آلمان

ویزای کار آلمان 2020

ویزای کاری آلمان

اخذ ویزای کار در آلمان در سال های اخیر هدف بسیای از متخصصین و مهندسین کشورهای مختلف بوده است. از سال 2015 به بعد مهاجرت کاری به آلمان افزایش زیادی داشته است اما راحت ترین شرایط برای مهاجرت کاری به آلمان در سال 2020 کلید خورده است. رشته های مهندسی، پرستاری و پیراپزشکی و همچنین افراد فنی و متخصص بدون مدرک دانشگاهی بیشترین تعداد جذب را در آلمان به خود اختصاص داده اند. جهت آگاهی از شرایط، هزینه و مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در آلمان در سال 2020 برای ایرانیان و اخذ اقامت کاری این کشور با ما همراه باشید.

آخرین بروزرسانی: ژانویه 2020

اخذ ویزای کار آلمان با مجوز از وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

 

اطلاعیه:

قانون جدید جذب نیروی کار آلمان همانند هر برنامه مهاجرتی دیگر در زمان محدودی اجرا خواهد شد و در صورتی که کشور آلمان نیروی کار مورد نیاز خود را جذب کند مطمئنا شرایط کنونی ادامه پیدا نخواهد کرد.

در نهایت به شما توصیه می کنیم برای از دست ندادن این فرصت تکرار نشدنی برای دریافت ویزای کار آلمان، حتما فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت را تکمیل نموده تا شرایط شما هرچه زودتر مورد بررسی کارشناسان موسسه قرار گرفته و با شما تماس گرفته شود. بررسی شرایط شما توسط کارشناسان موسسه کاملا رایگان بوده و برای شما هزینه ای در بر نخواهد داشت.

منتظر شما هستیم.

مواردی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

  1. شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان
  2. هزینه اخذ ویزای کار آلمان
  3. لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
  4. نحوه دریافت ویزای کار آلمان
  5. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان
  6. توضیح کوتاه درباره بلوکارت
  7. مزایای مهاجرت کاری به آلمان
  8. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان
  9. چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟
  10. کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی
  11. کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای

برای دریافت مشاوره فوری ویزای کار آلمان مشخصات خود را وارد کنید  شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان 2020 چیست؟

  اخذ ویزای کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری است که اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.

  در گذشته برای متقاضیان بین المللی موانع بسیاری برای اخذ ویزا کار آلمان وجود داشت، حتی برای افرادی که در آلمان تحصیلات خود را ادامه داده بودند. اما اکنون اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان غیر اروپایی امکان پذیر می باشد.

  مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:

  1. تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد
  2. سابقه کار حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی
  3. داشتن مدرک  زبان آلمانی ( آگاهی از زبان انگلیسی هم میتواند رزومه شما رو قوی تر کند )

  اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و عبارت گزینه سوم که آگاهی با زبان انگلیسی اعلام شده برای مشاغلی است که در شرکت های بین المللی در آلمان استخدام می شوند. در صورتی که قرارداد کاری در ایران امضا شود و متقاضی مستقیما بخواهد برای ویزای کار آلمان به سفارت مراجعه کند می بایست مدرک زبان مورد نظر کارفرما را داشته باشد. در هر صورت دانش زبان آلمانی به پروسه دریافت ویزای کار آلمان کمک بزرگی می کند. در واقع مجموع امتیازات شخص متقاضی مانند سابقه تحصیلی، سابقه کاری، مهارت و دانش زبانی، سفارت را قانع می کند که متقاضی شرایط ورود و کار کردن در این کشور را دارد.

  هزینه اخذ ویزای کار آلمان

  هزینه اخذ ویزای کار آلمان با توجه به پرونده متقاضی محاسبه می شود. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا مشاوران مجرب موسسه با شما تماس بگیرند.

  ویزای کار آلمان

  لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های 2019 و 2020

  توجه داشته باشید که لیست زیر مربوط سال 2019 می باشد. در سال 2021 تاکنون لیستی اعلام نشده اما تعداد رشته های شغلی مورد نیاز افزایش زیادی داشته است. همچنین مشاغلی که در زیر آمده است پرطرفدارترین مشاغل در آلمان هستند. برای آگاهی از این که شغل و تخصص شما جزء مشاغل مورد نیاز هست یا خیر با ما تماس بگیرید.

  بدلیل طولانی بودن لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2019 تنها تعدادی از آنها را در اینجا نام می بریم. لیست کاملتر مشاغل را از طریق لینکی که در زیر است دریافت کنید:

  1. پرستاری
  2. ارتوپدی
  3. مهندسی مکانیک
  4. مهندسی برق
  5. مهندسی ساختمان
  6. برنامه نویسی
  7. برق صنعتی
  8. برق صنعتی با گرایش مهندسی صنایع
  9. مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی
  10. تکنولوژی ماشین های الکتریکی
  11. مهندسی فناوری اطلاعات
  12. مهندسی خودرو و فلزات
  13. مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری
  14. ادامه در لینک زیر

  لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020

  نحوه دریافت ویزای کار آلمان

  نحوه دریافت ویزای کار آلمان برای افراد متفاوت است. در حال حاضر دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی برای افراد خارج از اتحادیه امری دشوار و تا حدی غیر ممکن است.

  کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرایط خاصی مجاز به دادن ویزای کار به افراد خارج از اتحادیه اروپا هستند. تا چندی پیش افراد خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت ویزای کار کشورهای عضو اتحادیه با دشواری های زیادی روبرو بودند. در این شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و اقدام به پیدا کردن شغل در این کشور و در نهایت دریافت ویزای کار از در دسترس ترین راه های کاریابی در اتحادیه اروپا بود.

  فرایند دریافت ویزای کار آلمان از طریق ویزای جستجوی کار بدین صورت است که باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای جستجوی کار نمایید. مدت اعتبار این ویزا 6 ماه می باشد که باید در این مدت شغل خود را یافته باشید. در غیر این صورت در پایان 6 ماه باید خاک کشور آلمان را ترک کنید.

  اگر در مدت 6 ماه قرارداد کار بسته باشید با ارائه قرارداد کار خود به اداره مهاجرت و همچنین وجود یکسری شرایط جزئی دیگر می توانید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید.

  شرایط جدید دریافت ویزای کار آلمان

  خبر خوب اینکه توضیحاتی که داده شد برای قبل از تصویب قانون جدید جذب نیروی خارجی در آلمان بوده است. در حال حاضر به دلیل کمبود نیروی متخصص در بازار کار آلمان و عدم امکان تامین این کمبود از اتحادیه اروپا، کشور آلمان این اجازه قانونی را گرفته است که از خارج از اتحادیه و سایر کشورهای جهان نیروی کار خود را تامین کند. با توجه به شرایط ویژه پیش آمده می توان گفت تا کنون دریافت ویزای کار آلمان با چنین راحتی روبرو نبوده است.

  در قانون جدید جذب نیروی خارجی کشور آلمان اجازه کاریابی برای تمام متخصصان خارج از اتحادیه اروپا بوجود آمده است. در حال حاضر متقاضیان کار در آلمان می توانند از هر جای دنیا اقدام به اپلای و کاریابی در در این کشور کنند. در صورتی که بتوانید نظر کارفرمای آلمانی را جلب کنید می توان گفت که بخش مهم فرآیند دریافت ویزای کار آلمان را طی کرده اید.

  موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی این آمادگی را دارد که برای دریافت ویزای کار آلمان درکنار شما باشد.

  ویزای کار آلمان

  مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

  • فرم درخواست ویزا
  • عکس گذرنامه
  • مدرک اثبات کننده رابطه کاری (مثل قرارداد کاری)
  • مدارک تحصیلی
  • تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی در آلمان
  • مدرک زبان آلمانی( الزامی )  یا انگلیسی
  • مدارک سوابق کاری
  • رزومه
  • گذرنامه دارای اعتبار
  • مدرک بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار

  بلوکارت آلمان

  بعد از گذشتن 3 تا 5 سال از مدت ویزای کار آلمان می توان برای دریافت بلوکارت اقدام کرد. بلوکارت آلمان در واقع قدم اول برای اقامت دائم آلمان خواهد بود.

  به این پادکست گوش دهید و مزایای مهاجرت کاری به آلمان را بدانید

  مزایای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

  مهاجرت کاری به آلمان رفاه مالی و امنیت شغلی شما و خانواده تان را تضمین می کند. آلمان به عنوان اصلی ترین بنیان گذار اتحادیه اروپا شناخته شده است. شرکت‌هایی که در آلمان فعال هستند، به صورت عمده شرکت‌هایی را شامل می شوند که به صورت خانوادگی راه اندازی شده اند. همچنین در میان 500 شرکت بزرگ جهانی ازنظر اقتصادی، 53 شرکت را کشور آلمان به خود اختصاص داده است. از این شرکت ها نام های مثل فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌ و، زیمنس، و بایر به چشم می خورد. این شرکت ها نیاز به نیروی متخصص دارند و هدف مناسبی برای متقاضیانی که قصد ویزا کار آلمان را دارند، محسوب می شوند.

  در سال های اخیر کشور آلمان برگزار کننده بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین المللی مرتبط با صنعت و تکنولوژی می باشد. بیش از نیمی از نمایشگاه‌های معتبر دنیا به صورت سالیانه در آلمان دایر می‌شوند. مهم ترین نمایشگاه‌های و کنگره‌های اقتصادی و سیاسی در آلمان و در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برپا می شوند. همچنین باید در نظر داشت کشور آلمان به عنوان قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی شناخته شده است.

  برگ برنده در مصاحبه کاری آلمان

  از سایر مزایای اخذ ویزای کار آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان اخذ اقامت کاری آلمان
  • امکان اخذ Blue Card
  • امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده
  • امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
  • تحصیل رایگان فرزندان
  • دریافت حقوق بیش از 35 هزار یورو در سال
  • خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی برای تمام اعضای خانواده
  • و …

  مزایای ویزای کار آلمان

  مهاجرت زوایای مختلفی دارد. با توجه به فراوان بودن موسسات فرصت طلب و غیرمتخصص در زمینه مهاجرت، انجام تحقیقات لازم برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان ضروری است. گروه مهاجرتی هرمس اپلای با دارا بودن بهترین مشاورین و کارشناسان در زمینه اخذ ویزا کار آلمان با قرارداد کار تضمینی، آینده شما و خانواده تان را تضمین می کند.

  شرایط دریافت ویزای کار آلمان برای ایرانیان

  شرایط کار در آلمان برای ایرانیان یک موضوع نسبی است. از آنجایی که هر شخصی از لحاظ علمی و تخصصی در سطحی قرار دارد می توان گفت همین موضوع می تواند شرایط و وضعیت کار در آلمان را برای شما تعیین کند. بدین صورت که هر چه سطح تحصیلات، سابقه کار و تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد مطمئنا شغل و جایگاه بهتری به عنوان یک ایرانی در آلمان پیدا خواهید کرد.

  در هر صورت ذکر این نکته هم لازم است که شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در مقایسه با یک شهروند آلمانی تفاوت چندانی ندارد. کشور آلمان یکی از بهترین کشورها از لحاظ شرایط کار و زندگی در جهان است و این شرایط برای مهاجرین هم فراهم است. با توجه به موارد گفته شده جایی برای نگرانی وجود ندارد.

  چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟

  رشد منفی جمعیت آلمان باعث کمبود نیروی متخصص در این کشور شده است. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را مختص به نیروی کار داخلی نکرده است و از متخصصین رشته های مورد نیاز در آلمان از سراسر دنیا دعوت به همکاری می نماید.

  با پا به سن گذاشتن جمعیت آلمان، کمبود نیروی متخصص بیشتر از همیشه در این کشور حس می شود. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را به نیروهای کشور خودش محدود نکرده است و از متخصین رشته های مورد نیاز از سراسر دنیا دعوت به همکاری دارد.

  در پایان این مقاله توجه شما را به توضیح دو موضوع که در حال حاضر مطرح هستند جلب می کنیم:

  کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی موضوعی است که در حال حاضر توسط متقاضیان مهاجرت پیگیری می شود. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای این  خبر خوب را برای هموطنان عزیز دارد که در سال  2020 دوره های کارآموزی آلمان (schulische Ausbildung) اقدام به جذب نیرو از کشورهای خارجی بخصوص ایران می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره روی لینک انتهای مقاله کلیک کنید.

  • ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

  کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای طرفداران زیادی دارد. در سال 2020 کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای، تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند ممکن شده است. این امکان در حال حاضر تحت عنوان دوره های کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ فراهم شده است.

  در هر صورت اگر متقاضی کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای هستید ما از جزئیات آن را از طریق وب سایت موسسه اطلاع رسانی کرده ایم. لینک مقاله در پایان همین مقاله قرار داده شده است.

  در پایان اگر قصد مهاجرت دارید حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که قوانین مهاجرتی دائم در حال تغییر هستند و به طور مرتب باید اطلاعات خود را بروز کنید.

  دوره های کارآموزی آلمان ویژه افراد با مدرک پایین تر از کارشناسی

  برای دریافت مشاوره فوری ویزای کار آلمان مشخصات خود را وارد کنید   Related Posts

   113 thoughts on “ویزای کار آلمان 2020

   1. میلاد بهاری گفت:

    سلام
    کارشناسی مکانیک ساخت وتولید دارم
    مدارک فنی و حرفه ای در زمینه ی ساخت وتولید هم دارم مثل تراش و فرز سی ان سی و اپراتوری سی ان سی
    همچنین مسلط به نرم افزار سالیدورکز(طراحی صنعتی )هستم .
    زبان آلمانی در سطح ب1و زبان انگلیسی هم نسبتا خوب
    سابقه کار حدود 2 سال
    سن 28
    بهترین گزینه ی پیشنهادی شما برای مهاجرت به آلمان چیه ؟

    1. هرمس اپلای گفت:

     سلام ، اگر سابقه کار دارید برای جاب آفر میتونیم براتون اقدام کنیم

   2. مصطفی گفت:

    سلام ببخشی من چند روز خودم معرفی کردم ولی هیچ پیگیری نکردین

    1. هرمس اپلای گفت:

     سلام ، رشته عمران جاب افر تعلق نمیگیره

   3. مصطفی گفت:

    سلام منن مهندسی عمران دارم و با۲۳ سال سابقه کار و لیسانس میتونم شرایط من قبول میشه

    1. هرمس اپلای گفت:

     سلام ، در حال حاظر برای رشته شما برای جاب افر نمیشه اقدام کرد ولی برای دوره های اوسبیلدونگ میتونیم اقدام کنیم

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *