مقایسه آلمان و سوئد

مقایسه ی آلمان و سوئد

کشور آلمان و سوئد دو کشور محبوب در قاره اروپا هستند که بسیاری از مهاجرین تمایل به مهاجرت به این کشور ها را دارند. در این مقاله دو کشور آلمان و سوئد را با هم مقایسه کنیم تا شما بتوانید با اطلاعات بیشتر و ذهن بازتری کشور مقصد خود را انتخاب کنید.

از چالش های اصلی مهاجرت می توان به این نکته اشاره کرد که کدام را کشور را انتخاب کنیم. گاهی اوقات ممکن است دلیل انتخاب شما صرفا به این دلیل باشد که یکی از اقوامتان یا دوست صمیمی شما به کشوری مهاجرت کرده و از شرایط بسیار راضی ست. اما شما باید بدانید که این دلیل اصلا دلیل درستی برای انتخاب یک کشور نیست. برای انتخاب و مهاجرت به یک کشور شما باید همه جوانب را در نظر بگیرید و اطلاعات کاملی در رابطه با آن کشور کسب کنید.

شرایط شما ممکن است با شرایط دوست یا اقوامتان متفاوت باشد، و یا حتی احساسات کاملا متفاوتی داشته باشید. به همین دلیل باید کشوری را انتخاب کنید که با روحیات شما کاملا سازگار باشد. کارشناسان ما در هرمس اپلای شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین کشور را با توجه به رزومه شما به شما معرفی می کنند. پس اگر بعد از خواندن این مقاله همچنان دچار تردید بودید می توانید با ما تماس بگیرید تا با توجه با توضیحات شما بهترین کشور را به شما پیشنهاد دهند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:
آلمان و سوئد
مقایسه آلمان و سوئد

اطلاعات کلی درباره مقایسه آلمان و سوئد​

آلمان کشور در قاره اروپا واقع شده است. این کشور با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور شهر برلین است که داشتن جمعیت 3.5 میلیون نفره پر جمعیت ترین شهر این نیز به شمار می رود. وسعت کشور آلمان در حدود 357 هزار کیلومتر مربع است و در حدود 82 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی است و به جز این کشور، در کشور های اتریش، لیختن اشتاین، سوئیس، لوکزامبورگ، قسمت هایی از بلژیک و مناطق جنوبی دانمارک نیز صحبت می شود. نظام سیاسی آلمان جمهوری فدرال دموکراتیک است و 16 ایالت دارد.

سوئد کشوری در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی است و با نام رسمی پادشاهی سوئد شناخته می شود. پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور سوئد استکهلم نام دارد. مساحت این کشور در حدود 450 هزار کیلو متر مربع است که با این وسعت سومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا است. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است و دولت آن به صورت پارلمانی اداره می شود. مقام پادشاه در این کشور کاملا تشریفاتی است و اداره کشور بر عهده نخست وزیر این کشور می باشد. زبان رسمی این کشور سوئدی است.

مهاجرت به آلمان یا سوئد؟

کشور سوئد یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های قاره اروپا است و در طول تاریخ مقصد اصلی بسیاری از مهاجرین بوده است. دلیل این انتخاب بازار کار خوب و استاندارد بالای زندگی در این کشور است. یکی از دلایل رشد جمعیت در این کشور در سال های اخیر مهاجرت بالا به این کشور  بوده است. بالاترین میزان مهاجرت به کشور سوئد در سال 2009 بوده است که تعداد این مهاجرین به حدود 103 هزار نفر میرسید. در سال 2011 تعداد 27 درصد کل جمعیت این کشور را مهاجرین و یا افرادی که از خارج از سوئد به دنیا تشکیل داده بودند. در سال 2012 تعداد مهاجرین ایرانی به کشور سوئد در حدود 65 هزار نفر بوده است.

کشور آلمان نیز یک کشور مهاجر پذیر است و دلیل اصلی مهاجرین برای انتخاب این کشور به عنوان مقصد مهاجرتی پیشرفت زیاد آلمان و بازار کار خوب این کشور بوده است. در حال حاضر حدود 19 درصد از جمعیت آلمان را خانواده های مهاجرین تشکیل می دهند. تعداد زیادی از این  مهاجرین در ایالت های هامبورگ، هسن و برلین زندگی می کنند و تنها 2 درصد آنها در ایالت های جدید این کشور ساکن هستند.

مقایسه آب و هوا در آلمان و سوئد

مقایسه آب و هوا در آلمان و سوئد

آلمان کشوری دارای آب و هوای چهار فصل است آب و هوای آلمان در بهار کاملا ملایم و دلچسب است، در زمستان بارش بارندگی برف زیاد و زمستان های نسبتا سردی دارد و در تابستان هوای معتدل دارد که رو به گرمی می رود. در بیشتر مناطق آلمان آب و هوا معتدل است و هر چهار فصل را تجربه میکنند و سرما و گرما در زمستان و تابستان خیلی شدید نمی شوند. در مناطق شمالی و شمال غربی آلمان به دلیل آب و هوای اقیانوسی میزان بارش باران در تابستان بالا است.

آب و هوای سوئد با آلمان متفاوت و مناطق شمالی این کشور بسیار سرد  است. این سرما در حدی است که ساکنین این کشور زندگی در مناطق جتوبی این کشور را ترجیح می دهند و مناطق شمالی خالی از سکنه و یا کم جمعیت هستند. اما آب و هوا قسمت های جنوبی کاملا متفاوت است. بیشتر شهرها، ییلاق ها و سواحل در مناطق جنوبی این کشور قرار گرفته اند و دارای آب و هوای معتدل و مطلوبی است. بیشتر ساکنین و شهروندان این کشور نیز به همین دلیل است که در مناطق جنوبی سوئد زندگی می کنند.

مقایسه جمعیت در آلمان و سوئد

سوئد کشوری کم جمعیت یعنی حدود 10 میلیون نفر است که بیش از میلیون نفر آنها را در حال حاضر مهاجرین تشکیل می دهند. تراکم جمعیت در این کشور به طور میانگین در حدود 21 نفر در هر کیلومتر مربع است که نسبت به وسعت این کشور تعداد بسیار کمی است. البته به دلیل اینکه مناطق شمالی این کشور تقریبا خالی از سکنه است تراکم جمعیت در مناطق جنوبی بیشتر است.

طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده جمعیت کشور آلمان نزدیک به 83 میلیون نقر است که این رقم رو به افزایش است. بیش از 42 میلیون نفر از این جمعیت را زنان و نزدیک به 41 میلیون نفر آنها را مردان تشکیل می دهند. یکی از دلایل اصلی رشد جمعیت آلمان را میتوان مهاجر پذیری بالای آن دانست. تقریبا 120 هزار نفر از این مهاجران ایرانی هستند که این عدد به سرعت رو به افزایش است.

مقایسه اقتصاد در آلمان و سوئد

شرح وظایف شغلی مهندسان نفت در آلمان

کشور آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا دارد و در تولید ناخالص داخلی در جهان رتبه پنجم را خود اختصاص داده است. این کشور در سال 2014 با صادراتی در حدود 1.13 میلیارد یورو جایگاه سوم را در صادرات کالا در جهان کسب کرد. 41 درصد از تولید ملی کشور آلمان را صادرات این کشور تامین می کند. همچنین کشور آلمان اولین کشوری است که متعهد به جاگزین کردن انرژی تجدید پذیر با سوخت های فسیلی شده است.

اقتصاد سوئد نیز به صادرات وابسته است. بیشترین صادرات این کشور شامل ماشین آلات، کاغذ و جوب است که به کشور هایی نظیر آلمان، آمریکا و انگلستان صادر می شوند. بیشترین دلیل رشد اقتصاد سوئد به دلیل افزایش میزان تقاضای بین المللی از این کشور در جهت خرید مواد خام و اولیه بوده است.

مقایسه اشتغال در آلمان و سوئد

با توجه به جمعیت کم کشور سوئد و همچنین بالا بودن میانگین سنی شهروندان این کشور نیاز مبرمی به نیروی کار دارد. نرخ بیکاری در این کشور 5.6 درصد است که در بین کشور های اروپایی پایین میزان بیکاری را دارا است. برای دریافت پیشنهاد کاری از یکی از شرکت های سوئدی شما باید زبان این کشور را بیاموزید، همچنین باید مدرک حداقل لیسانس و 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته خود را داشته باشید. در کشور سوئد همه افراد شاغل دارای بیمه درمانی هستند و از مزایای آن استفاده می کنند.

در کشور آلمان با وجود جمعیت بیشتر نسبت به سوئد به خاطر پیشرفت و توسعه زیاد با کمبود نیروی کار متخصص روبه رو است. کشور آلمان به مهاجران این اجازه را می دهد تا در این کشور به مدت مشخصی دنبال کار مورد نظر خود بگردند. برای دریافت این مجوز شما باید مدرک B2 زبان آلمانی، مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشید. همچنین برای یافتن بهترین روش ممکن جهت مهاجرت به آلمان میتوانید با فرم زیر توسط کارشناسان ما به طور رایگان ارزیابی شوید.

اشتغال در آلمان و سوئد

مقایسه تحصیلات در المان و سوئد

آلمان از بهترین و شناخته شده ترین کشورهای جهان برای افرادی است که قصد مهاجرت به اروپا از طریق ویزای تحصیلی را دارند. رایگان بودن شهریه دانشگاه ها بر علاقه این افراد افزوده. بعد از اتمام تحصیل در آلمان دانشجویان اجازه جستجوی کار دارند که بعد از پیدا کردن کار مناسب ویزای آنها به ویزای کاری تبدیل و در نهایت بعد از گذشت زمان مشخصی منجر به اخذ اقامت این کشور می شود.

ممکن است شهریه های دانشگاه در کشور سوئد هزینه داشته باشد اما دلایل زیادی برای انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل وجود دارد. اولین دلیل آن این است که دانشجویان فرصت تحصیل در یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان را پیدا می کنند. دلیل بعدی این انتخاب می توان به جایگاه جهانی بسیار خوب دانشگاه های سوئد در دنیا اشاره کرد. در نهایت در این کشور مانند کشور آلمان تحصیل در این کشور منجر به اخذ ویزای کار و احتمالا اقامت دائم می شود.

سوالات متداول

مردم سوئد به سوئدی و مردم المان به آلمانی صحبت میکنند اما در هر دو کشور اکثر مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

قریبا 120 هزار نفر از این مهاجران ایرانی هستند که این عدد به سرعت رو به افزایش است.

 بدیهی است، کلماتی از جمله فرصت های متنوع، چشم اندازهای خوب و مشاغلی پر از چالش فقط کلمات نیستند بلکه شما می توانید  این فرصت ها ر از نزدیک لمس کنید.

کشور آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا دارد و در تولید ناخالص داخلی در جهان رتبه پنجم را خود اختصاص داده است. این کشور در سال 2014 با صادراتی در حدود 1.13 میلیارد یورو جایگاه سوم را در صادرات کالا در جهان کسب کرد. 41 درصد از تولید ملی کشور آلمان را صادرات این کشور تامین می کند

برای دریافت این مجوز شما باید مدرک B2 زبان آلمانی، مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشید.

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

10 پاسخ

 1. مقالات مربوط به مقایسه کشورهاتون رو مطالعه کردم و بسیار کمک کننده بود برام. خسته نباشید.

  1. باعث افتخار ماست اگر تونسته باشیم برای انتخاب مقصد مهاجرتی شما کمک کرده باشیم .

 2. سلام وقت بخیر من دانشجوی حقوق هستم و اگر بخوام اپلای کنم بنظرتون بهترین رشته برای ارشد کدوم شاخه ست تجارت یا حقوق بین الملل در کشور المان و بقیه کشورهای اورپایی.

 3. سلام اینکه در آلمان پرستار آکادمیک ندارن و همه با دوره های آموزشی کار میکنن صحیحه؟ منظور اینکه رتبه بندی از نظر کار بین پرستار و بهیار نیست صحیحه یا نه؟ و اینکه برای آلمان نیاز به مدرک آیلتس نیست درسته؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر از نظر رتبه ، بین پرستاران و بهیاران تفاوت وجود دارد .
   خیر نیازی به داشتن مدرک آیلتس نیست ولی داشتن مدرک آیلتس پوینت مثبت در پرونده شما محسوب میشود .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   هردو کشور، کیفیت بالایی در زمینه آموزش دارند . ولی بهترین گزینه برای هر فرد بسته به شرایط فرد متفاوت است .

 4. سلام وقتتون بخیر .
  در اکثر کشور ها شما در حین تحصیل اجازه حداقل 10 ساعت کار در هفته را دارید .

 5. سلام وقتتون بخیر .
  در اکثر کشورها شما حداقل اجازه 10 ساعت کار پاره وقت در هفته را در حین تحصیل دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

کشور عمان

کشور عمان

کشور عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. عمان جزو کشورهای بیابانی است که اغلب افراد تصور می‌کنند مکان مناسبی برای زندگی و مهاجرت نیست. به همین خاطر در

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. یکی از سوالاتی که در فرآیند مهاجرت پرسیده می‌شود این است که شرایط سیتیزن شدن در آمریکا چیست؟

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. کشور آمریکا را می‌توان به‌عنوان کشور رؤیاها نیز معرفی کرد. این کشور فوق‌العاده و بی‌نظیر همواره برترین مقصد