خرید ملک در عمان: چگونگی اخذ اقامت عمان با خرید ملک و مسکن برای ایرانیان

خرید ملک در عمان برای ایرانیان: چگونگی اخذ اقامت عمان با خرید ملک و مسکن در آن

خرید ملک در عمان برای افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها است. اقامت عمان با خرید ملک برای افراد خارجی در این کشور، قابل دسترس است و نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. عمان یکی از کشور‌های توسعه‌یافته است که می‌توان برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری به آن فکر کرد. خرید ملک در عمان برای ایرانیان هم فراهم شده؛ کافی است که شرایط سرمایه‌گذاری در ملک را دانست تا بهترین موقعیت‌ها را شناسایی کرده و برای اقامت عمان اقدام کرد؛ اما آیا خرید ملک در کشور عمان کار راحتی است؟ برای اینکه با شرایط سرمایه‌گذاری و خرید مسکن در عمان آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

قبل از خرید ملک در عمان با ویژگی‌ های این منطقه آشنا شوید؛

عمان منطقه‌ای است که میان یمن و دبی قرار دارد. همچنین دارای مرز مشترکی با عربستان سعودی است. این کشور به پنج ناحیه تقسیم می‌شود که هریک 61 منطقه دارند. بیشتر جمعیت خارجی کشور عمان در منطقه صلاله ساکن هستند. هرکسی که قصد خرید ملک در این کشور و مهاجرت به آن را دارد، باید برای روبه‌رویی با یک گرمای بسیار شدید آماده باشد.

یکی از نقاط مثبت عمان کم‌بودن جمعیت آن است. ازآنجایی‌که بیشتر این منطقه را بیابان تشکیل داده، نواحی شهری کم است و جمعیت زیادی را نمی‌بینیم. زبان رسمی کشور عمان عربی است. امنیت در این کشور بسیار بالا بوده و دین بیشتر مردم آن اسلام است. اقتصاد این منطقه رشد خوبی داشته و به همین علت افراد زیادی به فکر سرمایه‌ گذاری و خرید ملک در این کشور هستند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری به عمان

خرید ملک در عمان یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است و افرادی که قصد مهاجرت به عمان را دارند، می‌توانند از این طریق اقدام کنند. اگر به فکر سرمایه‌گذاری در یکی از کشور‌های نزدیک به ایران هستید، به طور حتم عمان، می‌تواند بهترین گزینه باشد. این کشور ثبات اقتصادی دارد و نگرانی بابت سرمایه‌گذاری در آن وجود ندارد. با سرمایه‌گذاری عمان می‌توان اقامت ۵ و ۱۰ ساله آن را دریافت کرد و از مزایای خرید ملک در عمان استفاده کرد.

مهاجرت با خرید ملک در عمان
سرمایه‌گذاری در عمان و اخذ اقامت

توجه داشته باشید که در حال حاضر برای سرمایه‌گذاری در این کشور نیاز است که حدود ۶۵۰٬۰۰۰ دلار تمکن مالی داشت تا شرایط اقامت و مهاجرت فراهم شود.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای ایرانیان در بازار املاک و مستغلات عمان

خرید ملک در عمان (Oman) برای ایرانیان به‌عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود و افراد می‌توانند از بازار املاک و مستغلات این کشور بهترین استفاده را داشته باشند. خرید خانه‌های ویلایی، آپارتمان، خانه‌های مستقل و حتی زمین برای ایرانی‌ها در کشور عمان (Oman) امکانپذیر بوده و در دسترس آنها است. با این حال افرادی که قصد مهاجرت به کشور عمان (Oman) را دارند، بهتر است از قبل درباره بازار املاک و مستغلات این کشور گرمسیری تحقیق کنند تا بهترین منطقه را برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک انتخاب کنند. در حقیقت کشور عمان (Oman) شرایط سرمایه‌گذاری برای ایرانیان را در املاک آزاد و مجتمع‌های گردشگری خود فراهم کرده است و می‌توان با خرید ملک در عمان از این موقعیت‌ها، به بهترین شکل استفاده کرد.

چشم‌انداز بازار املاک و مستغلات عمان

با توجه به اینکه اقتصاد کشور عمان در حال پیشرفت است و بخش گردشگری آن روزبه‌روز بهتر می‌شود، تقاضا برای املاک مسکونی و تجاری در این کشور افزایش پیدا کرده است. بدین ترتیب می‌توان گفت که عمان چشم‌انداز خوبی در زمینه بازار املاک دارد و باعث رشد سرمایه افراد می‌شود؛ اما به طور کلی عمان در تلاش است که شرایط سرمایه‌گذاری در کشور خود را برای افراد خارجی بهبود بخشد تا سرمایه بیشتری جذب کرده و اقتصاد خود را بیشتر از قبل، رشد دهد.

مناسب بودن سرمایه گذاری با خرید ملک در عمان
مناسب بودن شرایط سرمایه‌گذاری در عمان

بهتر است که موارد مختلفی را قبل از اقدام برای سرمایه‌گذاری در کشور عمان بدانید که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • در عمان توسعه اقتصادی پایدار وجود دارد و می‌توان برای سرمایه‌گذاری اقدام کرد.
 • قیمت مسکن در کشور عمان نسبت به کشورهای عربی ارزان‌تر است.
 • به دلیل وجود گردشگرها و شرایط خوب زندگی، املاک تجاری و توسعه کسب‌وکار افزایش پیدا کرده‌اند.
 • افراد خارجی می‌توانند از موقعیت مجتمع‌های گردشگری یکپارچه (ITC) بهره‌مند شوند و سرمایه‌گذاری انجام دهند.

به طور کلی موارد گفته شده را می‌توان به‌عنوان چشم‌اندازی در عمان معرفی کرد تا شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور با دید بهتری انجام شود.

نحوه‌ دریافت اقامت عمان با خرید ملک

شرایط دریافت اقامت عمان با خرید ملک، در کشور عمان فراهم شده و به‌عنوان یک فرصت ایده‌آل برای افرادی که قصد مهاجرت، به این کشور را دارند، به نظر می‌رسد. به طور حتم عمان به دلیل محیط زندگی خوب، امکانات عالی و موقعیت‌های شغلی مختلف، یکی از گزینه‌های مناسب، برای افرادی است که تصمیم به مهاجرت به کشور‌های خارجی را دارند. عمان هم از این فرصت استفاده کرده و شرایط را برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور خود فراهم کرده است. خرید ملک در عمان یکی از راحت‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت کشور عمان است که با تسهیلات و خدمات این کشور هم همراه است.

افراد خارجی می‌توانند با شناسایی مناطق مختلف برای سرمایه‌گذاری و خرید خانه در عمان، به بازارهای منطقه هم دسترسی داشته باشند. در حقیقت بعد از انجام سرمایه‌گذاری در مناطق عمان و خرید خانه در این کشور، می‌توان برای اخذ اقامت به امور مهاجرتی کشور عمان مراجعه کرد و با ارائه سند خانه و مدارک مختلف دیگر، اقامت ۵ تا ۱۰ ساله دریافت کرد.

مزایای مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان چه با خرید ملک در عمان چه با روش‌های دیگری انجام شود، با مزایای مختلفی همراه است که هر فردی علاقه دارد از آن‌ها بهره‌مند شود. این کشور شرایط ایدئالی از زندگی را برای افراد فراهم کرده است که برخی از افراد ترجیح می‌دهند به‌جای کشور‌های غربی مانند آمریکا، آلمان و کانادا، کشور عمان را برای زندگی انتخاب کنند. هرچند تفاوت‌های فرهنگی ممکن است برای افراد سوءتفاهم به وجود آورند اما در کنار مزایای زندگی در عمان، بسیار پیش‌پاافتاده خواهند بود.

به هر حال اگر قصد مهاجرت به کشور عمان را دارید، بهتر است که از مزایای زندگی در این کشور اطلاع داشته باشید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • امنیت بالا در سطح کشور
 • بازار کار خوب و موقعیت‌های شغلی با درآمد بالا
 • کشور بدون مالیات
 • قیمت پایین خودرو و سوخت
 • بهره‌مندی از سیستم آموزشی استاندارد
 • برقراری ارتباط آسان با مردم
 • موقعیت‌های گردشگری
مهاجرت به عمان چه مزایایی دارد؟
مزیت‌های مهاجرت به عمان

هر یک از این موارد به تنهایی دلیلی برای زندگی در عمان خواهند بود؛ اما توصیه می‌کنیم که قبل از اقدام برای مهاجرت به کشور عمان اطلاعات بیشتری درباره این کشور کسب کنید؛ برای این کار مشورت با یک وکیل مهاجرتی الزامی ‌خواهد بود.

اخذ اقامت عمان با خرید ملک و سرمایه‌گذاری

با توجه به اینکه مزایای مهاجرت به کشور عمان زیاد است، افراد مختلفی از سراسر دنیا و ایران برای مهاجرت به این کشور فکر می‌کنند. از این‌رو با خرید ملک در عمان برای ایرانیان می‌توان شرایط زندگی و مهاجرت به این کشور را فراهم کرد؛ اما مهاجرت از طریق خرید ملک در عمان به چه شکلی است؟

سرمایه‌گذاری در ملک در کشور عمان به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها شامل خرید خانه، آپارتمان، ویلا و زمین است. افراد متقاضی می‌توانند با هماهنگی یک وکیل مهاجرتی برای خرید ملک در کشور عمان مشورت کرده و بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنند. به طور کلی افراد با شناسایی موقعیت‌های مختلف می‌توانند، شرایط دریافت اقامت عمان با خرید ملک را فراهم کنند و به راحتی برای مهاجرت به این کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

خرید زمین در عمان

افراد خارجی، خرید زمین در کشور عمان را یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج‌فارس می‌دانند. در حقیقت کشور عمان به دلیل ثبات اقتصادی خوبی که دارد، سرمایه‌گذارهای زیادی را از سراسر دنیا جذب کرده است و همین موضوع باعث شده تا شرایط سرمایه‌گذاری و کسب درآمد در این کشور روزبه‌روز بهتر شود؛ اما توجه کنید که برای خرید زمین در عمان نیاز است که قوانین این کشور را دانست تا مطابق با آن برای سرمایه‌گذاری اقدام کرد. همچنین نیاز است که موقعیت‌های زمین را در کشور عمان بررسی کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • موقعیت جغرافیایی
 • نزدیکی به خدمات عمومی
 • ارتباطات و دسترسی به جاده‌ها

به طور کلی مشاوره با یک وکیل مهاجرت سرمایه‌گذاری در این امر به شما کمک می‌کند تا بهترین خریدوفروش زمین را در عمان تجربه کنید و نگرانی برای مراحل قانونی اقامت خود نداشته باشید.

خرید خانه، ویلا و آپارتمان در عمان

شرایط خرید ملک در عمان برای ایرانیان در قالب خرید خانه، ویلا و آپارتمان همانند خرید زمین در این کشور برقرار است. بدین گونه که باید موقعیت‌های منطقه‌ای را بررسی کرده و از طریق یک متخصص املاک برای خرید خانه استفاده کرد؛ اما توجه داشته باشید که افراد خارجی می‌توانند تنها در بخشی از مناطق عمان به خریدوفروش خانه بپردازند. از این‌رو نیاز است که با مشاورهای تخصصی و افراد باتجربه در این زمینه مشورت کرد تا بهترین سرمایه‌گذاری را انجام داد.

اما بهتر است درباره موقعیت‌های مکانی که مالکیت ملک برای غیرعمانی‌ها در آن‌ها ممنوع است اطلاعاتی داشته باشید. این موقعیت‌های مکانی در عمان به شرح زیر هستند:

 • اطراف کوه‌های جبل اخضر، جبل شمس
 • جزایر عمان
 • مکان‌های نزدیک به کاخ‌ها، مقامات امنیتی و نظامی
 • استان‌های مسندم، بریمی، ظهیره (به اسثنای ولایت صلاله)
 • ولایت‌های لیوا، شیناس، مسیره
 • معابر یا خیابان‌های میراث قدیمی
 • اراضی، املاک و مستغلات برای مصارف کشاورزی

توجه داشته باشد که زمین‌ها و املاکی که در مجتمع گردشگری ITC عمان هستند، جزو ممنوعیت‌های خرید مسکن در عمان، نخواهند بود.

مناطق مناسب برای خرید ملک در عمان

اگر به‌عنوان یک فرد خارجی قصد دریافت اقامت کشور سلطان نشین عمان (Oman) با خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید، بهتر است که به مناطق در حال پیشرفت این کشور توجه داشته باشید. این مناطق قیمت مناسبی برای خرید املاک ارائه می‌کنند، به طوری که می‌توان با مبالغ کم سرمایه‌گذاری مناسبی را انجام داد و اقامت گرفت؛ مسقط بی، مسقط هیلز و منطقه الموج از این مناطق هستند. مسقط، یکی از مناطق در حال پیشرفت عمان است که دسترسی خوبی به کشورهای مختلف اروپا، خاورمیانه، آسیا و آفریقا دارد و می‌توان از طریق فرودگاه بین‌المللی به کشورهای مختلف دسترسی داشت و سفر کرد.

خرید ملک در عمان برای ایرانیان در بهترین مناطق
مناطق مختاف عمان برای خرید ملک

به طور کلی افراد می‌توانند در هر جای کشور عمان به غیر از مناطق ممنوع شده، ملک و زمین خریداری کنند تا اقامت این کشور را دریافت کنند؛ اما مشخص است که برخی از مناطق به دلیل وجود امکانات مختلف با قیمت‌های متفاوتی معامله می‌شوند. در نتیجه بهتر است که قبل از هرگونه اقدام برای خرید ملک در عمان اطلاعاتی کافی از مناطق این کشور داشت. از این‌رو برخی از مناطق مهم عمان را که با استقبال افراد خارجی مواجه شده است را توضیح خواهیم داد.

منطقه الموج

منطقه الموج یکی از بهترین مناطق عمان است که در بخش توریستی یکپارچه عمان واقع شده است. این منطقه در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی مسقط واقع شده و ساحل‌های زیبایی دارد. این منطقه به دلیل زیبایی و شرایط خوب اقتصادی مورد استقبال افراد خارجی قرار گرفته است و نقدینگی بالایی دارد.

در حقیقت نقدینگی بالای این منطقه باعث شده تا اگر در منطقه الموج ملکی خریداری کنید، بتوانید به راحتی مستاجر داشته باشید و در صورت نیاز به راحتی ملک خود را به فروش برسانید. در این منطقه متراژ‌های مختلفی برای خرید خانه وجود دارد، در نتیجه می‌توان با توجه به بودجه خود، بهترین خریداری ملک را داشته باشید.

منطقه مسقط بی

منطقه مسقط بی، در حوالی بندر ساریا جیشا در خلیج واقع شده است. در حقیقت مسقط بی، یکی از تازه‌ترین مناطقی است که افتتاح شده و شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاری فراهم کرده است. با توجه به اینکه این منطقه در موقعیت مکانی خوبی در عمان است، پیش‌بینی می‌شود که در آینده قیمت‌های باورنکردنی داشته باشد؛ اما در حال حاضر می‌توان واحد‌های مختلفی از مجتمع‌های مسکونی مسقط بی را خریداری کرد تا در آینده سرمایه‌گذاری خوبی داشت.

منطقه مسقط هیلز

مسقط هیلز، یکی دیگر از مناطق مناسب برای خرید ملک در عمان برای ایرانیان است که در نزدیکی فرودگاه قرار داشته و برای سرمایه‌گذاری شرایط مناسبی دارد. قیمت خانه‌ها در این منطقه، نسبت به سایر مناطق عمان بسیار پایین است و می‌توان با بودجه‌های مختلف به خریدوفروش ملک در آن پرداخت. این منطقه به دلیل شباهت‌های مختلفی که با سایر مناطق عمان دارد با کاهش قیمت روبه‌رو شده است. توصیه می‌کنیم که قبل از خرید ملک تحقیقات کلی انجام دهید تا ملک را با قیمت ارزان تهیه کنید.

قیمت خانه در عمان به پول ایران

خرید ملک در عمان (Oman)، چه با قصد سرمایه‌گذاری انجام شود چه برای دریافت اقامت و مهاجرت به این کشور، آگاهی داشتن از قیمت‌ خانه در آن اهمیت بالایی، به خصوص برای ایرانیان دارد. برای اینکه بتوان قیمت ملک و مسکن در کشور عمان (Oman) را به پول ایران بررسی کرد، نیاز است که ابتدا نرخ ارز فعلی ریال عمان و تومان ایران را بررسی کرد. می‌توان گفت به طور کلی هر ریال عمان با ۱۳٬۰۰۰ تومان ایران برابری می‌کند؛ البته نوسانات نرخ ارز، احتمالا که این تراز را تحت تأثیر قرار دهد. در نتیجه مهم است که قبل از هرگونه اقدام برای خرید خانه در کشور سلطان نشین عمان (Oman) ابتدا نرخ ارز را مشخص کنید و سپس با توجه به آخرین تغییرات ارزی محاسبه‌های لازم را انجام دهید.

اما به طور کلی میانگین قیمت خانه در شهرهای اصلی عمان به شرح زیر هستند:

 • مسقط، به عنوان پایتخت عمان و به دلیل املاک مجللی که دارد، نرخ قیمت ویلاها و خانه‌های آن ممکن است که با سایر مناطق فرق کند؛ اما به طور متوسط قیمت یک ویلای ۳ خوابه در این منطقه ۲۰۰٬۰۰۰ ریال عمان است که به پول ایران حدود ۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال می‌شود.
 • صلاله، به دلیل سرسبزی و شرایط خوب آب و هوایی یکی دیگر از مناطق مورد استقبال ایرانی‌ها است و برای خرید ویلای ۳ خوابه در آن باید حدود ۱۵۰٬۰۰۰ ریال عمان هزینه کرد که به پول ایران حدود ۱٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال است.
 • صحار، یکی از منطقه‌های صنعتی در عمان است که به دلیل موقعیت‌های کاری و اقتصادی با استقبال افراد خارجی مواجه شده است. در این منطقه برای خرید یک ویلای ۳ خوابه باید حدود ۱۰۰٬۰۰۰ ریال عمان که به پول ایران معادل ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال است، هزینه کرد.

به طور کلی مهم است که قبل از هرگونه اقدام برای خرید ملک در عمان ابتدا نرخ ارز را بررسی کرد و سپس با مشورت یک وکیل مهاجرتی تصمیم‌گیری انجام داد.

عوامل موثر بر قیمت خانه در عمان

افراد خارجی که قصد اخذ اقامت عمان با خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، باید بدانند که عوامل مختلفی در خرید خانه و قیمت‌گذاری آن وجود دارد که باعث می‌شود هزینه‌ها و شرایط خرید خانه، تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته باشند. در حقیقت افرادی که روش سرمایه‌گذاری در بازار مسکن عمان را انتخاب می‌کنند باید عوامل تاثیرگذار در قیمت را بدانند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • موقعیت مکانی خانه مدنظر افراد اولین موضوعی است که قیمت خانه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هر چه منطقه انتخابی افراد به مرکز شهر، نزدیک‌تر باشد قیمت خانه هم افزایش پیدا می‌کند.
 • نوع ملک یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت خانه است و با توجه به ویلایی، خانه‌های شهری و آپارتمان‌ها با قیمت مختلفی روبه‌رو خواهید شد.
 • امکانات رفاهی مانند نزدیکی به مدارس، بیمارستان‌ها، مراکز خرید و امکانات تفریحی همگی بر قیمت خانه تاثیر خواهند گذاشت.
قیمت و هزینه خرید ملک در عمان
قیمت ملک در عمان

در حقیقت هر یک از عوامل گفته شده نیاز به بررسی‌های مختلفی دارند که توصیه می‌کنیم با یک کارشناس سرمایه‌گذاری در عمان مشورت کنید تا بهترین خانه را برای اخذ اقامت در عمان تهیه کنید.

هزینه خرید ملک در عمان

همان‌طور که اشاره شد، قیمت خرید خانه یا ملک در عمان ممکن است که تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد. از این‌رو می‌توانید برای خرید خانه در عمان حدود ۸۰ درصد از ارزش خانه را به عنوان وام از کشور عمان دریافت کنید. این وام را می‌توانید تا ۲۵ سال بازپرداخت داشته باشید و توجه کنید که نرخ بهره وام با توجه به دارایی‌های شما ممکن است که تغییراتی داشته باشد؛ اما هزینه‌هایی که برای خرید ملک و اخذ اقامت عمان نیاز است عبارتند از:

 • پرداخت هزینه‌های مرتبط با ثبت ملک
 • پرداخت هزینه حق تمبر
 • پرداخت هزینه درخواست
 • پرداخت هزینه ثبت‌نام

توجه کنید که هر یک از هزینه‌های گفته شده باید به‌روز پرداخت شوند، از این‌رو بهتر است که از یک وکیل مهاجرتی مشورت بگیرید تا از مبلغ دقیق هزینه‌ها اطلاع داشته باشید.

هزینه‌ خرید ملک در مناطق متفاوت عمان

اگر به دنبال شرایط خرید ملک در عمان برای ایرانیان هستید و به عنوان یک فرد خارجی قصد اقامت در عمان را دارید، بهتر است که درباره هزینه‌های حدودی خرید خانه در عمان اطلاعاتی داشته باشید که عبارتند از:

 • رووی، مرکز شرق: حداقل ۴۵.۰۰۰ ریال عمان آپارتمان یک خوابه
 • قوروم: حداقل ۳۸.۰۰۰ ریال عمان آپارتمان یک خوابه
 • الخوی: حداقل ۳۸.۰۰۰ ریال عمان آپارتمان یک خوابه
 • باوشر: حداقل ۳۳.۰۰۰ ریال عمان آپارتمان یک خوابه
 • الموالح، مرکز شرق: حداقل ۲۵.۰۰۰ ریال عمان آپارتمان یک خوابه

توجه کنید که قیمت خانه در این مناطق ممکن است که با تغییراتی روبه‌رو شده باشد، از این‌رو توصیه می‌کنیم که ابتدا اطلاعات تکمیلی از یک مشاوره متخصص دریافت کنید.

شرایط کلی خرید ملک در عمان

برای اینکه بتوان اقامت عمان با خرید ملک را بررسی کرد، نیاز است که ابتدا شرایط خرید خانه در عمان را دانست. در حقیقت مهم است که مدارک مختلفی را ارائه کرد تا شرایط خرید ملک در کشور عمان راحت‌تر صورت گیرد. این مدارک عبارتند از:

 • پروانه اقامت
 • کپی پاسپورت
 • نامه تائید بانکی
 • معرفی‌نامه از کارفرما
 • سابقه بانکی
 • مشخصات ملک
 • قرارداد خرید
 • پرداخت مالیات‌ها و عوارض
خرید ملک در عمان برای ایرانیان چه شرایطی دارد؟
خرید ملک در عمان

هر یک از این مدارک به عنوان پیش شرطی برای خرید آپارتمان در عمان هستند که باید به طور دقیق بررسی شوند و جای هیچ‌گونه خطایی وجود نداشته باشد.

قوانین خرید ملک در عمان

برای اینکه افراد خارجی بتوانند به راحتی ملکی را در عمان خریداری کنند، باید با قوانین این کشور آشنا باشند. خرید ملک در عمان برای ایرانیان ممکن است که در مناطق مختلف با شرایط متفاوتی همراه باشد، اما به طور کلی افراد خارجی برای خرید خانه در کشور عمان باید ملکی که حداقل دارای چهار طبقه است را برای خرید انتخاب کنند. همچنین مهم است که کاربری ملک تجاری، مسکونی یا مختلط باشد و مجوز MHUP داشته باشد.

اگر به غیر از منطقه مسقط به دنبال خانه هستید، می‌توانید ساختمان‌هایی که مجوز خریدوفروش ملک به افراد خارجی دارند را بررسی کنید. از طرفی هم ساختمان مدنظر افراد خارجی باید ۲ آپارتمان با اتاق داشته باشد و همچنین نباید از سال ساخت آن بیش از ۴ سال گذشته باشد. نکات دیگری هم در خرید خانه و آپارتمان در عمان وجود دارند که عبارتند از:

 • تنها ۴۰ درصد از ساختمان‌های مسکونی را می‌توان به افراد مهاجر فروخت و در اختیار آن‌ها قرار داد.
 • در طرح خریداری ساختمان‌های در نظر گرفته شده برای مهاجرها، بیش از ۲۰ درصد از ساختمان و منطقه را نباید در اختیار یک ملیت قرار داد.

هر یک از قوانین باید مورد بررسی قرار گیرند تا شرایط خرید ملک در عمان راحت‌تر باشد.

شرایط اجاره‌ ملک در کشور عمان

به طور حتم اگر علاقه دارید که به کشور عمان مهاجرت کنید، روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد، اما اخذ اقامت عمان با خرید ملک یکی از راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است؛ اما اگر به دلیل موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی اقامت در عمان را انتخاب کرده‌اید، باید به فکر اجاره خانه در این کشور باشید.

اجاره ملک در عمان چه شرایطی دارد؟
اجاره ملک در کشور عمان

مدت اقامت در کشور عمان یکی از مهم‌ترین عواملی است که شرایط اجاره ملک در کشور عمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر سفر کوتاه‌مدت یک ماه یا دو ماه به عمان دارید، برای اینکه در هزینه‌های هتل صرفه‌جویی کنید، بهتر است که به فکر اجاره خانه کوتاه‌مدت باشید. در حقیقت قرارداد کوتاه‌مدت برای اجاره خانه در عمان به صورت روزانه محاسبه می‌شود و به طور حتم میانگین قیمت اجاره خانه کوتاه‌مدت از قرارداد بلندمدت بیشتر خواهد شد؛ اما اگر قرارداد بلندمدت یکساله برای اجاره خانه در عمان منعقد کنید، به طور حتم قیمت مناسب‌تری را پرداخت خواهید کرد.

زندگی در عمان به‌ عنوان سرمایه‌گذار

با خرید ملک در عمان (Oman) می‌توان اقامت این کشور را برای مهاجران ایرانی و اروپایی دریافت کرد و به زندگی در بین مردم خونگرم عمان پرداخت. افرادی که سلطان نشین عمان (Oman) را به عنوان کشوری برای زندگی انتخاب می‌کنند می‌توانند از مزیت‌های زندگی در این کشور بیشترین بهره را ببرند؛ اما توجه کنید که سرمایه‌گذارها در عمان (Oman)، شرایط ایده‌آلی را برای حفظ و افزایش ارزش سرمایه تجربه خواهند کرد و یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت آن‌ها، کشور عمان خواهد بود. به طور کلی، شرایط زندگی برای سرمایه‌گذارهای خارجی در عمان با امکانات مختلفی همراه است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • در کشور عمان اقتصاد و شرایط سیاسی ثبات دارد.
 • مالیات بر درآمد شخصی وجود ندارد.
 • مالیات گمرکی نرخ پایینی دارد.
 • سیستم تجارت آزاد در کشور عمان وجود دارد.
 • بهترین موقعیت جغرافیایی سرمایه‌گذاری در عمان فراهم است.
 • کشور عمان عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) است.
 • قوانین ویژه برای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاری خارجی در عمان وضع شده است.
 • اخذ وام‌ و تسهیلات دولتی و خصوصی برای سرمایه‌گذارها فراهم شده است.

به طور کلی، هر یک از این موارد گفته شده به تنهایی شرایط ایدئالی از زندگی را برای سرمایه‌گذارها در کشور عمان فراهم کرده‌اند تا استقبال از این کشور برای سرمایه‌گذاری بیشتر شود.

ویزاهای دریافتی از طریق خرید املاک مختلف با هم چه تفاوتی دارند؟

بعد از خرید ملک در عمان به شما ویزای شهروندی این کشور داده می‌شود. تفاوت اصلی ویزای داده شده به افراد در کلاس شهروندی آن خواهد بود. با خرید املاکی مانند خانه‌های مسکونی، ساختمان‌های تجاری و مجتمع‌های صنعتی به شما شهروندی نوع اول داده می‌شود.

تنها املاکی واجد شرایط شهروندی نوع دوم هستند که ارزش آن‌ها کمتر از 250000 ریال عمان باشد؛ ازاین‌رو باید بدانید قیمت ملکی که می‌خرید در نوع شهروندی شما تأثیر دارد. خرید املاک کمتر از 250000 ریال عمان تنها در مجتمع‌های توریستی یکپارچه یا خرید املاک با قراردادهای بدون حق تملک امکان‌پذیر است. باید دقت داشته باشید برخی مناطق عمان تنها برای شهروندان این کشور هستند و افراد خارجی حق خرید ملک در آن را ندارند.

اقامت عمان با خرید ملک، چقدر زمان دارد؟

مدت اقامت برای افراد خارجی در کشور عمان به عنوان سرمایه‌گذار، بستگی به مبلغ هزینه این افراد برای سرمایه‌گذاری دارد. در حقیقت اخذ ویزای اقامت سرمایه‌گذاری برای افراد خارجی بالای ۲۱ سال امکان‌پذیر است و در دو مدت ۵ و ۱۰ ساله می‌توان برای اخذ اقامت درخواست داد. از این‌رو برای اقامت ۵ ساله در خرید ملک یا خانه‌ای در عمان باید به ارزش حداقل ۲۵۰٫۰۰۰ ریال عمان هزینه کرد و برای اقامت ۱۰ ساله در عمان از طریق خرید املاک باید به ارزش حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ ریال عمان هزینه، پرداخت.

مدت زمان اقامت عمان با خرید ملک
اقامت عمان با خرید ملک

به طور کلی افراد خارجی با خرید ملک در عمان می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند و هر دو سال یکبار ویزای خود را تمدید کنند.

آیا با خرید ملک در عمان برای ایرانیان می‌توان شهروندی گرفت؟

خرید ملک در عمان شرط اصلی برای شهروندی این کشور محسوب نمی‌شود و برای اینکه بتوان اقامت دائم در این کشور داشت و به عنوان شهروند شناخته شد، باید با یک همسر عمانی ازدواج کرد یا حداقل ۲۰ سال در کشور عمان سکونت داشت. همچنین توجه کنید که افراد بعد از ازدواج با یک فرد تبعه عمان، باید ۱۵ سال در این کشور حضور داشته باشند و حتماً از همسر خود صاحب فرزند شده باشند تا بتوانند شهروندی کشور عمان را به دست آورند.

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

غیر از خرید ملک، برای اخذ اقامت عمان و زندگی در این کشور جذاب می‌توان از طریق ثبت شرکت در عمان اقدام کرد؛ اما چگونه می‌توان یک شرکت را در عمان به ثبت رساند و با آن اقامت گرفت؟

اقامت با خرید ملک در عمان برای ایرانیان با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

به طور کلی خرید ملک در عمان، بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در عمان است و بهتر است که در مناطق در حال توسعه انجام شود. توصیه می‌کنیم که برای اینکه با شرایط خرید ملک در عمان برای ایرانیان آشنا شوید، از یک وکیل مهاجرتی مشورت بگیرید. موسسه مهاجرتی هرمس، برای ارائه راهنمایی‌های لازم در خصوص اخذ اقامت عمان با خرید ملک در کنار شما است تا با مشاوره‌های تخصصی بهترین راه‌حل‌ها را ارائه کند. کافی است که فرم درخواست مشاوره را پر کرده یا در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در اسرع وقت به سوالات شما عزیزان پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا میتوان در کشور عمان زمین خریداری کرد؟
بله، اما برای خرید زمین باید این نکته را بدانید که میبایست ظرف مدت چهار سال آن را بسازید.
آیا با خرید ملک در کشور عمان میتوان شهروندی این کشور را بدست آورد؟
بله، با خرید ملک در این کشور بطور خودکار شما شهروندی این کشور را بدست می آورید.
برای دریافت ویزای پنج‌ساله عمان نیاز به چه مقدار سرمایه گذاری میباشد؟
برای دریافت این ویزا لازم است حداقل میزان سرمایه‌گذاری شما ۲۵۰۰۰۰ ریال عمان باشد یا اینکه بتوانید ملکی را به ارزش ۲۵۰۰۰۰ ریال عمان خریداری کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عباس امیراحمد پزشک
7 ماه قبل

سلام تقریبا همه مطالب را دیدم ،بسیارمفید بود .فقط وام برای خرید خانه توضیح بیشتری لازم داره ایا چند ساله باید پس داد.برای شرکت پرستاری وخدمات پزشکی با یک پزشک وپرستار در یک واحد ایا مشکلی نداریم . یعنی با تلفن در مرکز دریامت ادرس مریض ومراجعه و دادن خدمات در منزل ایا متوان شرکت ثبت کرد.ممنونم از لطف شما

خانم میرخانی
پاسخ به  عباس امیراحمد پزشک
7 ماه قبل

سلام عباس عزیز وقتتون بخیر
در مورد وام هایی کتوی کشورهای مقصد برای اجاره ملک خرید ملک و یا … از حالا نمیشه قضاوت کرد و مبلغ دقیقی گفت.

کادر هرمس اپلای