انواع ویزاهای امارات

انواع ویزای مهاجرتی امارات برای ایرانیان 2023

در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای قصد داریم در مورد انواع ویزای امارات با شما صحبت کنیم. امارات امروزه یکی از کشورهای محبوب برای سفر، مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری است. هر ساله ایرانیان زیادی به این کشور سفر می‌کنند و یا به علت نزدیکی به ایران، یکی از انواع روش‌های مهاجرتی برای دریافت اقامت امارات متحده عربی را انتخاب می‌کنند. بعد از این مرحله، نوبت به ثبت درخواست ویزای امارات می‌رسد. در صورتی که شما هم قصد سفر، مهاجرت کاری، تحصیلی و دیگر روش‌های مهاجرتی به امارات را دارید، باید با انواع ویزاهای امارات آشنا باشید. بعد از آشنایی با انواع ویزای مهاجرتی امارات می‌توانید مراحل مهاجرت را نیز آغاز کنید. در این مقاله همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

سفر به امارات

کشور امارات جاهای دیدنی، تاریخی، مذهبی، گردشگری، فستیوال‌ها و هتل‌های لوکس زیادی دارد و به همین دلیل مردم، سفر به امارات را اولویت قرار می‌دهند. برای سفر به امارات کافیست بتوانید از میان انواع ویزاهای امارات، ویزای توریستی دریافت کنید. در صورتی که موفق به دریافت یکی از انواع ویزای مهاجرتی امارات شدید، امکان خرید بلیط مستقیم ایران و امارات از شهرهای مشهد، تبریز، تهران، شیراز، اصفهان، اهواز، بندرعباس و لار امکان پرواز مستقیم به کشور امارات متحده عربی و شهرهای همچون دبی، ابوظبی و شارجه وجود دارد.

انواع ویزای امارات

اگر قصد مهاجرت گردشگری، سرمایه گذاری و یا حتی زندگی در امارات دارید، بهتر است با انواع ویزهای امارات آشنا شوید. انواع ویزای مهاجرتی امارات را می‌توانیم به چهار دسته‌ مختلف تقسیم کنیم.
• ویزای توریستی امارات
• ویزای ترانزیت امارات
• ویزای اقامت طولانی مدت امارات
• ویزای اقامت کوتاه مدت امارات
در ادامه به توضیح و تشریح هر یک می‌پردازیم. منظور از ویزای اقامت طولانی مدت امارات همان ویزای سرمایه‌گذاری و منظور از ویزای اقامت کوتاه مدت امارات همان ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای همراه و ویزای بازنشستگی است.

با انواع ویزای مهاجرتی امارات آشنا شوید.
انواع ویزای مهاجرتی امارات را می‌توانیم به چهار دسته‌ مختلف تقسیم کنیم.

ویزای توریستی امارات

ویزای توریستی امارات همانطور که از اسمش مشخص است، برای سفر به امارات و یا هدف‌های دیگری که صادر می‌شود که طول اقامت، کمتر از ۳۰ روز باشد.

ویزای ترانزیت امارات

از دیگر انواع ویزای امارات ، ویزای ترانزیت است. این ویزا برای خارجی‌هایی صادر می‌شود که باید ترانزیت خود را از طریق امارات انجام دهند. مدت زمان صدور این ویزا بین ۴۸ یا ۹۶ ساعت خواهد بود.

ویزای سرمایه گذاری امارات

ویزای سرمایه‌گذاری، از روش هایی مانند خرید ملک در دبی، نیاز به اسپانسر ندارد اما میزان سرمایه‌گذاری در این کشور باید بیشتر باشد. صدور ویزای سرمایه‌گذاری یا اقامت طولانی مدت برای اقداماتی مثل ثبت شرکت در بی، یک دوره ۵ تا ۱۰ ساله خواهد بود.

ویزای کاری امارات

از انواع ویزای امارات می‌توان به ویزای کاری امارات اشاره کرد. همانطور که از اسمش مشخص است، این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که قصد کار در امارات را دارند. ویزای کاری امارات برای مدت زمان محدود بین یک الی دو ماه صادر می‌شود. افراد با کمک این ویزا وارد کشور امارات می‌شوند و در این بازه زمانی باید برای دریافت اقامت کاری اقدام کنند.

ویزای تحصیلی امارات

ویزای تحصیلی امارات برای افرادی صادر می‌شود که بالای ۱۸ سال سن دارد و می‌خواهند در دانشگاه‌های کشور امارات تحصیل کنند. در حالت عادی زمان اعتبار ویزای تحصیلی برای تحصیل در امارات، یک سال است اما اگر جزو دانشجویان ممتاز باشید، اعتبار این ویزا به ۵ سال نیز افزایش می‌یابد.

ویزای همراه امارات

اگر دارای مجوز اقامت در امارات هستید، می‌توانید فرزندان زیر ۱۸ سال و همسرتان را نیز با خود همراه کنید. دریافت ویزای همراه امارات به مدت ۱، ۲ و ۳ سال امکان‌پذیر است.

ویزای بازنشستگی امارات

از دیگر انواع ویزاهای امارات می‌توان به ویزای بازنشستگی اشاره کرد. افراد بالای ۵۵ سال به مدت ۵ سال می‌توانند ویزای بازنشستگی امارات را دریافت کنند. در صورت واجد شرایط بودن بعد از اتمام ۵ سال این ویزا قابل تمدید خواهد بود.

ویزای نمایشگاهی امارات

در کشور امارات نمایشگاه‌های مختلفی برگزار می‌شود که خیلی از افراد خواستار بازدید و یا حضور به عنوان فروشنده در این نمایشگاه‌ها هستند. این افراد می‌توانند ویزای نمایشگاهی امارات را دریافت کرده و در این نمایشگاه‌ها شرکت کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای امارات چیست؟

در ابتدا قبل از انجام هر کاری باید فرم درخواست را تکمیل کنید. در این فرم اطلاعاتی از شما خواسته می‌شود که شامل علت درخواست ویزا، میزان اقامت دقیق سفر و غیره، است. بعد از تکمیل این فرم، باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای امارات را ارائه دهید.مدارکی که برای دریافت ویزای امارات متحده عربی باید ارائه دهید، شامل اسکن کارت ملی، عکس سه در چهار با پس زمینه سفید، اسکن و ارائه پاسپورت و اسکن رنگی از صفحه اول و دوم شناسنامه است. در شرایط خاص نیز ارائه چک یا ضمانت نامه ضروری خواهد بود.

یکی از نکات مهمی که در هنگام ارائه مدارک انواع ویزای امارات باید به آن دقت کنید این است که، پاسپورت را در کمتر از هفت ماهه گذشته تهیه نکرده باشید. شرط لازم دریافت انواع ویزای مهاجرتی امارات، در این راستا این است که هفت ماه از صدور پاسپورت گذشته باشد. هنگام ارائه مدارک برای انواع ویزاهای امارات نیازی به ترجمه نیست.

مدارک اخذ انواع ویزاهای امارات
هنگام ارائه مدارک برای انواع ویزاهای امارات نیازی به ترجمه نیست.

دلایل ریجکت و رفع ریجکتی ویزای امارات

افراد برای درخواست ویزای دبی به صورت آنلاین اقدام می‌کنند و بعد از تحویل مدارک به کارگزاری منتظر نتیجه درخواست می‌مانند. ممکن است نتیجه درخواست مثبت باشد و شما بتوانید ادامه مراحل را طی کنید اما برخی مواقع برای افراد پیش می‌آید که درخواست ویزای آن‌ها ریجکت می‌شود. در ادامه می‌خواهیم بررسی کنیم که دلایل ریجکت ویزای امارات چیست؟
• در صورتی که شخص متقاضی ویزا سوابق تقلب، کلاهبرداری، مجرم بودن، گذراندن دوران محکومیت در خاک امارات باشد، ویزای او ریجکت می‌شود.
• اگر در بین مدارک متقاضی، خط خوردگی در بخش شماره پاسپورت، کدها و یا در نام وجود داشته باشد، ویزای او ریجکت میشود.
• برای افرادی که در گذشته اقامت کشور امارات را داشته‌اند و بدون هماهنگی با مسئولان مربوطه، امارات را ترک کرده‌اند احتمال ریجکتی وجود دارد. (این افراد برای جلوگیری از ریجکتی باید به بخش مهاجرت مراجعه کنند و دلایل ترک ناگهانی از این کشور را توضیح دهند.)
• در صورتی که شخصی ویزای توریستی امارات را دریافت کرد باشد اما در بازه زمانی مشخص شده، سفری به امارات نداشته باشد، احتمال رد شدن درخواست وجود دارد. برای رفع این مشکل باید با کارگزار یا آژانس هماهنگ شود تا مدارک قبلی را حذف کنند.
• در صورتی که یک فرد ویزای کار دبی یا امارات را دریافت کرده اما در مدت زمان مشخص وارد خاک امارات نشده باشد، احتمال ریجکتی بسیار بالاست. این افراد قبل از اقدام باید اطلاعات قبلی خود را در کارگزاری پاک کنند تا چنین مشکلی پیش نیاید.
• در صورت واضح نبودن عکس متقاضی، سیستم آنلاین امارات درخواست را رد خواهد کرد.
• در صورتی که فرد ویزای معتبر داشته باشد و در همان بازه زمانی بخواهد برای دریافت ویزای امارات نیز اقدام کند، درخواست او ریجکت می‌شود.
• ارائه مدارکی مثل کارت ملی و شناسنامه برای درخواست ویزا ضروری است. در صورتی که متقاضی آن‌ها را ارسال نکند، درخواستش ریجکت می‌شود.
• افراد بالای ۷ سال و افراد زیر ۱۸ سال در صورتی که بخواهند تنهایی ویزا درخواست کنند، خواست آن‌ها رد می‌شود.
برای رفع ریجکتی ویزای امارات باید یک نامه تجدید نظر نوشته شود و آن نامه به همراه مدارک مورد نیاز ارائه شود.

هزینه ویزای امارات

هزینه ویزا بر اساس مدت اعتبار اقامت متفاوت خواهد بود. برای دریافت ویزای توریستی ۱۰ روزه به همراه بیمه باید مبلغ ۳۱۰ درهم پرداخت کنید. مبلغ ویزای ۳۰ روزه یک بار ورود به همراه بیمه ۳۴۰ درهم خواهد بود. در صورتی که فرد بخواهد در بازه زمانی ۳۰ روزه چند بار ورود به این کشور را داشته باشد، مبلغ به ۵۵۰ درهم خواهد رسید.

هزینه دریافت انوع ویزای امارات
هزینه ویزا بر اساس مدت اعتبار اقامت متفاوت خواهد بود.

اگر اعتبار ویزا به مدت دو ماه باشد و بیمه نیز ارائه شود، به ازای یک بار ورود ۵۳۰ درهم و به ازای چند بار ورود ۷۷۰ درهم هزینه خواهد داشت. مبلغ ویزاهای ساعتی نیز کمتر است. برای دریافت ویزای ۴۸ ساعته به همراه بیمه، ۱۵۰ درهم و ویزای توریستی ۱۰ روزه برای افراد زیر ۱۸ سال، ۹۹ درهم پرداخت می‌شود. این مبالغ مربوط به سال ۲۰۲۳ است.

اعتبار ویزای امارات

اعتبار ویزای امارات از زمان دریافت، ۵۸ روز است؛ یعنی شما ۵۸ روز بعد از دریافت ویزا وقت دارید که وارد خاک کشور امارات شوید؛ در غیر این صورت ویزای شما منقضی خواهد شد و باید مجددا برای دریافت ویزا درخواست دهید.

کار در امارات: شرایط کار در امارات برای ایرانیان چیست؟

کار در امارات

موضوع کار در امارات، با توجه به نیاز گسترده این کشور به نیروهای کاری متخصص، ایده‌ای جذاب برای افزایش درآمد ایرانیان است.

دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در مورد انواع ویزای امارات، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا و دلایل ریجکت و رفع ریجکتی ویزای امارات صحبت کردیم. همچنین از هزینه انواع ویزاهای امارات باخبر شدیم. آیا تا به حال از انواع ویزای مهاجرتی امارات استفاده کرده‌اید؟ اگر استفاده کرده‌اید لطفا تجربه‌های خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید. اگر هم سوالی در این زمینه دارید، مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود. هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، کمک به شما برای شناخت بیشتر کشورها برای دریافت ویزا اقامت موقت دائم است. برای دریافت مشاور رایگان فرم موجود در در وب سایت را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
اعتبار ویزای امارات چقدر است؟
اعتبار ویزای امارات 58 روز است.
هزینه ویزای امارات چقدر است؟
بستگی به نوع ویزا، از 150 تا 770 درهم است.
انواع ویزای امارات چیست؟
•ویزای کاری •ویزای تحصیلی •ویزای سرمایه گذاری •ویزای توریستی •ویزای نمایشگاهی •ویزای ترنزیت •ویزای همراه •ویزای بازنشستگی
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای