آلمان

ویزای کار در آلمان 2020

کار در آلمان

اخذ ویزای کار در آلمان در سال های اخیر هدف بسیای از متخصصین و مهندسین کشورهای مختلف بوده است. از سال 2015 به بعد مهاجرت کاری به آلمان افزایش زیادی داشته است اما راحت ترین شرایط برای مهاجرت کاری به آلمان در سال 2020 کلید خورده است. رشته های مهندسی، پرستاری و پیراپزشکی و همچنین افراد فنی و متخصص بدون مدرک دانشگاهی بیشترین تعداد جذب را در آلمان به خود اختصاص داده اند. جهت آگاهی از شرایط، هزینه و مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در آلمان در سال 2020 برای ایرانیان و اخذ اقامت کاری این کشور با ما همراه باشید.

آخرین بروزرسانی: ژانویه 2020

اطلاعیه:

قانون جدید جذب نیروی کار آلمان همانند هر برنامه مهاجرتی دیگر در زمان محدودی اجرا خواهد شد و در صورتی که کشور آلمان نیروی کار مورد نیاز خود را جذب کند مطمئنا شرایط کنونی ادامه پیدا نخواهد کرد.

در نهایت به شما توصیه می کنیم برای از دست ندادن این فرصت تکرار نشدنی برای دریافت ویزای کار آلمان، حتما فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت را تکمیل نموده تا شرایط شما هرچه زودتر مورد بررسی کارشناسان موسسه قرار گرفته و با شما تماس گرفته شود. بررسی شرایط شما توسط کارشناسان موسسه کاملا رایگان بوده و برای شما هزینه ای در بر نخواهد داشت.

منتظر شما هستیم.

مواردی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

  1. شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان
  2. هزینه اخذ ویزای کار آلمان
  3. لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
  4. نحوه دریافت ویزای کار آلمان
  5. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان
  6. توضیح کوتاه درباره بلوکارت
  7. مزایای مهاجرت کاری به آلمان
  8. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان
  9. چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟
  10. کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی
  11. کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای

کار در آلمان با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تحت مجوز موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید با جستجوی نام موسسه کاریابی بین المللی کاربین در لیست وزارت کار و همچنین در اینترنت، وب سایت رسمی آن را مشاهده کنید.

 لینک مجوز در وب سایت وزارت کار در ردیف 45:

برای دریافت مشاوره فوری ویزای کار آلمان مشخصات خود را وارد کنیدشرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان 2020 چیست؟

اخذ ویزا کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری بدون هیچ منعی اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.

در گذشته برای متقاضیان بین المللی مانع های بسیاری برای اخذ ویزا کار آلمان وجود داشت، حتی برای افرادی که در آلمان تحصیلات خود را ادامه داده بودند. اما اکنون اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان غیر اروپایی امکان پذیر می باشد.

مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:

 1. تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد
 2. سابقه کار حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی
 3. آشنایی با زبان آلمانی یا بعضا انگلیسی متناسب با فرصت شغلی پیشنهادی

اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و عبارت گزینه سوم که بعضا با زبان انگلیسی اعلام شده برای مشاغلی است که در شرکت های بین المللی در آلمان استخدام می شوند. در صورتی که قرارداد کاری در ایران امضا شود و متقاضی مستقیما بخواهد برای ویزای کار آلمان به سفارت مراجعه کند می بایست مدرک زبان مورد نظر کارفرما را داشته باشد. در هر صورت دانش زبان آلمانی به پروسه دریافت ویزای کار آلمان کمک بزرگی می کند. در واقع مجموع امتیازات شخص متقاضی مانند سابقه تحصیلی، سابقه کاری، مهارت و دانش زبانی، سفارت را قانع می کند که متقاضی شرایط ورود و کار کردن در این کشور را دارد.

هزینه اخذ ویزای کار آلمان

هزینه اخذ ویزای کار آلمان با توجه به پرونده متقاضی محاسبه می شود. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا مشاوران مجرب موسسه با شما تماس بگیرند.

ویزای کار آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های 2019 و 2020

توجه داشته باشید که لیست زیر مربوط سال 2019 می باشد. در سال 2020 تاکنون لیستی اعلام نشده اما تعداد رشته های شغلی مورد نیاز افزایش زیادی داشته است. همچنین مشاغلی که در زیر آمده است پرطرفدارترین مشاغل در آلمان هستند. برای آگاهی از این که شغل و تخصص شما جزء مشاغل مورد نیاز هست یا خیر با ما تماس بگیرید.

بدلیل طولانی بودن لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های 2019 تنها تعدادی از آنها را در اینجا نام می بریم. لیست کاملتر مشاغل را از طریق لینکی که در زیر است دریافت کنید:

 1. پرستاری
 2. ارتوپدی
 3. توانبخشی
 4. شنوایی شناسی
 5. مهندسی مکانیک
 6. مهندسی برق
 7. مهندسی ساختمان
 8. برنامه نویسی
 9. برق صنعتی
 10. برق صنعتی با گرایش مهندسی صنایع
 11. مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی
 12. تکنولوژی ماشین های الکتریکی
 13. مهندسی فناوری اطلاعات
 14. مهندسی خودرو و فلزات
 15. مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری
 16. ادامه در لینک زیر

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020

 

نحوه دریافت ویزای کار آلمان

نحوه دریافت ویزای کار آلمان برای افراد متفاوت است. در حال حاضر دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی برای افراد خارج از اتحادیه امری دشوار و تا حدی غیر ممکن است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرایط خاصی مجاز به دادن ویزای کار به افراد خارج از اتحادیه اروپا هستند. تا چندی پیش افراد خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت ویزای کار کشورهای عضو اتحادیه با دشواری های زیادی روبرو بودند. در این شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و اقدام به پیدا کردن شغل در این کشور و در نهایت دریافت ویزای کار از دردسترس ترین راه های کاریابی در اتحادیه اروپا بود.

فرایند دریافت ویزای کار آلمان از طریق ویزای جستجوی کار بدین صورت است که باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای جستجوی کار نمایید. مدت اعتبار این ویزا 6 ماه می باشد که باید در این مدت شغل خود را یافته باشید. در غیر این صورت در پایان 6 ماه باید خاک کشور آلمان را ترک کنید.

اگر در مدت 6 ماه قرارداد کار بسته باشید با ارائه قرارداد کار خود به اداره مهاجرت و همچنین وجود یکسری شرایط جزئی دیگر می توانید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید.

شرایط جدید دریافت ویزای کار آلمان

خبر خوب اینکه توضیحاتی که داده شد برای قبل از تصویب قانون جدید جذب نیروی خارجی در آلمان بوده است. در حال حاضر به دلیل کمبود نیروی متخصص در بازار کار آلمان و عدم امکان تامین این کمبود از اتحادیه اروپا، کشور آلمان این اجازه قانونی را گرفته است که از خارج از اتحادیه و سایر کشورهای جهان نیروی کار خود را تامین کند. با توجه به شرایط ویژه پیش آمده می توان گفت تا کنون دریافت ویزای کار آلمان با چنین راحتی رویرو نبوده است.

در قانون جدید جذب نیروی خارجی کشور آلمان اجازه کاریابی برای تمام متخصصان خارج از اتحادیه اروپا بوجود آمده است. در حال حاضر متقاضیان کار در آلمان می توانند از هر جای دنیا اقدام به اپلای و کاریابی در در این کشور کنند. در صورتی که بتوانید نظر کارفرمایی آلمانی را جلب کنید می توان گفت که بخش مهم فرآیند دریافت ویزای کار آلمان را طی کرده اید.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی این آمادگی را دارد که برای دریافت ویزای کار آلمان درکنار شما باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس گذرنامه
 • مدرک اثبات کننده رابطه کاری (مثل قرارداد کاری)
 • مدارک تحصیلی
 • تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی در آلمان
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • مدارک سوابق کاری
 • رزومه
 • گذرنامه دارای اعتبار
 • مدرک بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار

بلوکارت آلمان

بعد از گذشتن 3 تا 5 سال از مدت ویزای کار آلمان می توان برای دریافت بلوکارت اقدام کرد. بلوکارت آلمان در واقع قدم اول برای اقامت دائم آلمان خواهد بود.

مزایای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

مهاجرت کاری به آلمان رفاه مالی و امنیت شغلی شما و خانواده تان را تضمین می کند. آلمان به عنوان اصلی ترین بنیان گذار اتحادیه اروپا شناخته شده است. شرکت‌هایی که در آلمان فعال هستند، به صورت عمده شرکت‌هایی را شامل می شوند که به صورت خانوادگی راه اندازی شده اند. همچنین در میان 500 شرکت بزرگ جهانی ازنظر اقتصادی، 53 شرکت را کشور آلمان به خود اختصاص داده است. از این شرکت ها نام های مثل فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌ و، زیمنس، و بایر به چشم می خورد. این شرکت ها نیاز به نیروی متخصص دارند و هدف مناسبی برای متقاضیانی که قصد ویزا کار آلمان را دارند، محسوب می شوند.

در سال های اخیر کشور آلمان برگزار کننده بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین المللی مرتبط با صنعت و تکنولوژی می باشد. بیش از نیمی از نمایشگاه‌های معتبر دنیا به صورت سالیانه در آلمان دایر می‌شوند. مهم ترین نمایشگاه‌های و کنگره‌های اقتصادی و سیاسی در آلمان و در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برپا می شوند. همچنین باید در نظر داشت کشور آلمان به عنوان قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی شناخته شده است.

برگ برنده در مصاحبه کاری آلمان

از سایر مزایای اخذ ویزای کار آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان اخذ اقامت کاری آلمان
 • امکان اخذ Blue Card
 • امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده
 • امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • دریافت حقوق بیش از 35 هزار یورو در سال
 • خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی برای تمام اعضای خانواده
 • و …

مزایای ویزای کار آلمان

مهاجرت زوایای مختلفی دارد. با توجه به فراوان بودن موسسات فرصت طلب و غیرمتخصص در زمینه مهاجرت، انجام تحقیقات لازم برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان ضروری است. گروه مهاجرتی هرمس اپلای با دارا بودن بهترین مشاورین و کارشناسان در زمینه اخذ ویزا کار آلمان با قرارداد کار تضمینی، آینده شما و خانواده تان را تضمین می کند.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان یک موضوع نسبی است. از آنجایی که هر شخصی از لحاظ علمی و تخصصی در سطحی قرار دارد می توان گفت همین موضوع می تواند شرایط و وضعیت کار در آلمان را برای شما تعیین کند. بدین صورت که هر چه سطح تحصیلات، سابقه کار و تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد مطمئنا شغل و جایگاه بهتری به عنوان یک ایرانی در آلمان پیدا خواهید کرد.

در هر صورت ذکر این نکته هم لازم است که شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در مقایسه با یک شهروند آلمانی تفاوت چندانی ندارد. کشور آلمان یکی از بهترین کشورها از لحاظ شرایط کار و زندگی در جهان است و این شرایط برای مهاجرین هم فراهم است. با توجه به موارد گفته شده جایی برای نگرانی وجود ندارد.

چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟

رشد منفی جمعیت آلمان باعث کمبود نیروی متخصص در این کشور شده است. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را مختص به نیروی کار داخلی نکرده است و از متخصصین رشته های مورد نیاز در آلمان از سراسر دنیا دعوت به همکاری می نماید.

با پا به سن گذاشتن جمعیت آلمان، کمبود نیروی متخصص بیشتر از همیشه در این کشور حس می شود. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را به نیروهای کشور خودش محدود نکرده است و از متخصین رشته های مورد نیاز از سراسر دنیا دعوت به همکاری دارد.

در پایان این مقاله توجه شما را به توضیح دو موضوع که در حال حاضر مطرح هستند جلب می کنیم:

 • کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی

کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی موضوعی است که در حال حاضر توسط متقاضیان مهاجرت پیگیری می شود. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای این  خبر خوب را برای هموطنان عزیز دارد که در سال جدید 2020 دوره های کارآموزی آلمان (schulische Ausbildung) اقدام به جذب نیرو از کشورهای خارجی بخصوص ایران می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره روی لینک انتهای مقاله کلیک کنید.

 • کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای

کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای طرفداران زیادی دارد. در سال 2020 کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای، تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند ممکن شده است. این امکان در حال حاضر تحت عنوان دوره های کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ فراهم شده است.

در هر صورت اگر متقاضی کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای هستید ما از جزئیات آن را از طریق وب سایت موسسه اطلاع رسانی کرده ایم. لینک مقاله در پایان همین مقاله قرار داده شده است.

در پایان اگر قصد مهاجرت دارید حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که قوانین مهاجرتی دائم در حال تغییر هستند و به طور مرتب باید اطلاعات خود را بروز کنید.

دوره های کارآموزی آلمان ویژه افراد با مدرک پایین تر از کارشناسی

برای دریافت مشاوره فوری ویزای کار آلمان مشخصات خود را وارد کنیدنوشته های مرتبط

دیدگاه ها

 1. مژده گفت:

  سلام من مهندس ای تی هستم با 6 سال سابقه کار مرتبط شرایط مهاجرت کاری به آلمان را دارم فقط سابقه بیمه ام 6 سال نیست؟

  1. کارشناس مهاجرت 2 گفت:

   بله شما شرایطش را دارید زیرا آی تی در جاب لیست مورد نیاز آلمان هست و بیمه الزامی نیست فقط سابقه کار مکتوب کافی است. لطفا فرم ارزیابی را پر کنید تا فایل شما به صورت شخصی بررسی شود.

 2. الهام گفت:

  سلام خسته نباشید
  لیسانس مهندسی عمران دارم با هشت سال سابقه کار چطور میتونم ویزا کار آلمان بگیرم؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   شرایط شما برای کار در آلمان مساعد هست فقط اینکه باید زبان آلمانی را هم در حد b1 یاد بگیرید

 3. بارگزایی گفت:

  سلام من یک خانواده افغانستانی
  ۳ نفر استم مدارک ایران وردارم
  و در ایران زندگی میکنم کارگری ساده استم برای من کار است
  در آلمان ممنون میشم جواب منو بده

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   در صورتی که کلیه اعضای خانواده پاسپورت داشته باشند. وبتوانید مدرک زبان آلمانی B2 کسب کنید و مدرک دورههای فنی حرفه ای معتبر داشته باشید ک سن شما متناسب برای کار در آلمان باشد کارشناسان و وکلای شرکت ما برای اخذ دعوتنامه و پذیرش کاری و ویزای کشور آلمان شما و خانواده محترمتان را یاری می کنند.

 4. Fa.rn گفت:

  سلام وقتتون بخیرهمسرم لیسانس برق قدرت از دانشگاه غیر انتفاعی و مدرک سیم کشی ساختمان از فنی حرفه ای دارن تقریبا سه سال بیمه کارگر ساختمانی )سیم کشی ساختمان)تامین اجتماعی هستن.آیا ما دارای شرایط اخذ ویزای کار آلمان هستیم؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام..از آنجا که رشته ایشون در جاب لیست کشور آلمان اعلام نیاز شده امکان اقدام ویزای کاری آلمان را دارند..با این حال لازم است رزومه کاری و تحصیلی همسرتون برای ما ارسال کنید جهت بررسی دقیق تر

 5. mana گفت:

  سلام من متولد۱۳۶۷هستم لیسانس پرستاری و هشت سال سابقه کار دارم شرایط برای گرفتن ویزا برای من چطوره؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام شما شرایط اقدام ویزای کاری آلمان رو دارین..پروسه مهاجرتی شما حدودا یکسال زمان خواهد برد و نیاز است دانش زبان المانی خودتون را به سطح b1 برسونید برای انجام مصاحبه های کاری و اخذ پیشنهاد کاری

 6. میلاد گفت:

  سلام
  ایا مدرک لیسانس عمران موسسه اموزش عالی اعتبار داره باتشکر

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام. مدارک شما باید مورد بررسی قرار بگیره. اگر لازم باشه برای تایید زاب به آلمان فرستاده بشه.

 7. حمیدرضا گفت:

  سلام.وقت بخیر. مهندس نرم افزار هستم با 39 سال سن و حدود نه سال سابقه مرتبط . آیا با این شرایط (مخصوصا سن) میتوانم برای ویزای کاری اقدام کنم؟ سپاسگزارم

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   رشته مهندسی نرم افزار و آی تی در صدر لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان برای استخدام نیروی متخصص و صدور بلوکارت می باشد و بعد از رشته الکترونیک و مکانیک پر استخدام ترین حرفه در کشور آلمان می باشد. ولی باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که با توجه به گستردگی رشته شما برای بررسی نهایی شانس استخدام قطعی شما در آلمان باید با کارشناسان ما در مورد زبان های برنامه نویسی که به آنها تسلط دارید و بازار کار هر یک از زبانهای برنامه نویسی، طراحی شبکه و طراحی وب سایت مشاوره کنید.
   در صورتی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و بتوانید در جلسات مشاوره اسکایپ با کارفرمایان آلمانی ارتباط قوی برقرار کنید شانس استخدام و دریافت ویزای کاری شما افزایش می یابد.

 8. پریسان گفت:

  سلام
  من مدرک لیسانس معماری دارم و همچنین مدرک معتبر دوره طراحی طلا و جواهرات از دانشگاه شهیدبهشتی دارم ایا میتونم در زمینه طراحی طلا و جواهرات برای مهاجرت کاری در آلمان اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   از طریق رشته معماری امکان اخذ ویزای کاری آلمان را دارید البته باید شرایط دیگر از جمله سن و سابقه کاری شما جهت اقدام بررسی شود. لطفا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.
   با سپاس

 9. امجد گفت:

  سلام.۳۵ سالمه و ب شغل لکوموتیورانی مشغولم البته متاهل هم هستم آیا شرایط گرفتن ویزای کار آلمان را دارم با مدرک فنی حرفه ای لکوموتیوران.تحصیلات فوق دیپلم مکانیک دارم

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما شرایط ویزای کاری المان رو دارین. رزومه شما رو احتیاج داریم برای اینکه بتونیم بیشتر راهنماییتون کنیم. لطفا فرم ارزیابی رو تکمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *