بهترین کشورها برای سرمایه گذاری مطلبی است که در این مقاله درباره ی آن توضیحاتی دادیم. یکی از راه های مهاجرت به کشورهای مختلف همانگونه که در مقالات مختلف گفته شده سرمایه گذاری می باشد. بسیاری از افرادی که علاقمند به مهاجرت به کشورهای دیگر می باشند می خواهند بدانند که بهترین کشورها برای سرمایه گذاری کدامند. هر کشور بنا بر شرایط اقتصادی و فرهنگی خود از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند و ما نیز می خواهیم در این مقاله به بررسی این موضوع بپردازیم. در بخش های بعد بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و دلایل قرار گیری در این لیست را معرفی می کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

راه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی

یکی از راه‌هایی که به افراد کمک می‌کند تا به یک کشور خارجی مهاجرت کنند، سرمایه‌گذاری در این کشورها است. شما می‌توانید به کمک راه‌های مختلف سرمایه‌گذاری، اقامت دائم یک کشور خارجی را دریافت کرده و برای خود و اعضای خانواده‌تان ویزای و تابعیت کشور مورد نظرتان را کسب کنید. در کنار این مزیت، سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی می‌تواند بسیار مطمئن و سود ده باشد؛ درصورتی‌که بهترین کشورها برای سرمایه‌ گذاری را بشناسید.

البته باید اشاره کرد که راه‌های سرمایه‌گذاری بسیار متفاوت و متنوع بوده و شما می‌توانید بسته به شرایط خودتان و همچنین شرایط کشور مورد نظرتان، یکی از این راه‌ها را تجربه کنید. از مهم‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک و مستغلات
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار یا استارت‌آپ
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام
 • سرمایه‌گذاری از طریق سپرده‌های بانکی
 • سرمایه‌گذاری از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله
مهم ترین راه های سرمایه گذاری در کشورهای خارجی

البته باید به این نکته اشاره کرد که دولت‌های خارجی قوانینی خاصی را برای اعطای ویزای سرمایه‌گذاری به افراد خارجی در نظر دارند. ازاین‌رو، برخی کشورها اجازه سرمایه‌گذاری متقاضیان خارجی را تنها در بخش‌های مشخصی ممکن می‌سازند. بدون شک بهترین کشورها برای سرمایه ‌گذاری کشوری است که راه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در آن وجود داشته باشد. ما در ادامه برخی از بهترین کشورهایی که می‌توانید برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری کدامند؟

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

کانادا

کشور کانادا یکی از کشور های آمریکای شمالی می باشد که نزدیک به 37 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور دارای تولید ناخالص سالانه 1711 میلیارد دلار می باشد. یکی از مزایای این کشور برای سرمایه گذاری دریافت اقامت دائم می باشد. پس از سه سال نیز می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید. البته برای این کار نیاز دارید تا مهارت زبانی، تجربه کاری و نیز تحصیلات لازمه را داشته باشید. برای سرمایه گذاری در کانادا چندین راه مختلف وجود دارد.

نکته ای وجود دارد این است که شما باید به صورت دائم در کانادا زندگی کنید و اجازه غیبت بیشتر از سه ماه را ندارید.

یکی از این راه ها سرمایه گذاری در کبک می باشد که نزدیک به 800 هزار تا یک میلیون دلار سرمایه لازم دارد. راه دیگر کارآفرینی کبک می باشد که نزدیک به 300 هزار پوند سرمایه نیاز دارد. برای کارآفرینی استانی نیز نیاز به 350 هزار پوند سرمایه لازم است.

یکی از معایب این سیستم این است که مدت زمان انتظار طولانی می باشد زیرا متقاضی برای این کار بسیار زیاد است و همچنین مالیات نیز برای افرادی که اقامت دائم دارند در نظر گرفته می شود.

کانادا کشوری برای سرمایه گذاری

استرالیا

استرالیا کشوری در قاره اقیانوسیه می باشد که جمعیت آن حدود 24.6 میلیون می باشد. ناخالص ملی این کشور 1400 میلیارد دلار می باشد. سرمایه گذاران خارجی بسیار متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا می باشند زیرا از لحاظ اقتصادی بسیار با ثبات می باشد. برای این که در این کشور سرمایه گذاری کنید نیاز دارید تا 1.5 میلیون دلار سرمایه به صورت حداقلی داشته باشید. همچنین اگر بخواهید ویزای کارآفرینی را دریافت کنید نیاز دارید تا حداقل مبلغ 250 هزار دلار داشته باشید.

بعد از 4 سال زندگی در استرالیا می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید و همچنین اقامت این کشور به خانواده شما اعطا می شود. شما باید حداقل 40 روز در سال را در استرالیا سپری کنید. اگر صاحب کسب و کار در ایران هستید می توانید شرکتی را در استرالیا ثبت کنید و سپس به دنبال آن اقامت این کشور را اخذ کنید. 0 تا 100 این مورد را می توانید در مقاله ی ثبت شرکت در استرالیا مطالعه کنید.

استرالیا کشوری برای سرمایه گذاری

انگلستان

انگلستان کشوری در شمال غربی اروپا می باشد که در حدود 66 میلیون نفر جمعیت آن می باشد. سالانه نزدیک به 2826 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی این کشور است که باعث شده بسیاری از سرمایه گذاران تمایل به مهاجرت به این کشور داشته باشند. این کشور با وجود خروج از اتحادیه اروپا همچنان جزو با ثبات ترین کشور ها در زمینه اقتصادی می باشد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری کارآفرینی در انگلستان نزدیک به 200 هزار پوند و برای سرمایه گذاری درجه یک نزدیک به دو میلیون پوند می باشد. شما پس از 5 سال میتوانید تابعیت این کشور را دریافت کنید و با سرمایه گذاری در این کشور شما اقامت انگلستان را دریافت خواهید کرد. نکته ای که اهمیت دارد این است که شما باید حداقل 9 ماه از سال را در این کشور بگذرانید.

انگلستان کشوری برای سرمایه گذاری

پرتغال

کشور پرتغال در غرب اروپا قرار دارد و جمعیتی نزدیک به 10.3 میلیون دارد. تولید ناخالص داخلی این کشور سالیانه 237 میلیارد دلار می باشد. یکی از دلایل جذب سرمایه گذاران خارجی بهبود سیستم سرمایه گذاری در قسمت تحقیق و توسعه می باشد. کشور پرتغال نیز تورم پایین و رشد اقتصادی بالایی دارد به همین دلیل از اقتصادی پایدار برخوردار است. برای این که در این کشور سرمایه گذاری کنید باید حداقل در شهر لیسبون 500 هزار یورو و خارج از شهر لیسبون 350 هزار یورو بودجه داشته باشید.

همچنین برای شرکت های در حال احیا 250 هزار یورو بودجه نیاز خواهید داشت. پس از 6 سال میتوانید تابعیت این کشور را دریافت کنید و بعد از 5 سال اقامت دائم را دریافت خواهید کرد به شرط آن که وقفه ای نداشته باشید. فرزندان شما نیز می توانند شامل این برنامه مهاجرت گردند و به همراه شما در این کشور مشغول گردند. با داشتن اقامت این کشور می توانید به سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا نیز سفر کنید.

پرتغال کشوری برای سرمایه گذاری

اسپانیا

اسپانیا کشوری در غرب اروپاست که با پرتغال نیز هم مرز می باشد. جمعیت کنونی این کشور 46.7 میلیون نفر است و تولید ناخالص داخلی این کشور 1425 میلیارد دلار است. این کشور نیز دارای نرخ بازگشت سرمایه مناسبی می باشد لذا بسیاری از سرمایه گذاران علاقه به مهاجرت به این کشور دارند. برای این که بتوانید در این کشور سرمایه گذاری کنید باید حداقل 500 هزار یورو سرمایه داشته باشید.

می توانید بعد از ده سال در این کشور تابعیت را دریافت کنید، البته این در صورتی است که 6 ماه از هر سال را در این کشور باشید. مدت زمان انتظار جهت دریافت تابعیت بسیار طولانی می باشد. در صورتی که اقامت این کشور را دریافت کردید نیازی به حضور در این کشور نخواهید داشت صرفا باید چند روز در این کشور باشید. یکی از معایب دیگر این کشور قبول نداشتن دو پاسپورت می باشد که پروسه دریافت آن را مشکل می کند.

اسپانیا کشوری برای سرمایه گذاری

اتریش

کشور اتریش یکی از کشور های اروپای میانه می باشد که جمعیتی حدود 8.7 میلیون نفر دارد. در این کشور به صورت سالانه 455 میلیارد دلار تولید ناخالص ملی برآورد شده است. اکثر سرمایه گذاری ها در این کشور برای فعالیت های علمی می باشد که نصف در آمد را مال خود کرده است. اگر می خواهید به این کشور مهاجرت کنید باید حداقل سرمایه 3 میلیون یورو داشته باشید تا بتوانید بعد از سه سال اقامت این کشور را دریافت کنید و همچنین پس از 10 سال تابعیت این کشور را اخذ کنید، البته این نکته را باید به یاد داشته باشید که برای دریافت تابعیت باید به طور دائم در این کشور حضور داشته باشید.

اتریش کشوری برای سرمایه گذاری

ترکیه

یکی از بهترین کشورها برای سرمایه ‌گذاری در سال 2022 بدون سرمایه گذاری در ترکیه است. ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی به خصوصی که دارد به‌عنوان پل ارتباطی بین دو قاره اروپا و آسیا شناخته می‌شود. ازاین‌رو می‌تواند به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری انتخاب شود. از سوی دیگر، با نگاهی به آمار و ارقام اقتصادی به‌خوبی می‌توان متوجه شد که کشور ترکیه در چند سال گذشته با رشد خوبی در بخش اقتصاد روبرو شده است.

همین امر موجب شده است تا توجه سرمایه‌گذاران خارجی به کشور ترکیه جلب شود. این کشور راه‌های مختلفی را برای سرمایه‌گذاری پیش روی افراد خارجی قرار داده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری در بخش خرید ملک و مستغلات، تأسیس و ثبت شرکت و سرمایه گذاری در بورس و اوراق بهادار اشاره کرد. در میان تمامی این موارد، بدون شک ترکیه یکی از بهترین کشورها برای سرمایه ‌گذاری از طریق خرید ملک است.

ترکیه کشوری برای سرمایه گذاری

شما می‌توانید در این کشور با خرید ملکی بیش از 250000 دلار آمریکا اقامت این کشور را دریافت کنید. همچنین این شانس برای شما وجود دارد که این ملک را بفروشید و یا ملک دیگری را تهیه کنید. بعدازاین می‌توانید به‌سادگی برای دریافت اقامت این کشور اقدامات لازم را صورت دهید.

آلمان

یکی دیگر از کشورهای اروپایی که می‌تواند به‌سادگی نام خودش را در لیست بهترین کشورها برای سرمایه‌ گذاری قرار دهد، کشور آلمان است. این کشور که در قلب قاره اروپا واقع شده است، فرصت‌های بسیار مناسبی را برای سرمایه‌گذاران از سراسر دنیا ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاری در آلمان نه‌تنها می‌تواند برای کسانی که به دنبال یک کشور مطمئن مناسب باشد، بلکه برای مهاجران نیز مناسب است.

کشور آلمان به‌سادگی این اجازه را به سرمایه‌گذاران خارجی می‌دهد تا با رعایت شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور، اقامت و درنهایت پاسپورت آلمانی خودشان را دریافت کنند. از مهم‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در آلمان به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای سرمایه ‌گذاری می‌توان به تأسیس یک شرکت و راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این کشور اشاره کرد. اگر به اطلاعات بیشتری در این مورد نیاز دارید پیشنهاد می کنم در ابتدا مقاله ی اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را مطالعه کنید.

آلمان کشوری برای سرمایه گذاری

برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای آلمانی شوید، باید حداقل 50000 یورو سرمایه داشته باشید. کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تجاری در صورتی می‌توانند اقامت این کشور را از طریق سرمایه‌گذاری دریافت کنند که حداقل 5 شغل در این کشور برای افرادی آلمانی ایجاد کرده باشند. البته باید اشاره کرد که به حداقل سرمایه موردنیاز باید 30000 یورو را به‌عنوان هزینه‌های قانونی افزود.

سوئد

شهروندان خارجی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در کشور سوئد، اقامت این کشور را دریافت کنند. درصورتی‌که سرمایه‌گذاران خارجی شرایط و قوانین دولت سوئد را رعایت کنند، امکان دریافت ویزا و تابعیت این کشور برای این افراد و خانواده‌های آنان وجود دارد. از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است کشور سوئد به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌ گذاری انتخاب شود وجود استانداردهای بالای زندگی مطابق با سطح درآمد، امکان کسب تابعیت، مسیر ساده و راحت، وجود یک اقتصادی پایدار و ثابت و … است.

شما می‌توانید از طریق ثبت شرکت در کشور سوئد، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور را تجربه کنید. از مهم‌ترین شرایط آن هم داشتن حداقل 100000 یورو یا معادل آن کرون سوئد است. البته که داشتن یک طرح اقتصادی قدرتمند می‌تواند شما را در این مسیر بسیار کمک کند. بعد از ثبت شرکت در این کشور می‌توانید برای دریافت اقامت دائم نیز اقدامات لازم را صورت دهید.

سوئد کشوری برای سرمایه گذاری

فرانسه

کشور فرانسه از آن دست کشورهایی است که بدون شک همه افراد علاقه‌مند هستند تا زندگی در آن را تجربه کنند. این کشور امکان یک زندگی راحت و بدون دغدغه را برای شما فراهم خواهد کرد. همچنین به دلیل وجود مناظر طبیعی و زیبای خود، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای افرادی باشد که به دنبال بهترین کشور برای زندگی هستند. از سوی دیگر دولت فرانسه راه‌های مختلفی را برای سرمایه‌گذاری در این کشور قرار داده است که باعث شده تا نام فرانسه نیز به لیست بهترین کشورها برای سرمایه ‌گذاری اضافه شود. سه دسته از ویزای طلایی برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه را دارند، وجود دارد.

 • سرمایه‌گذاری در یک شرکت جدید: شروع از 300000 یورو
 • راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید: شروع از 30000 یورو
 • ایجاد یک استارت‌آپ نوآورانه: شروع از 20000 یورو
فرانسه کشوری برای سرمایه گذاری
ویزای طلایی فرانسه

نتیجه‌گیری

یکی از راه‌های مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. کشورهای زیادی هستند که به سرمایه‌گذاران این اجازه را می‌دهند تا با سرمایه‌گذاری در آن‌ها، اقامت و تابعیت این کشورها را دریافت کنند. بهترین کشورها برای سرمایه ‌گذاری کشوری است که مسیر ساده‌تر و راه‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری را پیش پای سرمایه‌گذاران قرار دهد. ما در این مقاله به‌صورت کامل به چند کشور که می‌توانند مقصد بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشند، اشاره کردیم.

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بهتری کشور ها برای سرمایه گذاری با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت سرمایه گذاری

سؤالات متداول

 • خرید ملک و متسغلات
 • خرید اوراق قرضه دولتی
 • ثبت شرکت 
 • راه اندازی کسب و کار یا استارتاپ
 • خرید سهام
 • سپرده های بانکی
 • صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

بله شما بعد از چهارسال میتوانید تابعیت این کشور را دریافت کنید و همچنین اقامت این کشور به خانواده شما هم داده میشود.

سه دسته ویزای طلایی برای این افراد وجود دارد که شامل سرمایه گذاری در یک شرکت، راه اندازی یک کسب و کار جدید و ایجاد یک استارتاپ است.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها