اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان سال هاست که با استقبال بسیار زیادی مواجه می باشد، زیرا آلمان یکی از برترین کشور های دنیا از نظر اقتصادی بوده و این موضوع باعث شده تا شرایط تحصیلی بسیار مناسبی در این کشور فراهم باشد. اعزام دانشجو به آلمان می تواند برای آینده این افراد نیز بسیار مفید باشد، زیرا در آلمان معمولا برای تخصص های مختلف کار پیدا شده و هم در دوره دانشجویی و هم پس از آن می توان مشغول به کار شد.

بدین ترتیب معمولا متقاضیان تحصیل در خارج از کشور آلمان را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها انتخاب می نمایند. آلمان را می توان بزرگترین و پر جمعیت ترین کشور اروپا دانست. زیرا آلمان دارای جمعیتی بالغ بر 80 میلیون می باشد. این موضوع باعث شده تا کشور آلمان در اروپا به عنوان کشوری استراتژیک شناخته شود.

معمولا کشور آلمان را می توان یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل در رشته های فنی و مهندسی دانست. زیرا آموزش های بسیار کاربردی مطابق با نیاز بازار کار در دانشگاه های آلمان ارائه می شود. البته سطح کیفیت دانشگاه های در سایر رشته ها نیز کیفیت بسیار مناسبی دارد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

برخی از شرایط عمومی مورد نیاز برای اعزام دانشجو به آلمان

یکی از شرایط عمومی برای همه مقاطع و رشته ها جهت اعزام دانشجو به آلمان، آشنایی با زبان آلمانی می باشد. سطح B1 یا B2 مدرک زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه های بین المللی آلمان مورد نیاز می باشد. بدین ترتیب علاوه بر داشتن مدارک زبان انگلیسی از جمله آیلتس یا تافل، باید در کلاس های زبان آلمانی نیز شرکت نموده تا بتوان در دانشگاه های آلمان به تحصیل پرداخت.

در کشور آلمان این امکان وجود داشته که تحت شرایطی خاص به تحصیل رایگان نیز مشغول شد. این موضوع باعث شده تا تحصیل در آلمان محبوبیت بسیار زیادی داشته باشد. در صورتی که نتوان شرایط تحصیل رایگان در آلمان را فراهم نمود، باید در سال بین 2 الی 20 هزار یورو برای مقاطع کارشناسی و جهت مقاطع بالاتر این رقم ممکن است به 30 هزار یورو نیز برسد.

تنها مزیتی که دانشگاه های غیر دولتی آلمان نسبت به دانشگاه های آزاد جایگزین شدن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 یا 6.5 با مدرک زبان آلمانی می باشد. اما آشنایی با زبان آلمانی می تواند برای برقراری ارتباط با آلمانی ها بسیار مفید و کاربردی باشد

 

مزایای اعزام دانشجو به آلمان

آلمان

اخذ بورسیه

یکی از مزایای اصلی اعزام دانشجو به آلمان امکان اخذ بورسیه می باشد. بدین ترتیب هزینه های تحصیل در آلمان بسیار کم می شود. با توجه به هزینه های بسیار زیادی که در برخی از کشور ها باید برای تحصیل پرداخته شود، این موضوع باعث شده تا آلمان به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل شناخته شود. زیرا معمولا دانشگاه های آلمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. بدین ترتیب می توان در آلمان مدرک بسیار با ارزش را با کمترین هزینه اخذ نمود. البته این در حالی است که بتوان شرایط اخذ بورسیه در دانشگاه های آلمان را فراهم نمود.

 

سطح علمی بالا

یکی دیگر از مزایای اعزام دانشجو به آلمان، امکان پیدا کردن تخصص در رشته تحصیلی خود می باشد. زیرا آموزش های بسیار کاربردی در دانشگاه های آلمان ارائه می شود و معمولا افراد در رشته تحصیلی خود تبدیل به فردی خبره می شوند. این موضوع کمک می کند تا بتوانند در آینده شغل بسیار مناسبی در خود آلمان و یا هر کشور دیگری پیدا نمایند. زیرا داشتن تخصص بالا در زمینه رشته تحصیلی خود باعث می شود تا کارفرمایان برای جذب این افراد تمایل بسیار بیشتری داشته باشند.

 

امکان کار دانشجویی

از دیگر مزایای اعزام دانشجو به آلمان، امکان 20 ساعت کار در هفته برای دانشجویان می باشد. معمولا کار در آلمان بصورت دانشجویی با توجه به شرایط مناسب دستمزد در آلمان، باعث می شود تا مشکلات مالی برای ادامه تحصیل به حداقل برسد. بدین ترتیب افرادی که می خواهند با کار دانشجویی بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان را تامین نمایند، می توانند شرایط بسیار مناسبی در آلمان داشته باشند.

بدین ترتیب اعزام دانشجو به آلمان یکی از موضوعاتی است که مراکز و مجتمع های حقوقی با آن برخورد زیادی دارند. زیرا معمولا افراد بسیار زیادی تمایل دارند که تحصیلات خود را در مقاطع مختلف در دانشگاه های آلمان ادامه دهند.

 

مقاله پیشنهادی : ددلاین دانشگاه های آلمان

سوالات متداول

آشنایی با زبان آلمانی می باشد. سطح B1 یا B2 مدرک زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه های بین المللی آلمان مورد نیاز می باشد.

باید در سال بین 2 الی 20 هزار یورو برای مقاطع کارشناسی و جهت مقاطع بالاتر این رقم ممکن است به 30 هزار یورو نیز برسد.

از دیگر مزایای اعزام دانشجو به آلمان، امکان 20 ساعت کار در هفته برای دانشجویان می باشد.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
5 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای ابراهیمی

سلام خسته نباشید اعزام دانشجو به آلمان وسط تحصیل کارشناسی امکان پذیره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای

سلم بله میتونید برای دوره ی کارشناسی درخواست بدین

حق پناه

سلام. خواستار ادامه تحصیل در رشته پزشکی در آلمان هستم. دارای مدرک دپیلم با معدل 19.70 در رشته علوم تجربی و دردبیرستان نمونه دولتی تحصیل کردم. دارای سن 19 سال ،ممنون می شم در این خصوص راهنمایی ام کنید

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حق پناه

سلام وقتتون بخیر .
برای تحصیل در آلمان در رشته های پزشکی لازم است که در ایران در این رشته ها قبول شده باشید .

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حق پناه

سلام وقتتون بخیر .
ما در زمینه تحصیل در انگلستان فعالیتی نداریم متاسفانه .

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار