لوگو وزارت کار

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

مشاغل مورد نیاز آلمان

کشور آلمان، یکی از کشورهای برتر صنعتی در حوزۀ اقتصادی اروپا و همین‌طور جهان است. این کشور برای بهسازی، نوسازی و بازسازی زیرساخت‌های صنعتی، اقتصادی، اجتماعی، درمانی و … خود نیازمند نیروی ماهر متخصص است. اما در عین حال، این کشور هر سال بیشتر از سال پیش با کمبود نیروی متخصص روبرو است. برای رفع این کمبود، جذب نیروی متخصص خارجی در کنار آموزش نیروی کار داخلی بهترین راهکار پیش پای دولت آلمان است. حال سؤال این‌جاست این کشور، چه ویژگی‌ها و برتری‌هایی نسبت به کشورهای دیگر دارد که نیروی متخصص خارجی را متمایل به کار و زندگی در این کشور می‌کند؟در این مقاله، در ابتدا چند دلیل مستدل برای کار و اقامت نیروهای متخصص خارجی در کشور آلمان را بیان خواهیم کرد و سپس لیست سفید که همان لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان در هر سال است را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان سالانه تغییراتی دارد. اگر قصد دریافت ویزای کار آلمان را برای کار در آلمان دارید باید ابتدا مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2021 را مورد بررسی قرار دهید که آیا رشته تحصیلی شما جزء لیست مذکور هست یا خیر؟

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان یا همان لیست سفید (white list)، لیستی است که از طرف آژانس اشتغال فدرال آلمان هر 6 ماه یکبار منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید از طریق واتساپ، تکمیل فرم مشاوره مهاجرت و تماس تلفنی با کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید.

دلایل مستدل برای کار و اقامت نیروهای متخصص خارجی در کشور آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
آلمان
 1. اقتصاد رو به رشد کشور آلمان که روز به روز به سمت شکوفایی بیشتر می‌رود: برخلاف خیلی از کشورهای دیگر در حوزۀ اروپا، کشور آلمان یک اقتصاد همواره در حال رشد و شکوفایی دارد و به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌های برتر آلمانی همواره به‌دنبال نیروهای کار خارجی متخصص، منظم، سریع‌الانتقال و تیزهوش هستند. نیروهای کار متخصصی که در کشور آلمان کار می‌کنند، حق‌الزحمۀ خیلی خوبی دریافت می‌کنند بدون آن‌که احساس بیش‌کاری داشته باشند و یا احساس کنند که کارفرما نسبت به زحمات آنها بی‌تفاوت و ناسپاس است.
 2.  
 3. عدم وجود فاصلۀ ارتباطی در محیط‌های کاری: بیشتر مردم جهان فکر می‌کنند که آلمانی‌ها فقط به زبان مادری خود مسلط هستند و نسبت به یادگیری زبان‌های دیگر تعصب دارند. اما قضیه برعکس است و بسیاری از آلمانی‌هایی که در حوزه‌های تخصصی و فنی کار می‌کنند، کاملاً یا نسبتاً به زبان انگلیسی مسلط هستند. آلمانی‌ها پای‌بندی زیادی به کار خود دارند و اجازه نمی‌دهند ناتوانی در ارتباط با همکاران خارجی زبان خود، کیفیت کاری آنها را پائین بیاورد.
 4.  
 5. کیفیت عالی زندگی به‌علت پرداخت حقوق‌ خوب: در همۀ دنیا، کیفیت زندگی بالای آلمانی‌ها معروف است. نیروهای کار متخصصی که در آلمان کار می‌کند و حقوق خوبی بابت فعالیت خود دریافت می‌کند نیز از استاندارد زندگی بالا در این کشور بهره‌مند می‌شود. پس اگر شغل شما در گروه شغل‌های موردنیاز کشور آلمان است، می‌توانید مطمئن باشید که با کار در این کشور، سطح زندگی بالا و مناسبی برای خود و خانوادۀ خود فراهم خواهید کرد.
 6.  
 7. یکی از بهترین کشورها برای پیشرفت شغلی و تحصیلی در جهان: دو ویژگی آلمان‌ها که در تمام دنیا معروف است، سخت‌کوشی و ایده‌آل‌گرایی آنها است. افرادی که علاقه‌مند به پژوهش‌های فنی هستند، کشور آلمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای این نوع فعالیت است. آلمانی‌ها از دیرباز علاقۀ زیادی به تکنولوژی‌های مدرن داشته و دارند و می‌دانند وقتی می‌توان کاری را با استفاده از ماشین در یک زمان کمتر و با هزینۀ کمتر به سرانجام رساند، به سراغ آن می‌روند و علاوه بر بهره‌برداری از آن، برای بهینه‌سازی آن هم تلاش می‌کنند.
 8.  
 9. بالا بودن حداقل دستمزد در کشور آلمان: حداقل دستمزدی که یک نیروی کار متخصص در کشور آلمان دریافت می‌کند، آن‌قدر است که از استاندارد مناسب زندگی در آلمان برخوردار بوده و فرد مجبور نباشد برای گذران زندگی از جان خود مایه بگذارد. این پشتیبانی مالی فوق‌العاده است که ماندگاری نیروی متخصص در کشور آلمان را تضمین می‌کند. کشور آلمان بالاترین میزان حقوق را در مقایسه با بیشتر کشورهای جهان پرداخت می‌کند.
 10.  
 11. نرخ بیکاری پائین در کشور آلمان: بیکاری در کشور آلمان برای نیروی متخصص معنا ندارد. اگر نیروی کار خارجی احساس کرد که در محیط کاری فعلی خود، جای رشد ندارد، می‌تواند در اولین فرصت استعفا دهد و یکی دیگر از بی‌شمار فرصت‌های شغلی موجود در این کشور را انتخاب کند. در فاصلۀ بیکاری بین دو شغل، تأمین مالی فرد برعهدۀ دولت آلمان است که از طریق پرداخت بیمۀ بیکاری انجام می‌شود.
 12.  
 13. نرخ تورّم کنترل‌شده: یکی از ویژگی‌های اقتصادهای شکوفا، نرخ تورّم پائین است. این مساله در مورد اقلام مصرفی خانوارها نمایان‌تر است. وقتی مطمئن باشی با درآمد ماهانۀ خود، علاوه بر این‌که قادر به تأمین نیازهای ماهانۀ خود و خانوادۀ خود هستی، می‌توانی مبلغی را هم پس‌انداز و یا سرمایه‌گذاری کنی؛ ‌انگیزۀ بیشتری برای کار کردن خواهی داشت.
 14.  
 15. حمایت از حقوق کارگر: در کشور آلمان، چنان‌چه نیروی کار با کارفرما دچار مشکل شود و به‌ هر دلیلی، کارفرما جلوی پرداخت دستمزد یا حقوق نیروی کار خود را بگیرد، باید در برابر قانون پاسخگو باشد.
 16.  
 17. بیمۀ بازنشستگی: یکی از مهمترین مزایای کار قانونی در کشور آلمان، اجبار در پرداخت بیمۀ بازنشستگی است. کارفرما نیز باید به ازای هر یک از نیروهای کار خود، مبلغی را به صندوق بازنشستگی واریز کند.
 18.  
 19. بیمۀ درمانی: در کشور آلمان، نیمی از بیمۀ درمانی توسط کارگر و نیمۀ دیگر توسط کارفرما پرداخت می‌شود. همچنین اعضای خانوادۀ کارگر نیز تحت پوشش بیمۀ درمانی قرار می‌گیرند.
 20.  
 21. مرخصی استعلاجی: در کشور آلمان، فردی که دچار بیماری یا تصادف شده باشد، می‌تواند تا حداکثر شش هفته مرخصی استعلاجی بگیرد.
 22.  
 23. حمایت از کودکان: تمایل خانواده‌های آلمانی به بچه‌دار شدن، ظرف چند دهۀ گذشته پائین آمده است و به همین دلیل، دولت آلمان، اقدامات تشویقی بسیاری برای خانواده‌هایی که تمایل به بچه‌دار شدن دارند، وضع کرده است. کمک هزینۀ ماهانه، بیمۀ درمانی رایگان، خدمات پرستاری رایگان و بسیاری از امکانات دیگر، باعث ایجاد یک محیط پرورشی بدون استرس و امن برای کودکان شده است.
 24.  
 25. پاداش‌های شغلی متنوع در طول سال: علاوه بر پاداش‌های کریسمس و تابستان، تمامی شرکت‌های آلمانی برای نیروی کار ماهر و سخت‌کوش خود، پاداش‌های مختلفی در نظر می‌گیرند که در سرتاسر سال به او داده می‌شوند. هدف از این کار، شاد نگه داشتن کارمندان پویا و با پشتکار و بالا بردن انگیزۀ کاری در آنهاست.
 26.  
 27. خدمات بهداشتی، رفاهی و تفریحی برای نیروهای کاری متخصص و خانواده‌های آنها: سالن‌های بهداشتی و درمانی، گزینه‌های خوبی برای رفع خستگی کاری، در آخر هفته‌ها هستند. همچنین سایر امکانات تفریحی، مانند سفرهای برون‌شهری اقتصادی، سالن‌های ورزشی، پارک‌های تفریحی و غیره نیز مهیا هستند.
 28.  
 29. ایجاد محیط‌های کاری و برون‌کاری شاد و صمیمانه: هر شرکت آلمانی روش‌های متنوعی برای بالا بردن ارتباط بیشتر کارمندان و کارکنان خود با یکدیگر و اعضای ارشد شرکت دارد. یکی از این برنامه‌ها، معمولاً مهمانی‌های عصرگاه روز جمعه است که بعد از ساعات کاری شرکت برگزار می‌شود و کارکنان در محیطی ایمن و آشنا، تجربۀ تعامل بیشتر با همکاران خود را پیدا می‌کنند.
 30.  

حمل‌ونقل عمومی مطمئن: چه از نظر خدمات، چه از نظر هزینه و چه از نظر ایمنی، سیستم خدمات حمل‌ونقل عمومی کشور آلمان، شهرتی جهانی دارد.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

حداکثر ساعات کار قانونی هفته در کشور آلمان 48 ساعت است و به بیشتر از این مقدار، اضافه‌کار تعلق می‌گیرد. همۀ نیروهای کاری در کشور آلمان، 42 روز مرخصی با حقوق در طول سال دارند. تعادل کار‌ـ‌ زندگی در کشور آلمان، مثال‌زدنی است.

نرخ مالیات بر درآمد در کشور آلمان بالاست که در عوض، مزایای اجتماعی بالا و خدمات رفاهی خوبی در اختیار مردم این کشور قرار داده می‌شود. افرادی که دریافتی سالانۀ کمتر از 9408 یورو دارند، مشمول پرداخت مالیات نیستند. نرخ مالیات برای حقوق‌های بین 9408 تا 57051 یورو در سال، 14% تا 42%، برای دستمزدهای بین 57051 تا 270500 یورو در سال، 42% و برای بالاتر از 270500 یورو در سال، معادل 45% گزارش شده است.

در کشور آلمان، پیشرفت کاری با سفارش و توصیه انجام نمی‌شود، بلکه این میزان تیزهوشی، سخت‌کوشی و انگیزۀ کاری کارکنان و همچنین میزان تلاش آنها برای پیشرفت در کار است که موفقیت‌های شغلی بالاتر و پرتاب به پله‌های بالاتر مسئولیتی و کاری را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

آلمان

حقوق و دستمزد برای مشاغل پرتقاضا در کشور آلمان

برطبق گزارش سالانۀ‌ سایت Stepstone، متوسط حقوق دریافتی سالانه در کشور آلمان، تقریباً برابر با 58800 یورو است که اگر پاداش‌های سالانه به این مبلغ اضافه شوند براساس گزارش پرتال شغلی XING به حدود 70754 یورو در سال خواهد رسید.

حقوق‌ها بسته به نوع صنعتی که فرد در آن مشغول به کار است، فرق می‌کنند و معمولاً شرکت‌های بزرگ آلمانی با بیش از 10000 کارمند، بیشترین پرداختی حقوق را دارند که حدود 27% بالاتر از متوسط حقوق پرداختی در کشور آلمان است.

برای شرکت‌های متوسط تا بزرگ که 5000 تا 10000 نیروی کار دارند، حقوق پرداختی معمولاً 17% بالاتر از حقوق پرداختی شرکت‌های کوچک‌تر با 1000 تا 5000 کارمند است (حقوق پرداختی این شرکت‌های کوچک‌تر، 12% بالاتر از متوسط حقوق پرداختی در کشور آلمان است).

در مقایسه با سایر کشورهای حوزۀ اروپا، کشور آلمان بالاترین میزان دستمزد خالص پرداختی در ماه را دارد که در سال 2020، این مبلغ در حدود 2439 یورو در ماه بوده است. قانون حداقل دستمزد دریافتی در کشور آلمان به شدت رعایت می‌شود. حداقل دستمزد دریافتی در سال 2020، برای کشور آلمان، 9.35 یورو برای هر ساعت است.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

مقاله پیشنهادی : مزایای بلوکارت آلمان

پادکست بازار کار آلمان برای افراد خارجی

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

دلایلی که بیان کردیم، تنها قسمت کوچکی از مزایای کار در کشور آلمان هستند. کشور آلمان به نیروی کار ماهر خود وابسته است و به همین دلیل همواره به دنبال پیاده کردن استراتژی‌هایی است که حضور نیروهای متخصص را در کشور خود افزایش دهد. در زیر لیست مشاغل موردنیاز در کشور آلمان را مشاهده خواهید کرد.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان سالانه تغییراتی دارد. اگر مایل هستید ویزای کشور آلمان رادریافت کنید، باید در ابتدا مشاغل مورد نیاز کشور آلمان را در سال 2020 مورد بررسی قرار دهید که بدانید آیا رشته تحصیلی شما جزء لیست ذکر شده هست یا خیر؟

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان یا همان لیست سفید (white list)، لیستی است که از طرف آژانس اشتغال فدرال آلمان هر 6 ماه یکبار منتشر می‌شود.

مشاغل مورد نیاز آلمان کدامند؟

اگر رشته تحصیلی شما جزء لیست مشاغل زیر است می‌توانید رزومه  تحصیلی و کاری خود را از طریق فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت ارسال کنید کارشناسان مهاجرتی ما شرایط شما برای دریافت ویزای کار را بررسی کرده و به شما اعلام خواهند کرد.

در صورتی که رشته تحصیلی شما جزء رشته‌های مهندسی یا پیراپزشکی می‌باشد و در لیست مشاغل زیر موجود نیست رشته خود را برای بررسی مجدد برای ما ارسال کنید

مهندس خودرو و فلزات
مهندس مکاترونیک
تحقیقات فنی و توسعه علم
مهندسی ساخت و ساز تجهیزات و ابزار
بهداشت، درمان و مراقبت
مهندسی جوش
مکانیک ساخت و ساز
مشاغل مرتبط با سازه‌های الکتریکی
تکنولوژی ماشین‌های الکتریکی
متخصص فن آوری فلزی، فناوری ساخت
مشاغل مرتبط با ساخت و ساز ساختمان
لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع
کوره و سیستم های گرمایش هوا
مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری
ارتوپدی
لوکومتیورانی
شنوایی سنجی
تکنولوژیست صنعت
مدرس اتوماسیون صنعتی
مهندسی اتوماسیون صنعتی
الکترونیک با گرایش انرژی و ساختمان
فرایند مدیریت در برق
سنگ تراشی
ردیابی خودرو
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

جمع‌بندی

آلمان

متخصصان زیرشاخه‌های پزشکی، وکالت، مهندس و مدیریت، شانس بسیار زیادی برای پیدا کردن کار مناسب در کشور آلمان با درآمد بالا و پاداش‌ها و مزایای بی‌نظیر دارند. شرط اصلی برای رسیدن به همۀ مزایایی که کشور آلمان به نیروی کار متخصص خود عرضه می‌کند، سخت‌کوشی، درستی و تعهد کاری است.

یک مزیت کار در کشور آلمان، دوره‌های کارآموزی و پیشرفت شغلی حین کار است که نه تنها پایۀ حقوقی و میزان حقوق دریافتی نیروی کار متخصص را بالا می‌برد که به دانش و اعتباری کاری او نیز می‌افزاید.

شغل‌های موردنیاز که در لیست سفید آورده شده‌اند، در ابتدا به متقاضیان کار در کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا عرضه می‌شوند و جنانچه کمبود نیرو جبران نشد، متقاضیان کار متخصص از کشورهای دیگر جهان بررسی خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2030، در کشور آلمان نزدیک به 3 میلیون نیروی کار متخصص خارجی مشغول به کار شوند.

بیمۀ درمانی، بیکاری، بازنشستگی، خدمات پرستاری، بیمۀ حوادث از جمله مزایایی هستند که به محض شروع کار نیروی متخصص در کشور آلمان، به او تعلق می‌گیرند. همۀ‌ دستمزدها در کشور آلمان، مشمول پرداخت مالیات هستند. امنیت اقتصادی و منطقه‌ای که کشور آلمان دارد، این کشور را تبدیل به یک مکان عالی جهت کار، تشکیل خانواده و زندگی کرده است.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با کادر مهاجرتی مجرب می‌تواند خدمات مهاجرتی متنوعی را به شما عزیزان ارائه دهد. این خدمات محدود به کشور آلمان نیست و شامل سایر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی هم می‌شود.

اگر رشته تحصیلی شما جزء مشاغل گفته شده نیست یا اینکه هست و تمایل دارید که شرایط شما برای اخذ ویزای کار آلمان مورد ارزیابی قرار گیرد فرم زیر را تکمیل نموده و برای ما ارسال کنید. ارزیابی شرایط شما به صورت رایگان و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
334 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سجاد

سلام خواهشا بهم پاسخ بدین من ۲۵سالمه و مدرک فنی حرفه‌ای تکنسین لوازم خونگی و سرمایشی و گرماشی و لوله‌‌کشی و… دارم مدرکه دیپلم تکنیسن لوازم خونگی رو هم دارم میتونم از طریق این راه به آلمان مهاجرت کنم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سجاد

سلام وقتتون بخیر .
اگر حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید امکان دریافت جاب آفر برای شما وجود داره .

محمد

سلام آیا بدون لیسانس و صرفا با مدرک فنی و حرفه ای آموزشگاه های دولتی یا خصوصی میشود مهاجرت کرد؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
در خصوص یک سری تخصص ها داشتن مدرک از سازمان فنی حرفه ای کفایت میکند .

سلحشور

سلام لطفا بفرمائید چه رشته های فنی حرفه ای فقط گرفتنش کفایت می کنه و نیاز به سابقه کاری نیست و برای جاب افری کمکم می کنه
حتی یکی دو مورد هم بفرمایید بسیار سپاسگزار میشم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سلحشور

سلام وقتتون بخیر .
هیچ رشته ای متاسفانه .
برای دریافت جاب آفر باید حتما سابقه کار داشته باشید .
میتوانید شرایط خودتان را برای دوره های آوسبیلدونگ آلمان بررسی کنید .

شقایق آرین

سلام وقتتون بخیر
من لیسانس گرافیک و ارشد پژوهش هنر دارم. 4 سال سابقه کار در زمینه طراحی گرافیک بسته بندی محصول دارم و 2 سالی هم فریلنسر بودم. شانس برای ویزای کار آلمان دارم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  شقایق آرین

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه در زمینه تخصص شما در حال حاضر آفری ارائه نشده .

اعظم

سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و ۳۳ساله هستم سابقه کاری ندارم و متاهل هستم زبان هم در حال اموزش هستم واستم ببینم از چه راهی میتونم شانس پیدا کردن کار را داشته باشم با تشکر

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  اعظم

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه بدون داشتن سابقه کاری امکان مهاجرت کاری وجود ندارد .

محمد

سلام.ایا برای مهاجرت از طریق کار ایا باید مدرک تحصیلی مرتبط با سابقه کاری باشد. من لیسانس عمران دارم. ولی مدرک فنی و حرفه ای حسابداری دارم و از طریق ان مشغول به کار هستم. برای مها جرت شغلی همان مدرک فنی حرفه ای کافی است یا باید مدرک دانشگاهی حسابداری را هم بگیرم
با تشکر

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر برای کشور آلمان در زمینه تخصص حسابداری اقدامی انجام نمیدیم .

محمد امین

سلام. من 31 سالمه و دارای مدرک کارشناسی ایمنی،بهداش و محیط زیست HSEهستم و 11 سال سابقه کار مرتبط.زبان انگلیسی مسلطم اما مدرک زبان ندارم. ضمن اینکه دارای مدرک فنی حرفه ای تعمیر پکیج و تاسیسات هم هستم. میتونم برای مهاجرت اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد امین

سلام وقتتون بخیر .
برای جاب آفر خیر متاسفانه . امکان اقدام از روش آوسبیلدونگ کادر درمان براتون وجود داره به اضافه این که میتوانید برای روش های امتیازبندی استرالیا شرایط خودتون رو ارزیابی کنید .

آرش ربیعی

سلام خسته نباشی ۳۱ سال سن دارم متاهلم ۵ سال سابقه تاسیسات دارم ولی مدرک فنی ندارم فوق لیسانس بیوشیمی هستم ولی مدرک زبان ندارم چه روشی مهاجرت برای مهاجرت پیشنهاد میکنید

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  آرش ربیعی

سلام وقتتون بخیر .
در صورتی که مدرک فنی حرفه ای ارائه بدید امکان دریافت جاب آفر آلمان را در زمینه تاسیسات خواهید داشت .

نیما

سلام بنده با لیسانس فوریت های پزشکی و با 28 سال سابقه ی کاری و با 47 سال سن میتونم اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  نیما

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه پرونده هایی که موسسه ما میپذیره محدودیت سنی تا 45 سال دارد .

سما

سلام وقت بخیر
بنده ۲۳ساله ، فارغ التحصیل کارشناسی میکروبیولوژی ، دارای مدرک آیلتس ۶.۵ ، دارای گواهینامه ی یک ماه ی کار در آزمایشگاه میکروب غذایی ، دارای مدرک ttc اما فعلا شاغل نیستم و دنبال شغل میگردم . میخواستم بدونم برای مهاجرت کاری شرایطم برای کدوم کشور مناسب تره هزینه ها و شرایطش چیه مثلا چندسال باید تو رشته ی خودم کار کنم ؟ یا هزینه های گرفتن ویزا و غیره چقدره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سما

سلام وقتتون بخیر .
برای مهاجرت کاری باید سابقه کار مرتبط حداقل 3 سال داشته باشید .
اما با توجه به شرایط سنیتون شانس بالایی برای دوره های آوسبیلدونگ آلمان خواهید داشت .

محمد نوری
پاسخ به  سما

سلام ، مدرک فنی و حرفه ای چوشکاری دارم . با سن 45 سال شانس پیدا کردن کار در آلمان را دارم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد نوری

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه پرونده هایی که ما اقدام میکنیم محدودیت سنی تا 40 سال دارد .

1 7 8 9