لوگو وزارت کار

چگونه ویزای کار آلمان را اخذ نماییم ؟

دریافت ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار در آلمان در سال های اخیر هدف بسیای از متخصصین و مهندسین کشورهای مختلف بوده است. از سال 2015 به بعد مهاجرت کاری به آلمان افزایش زیادی داشته است اما راحت ترین شرایط برای مهاجرت کاری به آلمان در سال 2021 کلید خورده است. رشته های مهندسی، پرستاری و پیراپزشکی و همچنین افراد فنی و متخصص بدون مدرک دانشگاهی بیشترین تعداد جذب را در آلمان به خود اختصاص داده اند. جهت آگاهی از شرایط، هزینه و مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در آلمان در سال 2021 برای ایرانیان و اخذ اقامت کاری این کشور با ما همراه باشید.

ابتدا در این پادکست توضیحاتی راجع به ویزای کار آلمان برای شما اورده ایم. با ما همراه باشید:

ویزای کار آلمان

مدت زمان   5:16دقیقه

اخذ ویزای کار آلمان با مجوز از وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

اطلاعیه:

قانون جدید جذب نیروی کار آلمان همانند هر برنامه مهاجرتی دیگر در زمان محدودی اجرا خواهد شد و در صورتی که کشور آلمان نیروی کار مورد نیاز خود را جذب کند مطمئنا شرایط کنونی ادامه پیدا نخواهد کرد. در نهایت به شما توصیه می کنیم برای از دست ندادن این فرصت تکرار نشدنی برای دریافت ویزای کار آلمان، حتما فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت را تکمیل نموده تا شرایط شما هرچه زودتر مورد بررسی کارشناسان موسسه قرار گرفته و با شما تماس گرفته شود. بررسی شرایط شما توسط کارشناسان موسسه کاملا رایگان بوده و برای شما هزینه ای در بر نخواهد داشت. منتظر شما هستیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو ویژگی موسسات معتبر مهاجرتی را برای شما بیان می کنیم. با ما همراه باشید:

مهاجرت به آلمان

آلمان به عنوان پنجمین مقصد محبوب مهاجران در جهان شناخته شده است.

این محبوبیت به دلیل عملکرد اقتصادی، سیستم آموزشی و فرصت های شغلی بسیار خوب کشور آلمان است. بسیاری از مردم سراسر جهان فرصت مهاجرت به آلمان را دارند و می توانند در این کشور به کار مشغول شوند. برای مهاجرت به آلمان روش های بسیار متنوعی وجود دارد. تمام اتباع خارجی می توانند با دریافت ویزای کاری در آلمان مجوز کار با توجه به داشتن شرایط موجود را دریافت کنند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان2021 چیست؟

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان2021 چیست؟

اخذ ویزای کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری است که اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.

در گذشته برای متقاضیان بین المللی موانع بسیاری برای اخذ ویزا کار آلمان وجود داشت، حتی برای افرادی که در آلمان تحصیلات خود را ادامه داده بودند. اما اکنون اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان غیر اروپایی امکان پذیر می باشد.

مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:

مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:
 1. تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد
 2.  
 3. سابقه کار حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی
 4.  
 5. داشتن مدرک  زبان آلمانی ( آگاهی از زبان انگلیسی هم میتواند رزومه شما رو قوی تر کند )
 6.  

اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و عبارت گزینه سوم که آگاهی با زبان انگلیسی اعلام شده برای مشاغلی است که در شرکت های بین المللی در آلمان استخدام می شوند. در صورتی که قرارداد کاری در ایران امضا شود و متقاضی مستقیما بخواهد برای ویزای کار آلمان به سفارت مراجعه کند می بایست مدرک زبان مورد نظر کارفرما را داشته باشد.

در هر صورت دانش زبان آلمانی به پروسه دریافت ویزای کار آلمان کمک بزرگی می کند. در واقع مجموع امتیازات شخص متقاضی مانند سابقه تحصیلی، سابقه کاری، مهارت و دانش زبانی، سفارت را قانع می کند که متقاضی شرایط ورود و کار کردن در این کشور را دارد.

هزینه اخذ ویزای کار آلمان

هزینه اخذ ویزای کار آلمان

هزینه اخذ ویزای کار آلمان با توجه به پرونده متقاضی محاسبه می شود. هزینه ویزای کار آلمان در مجموع چیزی در حدود 75 یورو است. با این حال، پیش از اقدام با سفارت آلمان در مورد هزینه های ویزای کار آلمان تماس بگیرید، زیرا ممکن است بسته به شرایط هزینه کمتر و یا بیشتری را باید پرداخت کنید. لازم به ذکر است که در صورت رد شدن ویزا، پول پرداختی به شما پس داده نمی شود. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا مشاوران مجرب موسسه با شما تماس بگیرند.

در زیر جدول هزینه های ویزای کار آلمان را برای شما آورده ایم:

هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان

دسته ویزا

هزینه به یورو

ویزای ترانزیت فرودگاه.

80 یورو

ویزای اقامت کوتاه مدت (بزرگسالان).

80 یورو

کودکان بین 6 تا 12 سال.

40 یورو

کودکان کمتر از 6 سال.

رایگان

ملیت های ارمنستان، آذربایجان و روسیه.

35 یورو

 

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های 2019 تا 2021

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های 2019 تا 2021

توجه داشته باشید که لیست زیر مربوط سال 2019 می باشد. در سال 2021 تاکنون لیستی اعلام نشده اما تعداد رشته های شغلی مورد نیاز افزایش زیادی داشته است. همچنین مشاغلی که در زیر آمده است پرطرفدارترین مشاغل در آلمان هستند. برای آگاهی از این که شغل و تخصص شما جزء مشاغل مورد نیاز هست یا خیر با ما تماس بگیرید.

بدلیل طولانی بودن لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2019 تنها تعدادی از آنها را در اینجا نام می بریم. لیست کاملتر مشاغل را از طریق لینکی که در زیر است دریافت کنید:

 1. پرستاری
 2. ارتوپدی
 3. مهندسی مکانیک
 4. مهندسی برق
 5. مهندسی ساختمان
 6. برنامه نویسی
 7. برق صنعتی
 8. برق صنعتی با گرایش مهندسی صنایع
 9. مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی
 10. تکنولوژی ماشین های الکتریکی
 11. مهندسی فناوری اطلاعات
 12. مهندسی خودرو و فلزات
 13. مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری
 14. ادامه در لینک زیر

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

آلمان به علت افزایش سن جمعیت خود با بحران بهداشتی روبرو شده است و از آنجا که نیروی پرستاری آن نیز با افزایش سن مواجه شده است، نیاز به پرستار در آلمان بحرانی شده است. آلمان این روز های به نیروی ماهر پرستاری نیاز دارد و از این رو پرستاران می توانند از سراسر دنیا برای کار در آلمان برای پرستاری اقدام کنند. برای آنکه واجد شرایط درخواست پرستاری در آلمان باشید باید این شرایط را داشته باشید:

 • مدرک پرستاری.
 • پروانه پرستاری در کشور مبدا.
 • تجربه کار در رشته پرستاری.
 • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه.
 • رزومه و کپی گذرنامه.

 

نحوه دریافت ویزای کار آلمان

نحوه دریافت ویزای کار آلمان

نحوه دریافت ویزای کار آلمان برای افراد متفاوت است. در حال حاضر دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی برای افراد خارج از اتحادیه امری دشوار و تا حدی غیر ممکن است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرایط خاصی مجاز به دادن ویزای کار به افراد خارج از اتحادیه اروپا هستند. تا چندی پیش افراد خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت ویزای کار کشورهای عضو اتحادیه با دشواری های زیادی روبرو بودند. در این شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و اقدام به پیدا کردن شغل در این کشور و در نهایت دریافت ویزای کار از در دسترس ترین راه های کاریابی در اتحادیه اروپا بود.

فرایند دریافت ویزای کار آلمان از طریق ویزای جستجوی کار بدین صورت است که باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای جستجوی کار نمایید. مدت اعتبار این ویزا 6 ماه می باشد که باید در این مدت شغل خود را یافته باشید. در غیر این صورت در پایان 6 ماه باید خاک کشور آلمان را ترک کنید.

اگر در مدت 6 ماه قرارداد کار بسته باشید با ارائه قرارداد کار خود به اداره مهاجرت و همچنین وجود یکسری شرایط جزئی دیگر می توانید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید.

موسسه هرمس اپلای با داشتن پرونده های موفق بی شمار در زمینه مهاجرت کاری آلمان می تواند به شما در زمینه پیدا کردن کار در آلمان راهنمایی کند. اگر چه قصد مهاجرت به آلمان را دارید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.

شرایط جدید دریافت ویزای کار آلمان

شرایط جدید دریافت ویزای کار آلمان

خبر خوب اینکه توضیحاتی که داده شد برای قبل از تصویب قانون جدید جذب نیروی خارجی در آلمان بوده است. در حال حاضر به دلیل کمبود نیروی متخصص در بازار کار آلمان و عدم امکان تامین این کمبود از اتحادیه اروپا، کشور آلمان این اجازه قانونی را گرفته است که از خارج از اتحادیه و سایر کشورهای جهان نیروی کار خود را تامین کند. با توجه به شرایط ویژه پیش آمده می توان گفت تا کنون دریافت ویزای کار آلمان پیش از این با چنین راحتی روبرو نبوده است.

در قانون جدید جذب نیروی خارجی کشور آلمان اجازه کاریابی برای تمام متخصصان خارج از اتحادیه اروپا بوجود آمده است. در حال حاضر متقاضیان کار در آلمان می توانند از هر جای دنیا اقدام به اپلای و کاریابی در در این کشور کنند. در صورتی که بتوانید نظر کارفرمای آلمانی را جلب کنید می توان گفت که بخش مهم فرآیند دریافت ویزای کار آلمان را طی کرده اید.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی این آمادگی را دارد که برای دریافت ویزای کار آلمان درکنار شما باشد.

ویزای کار آلمان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

 • 1. فرم درخواست ویزا
 • 2. عکس گذرنامه
 • 3. مدرک اثبات کننده رابطه کاری (مثل قرارداد کاری)
 • 4. مدارک تحصیلی
 • 5. تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی در آلمان
 • 6. مدرک زبان آلمانی( الزامی )  یا انگلیسی
 • 7. مدارک سوابق کاری
 • 8. رزومه
 • 9. گذرنامه دارای اعتبار
 • 10. مدرک بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان

بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان

بعد از گذشتن 3 تا 5 سال از مدت ویزای کار آلمان می توان برای دریافت بلوکارت اقدام کرد. بلوکارت آلمان در واقع قدم اول برای اقامت دائم آلمان خواهد بود.

برای آنکه واجد شرایط دریافت کارت آبی آلمان باشید باید دارای مدرک دانشگاهی بوده و قرارداد کاری با یک شرکت آلمانی را داشته باشید. برای دریافت این کارت شما باید حداقل 56800 یورو در سال (2021) در آمد داشته باشید.

برای مشاغل خاصی که آلمان با کمبود نیروی ماهر مواجه است، سطح حقوق باید 44،304 یورو در سال باشد. این قانون بیشتر در رابطه با مهندسان، متخصصین IT واجد شرایط، پزشکان و سایر زمینه ها می باشد.

در ابتدا کارت آبی چیزی در حدود چهار سال اعتبار دارد. اگر قرارداد کاری کوتاهتر از چهار سال باشد مدت اعتبار نیز کوتاه تر خواهد شد. درخواست اجازه اقامت ممکن است پس از سه سال ارائه شود. اگر یک دارنده کارت آبی اطلاعات کافی از زبان آلمانی (سطح B1) داشته باشد، می تواند پس از 2 سال درخواست اجازه اقامت دائم آلمان را نیز دهد.

به این پادکست گوش دهید و مزایای مهاجرت کاری به آلمان را بدانید

ویزای جستجوی کار در آلمان

ویزای جستجوی کار در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان نوعی از ویزای بلند مدت است که متقاضی کار در آلمان این اجازه را می دهد تا شش ماه در آلمان مانده و در این مدت به دنبال کار باشد. با این حال، همه افراد واجد شرایط دریافت این نوع ویزا نمی باشند و برای دریافت این ویزا باید شرایط خاصی را داشته باشند. هزینه دریافت این ویزا 75 یورو می باشد.  معیارهای واجد شرایط بودن ویزای شغل آلمان چیست؟

برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان متقاضیان باید معیارهای زیر داشته تا واجد شرایط درخواست باشند:

 • سن بالغ باشند. برای درخواست این ویزا باید حداقل 18 سال سن داشته باشید.
 • از لحاظ علمی صلاحیت کافی داشته باشند. متقاضی این ویزا باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد را از یک دانشگاه آلمان یا سایر مدارک معادل خارجی کسب کرده باشید.
 • تجربه کاری داشته باشند. حداقل متقاضی باید 5 سال سابقه کار داشته باشد.
 • اثبات ثبات مالی. شما باید ثابت کنید که می توانید هزینه های خود را برای مدت اقامت خود در آلمان تأمین کنید.

 

مزایای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

مزایای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

مهاجرت کاری به آلمان رفاه مالی و امنیت شغلی شما و خانواده تان را تضمین می کند. آلمان به عنوان اصلی ترین بنیان گذار اتحادیه اروپا شناخته شده است. شرکت‌هایی که در آلمان فعال هستند، به صورت عمده شرکت‌هایی را شامل می شوند که به صورت خانوادگی راه اندازی شده اند. همچنین در میان 500 شرکت بزرگ جهانی ازنظر اقتصادی، 53 شرکت را کشور آلمان به خود اختصاص داده است. از این شرکت ها نام های مثل فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌ و، زیمنس، و بایر به چشم می خورد. این شرکت ها نیاز به نیروی متخصص دارند و هدف مناسبی برای متقاضیانی که قصد ویزا کار آلمان را دارند، محسوب می شوند.

 

در سال های اخیر کشور آلمان برگزار کننده بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین المللی مرتبط با صنعت و تکنولوژی می باشد. بیش از نیمی از نمایشگاه‌های معتبر دنیا به صورت سالیانه در آلمان دایر می‌شوند. مهم ترین نمایشگاه‌های و کنگره‌های اقتصادی و سیاسی در آلمان و در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برپا می شوند. همچنین باید در نظر داشت کشور آلمان به عنوان قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی شناخته شده است.

از سایر مزایای اخذ ویزای کار آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای اخذ ویزای کار آلمان
 • امکان اخذ اقامت کاری آلمان
 • امکان اخذ Blue Card
 • امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده
 • امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • دریافت حقوق بیش از 35 هزار یورو در سال
 • خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی برای تمام اعضای خانواده
 • و …
مزایای اخذ ویزای کار آلمان

مهاجرت زوایای مختلفی دارد. با توجه به فراوان بودن موسسات فرصت طلب و غیرمتخصص در زمینه مهاجرت، انجام تحقیقات لازم برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان ضروری است. گروه مهاجرتی هرمس اپلای با دارا بودن بهترین مشاورین و کارشناسان در زمینه اخذ ویزا کار آلمان با قرارداد کار تضمینی، آینده شما و خانواده تان را تضمین می کند.

شرایط دریافت ویزای کار آلمان برای ایرانیان

شرایط دریافت ویزای کار آلمان برای ایرانیان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان یک موضوع نسبی است. از آنجایی که هر شخصی از لحاظ علمی و تخصصی در سطحی قرار دارد می توان گفت همین موضوع می تواند شرایط و وضعیت کار در آلمان را برای شما تعیین کند. بدین صورت که هر چه سطح تحصیلات، سابقه کار و تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد مطمئنا شغل و جایگاه بهتری به عنوان یک ایرانی در آلمان پیدا خواهید کرد.

در هر صورت ذکر این نکته هم لازم است که شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در مقایسه با یک شهروند آلمانی تفاوت چندانی ندارد. کشور آلمان یکی از بهترین کشورها از لحاظ شرایط کار و زندگی در جهان است و این شرایط برای مهاجرین هم فراهم است. با توجه به موارد گفته شده جایی برای نگرانی وجود ندارد.

چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟

رشد منفی جمعیت آلمان باعث کمبود نیروی متخصص در این کشور شده است. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را مختص به نیروی کار داخلی نکرده است و از متخصصین رشته های مورد نیاز در آلمان از سراسر دنیا دعوت به همکاری می نماید.

 

در پایان این مقاله توجه شما را به توضیح دو موضوع که در حال حاضر مطرح هستند جلب می کنیم:

ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی

ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی

دریافت ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی موضوعی است که در حال حاضر توسط متقاضیان مهاجرت پیگیری می شود. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای این  خبر خوب را برای هموطنان عزیز دارد که در سال  2021 دوره های کارآموزی آلمان (schulische Ausbildung) اقدام به جذب نیرو از کشورهای خارجی بخصوص ایران می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره روی لینک انتهای مقاله کلیک کنید.

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای طرفداران زیادی دارد. در سال 2021 کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای، تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند ممکن شده است. این امکان در حال حاضر تحت عنوان دوره های کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ فراهم شده است.

در هر صورت اگر متقاضی کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای هستید ما از جزئیات آن را از طریق وب سایت موسسه اطلاع رسانی کرده ایم. لینک مقاله در پایان همین مقاله قرار داده شده است.

در پایان اگر قصد مهاجرت دارید حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که قوانین مهاجرتی دائم در حال تغییر هستند و به طور مرتب باید اطلاعات خود را بروز کنید.

اقامت دائم آلمان با ویزای کار

اقامت دائم آلمان با ویزای کار

بسیاری از کسانی که در این کشور کار می کنند می توانند ویزای کار خود را به ویزای اقامت دائم این کشور تبدیل کنند و در این کشور بمانند. متقاضیانی که قصد دارند ویزای کار آلمان را دریافت کنند باید حداقل به مدت 60 ماه در این کشور اقامت مداوم را داشته باشند. با دریافت این اقامت دائم آلمان می توان بدون محدودیت در آلمان سفر کرده و کار کنید.

 

مقاله پیشنهادی : انواع ویزای آلمان

سوالات متداول

اخذ ویزای کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری است که اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.

تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد- سابقه کار حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی- آشنایی با زبان آلمانی یا بعضا انگلیسی متناسب با فرصت شغلی پیشنهادی

هزینه اخذ ویزای کار آلمان با توجه به پرونده متقاضی محاسبه می شود. متقاضی در پروسه مهاجرتی هزینه های همچون کاریابی، ترجمه مدارک، هزینه های سفارت و ویزا متریک دارد

در سال 2020 کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای، تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند ممکن شده است. این امکان در حال حاضر تحت عنوان دوره های کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ فراهم شده است

خیر- فقط ویزای جاب سیکر بدون مدرک زبان صادر میشود که البته عدم وجود مدرک زبان احتمال ریجیکتی ویزا را بسیار بالا می برد. پس ترجیحا در هر نوع از ویزا های کاری آلمان مدرک زبان داشته باشید.

شما برای کار در آلمان حداقل به مدرک زبان ب1 نیاز دارید. هر چه سطح زبان شما بالاتر باشد امکان کاریابی در آلمان و در ادامه اخذ ویزا راحت تر خواهد شد

پرستاری-ارتوپدی-مهندسی مکانیک-مهندسی برق-مهندسی ساختمان-برنامه نویسی-برق صنعتی-برق صنعتی با گرایش مهندسی صنایع-مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی-تکنولوژی ماشین های الکتریکی-مهندسی فناوری اطلاعات-مهندسی خودرو و فلزات-مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری

بعد از گذشتن 3 تا 5 سال از مدت ویزای کار آلمان می توان برای دریافت بلوکارت اقدام کرد. بلوکارت آلمان در واقع قدم اول برای اقامت دائم آلمان خواهد بود.

امکان اخذ اقامت کاری آلمان-امکان اخذ Blue Card-امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده-امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا-تحصیل رایگان فرزندان-دریافت حقوق بیش از 45 هزار یورو در سال-خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی برای تمام اعضای خانواده

فرم ارزیابی رایگان مشاوره مهاجرت

  سوالات مهاجرتی خود را بپرسید
  185 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  رامین

  سلام و وقتتون بخیر
  33 سال دارم. کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با 6 سال سابقه کاری با بیمه. سال آینده میتونم آیلتس بدم ولی زبان آلمانی بلد نیستم.
  برای ویزای کاری آلمان چقدر شانس دارم؟ مهندس مکانیک در آلمان کجاها میتونه کار کنه و آیا کاری که تو ایران انجام میدیم به درد آلمان میخوره و تو همون فیلد باید دنبال کار بگردیم یا اینکه اونجا برای هر کاری اول دوره آموزشی میزارن و خیلی مهم نیست که تو ایران چه مدلی کار کردیم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس
  پاسخ به  رامین

  سلام وقتتون بخیر .
  شانس بالایی برای دریافت جاب آفر و ویزای کار کشور آلمان خواهید داشت .
  در زمینه مهندسی مکانیک در آلمان مشغول به کار خواهید شد و بسته به نظر کارفرما ممکن هست براتون دوره کارآموزی هم بگذارند .

  رضا روشنگر

  سلام به مجموعه خوب هرمس
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من 29 سال دارم رشته مهندسی نرم فزار ولی 5 سال سابقه کار شبکه دارم. مدارک مختلف شبکه و سیسکو دارم میتونم اقدام کنم برای دریافت ویزای کار آلمان؟
  و اینکه ویزای آلمان چند وقته برام صادر میشه؟

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس
  پاسخ به  رضا روشنگر

  سلام وقتتون بخیر .
  کل پروسه حدودا یک سال و نیم زمان میبره .
  مدارکی که در زمینه شبکه دارید را باید کارشناسان مجموعه ارزیابی کنند . برای این کار لطفا با شماره 02128111107 با ما در ارتباط باشید .

  رضا

  سلام

  من فوق ليسانس برق هستم،
  ۲۹ سال سن دارم، ۴ سال سابقه ی کار توی زمینه ی سیستم های خورشیدی دارم که بصورت آزاد کار کردم و بیمه هم آزاد پرداخت کردم.
  آیا سابقه کاری که نیاز دارند شامل من هم میشه ؟
  چطوری اثبات کنم که سابقه ی کار دارم

  بیمه ی آزادی هم که پرداخت میکنم عنوان شغلیش چیز دیگه هیت

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس
  پاسخ به  رضا

  سلام وقتتون بخیر
  سابقه کارتون رو باید یا با بیمه و یا با گواهی اشتغال به کار اثبات کنید .

  مهدی

  با سلام
  اگر من ویزای کاری آلمان را دریافت کنم و مدتی در آلمان کار کنم مثلاً دو سال آیا بعد از آن می توانم در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کار کنم؟
  یعنی بعد از مثلاً دو سال نسبت به کسی که اصلا در اتحادیه اروپا کار نکرده است مزیتی دارم؟

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس
  پاسخ به  مهدی

  سلام وقتتون بخیر .
  درصورتی که اقامت یک کشور اروپایی را داشته باشید شرکتهای بیشتری راغب به همکاری با شما میشوند .

  محمود کریمی

  باسلام
  خواستم بپرسم ایا بدون مدرک دانشگاهی یا فنی حرفه ای به عنوان کارگر ساده میشه مهاجرت کرد؟

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس
  پاسخ به  محمود کریمی

  سلام وقتتون بخیر .
  در صورت داشتن مدرک فنی حرفه ای در زمینه یک سری رشته های خاص ، و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط امکان اقدام براتون وجود داره

  سعید

  سلام وقت بخیر بنده 33 سالمه و 10 سال سابقه کار it دارم برای ویزای کاری آلمان می تونم اقدام کنم؟

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس
  پاسخ به  سعید

  سلام وقتتون بخیر .
  اگر در زمینه it مدرک تحصیلی یا مدرک فنی حرفه ای داشته باشید امکان اقدام براتون وجود داره.

  زهره پ
  پاسخ به  سعید

  سلام باتوجه ب اینکه من یک پرستار زن با 24 سال سابقه کاری میباشم وبا سن 48 ،ایا من میتونم برای کار ب المان برم واونجا کارکنم؟

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس
  پاسخ به  زهره پ

  سلام وقتتون بخیر . متاسفانه برای ویزای کاری محدودیت سنی تا 45 سال وجود دارد .

  علی حسین مدرسی

  با سلام
  من لیسانس پرستاری دانشگاه آزاد شیراز دارم با 10 سال سابقه کار رسمی در علوم پزشکی شیراز
  مرد هستم با 36 سال سن و مجرد
  خواستم ببینم با توجه به مورد پذیرش کار پرستاران در آلمان در کل چقدر هزینه برای آن باید داشته باشم و کارمزد شرکت شما چقدر میشود.
  ممنون

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس

  سلام وقتتون بخیر .
  شرایط اولیه بسیار مناسبی دارید برای مهاجرت به آلمان . در ارتباط با تعرفه ها لطفا با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

  1 4 5 6