 • دانشگاه پادوا University of Padua
 • Scuola Superiore Mediatori Linguistici Padova
 • Aloisianum Philosophical Institute

به طور کلی برای اینکه بتوان در دانشگاه‌های ایتالیا تحصیل کرد، باید برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدامات مختلف را انجام داد که قبل از هرگونه تصمیم‌گیری بهتر است که با یک وکیل مهاجرتی مشورت داشت تا تمام مدارک و شرایط پذیرش در دانشگاه بررسی شوند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا ایتالیا در سال‌های گذشته به عنوان یک مدرسه حقوق فعالیت می‌کرد و بعد از چندین سال به یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا تبدیل شده است. از طرفی هم به دلیل شرایط خوب تدریس و آموزش‌های مختلفی که دارد، با استقبال دانشجو‌های مختلفی همراه بوده است. همچنین شرایط اخذ بورسیه را هم برای افراد متقاضی فراهم کرده است. در حقیقت افرادی که توانایی پرداخت هزینه‌های این دانشگاه را ندارند می‌توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی به صورت رایگان از خدمات این دانشگاه بهره‌مند شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه پادوا
دانشگاه پادوا در ایتالیا، بورس‌های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان ارائه می‌دهد.

بازار کار شهر پادوا چگونه است؟

شهر پادوا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مناطق صنعتی در ایتالیا شناخته می‌شود. این شهر شرایط ارسال کالا از اروپا و سایر کشورهای دیگر را فراهم کرده است. همچنین حدود 1300 صنعت مختلف در این شهر در حال فعالیت است. از طرفی هم ایتالیا همیشه برای گردشگرها جذاب بوده و پادوا یکی از شهرهای گردشگرپذیر این کشور شناخته می‌شود. با توجه به آمارهای ایتالیا، شهر پادوا سالانه 20 میلیون گردشگر را میزبانی می‌کند و این نشان از جاذبه‌های دیدنی این شهر دارد. در نتیجه شرایط کار در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری در پادوا فراهم شده است. همچنین محصولات مختلفی مانند: مواد شیمیایی، منسوجات، موتورسیکلت‌ها و تجهیزات کشاورزی در پادوا تولید می‌شوند که سالانه به کشور‌های مختلف صادر خواهند شد.

به طور کلی وضعیت بازار کار پادوا برای افراد متقاضی خارجی فراهم است و کافی است که برای شغل مد نظر خود با توجه به تخصص و مهارتی که دارید، درخواست دهید. البته توجه کنید که برای اشتغال در ایتالیا باید از ویزای کار ایتالیا استفاده کنید تا شرایط اقامت برای افراد فراهم باشد. اما برای اینکه با شرایط کاری در این شهر آشنا باشید جدول زیر را مشاهده کنید.

بازار کار شهر پادوا چگونه است؟
برای اشتغال در ایتالیا باید از ویزای کار استفاده کنید
عنوان توضیحات
نرخ بیکاری 7.6 درصد
موقعیت کاری در بخش خدمات حدود 73.7 درصد
موقعیت کاری در بخش کشاورزی حدود 2.1 درصد
موقعیت کاری در بخش صنعت حدود 19.6 درصد
موقعیت کاری در بخش ساختمان حدود 7.4 درصد

به طور کلی بهتر است که قبل از مهاجرت کاری به هر کشوری ابتدا شرایط کار و موقعیت‌های شغل مد نظر خود را بررسی کنید و سپس برای مهاجرت اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین با توجه به اینکه مردم ایتالیا بیشتر به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند، در بخش گردشگری موقعیت‌های زیادی برای افراد متقاضی خارجی مسلط به زبان انگلیسی وجود دارد که بهتر است با مشورت با یک وکیل مهاجرت کاری پیشنهاد‌های مختلف را بررسی کرد.

هزینه زندگی در شهر پادوا ایتالیا

هزینه زندگی افراد با توجه به الویت‌های و موقعیت‌های مختلفی که دارند، تفاوت‌هایی خواهد داشت. در حقیقت هزینه‌های افراد با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی آن‌ها تفاوت‌هایی دارد. از این‌رو نمی‌توان مبلغ دقیقی از هزینه‌های زندگی را عنوان کرد. اما مهم‌ترین هزینه‌های برای بخش‌های مختلفی مانند: خرید مواد غذایی، تفریح، حمل و نقل و مسکن صرف می‌شود که در ادامه توضیحاتی خواهیم داد.

هزینه زندگی در پادوا ایتالیا بستگی به عوامل مختلفی از جمله نحوه زندگی، میزان تفریحات، وضعیت مسکن و تراکم جمعیت دارد. اغلب افراد باید به هزینه‌های مسکن، غذا، حمل و نقل عمومی، اجاره و سایر مخارج روزانه توجه ویژه‌ای کنند. همچنین، هزینه زندگی در پادوا به طور کلی معمولاً بیشتر از میانگین اتحادیه اروپا است. با این حال، مقایسه با شهرهای بزرگ ایتالیایی مانند رم یا میلان نشان می‌دهد که زندگی در پادوا ممکن است هزینه زندگی معقول‌تری داشته باشد.

هزینه مواد غذایی و رستوران

مواد غذایی یکی از الزامات زندگی و نوعی نیاز اولیه افراد است. همچنین رستوران رفتن جزو تفریحات افراد محسوب می‌شود که باید به آن توجه داشت. اما برای اینکه با میانگین هزینه‌های مواد غذایی و وعده‌های غذایی در رستوران‌های پادوا آشنا شوید، جداول زیر آماده شده است.

هزینه مواد غذایی و رستوران
هزینه زندگی در پادوا ایتالیا ممکن است بستگی به نحوه زندگی شما داشته باشد.

میانگین هزینه مواد غذایی در پادوا ایتالیا

مواد غذایی هزینه
شیر (یک لیتری) 0.80 تا 1.50 یورو
تخم مرغ (شانه ۱۲ تایی) 1.80 تا 4.00 یورو
برنج (به ازای هر کیلو گرم) 1.00 تا 2.00 یورو
فیله مرغ (۱ کیلوگرم) 4.00 تا 15.00 یورو
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) 6.00 تا 15.00 یورو
قرص نان سفید ۵۰۰ گرمی 1.00 تا 3.00 یورو
پنیر محلی (هر کیلو) 4.00 تا 22.00 یورو
موز (۱ کیلوگرم) 1.00 تا 3.00 یورو
سیب (۱ کیلوگرم) 1.00 تا 2.59یورو
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) 2.00 تا 4.00 یورو
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) 1.00 تا 2.50 یورو
پیاز (۱ کیلوگرم) 1.00 تا 2.00 یورو

میانگین هزینه رستوران در شهر پادوا

عنوان هزینه
میانگین هزینه سفارش غذا در یک رستوران (به ازای هر نفر) 8 تا 17 یورو
میانگین هزینه سفارش غذا در یک رستوران (برای دو نفر) 40 تا 70 یورو
فست فود (غذای آماده برای هر نفر) 7.50 تا 8.0 یورو
کاپوچینو 1.00 تا 2.00 یورو
آب معدنی 1.00 تا 1.50 یورو
نوشابه 1.50 تا 3.00 یورو

توجه داشته باشید که هر یک از هزینه‌های گفته شده به صورت میانگین بررسی شده‌اند و ممکن است که با تغییرات قیمت روبه‌رو باشید.

هزینه حمل و نقل

حمل و نقل یکی از امکانات و خدمات ارزنده‌ای است که پادوا ایتالیا برای شهروندان و افراد خارجی فراهم کرده است تا به راحتی جابه‌جایی‌های سطح شهر انجام شود. از این‌رو هزینه‌های حمل و نقل در شهر پادوا در جدول زیر آمده است.

عنوان هزینه
تاکسی (تعرفه عادی) 6.00 یورو
تاکسی تلفنی و دربست (به ازای هر ساعت) 29.00 یورو
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 1.75 یورو
بنزین (۱ لیتر) 2.19 یورو

هزینه مسکن

پادوا هم مانند سایر شهرهای ایتالیا بخش‌های مرکزی و حاشیه دارد که قیمت اجاره خانه در هر منطقه ممکن است که با تغییراتی همراه باشد. برای اینکه بتوان یک آپارتمان در این شهر اجاره کرد، کافی است تحقیقات کلی انجام داد تا بهترین خانه را با شرایط ایدئال تهیه کرد. از این‌رو هزینه اجاره خانه در شهر پادوا با توجه به منطقه و متراژ در جدول زیر آورده شده است.

عنوان هزینه
اجاره آپارتمان (تک خوابه) در مرکز شهر 450 تا 900 یورو
اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر 900 تا 2,400.00 یورو
قیمت هر متر مکعب خانه در مرکز شهر 1,800.00 تا 4,000.00 یورو
اجاره آپارتمان (تک خوابه) در خارج از شهر      300 تا 500 یورو 300 تا 500 یورو
اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در خارج از شهر 750 تا 1,500.00 یورو
قیمت هر متر مکعب خانه در خارج از شهر 1,100.00 تا 2,000.00 یورو

توجه کنید که هر یک از مبالغ گفته شده باید بررسی شوند و از قیمت دقیق اجاره خانه اطلاعات کسب کرد، زیرا مبالغ گفته شده میانگینی از هزینه‌های مسکن در پادوا ایتالیا است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه‌های مختلفی برای پرداخت قبوض و اینترنت باید پرداخت کرد که با توجه به نوع مصرف افراد ممکن است که با مبالغ مختلفی همراه باشد. از این‌رو مهم‌ترین هزینه‌ها برای پرداخت قبوض و اینترنت در پادوا عبارتند از:

 • قبوض برق، گاز، آب: 100.00 تا 350.00 یورو
 • تعرفه استفاده از تلفن به ازای هر دقیقه مکالمه: 0.05 تا 0.20 یورو
 • اینترنت ماهواره‌ای و ADSL: 30.00 یورو

دقت داشته باشید که هزینه‌های گفته شده برای افراد با تفاوت‌هایی همراه است. در نتیجه تمام هزینه‌ها باید با شرایط زندگی افراد بررسی شوند.

جاهای دیدنی شهر پادوا

جاهای دیدنی در پادوا ایتالیا باعث شده تا سالانه افرادی زیادی به این شهر زیبا سفر کنند و از مکان‌های مختلف دیدن داشته باشند. پادوا یکی از شهرهای زیبای ایتالیا است که به دلیل وجود کلیساهای مطرح در جهان، موزه‌های مختلف و طبیعت زیبا با استقبال روبه‌رو شده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • کلیسای سنت آنتونیو
 • کلیسای اسکرووینی
 • میدان دی سینیوری
 • موزه سیویچی
 • پراتو دلا واله
 • موزه تاریخ پزشکی
مراکز گردشگری پادوا
پادووا شهری با تاریخ غنی و جاذبه‌های گردشگری متنوع است.

توصیه می‌کنیم که اگر به ایتالیا و شهر پادوا سفر می‌کنید با برنامه‌ریزی، هر یک از این مکان‌ها را بازدید کنید تا از شگفتی‌ها و زیبایی‌های این شهر بهره‌مند شوید.

مزایای زندگی در پادوا ایتالیا

پادوا همانند سایر شهرهای ایتالیا، مزیت‌های مختلفی برای زندگی دارد که هر یک به تنهایی کیفیت زندگی را ارتقا خواهند داد. همچنین شرایط خوب زندگی و اقتصاد عالی این شهر باعث شده تا افراد زیادی به قصد مهاجرت کشور خود را ترک کنند و برای ادامه زندگی شهر پادوا ایتالیا را انتخاب کنند. اما مهم‌ترین مزایای زندگی در پادوا ایتالیا عبارتند از:

 • شرایط تحصیل در دانشگاه برتر جهان و آموزش باکیفیت
 • بهره‌مندی از تفریحات مختلف
 • موقعیت‌های مختلف کار و شغلی
 • نرخ بیکاری پایین
 • وضعیت اقتصادی خوب
 • قدرت خرید بالای مردم
 • درآمد بالا و مناسب
 • بهره‌مندی از سیستم حمل و نقل عمومی ‌مناسب
 • خدمات بهداشتی و درمانی پیشرفته

زندگی در پادوا ایتالیا با مزایای فراوانی همراه است. این شهر با تاریخچه غنی، معماری باشکوه و فرهنگ پویا، جذابیت‌های گردشگری فراوانی ارائه می‌دهد. پادوا به عنوان یکی از شهرهای تاریخی ایتالیا با دانشگاه‌های معروف و موسسات فرهنگی برجسته شناخته می‌شود، که فرصت‌های تحصیلی و کاری فراهم می‌کند. همچنین، هزینه زندگی در پادوا می‌تواند به لحاظ فرهنگی و هنری بسیار پربار باشد، این ترکیب از جذابیت‌های فرهنگی، اقتصادی و طبیعی، زندگی در پادوا را برای افرادی که به دنبال تجربه زندگی در یک شهر تاریخی و فعال هستند، جذاب می‌سازد.

هر یک از موارد گفته شده به تنهایی برای انتخاب پادوا برای زندگی کفایت می‌کند. اما به طور کلی توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدام برای زندگی در پادوا ایتالیا از وکیل مهاجرتی و کارشناس‌های مربوطه مشورت گرفت.

زندگی در کشور ایتالیا

زندگی در رم ایتالیا

برای افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند، زندگی در رم ایتالیا اولین گزینه می باشد. در حقیقت شرایط زندگی در رم برای تمام افراد به گونه‌ای است که می‌توان از بهترین امکانات زندگی، تحصیلی و موقعیت‌های کاری بهره‌مند شد.

خدمات موسسه مهاجرتی هرمس برای زندگی در پادوا

به طور حتم زندگی در پادوا ایتالیا، جزو اهداف افرادی است که قصد تحصیل یا کار در شرایط عالی را دارند. اما آیا به راحتی می‌توان به شهر پادوا ایتالیا مهاجرت کرد؟ خیر. برای اینکه بتوان از موقعیت مهاجرت کاری یا تحصیلی در ایتالیا بهره‌مند شد، نیاز است که شرایط افراد بررسی شوند و با توجه به موقعیت‌های مختلف، اقدامات گوناگونی انجام داد. درست است که پادوا یکی از شهرهای جذاب با موقعیت‌های مختلف در ایتالیا است، اما نیاز است که برای مهاجرت به این شهر از وکیل مهاجرت استفاده کرد تا تمام گزینه‌ها با دقت بررسی شوند. در حقیقت باید قبل از اقدام برای زندگی در ایتالیا تحقیقات کلی انجام داد. از این‌رو موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا بتوانید بدون نگرانی و دغدغه‌های مهاجرت برای سفر خود به پادوا چمدان آماده کنید. به طور کلی درخواست انواع ویزای ایتالیا یک کار تخصصی است که توصیه می‌کنیم از طریق یک وکیل مهاجرتی آن را انجام دهید. بنابراین کافی است که با کارشناس‌های هرمس، از طریق تماس تلفنی یا تکمیل فرم مشاوره در ارتباط باشید.

همچنین ما در این متن سعی کرده‌ایم که شما را با هزینه زندگی در پادوا آشنا کنیم، اما اگر سوالی دارید که در این متن به آن اشاره نشده، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
زندگی در پادوا چقدر هزینه دارد؟
برای یک زندگی معمولی با استاندارد، نیاز است حدود 700 یورو هزینه کرد.
از چه طریقی می‌توان ویزای ایتالیا را دریافت کرد؟
سرمایه گذاری، کار و تحصیل در ایتالیا
کدام یک از کلیساهای پادوا معروف هستند؟
کلیسای سنت آنتونیو، کلیسای اسکرووینی
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای