بهترین کشورها برای کار بانوان

بهترین کشورها برای کار بانوان

بهترین کشورها برای کار بانوان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. این روزها زنان حضور پررنگ‌تری در جوامع دارند تا جایی که بخش زیادی از آمار مهاجرت افراد مجرد به خانم‌ها اختصاص دارد. زنان هم مانند مردان امکان مهاجرت با انواع روش‌های کاری، تحصیلی، ازدواج و… را دارند و در بسیاری از موارد شانس و فرصت‌های آن‌ها برابر با مردان است. با این حال برای مهاجرت خانم‌ها هم شرایطی وجود دارد که بسته به روش انتخابی متفاوت است، برای مثال خانم‌های متقاضی مهاجرت کاری ابتدا باید با بهترین کشورها برای کار بانوان آشنا شوند و مقصد خود را از میان این کشورها انتخاب کنند. در ادامه چند مورد از این کشورها و بررسی شرایط مهاجرت به آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین کشورها برای کار بانوان چه ویژگی‌ هایی دارند؟

این روزها بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت کاری هستند تا با شروع به کار در کشوری دیگر و کسب درآمد ارزی، سطح زندگی خود را ارتقا بخشیده و آینده بهتری داشته باشند. با توجه به جمعیت بالاتر زنان نسبت به مردان، عجیب نیست که بخش زیادی از این متقاضیان را زنان تشکیل دهند. به خصوص در دنیای امروز که حضور زنان در اجتماع به اندازه مردان جدی و پررنگ است، موضوعاتی مانند مهاجرت کاری آن‌ها هم جدی‌تر از گذشته شده است. زنان هم مانند مردان ابتدا باید بهترین مقصد مهاجرتی را انتخاب کنند و سپس شرایط خود را براساس آن مقصد مهاجرتی آماده کنند. خانم‌ها برای انتخاب مقصد مهاجرتی ابتدا باید لیستی از بهترین کشورها برای کار بانوان تهیه کنند و انتخاب این لیست هم باید با در نظر گرفتن ویژگی‌های زیر انجام شود:

بهترین کشورها برای کار بانوان چه ویژگی‌هایی دارند؟

  • بررسی امنیت کاری کشورهای مختلف
  • بررسی امنیت اجتماعی کشورهای مختلف
  • شرایط ارتقای شغلی در کشورهای مورد نظر
  • تنوع مشاغل برای بانوان در کشورهای مورد نظر
  • حداقل و حداکثر درآمد مشاغل مرتبط با بانوان در کشورهای مختلف
  • مزایای شغلی در کشورهای مورد نظر
  • هزینه‌های زندگی در کشورهای انتخابی و….

البته هر فرد بسته به شرایط خود می‌توان معیارهای دیگری هم برای انتخاب داشته باشد. برای مثال بانوان صاحب فرزند ممکن است به معیارهایی مانند وضعیت تحصیل فرزندان هم در کشورهای مختلف توجه کنند.

بانوان متقاضی مهاجرت کاری باید از چه شرایطی برخوردار باشند؟

شرایط کلی مهاجرت کاری برای زنان هم مانند مردان، بسته به مقصد انتخابی متفاوت است. در واقع بانوانی که متقاضیان کار در دیگر کشورها هستند، برای مهاجرت کاری به یک کشور باید شرایط خود را با شرایط کشور مورد نظر مطابقت دهند. شرایط مهاجرت کاری به کشورهای مختلف بر اساس قوانین آن کشور برای کار بانوان، نرخ بیکاری کلی در آن کشور و بسیاری موارد دیگر متفاوت است. البته برخی شرایط مانند داشتن مدارک معتبر شناسایی، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با شغل مورد نظر، برخورداری از سابقه کاری کافی، تسلط به زبان کشور مورد نظر یا داشتن مدرک زبان معتبر، تمکن مالی و… جزو شرایط مشترک بیشتر کشورها برای مهاجرت کاری زنان و مردان هستند.

بانوان متقاضی مهاجرت کاری باید از چه شرایطی برخوردار باشند؟

در کنار هم نکات گفته شده، مهاجرت کاری بانوان به دیگر کشورها یک شرط مهم دیگر هم دارد و آن شرط داشتن رضایتنامه است. البته رضایتنامه خروج از کشور برای دخترانی که بیشتر از 18 سال سن دارند، بلامانع است. در واقع داشتن رضایتنامه تنها برای زنان متاهلی که قصد خروج از کشور و کار در دیگر کشورها را دارند مورد نیاز است. این رضایت باید به صورت محضری و کتبی ثبت شده باشد و ترجمه رسمی آن همراه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه به سفارت کشور مورد نظر ارائه شود.

بهترین کشورها برای کار بانوان کدامند؟

حال که با شرایط مهاجرت کاری بانوان و معیارهای انتخاب بهترین کشورها برای کار بانوان آشنا شدید، نوبت به معرفی چند مورد از بهترین کشورها برای کار بانوان می‌رسد. همان‌طور که گفتیم، بهترین کشورها برای این کار، کشورهایی هستند که امنیت اجتماعی و کاری داشته، حقوق و درآمد خوبی برای مشاغل بانوان اختصاص دهند و مزایای شغلی آن‌ها برای زنان برابر با مزایای شغلی مردان باشد. کشورهایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، بهترین کشورها در این زمینه هستند.

کشور چک

اولین مورد در لیست بهترین کشورها برای کار بانوان، کشور چک است. این کشور از نظرات مختلفی برای کار و زندگی بانوان مناسب است. تنوع مشاغل مناسب بانوان در این کشور بسیار زیاد است و تقریبا 78 درصد زنانی که در این کشور زندگی می‌کنند، شغل ثابت دارند. همچنین امنیت زندگی و رفاه اجتماعی این کشور هم برای زنانی که به تنهایی در آن زندگی می‌کنند، بسیار مناسب است. البته میزان درآمد در کشور چک نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایین‌تر است بنابراین اگر درآمد اولویت مهم‌تری نسبت به امنیت و رفاه زندگی برای شما است، شاید چک گزینه چندان مناسبی برای شما نباشد.

کشور بحرین

بحرین یکی دیگر از گزینه‌های مهاجرتی مناسب برای کار و یکی از بهترین کشورها برای کار بانوان است. این کشور آسیایی در خاورمیانه از چند جهت برای مهاجرت ایرانیان مناسب است که یکی از آن‌ها فرصت‌های شغلی متعدد برای بانوان است. ساعت کاری مناسب در بحرین و امنیت اجتماعی از دیگر مزایای کار در کشور بحرین برای بانوان است. درآمد مشاغل مخصوص بانوان در این کشور نسبت به ایران و بیشتر کشورهای آسیایی مناسب‌تر است اما مهاجرت کاری به بحرین یک مزیت دیگر هم دارد و آن، امکان سفر راحت به ایران برای بانوانی است که در فواصل کوتاه، قصد بازدید از خانواده خود را دارند.

کشور نروژ

یکی از بهترین کشورها برای کار بانوان که علاوه بر تنوع فرصت‌های شغلی و درآمد، شرایط مناسبی هم برای زندگی دارد، کشور نروژ است. یکی از دلایلی که این کشور را به گزینه خوب مهاجرتی بانوان برای کار و زندگی تبدیل می‌کند، برخورداری از کمترین شکاف جنسیتی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است. این کشور یکی از شادترین کشورهای دنیا نیز هست و روابط اجتماعی میان مردم آن بسیار مناسب است. نداشتن دید نژادپرستانه یکی دیگر از مزایای زندگی در نروژ برای زنان و مردانی است که در کنار فرصت‌های خوب کاری، به دنبال زندگی آرام نیز هستند.

کشور نروژ

کشور دانمارک

زمانی که صحبت از مهاجرت کاری برای بانوان می‌شود، کشور دانمارک هم به عنوان یکی از گزینه‌های خوب مهاجرتی مطرح می‌شود. از جمله فاکتورهایی که کشور دانمارک را به یکی از بهترین کشورها برای کار بانوان تبدیل کرده‌اند، مواردی مانند درآمد مناسب را می‌توان نام برد. زنان شاغل در این کشور از امنیت کاری مساوی با مردان برخوردار هستند. میانگین ساعت کار در این کشور 39 ساعت در هفته و چیزی حدود 6-8 ساعت کار در روز است که شاید در نظر اول مانند دیگر کشورها باشد اما یک تفاوت مهم با ساعت کاری کشورهای دیگر دارد و آن، امکان انتخاب ساعت کاری به صورت شخصی است. بیشتر مشاغل این کشور دو شیفته هستند و به عنوان نیرویی شاغل این امکان را دارید که ساعت کاری را متناسب با وضعیت زندگی خود انتخاب کنید.

کشور اتریش

اتریش یکی دیگر از مقاصد خوب مهاجرتی برای بانوان جویای کار است. برابری جنسیتی در این کشور بسیار بالا است و زنان هم از تمام استانداردهای زندگی مساوی با مردان برخوردار هستند. حقوق شهروندی برابر با مردان، موقعیت‌های شغلی مساوی و برتر و فرصت ارتقای شغلی مشابه با آقایان از مزایای کار در اتریش برای زنان است. زنان مهاجر در اتریش مانند بسیاری از کشورهای اروپایی شانس کار در مشاغلی مانند مدیریت، تدریس، وکالت، روانشناسی، پزشکی، پرستاری و… و کسب درآمدهای بالا از آن‌ها را دارند.

کشور آلمان

یکی دیگر از بهترین کشورها برای کار بانوان، کشور آلمان است. مزیت کار در آلمان پایین بودن نرخ بیکاری آن است. آلمان به عنوان یکی از قطب‌های برتر اقتصادی دنیا شناخته می‌شود و این موضوع موجب می‌شود که فرصت‌های کاری در آن متنوع و درآمد مشاغل مختلف آن هم بالا باشد. متوسط درآمد بیشتر مشاغل در این کشور برای بانوان چیزی حدود 1500 دلار یا 60 میلیون تومان در ماه است، در حالیکه یک زندگی متوسط در این کشور تنها 800-900 دلار هزینه دارد. به عبارتی زنان در این کشور می‌توانند در مشاغل خوب کار کرده، درآمد مناسبی کسب کنند و بخش زیادی از درآمد خود را پس‌انداز یا صرف تفریح و امور شخصی کنند.

کشور هلند

طبق یک نظرسنجی از زنان شاغل دنیا، کشور هلند بیشترین میزان رضایتمندان از فرصت‌های شغلی مختلف را دارد. هلند که به کشور گل‌ها معروف است، با هزینه پایین زندگی، امکانات رفاهی بالا و مردم خوش‌خلق و مهربان مقصدی مناسب برای زندگی زنان نیز هست. در کنار مزایای گفته شده، درآمد کار در این کشور هم بسیار مناسب است و همه این‌ها هلند را هم در لیست بهترین کشورها برای کار بانوان قرار می‌دهند. یکی از مزایای کار در هلند برای بانوان امکان استفاده از مزایای شغلی مخصوص خانم‌ها مانند مرخصی یا استراحت زایمان طولانی‌مدت و با حقوق است.

کشور هلند

کشور سوئد

اگر از زنان شاغل سوئدی در مورد وضعیت کار آن‌ها سوال کنید، 90 درصد از شرایط خود رضایت کامل دارند. اولین مزیت کار در این کشور هم مانند هلند، مرخصی زایمان طولانی است. زنان شاغلی که در این کشور قصد استفاده از مرخصی زایمان را دارند، چیزی حدود 80 درصد حقوق خود را دریافت می‌کنند و این مبلغ بسیار مناسب است. همچنین شانس ارتقای شغلی زنان در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا به خصوص ایران بیشتر است. اکثر زنانی که با هدف ارتقای شغلی در مشاغل مختلف سوئد کار می‌کنند در کمتر از 10 سال می‌توانند جایگاه خود را به مدیر مجموعه‌ای که در آن خدمت می‌کنند، ارتقا دهند.

کشور لوکزامبورگ

نهمین کشور در لیست بهترین کشورها برای کار بانوان، کشور لوکزامبورگ است. حقوق و درآمد بالا مزیت مهم مهاجرت به این کشور است اما در کنار درآمد روابط سیاسی خوب این کشور با ایران و امکان رفت و آمد راحت به ایران، برای بانوان مهاجر کشور ما هم مزیتی است که این کشور را به گزینه خوب مهاجرتی برای بانوان ایرانی تبدیل می‌کند.

کشور استرالیا

استرالیا آخرین کشوری است که در لیست بهترین کشورها برای کار بانوان به معرفی آن می‌پردازیم. این کشور هم مانند تمام کشورهایی که تا اینجا معرفی کردیم، امتیازاتی مانند رفاه اجتماعی، امنیت شغلی و امنیت زندگی دارد. همچنین در این کشور هم رضایت از مشاغل مختلف بسیار بالا است و از هر 5 زن مهاجر، حداقل 3 نفر از میزان درآمد و مزایای شغلی خود رضایت کامل دارند. در استرالیا هم مانند دیگر کشورها فرصت ارتقای شغلی وجود دارد و در صورتی که فرد به خوبی کار کند، خیلی زود به جایگاه مدیریتی در فرصت شغلی خود می‌رسد.

مشاغل زنان در استرالیا

مشاغل زنان در استرالیا

استرالیا یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین سرزمین‌های جهان است و در آن رونق اقتصادی فراوانی جریان دارد.

سخن آخر

اولین قدم در مهاجرت کاری خانم‌ها، آشنایی با بهترین کشورها برای کار بانوان است. این کشورها باید از ویژگی‌هایی مانند امنیت اجتماعی و کاری برای زنان، درآمد مناسب برای کار بانوان، تنوع بالای فرصت‌های شغلی و بسیاری موارد دیگر برخوردار باشند. در این مطلب چند مورد از این کشورها را معرفی کردیم، با این حال برای مشاوره و راهنمایی بیشتر جهت انتخاب کشوری مناسب می‌توانید از خدمات مجموعه هرمس اپلای استفاده کنید. علاوه بر مشاوره جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری بانوان، در سایر زمینه‌های مهاجرتی مانند انتخاب بهترین روش مهاجرتی، آمادگی شرایط برای مهاجرت و… هم می‌توانید از خدمات مجموعه و کارشناسان مجرب استفاده کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین کشورها برای کار بانوان کدامند؟
طبق آخرین آمارها، کیفیت زندگی، درآمد و امنیت کاری در کشورهایی مانند دانمارک، سوئد، هندوراس، فیلیپین، آلمان، اتریش و کشور هلند بیشتر از دیگر کشورها است.
بانوان در کدام کشورها شانس کسب درآمد بالاتری دارند؟
میزان درآمد بانوان در کشورهای مختلف بسته به نوع مشاغل متفاوت است اما در یک مقایسه کلی درآمد کشورهای اروپایی نسبت به دیگر کشورها برای بانوان بیشتر است.
کدام مشاغل برای مهاجرت زنان مناسب‌تر هستند؟
تدریس، مدیریت، ترجمه، وکالت و روانشناسی از بهترین مشاغل برای کار و کسب درآمد زنان در کشورهای دیگر هستند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای