ویزای کار

ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار آلمان در سال 2019 هدف بسیای از متخصصین و مهندسین کشورهای مختلف است. از سال 2015 به بعد مهاجرت کاری به آلمان افزایش زیادی داشته است. برای آگاهی از شرایط، هزینه ها و مدارک دریافت ویزای کار در آلمان برای ایرانیان و اقامت کاری این کشور از طریق موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با ما همراه باشید.

مواردی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

  1. شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان برو ⇓
  2. هزینه اخذ ویزای کار آلمان برو ⇓
  3. لیست مشاغل مورد نیاز آلمان برو ⇓
  4. نحوه دریافت ویزای کار آلمان برو ⇓
  5. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان برو ⇓
  6. توضیح کوتاه درباره بلوکارت برو ⇓
  7. مزایای مهاجرت کاری به آلمان برو ⇓
  8. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان برو ⇓
  9. چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟ برو ⇓
  10. کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی برو ⇓
  11. کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای برو ⇓

درخواست مشاورهشرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان 2019 چیست؟

اخذ ویزا کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری بدون هیچ منعی اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.

در گذشته برای متقاضیان بین المللی مانع های بسیاری برای اخذ ویزا کار آلمان وجود داشت، حتی برای افرادی که در آلمان تحصیلات خود را ادامه داده بودند. اما اکنون اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان غیر اروپایی امکان پذیر می باشد.

مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:

 1. تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد
 2. سابقه کار حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی
 3. آشنایی با زبان آلمانی یا بعضا انگلیسی متناسب با فرصت شغلی پیشنهادی

اخذ ویزای جستجوی کار آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر است و مدرک زبان جزء مدارک لازم نیست ولی در صورتی که قرارداد کاری در ایران امضا شود و متقاضی مستقیما بخواهد برای ویزای کار آلمان به سفارت مراجعه کند می بایست مدرک زبان مورد نظر کارفرما را داشته باشد. در هر صورت باید دانش زبان آلمانی به پروسه دریافت ویزای کار آلمان کمک بزرگی می کند. در واقع مجموع امتیازات شخص متقاضی مانند سابقه تحصیلی، سابقه کاری، مهارت و دانش زبانی، سفارت را قانع می کند که فرد شرایط ورود و کار کردن در این کشور را دارد.

هزینه اخذ ویزای کار آلمان

هزینه اخذ ویزای کار آلمان با توجه به پرونده متقاضی محاسبه می شود. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا مشاوران مجرب موسسه با شما تماس بگیرند.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2019

بدلیل طولانی بودن لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2019 تنها تعدادی از آنها را در اینجا نام می بریم. لیست کامل مشاغل را از طریق لینکی که در زیر است دریافت کنید:

 1. پرستاری
 2. ارتوپدی
 3. توانبخشی
 4. شنوایی شناسی
 5. مهندسی مکانیک
 6. مهندسی برق
 7. مهندسی ساختمان
 8. برنامه نویسی
 9. برق صنعتی
 10. برق صنعتی با گرایش مهندسی صنایع
 11. مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی
 12. تکنولوژی ماشین های الکتریکی
 13. مهندسی فناوری اطلاعات
 14. مهندسی خودرو و فلزات
 15. مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری
 16. ادامه در لینک زیر

ویزای کار آلمان

نحوه دریافت ویزای کار آلمان

نحوه دریافت ویزای کار آلمان برای افراد متفاوت است. در حال حاضر دریافت ویزای کار کشور مذکور برای افراد خارج از اتحادیه اروپا امری دشوار و تا حدی غیر ممکن است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرایط خاصی مجاز به دادن ویزای کار به افراد خارج از اتحادیه اروپا هستند. در حال حاضر افراد خارج از اتحادیه اروپا از طریق ویزای جستجوی کار آلمان اقدام به پیدا کردن شغل در این کشور و در نهایت دریافت ویزای کار می کنند.

فرایند دریافت ویزای کار آلمان بدین صورت است که باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای جستجوی کار نمایید. مدت اعتبار این ویزا 6 ماه می باشد که باید در این مدت شغل خود را یافته باشید. در غیر این صورت در پایان 6 ماه باید خاک کشور آلمان را ترک کنید.

اگر در مدت 6 ماه قرارداد کار بسته باشید با ارائه قرارداد کار خود به اداره مهاجرت و همچنین وجود یکسری شرایط جزئی دیگر می توانید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی این آمادگی را دارد که برای دریافت ویزای کار آلمان درکنار شما باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس گذرنامه
 • مدرک اثبات کننده رابطه کاری (مثل قرارداد کاری)
 • مدارک تحصیلی
 • تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی در آلمان
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • مدارک سوابق کاری
 • رزومه
 • گذرنامه دارای اعتبار
 • مدرک بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار

بلوکارت آلمان

بعد از گذشتن 3 تا 5 سال از مدت ویزای کار می توان برای دریافت بلوکارت اقدام کرد. بلوکارت آلمان در واقع قدم اول برای اقامت دائم آلمان خواهد بود.

مزایای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

مهاجرت کاری به آلمان رفاه مالی و امنیت شغلی شما و خانواده تان را تضمین می کند. آلمان به عنوان اصلی ترین بنیان گذار اتحادیه اروپا شناخته شده است. شرکت‌هایی که در آلمان فعال هستند، به صورت عمده شرکت‌هایی را شامل می شوند که به صورت خانوادگی راه اندازی شده اند. همچنین در میان 500 شرکت بزرگ جهانی ازنظر اقتصادی، 53 شرکت را کشور آلمان به خود اختصاص داده است. از این شرکت ها نام های مثل فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌ و، زیمنس، و بایر به چشم می خورد. این شرکت ها نیاز به نیروی متخصص دارند و هدف مناسبی برای متقاضیانی که قصد ویزا کار آلمان را دارند، محسوب می شوند.

در سال های اخیر کشور آلمان برگزار کننده بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین المللی مرتبط با صنعت و تکنولوژی می باشد. بیش از نیمی از نمایشگاه‌های معتبر دنیا به صورت سالیانه در آلمان دایر می‌شوند. مهم ترین نمایشگاه‌های و کنگره‌های اقتصادی و سیاسی در آلمان و در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برپا می شوند. همچنین باید در نظر داشت کشورآلمان به عنوان قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی شناخته شده است.

از سایر مزایای اخذ ویزای کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان اخذ اقامت کاری آلمان
 • امکان اخذ Blue Card
 • امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده
 • امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • تحصیل کاملا رایگان فرزندان
 • دریافت حقوق بیش از 35 هزار یورو در سال
 • خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی برای تمام اعضای خانواده
 • و …

مهاجرت زوایای مختلفی دارد. با توجه به فراوان بودن موسسات فرصت طلب و غیرمتخصص در زمینه مهاجرت ، انجام تحقیقات لازم برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان ضروری است. گروه مهاجرتی هرمس اپلای با دارا بودن بهترین مشاورین و کارشناسان در زمینه اخذ ویزا کار آلمان با قرارداد کار تضمینی، آینده شما و خانواده تان را تضمین می کند.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان یک موضوع نسبی است. از آنجایی که هر شخصی از لحاظ علمی و تخصصی در سطحی قرار دارد می توان گفت همین موضوع می تواند شرایط و وضعیت کار در آلمان را برای شما تعیین کند. بدین صورت که هر چه سطح تحصیلات، سابقه کار و تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد مطمئنا شغل و جایگاه بهتری به عنوان یک ایرانی در آلمان پیدا خواهید کرد.

در هر صورت ذکر این نکته هم لازم است که شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در مقایسه با یک شهروند آلمانی تفاوت چندانی ندارد. کشور آلمان یکی از بهترین کشورها از لحاظ شرایط کار و زندگی در جهان است و این شرایط برای مهاجرین هم فراهم است. با توجه به موارد گفته شده جایی برای نگرانی وجود ندارد.

چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟

رشد منفی جمعیت آلمان باعث کمبود نیروی متخصص در این کشور شده است. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را مختص به نیروی کار داخلی نکرده است و از متخصصین رشته های مورد نیاز در آلمان از سراسر دنیا دعوت به همکاری می نماید.

با پا به سن گذاشتن جمعیت آلمان، کمبود نیروی متخصص بیشتر از همیشه در این کشور حس می شود. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را به نیروهای کشور خودش محدود نکرده است و از متخصین رشته های مورد نیاز از سراسر دنیا دعوت به همکاری دارد.

در پایان این مقاله توجه شما را به توضیح دو موضوع که در حال حاضر مطرح هستند جلب می کنیم:

 • کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی

کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی موضوعی است که در حال حاضر توسط متقاضیان مهاجرت پیگیری می شود. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای به شما این اطمینان را می دهد که در حال حاضر امکان کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی وجود ندارد و متقاضی باید مدرک دانشگاهی داشته باشد.

 • کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای

کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای طرفداران زیادی دارد اما در حال حاضر این امکان وجود ندارد. با این وجود به احتمال قوی تا سال 2020 امکان کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای و تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند فراهم شود.

در هر صورت اگر کار در آلمان برای افراد با مدرک فنی حرفه ای فراهم شد ما از طریق وب سایت موسسه اطلاع رسانی خواهیم کرد. در پایان اگر قصد مهاجرت دارید حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که قوانین مهاجرتی دائم در حال تغییر هستند و به طور مرتب باید اطلاعات خود را بروز کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها

 1. علی عمادی گفت:

  عالی بود راهنمایی شما

  1. امین بهرامی گفت:

   از شما ممنونیم. آرزوی ما موفقیت شماست.

 2. میلاد گفت:

  سلام ، میخواستم ببینم برای اطلاع از ویزای کار آلمان سامانه ای مثل جاب بنک کانادا داره که بتونه توی پیدا کردن شغل کمک کنه

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله وب سایت هایی وجود داره لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا کامل راهنمایی تون کنن

 3. مجید گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم با مدرک فوق لیسانس برق، ۲۵ ساله میتونین ویزای کار آلمان رو برام بگیرین؟
  ممنون

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   بله می تونیم اقدام کنیم فقط باید حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید. برای آگاهی بیشتر فرم مشاوره موجود در وب سایت را پر کنید و بفرستید.
   پیروز باشید

 4. احمد رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر. آیا موسسه شما می تواند برای اخذ ویزای کار آلمان به بنده کمک کند؟ ممنون خواهم شد اگر زودتر پاسخ بنده را بدهید.

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   بله به شرط اینکه شما شرایط کار در کشور آلمان را داشته باشید. لطف کنید فرم مشاوره را پر کنید و برای ما بفرستید تا شرایط شما بررسی شود و با شما تماس بگیریم.

 5. نازنین بابایی گفت:

  سلام
  برای کار در آلمان و اخذ ویزای کار میشه با مدرک کاردانی اقدام کرد؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   متاسفانه خیر. باید مدرک لیسانس یا فنی حرفه ای در زمینه کاری تون داشته باشید.

 6. آرزو گفت:

  ممنون میشم در مورد شرایط گرفتن ویزای کاری آلمان من رو راهنمایی کنید مرسی

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   لطف کنید فرم مشاوره موجود در وب سایت را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
   با سپاس

   1. علیرضا گفت:

    سلام من لیسانس عمران دارم میخواستم برای کارگری ساده برم المان لطف کنید راهنمایی کنید زبان هم بلد نیستم حقوق کارگر ساده در المان حدودا چقدره؟

    1. امین بهرامی گفت:

     سلام وقت شما بخیر
     برای کار در آلمان شما نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید همچنین در حال حاضر کشور آلمان در رشته های مهندسی و پیراپزشکی جذب نیرو دارد آن هم با سابقه کار حداقل 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی
     اگر نیاز به مشاوره بیشتر دارید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما بهترین پیشنهادات و راهکارها را برای مهاجرت کاری به آلمان به شما ارائه خواهند داد.
     پیروز باشید

 7. عرفان گفت:

  با سلام
  آیا رشته مهندسی معماری جز مشاغل مورد نیاز این کشور محسوب می گردد ؟

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   بله جزء مشاغل هست.

 8. م.احمدی گفت:

  سلام من متولد64 هستم و حدود 9سال سابقه بیمه دارم که 5سال اخر تو شهرداری شیراز بودم و مدرک مهندسی عمران دارم واسه اقامت و کار تو آلمان باید چیکار کنم.باتشکر

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   مهم ترین کاری که باید انجام بدهید دریافت پیشنهاد کار از آلمان است تا ویزای کار دریافت کنید. با توجه به اینکه شما شرایط کار در آلمان را دارید لطف کنید با مشاوران ما تماس بگیرید یا اینکه فرم مشاوره مهاجرت را پر کنید تا با شما تماس بگیریم و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.
   پیروز باشید

 9. اسماعیل گفت:

  سلام.
  بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دارم و 47 سال سن دارم.
  آیا میتوانم برای ویزای کار در آلمان اقدام کنم؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   متاسفانه شرایط سنی شما مساعد نیست و امکان اقدام نداریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *