آلمان

ویزای کار در آلمان 2020

ویزای کاری به آلمان

اخذ ویزای کار در آلمان در سال های 2019 و 2020 هدف بسیای از متخصصین و مهندسین کشورهای مختلف است. از سال 2015 به بعد مهاجرت کاری به آلمان افزایش زیادی داشته است. برای آگاهی از شرایط، هزینه ها و مدارک دریافت ویزای کار در آلمان برای ایرانیان و اقامت کاری این کشور از طریق موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با ما همراه باشید.

کار در آلمان با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تحت مجوز موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید با جستجوی نام موسسه کاریابی بین المللی کاربین در لیست وزارت کار و همچنین در اینترنت، وب سایت رسمی آن را مشاهده کنید.

 لینک مجوز در وب سایت وزارت کار در ردیف 45:

مواردی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

  1. شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان برو ⇓
  2. هزینه اخذ ویزای کار آلمان برو ⇓
  3. لیست مشاغل مورد نیاز آلمان برو ⇓
  4. نحوه دریافت ویزای کار آلمان برو ⇓
  5. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان برو ⇓
  6. توضیح کوتاه درباره بلوکارت برو ⇓
  7. مزایای مهاجرت کاری به آلمان برو ⇓
  8. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان برو ⇓
  9. چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟ برو ⇓
  10. کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی برو ⇓
  11. کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای برو ⇓

آخرین بروزرسانی: ژانویه 2020

جهت ارزیابی شرایط دریافت ویزای کار آلمان مشخصات خود را ارسال کنیدشرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان 2019 و 2020 چیست؟

اخذ ویزا کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری بدون هیچ منعی اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.

در گذشته برای متقاضیان بین المللی مانع های بسیاری برای اخذ ویزا کار آلمان وجود داشت، حتی برای افرادی که در آلمان تحصیلات خود را ادامه داده بودند. اما اکنون اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان غیر اروپایی امکان پذیر می باشد.

مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:

 1. تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد
 2. سابقه کار حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی
 3. آشنایی با زبان آلمانی یا بعضا انگلیسی متناسب با فرصت شغلی پیشنهادی

شرایط کار در آلمان

اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر است و مدرک زبان جزء مدارک لازم نیست ولی در صورتی که قرارداد کاری در ایران امضا شود و متقاضی مستقیما بخواهد برای ویزای کار آلمان به سفارت مراجعه کند می بایست مدرک زبان مورد نظر کارفرما را داشته باشد. در هر صورت باید دانش زبان آلمانی به پروسه دریافت ویزای کار آلمان کمک بزرگی می کند. در واقع مجموع امتیازات شخص متقاضی مانند سابقه تحصیلی، سابقه کاری، مهارت و دانش زبانی، سفارت را قانع می کند که فرد شرایط ورود و کار کردن در این کشور را دارد.

هزینه اخذ ویزای کار آلمان

هزینه اخذ ویزای کار آلمان با توجه به پرونده متقاضی محاسبه می شود. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا مشاوران مجرب موسسه با شما تماس بگیرند.

ویزای کار آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های 2019 و 2020

بدلیل طولانی بودن لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های 2019 و 2020 تنها تعدادی از آنها را در اینجا نام می بریم. لیست کامل مشاغل را از طریق لینکی که در زیر است دریافت کنید:

 1. پرستاری
 2. ارتوپدی
 3. توانبخشی
 4. شنوایی شناسی
 5. مهندسی مکانیک
 6. مهندسی برق
 7. مهندسی ساختمان
 8. برنامه نویسی
 9. برق صنعتی
 10. برق صنعتی با گرایش مهندسی صنایع
 11. مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی
 12. تکنولوژی ماشین های الکتریکی
 13. مهندسی فناوری اطلاعات
 14. مهندسی خودرو و فلزات
 15. مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری
 16. ادامه در لینک زیر

نحوه دریافت ویزای کار آلمان

نحوه دریافت ویزای کار آلمان برای افراد متفاوت است. در حال حاضر دریافت ویزای کار کشور مذکور برای افراد خارج از اتحادیه اروپا امری دشوار و تا حدی غیر ممکن است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرایط خاصی مجاز به دادن ویزای کار به افراد خارج از اتحادیه اروپا هستند. در حال حاضر افراد خارج از اتحادیه اروپا از طریق ویزای جستجوی کار آلمان اقدام به پیدا کردن شغل در این کشور و در نهایت دریافت ویزای کار می کنند.

فرایند دریافت ویزای کار آلمان بدین صورت است که باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای جستجوی کار نمایید. مدت اعتبار این ویزا 6 ماه می باشد که باید در این مدت شغل خود را یافته باشید. در غیر این صورت در پایان 6 ماه باید خاک کشور آلمان را ترک کنید.

اگر در مدت 6 ماه قرارداد کار بسته باشید با ارائه قرارداد کار خود به اداره مهاجرت و همچنین وجود یکسری شرایط جزئی دیگر می توانید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی این آمادگی را دارد که برای دریافت ویزای کار آلمان درکنار شما باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس گذرنامه
 • مدرک اثبات کننده رابطه کاری (مثل قرارداد کاری)
 • مدارک تحصیلی
 • تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی در آلمان
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • مدارک سوابق کاری
 • رزومه
 • گذرنامه دارای اعتبار
 • مدرک بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

 

بلوکارت آلمان

بعد از گذشتن 3 تا 5 سال از مدت ویزای کار می توان برای دریافت بلوکارت اقدام کرد. بلوکارت آلمان در واقع قدم اول برای اقامت دائم آلمان خواهد بود.

مزایای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

مهاجرت کاری به آلمان رفاه مالی و امنیت شغلی شما و خانواده تان را تضمین می کند. آلمان به عنوان اصلی ترین بنیان گذار اتحادیه اروپا شناخته شده است. شرکت‌هایی که در آلمان فعال هستند، به صورت عمده شرکت‌هایی را شامل می شوند که به صورت خانوادگی راه اندازی شده اند. همچنین در میان 500 شرکت بزرگ جهانی ازنظر اقتصادی، 53 شرکت را کشور آلمان به خود اختصاص داده است. از این شرکت ها نام های مثل فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌ و، زیمنس، و بایر به چشم می خورد. این شرکت ها نیاز به نیروی متخصص دارند و هدف مناسبی برای متقاضیانی که قصد ویزا کار آلمان را دارند، محسوب می شوند.

در سال های اخیر کشور آلمان برگزار کننده بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین المللی مرتبط با صنعت و تکنولوژی می باشد. بیش از نیمی از نمایشگاه‌های معتبر دنیا به صورت سالیانه در آلمان دایر می‌شوند. مهم ترین نمایشگاه‌های و کنگره‌های اقتصادی و سیاسی در آلمان و در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برپا می شوند. همچنین باید در نظر داشت کشورآلمان به عنوان قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی شناخته شده است.

از سایر مزایای اخذ ویزای کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان اخذ اقامت کاری آلمان
 • امکان اخذ Blue Card
 • امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده
 • امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • تحصیل کاملا رایگان فرزندان
 • دریافت حقوق بیش از 35 هزار یورو در سال
 • خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی برای تمام اعضای خانواده
 • و …

 

مهاجرت زوایای مختلفی دارد. با توجه به فراوان بودن موسسات فرصت طلب و غیرمتخصص در زمینه مهاجرت ، انجام تحقیقات لازم برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان ضروری است. گروه مهاجرتی هرمس اپلای با دارا بودن بهترین مشاورین و کارشناسان در زمینه اخذ ویزا کار آلمان با قرارداد کار تضمینی، آینده شما و خانواده تان را تضمین می کند.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان یک موضوع نسبی است. از آنجایی که هر شخصی از لحاظ علمی و تخصصی در سطحی قرار دارد می توان گفت همین موضوع می تواند شرایط و وضعیت کار در آلمان را برای شما تعیین کند. بدین صورت که هر چه سطح تحصیلات، سابقه کار و تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد مطمئنا شغل و جایگاه بهتری به عنوان یک ایرانی در آلمان پیدا خواهید کرد.

در هر صورت ذکر این نکته هم لازم است که شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در مقایسه با یک شهروند آلمانی تفاوت چندانی ندارد. کشور آلمان یکی از بهترین کشورها از لحاظ شرایط کار و زندگی در جهان است و این شرایط برای مهاجرین هم فراهم است. با توجه به موارد گفته شده جایی برای نگرانی وجود ندارد.

چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟

رشد منفی جمعیت آلمان باعث کمبود نیروی متخصص در این کشور شده است. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را مختص به نیروی کار داخلی نکرده است و از متخصصین رشته های مورد نیاز در آلمان از سراسر دنیا دعوت به همکاری می نماید.

با پا به سن گذاشتن جمعیت آلمان، کمبود نیروی متخصص بیشتر از همیشه در این کشور حس می شود. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را به نیروهای کشور خودش محدود نکرده است و از متخصین رشته های مورد نیاز از سراسر دنیا دعوت به همکاری دارد.

در پایان این مقاله توجه شما را به توضیح دو موضوع که در حال حاضر مطرح هستند جلب می کنیم:

 • کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی

کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی موضوعی است که در حال حاضر توسط متقاضیان مهاجرت پیگیری می شود. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای این  خبر خوب را برای هموطنان عزیز دارد که در سال جدید 2020 دوره های کارآموزی آلمان (schulische Ausbildung) اقدام به جذب نیرو از کشورهای خارجی بخصوص ایران می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره روی لینک انتهای مقاله کلیک کنید.

 • کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای

کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای طرفداران زیادی دارد . با توجه به اطلاع رسانی که در سال 2019 با متن: تا سال 2020 امکان کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای و تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند فراهم شود؛ این امکان در حال حاضر تحت عنوان دوره های کارآموزی آلمان فراهم شده است.

در هر صورت اگر متقاضی کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای هستید ما از جزئیات آن را از طریق وب سایت موسسه اطلاع رسانی کرده ایم. لینک مقاله در پایان همین مقاله قرار داده شده است.

در پایان اگر قصد مهاجرت دارید حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که قوانین مهاجرتی دائم در حال تغییر هستند و به طور مرتب باید اطلاعات خود را بروز کنید.

جهت ارزیابی شرایط دریافت ویزای کار آلمان مشخصات خود را ارسال کنیدنوشته های مرتبط

دیدگاه ها

 1. حمیدرضا گفت:

  سلام.وقت بخیر. مهندس نرم افزار هستم با 39 سال سن و حدود نه سال سابقه مرتبط . آیا با این شرایط (مخصوصا سن) میتوانم برای ویزای کاری اقدام کنم؟ سپاسگزارم

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   رشته مهندسی نرم افزار و آی تی در صدر لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان برای استخدام نیروی متخصص و صدور بلوکارت می باشد و بعد از رشته الکترونیک و مکانیک پر استخدام ترین حرفه در کشور آلمان می باشد. ولی باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که با توجه به گستردگی رشته شما برای بررسی نهایی شانس استخدام قطعی شما در آلمان باید با کارشناسان ما در مورد زبان های برنامه نویسی که به آنها تسلط دارید و بازار کار هر یک از زبانهای برنامه نویسی، طراحی شبکه و طراحی وب سایت مشاوره کنید.
   در صورتی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و بتوانید در جلسات مشاوره اسکایپ با کارفرمایان آلمانی ارتباط قوی برقرار کنید شانس استخدام و دریافت ویزای کاری شما افزایش می یابد.

 2. عباس صفائی گفت:

  با سلام و احترام
  با سپاس و درود فراوان و تشکر و قدردانی از سایت بسیار مفید و بامحتویی که ایجاد نموده اید
  متولد سال 1980/09/08
  من مدرک فوق دیپلم مکانیک – ساخت و تولید سال 2000 و مهندسی مکانیک – جامدات سال 2008 اخذ نموده ام
  دارای بیش از 2000 ساعت دوره های فنی و حرفه ای
  دارای 20 مدرک فنی حرفه ای معتبر در خصوص طراحی ، مدلسازی ، تحلیل ، نقشه کشی صنعتی ، طراحی قالب ،نقشه کشی و ساخت سازه های فلزی ، کامپیوتر و برنامه نویسی
  دارای بیش از 17 سال تجربه کاری با سابقه بیمه تامین اجتماعی
  زبان آلمانی در حد C1
  زبان انگلیسی در حد 5.5
  لطفا شرایط بنده را بررسی بفرمایید و شانس موفقعیت من را برای کار در آلمان بررسی و درصورتیکه بخت خوبی را پیش بینی می نمایید اقدامات لازم را مبذول فرمایید

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   رزومه خوبی دارید اما در حال حاضر لازمه برای ویزای کار مدرک لیسانس داشته باشید.

 3. سهراب گفت:

  سلام
  من تکنسین سیستم های سرمایشی و گرمایشی هستم
  نصب و تعمیرات
  بفرمایید میتونم تو المان کار کنم یا خیر

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   متاسفانه در حال حاضر باید مدرک لیسانس داشته باشید اما طبق قوانین جدید مهاجرتی آلمان تا سال 2020 امکان جذب نیرو در این کشور فراهم خواهد شد.برای آگاهی بیستر با ما تماس بگیرید.

 4. امین بهرامی گفت:

  سلام خدمت شما
  حداقل مدرک مورد نیاز برای ویزای کار آلمان لیسانس می باشد.
  پیروز باشید

 5. شیشه گران گفت:

  با سلام
  بنده 15 سال سابقه در زمینه مدیریت شبکه و امنیت اطلاعات دارم سال 81 فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه دولتی و سال 98 لیسانس فناوری اطلاعات گرایش امنیت اطلاعات از دانشگاه علمی کاربردی تهران گرفتم. سال 2010 مدرک رسمی مایکروسافت را دریافت کردم. دوره های زیادی در ایران رفته ام ولی مدرک داخلی دارم. زبان انگلیسی بنده در حد خوب است ولی آلمانی تاکنون نخوانده ام. در ضمن متاهل و دارای دو فرزند هستم.
  به نظر شما آیا شرایط بنده برای کار در آلمان مهیا هست یا خیر؟
  در ضمن برای گرفتن مدرک زبان آلمانی چقدر زمان لازم است؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   رزومه تحصیلی و کاری تون خوبه ولی برای بررسی دقیق تر تماس بگیرید.

 6. هامون گفت:

  یا سلام
  من مدرک کارشناسی ارشد مکانیک رو دارم و ۴ سال در رابطه با رباتیک بلند لگو (legoeducation)فعالیت کردم و مدارک بین المللی دارم اما سابقه بیمه ندارم
  آیا میتوانم در رابطه با تخصص خودم شغلی پیدا کنم؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شرایط شما دقیق تر بررسی شود.
   موفق باشید

 7. سید مرتضی میرحسینی گفت:

  سلام من مدیر مالی در تهران با سابقه کاری معادل 18 سال با سن 42 سال و متاهل و البته فرزند ندارم و در سابقه بیمه خود دارای سابقه بیمه مدیر مالی دارم و مدرک از انجمن حسابداران خبره ایران دارم آیا شغل حسابداری و مدیر مالی در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان ندیدم ؟
  آیا برای من امکان اخذ ویزای کاری آلمان وجود دارد؟ و مدت اخذ ویزا چقدر است ؟ برای رشته حسابداری چه مدرک زبان مورد نیاز است ؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   رشته شما جزء مشاغل مورد نیاز هست. امکان اقدام برای دریافت ویزای کار آلمان دارید اما بخاطر سن تون شرایط پر ریسکی دارید. حداقل مدرک زبان مورد نیاز هم b1 می باشد.

 8. اسماعیل گفت:

  سلام.
  بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دارم و 47 سال سن دارم.
  آیا میتوانم برای ویزای کار در آلمان اقدام کنم؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   متاسفانه شرایط سنی شما مساعد نیست و امکان اقدام نداریم.

 9. م.احمدی گفت:

  سلام من متولد64 هستم و حدود 9سال سابقه بیمه دارم که 5سال اخر تو شهرداری شیراز بودم و مدرک مهندسی عمران دارم واسه اقامت و کار تو آلمان باید چیکار کنم.باتشکر

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   مهم ترین کاری که باید انجام بدهید دریافت پیشنهاد کار از آلمان است تا ویزای کار دریافت کنید. با توجه به اینکه شما شرایط کار در آلمان را دارید لطف کنید با مشاوران ما تماس بگیرید یا اینکه فرم مشاوره مهاجرت را پر کنید تا با شما تماس بگیریم و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.
   پیروز باشید

 10. عرفان گفت:

  با سلام
  آیا رشته مهندسی معماری جز مشاغل مورد نیاز این کشور محسوب می گردد ؟

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   بله جزء مشاغل هست.

 11. آرزو گفت:

  ممنون میشم در مورد شرایط گرفتن ویزای کاری آلمان من رو راهنمایی کنید مرسی

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   لطف کنید فرم مشاوره موجود در وب سایت را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
   با سپاس

   1. علیرضا گفت:

    سلام من لیسانس عمران دارم میخواستم برای کارگری ساده برم المان لطف کنید راهنمایی کنید زبان هم بلد نیستم حقوق کارگر ساده در المان حدودا چقدره؟

    1. امین بهرامی گفت:

     سلام وقت شما بخیر
     برای کار در آلمان شما نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید همچنین در حال حاضر کشور آلمان در رشته های مهندسی و پیراپزشکی جذب نیرو دارد آن هم با سابقه کار حداقل 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی
     اگر نیاز به مشاوره بیشتر دارید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما بهترین پیشنهادات و راهکارها را برای مهاجرت کاری به آلمان به شما ارائه خواهند داد.
     پیروز باشید

 12. نازنین بابایی گفت:

  سلام
  برای کار در آلمان و اخذ ویزای کار میشه با مدرک کاردانی اقدام کرد؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   متاسفانه خیر. باید مدرک لیسانس یا فنی حرفه ای در زمینه کاری تون داشته باشید.

 13. احمد رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر. آیا موسسه شما می تواند برای اخذ ویزای کار آلمان به بنده کمک کند؟ ممنون خواهم شد اگر زودتر پاسخ بنده را بدهید.

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   بله به شرط اینکه شما شرایط کار در کشور آلمان را داشته باشید. لطف کنید فرم مشاوره را پر کنید و برای ما بفرستید تا شرایط شما بررسی شود و با شما تماس بگیریم.

 14. مجید گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم با مدرک فوق لیسانس برق، ۲۵ ساله میتونین ویزای کار آلمان رو برام بگیرین؟
  ممنون

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   بله می تونیم اقدام کنیم فقط باید حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید. برای آگاهی بیشتر فرم مشاوره موجود در وب سایت را پر کنید و بفرستید.
   پیروز باشید

 15. میلاد گفت:

  سلام ، میخواستم ببینم برای اطلاع از ویزای کار آلمان سامانه ای مثل جاب بنک کانادا داره که بتونه توی پیدا کردن شغل کمک کنه

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله وب سایت هایی وجود داره لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا کامل راهنمایی تون کنن

 16. علی عمادی گفت:

  عالی بود راهنمایی شما

  1. امین بهرامی گفت:

   از شما ممنونیم. آرزوی ما موفقیت شماست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *