کانادا

اقامت کانادا

اقامت کانادا

اقامت کانادا به عنوان کشوری که زیرساخت های اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی پیشرفته ای ایجاد کرده و امکانات رفاهی کاملی  فراهم آورده، برای بسیاری از افراد در سایر کشورها تبدیل به هدف مهمی شده که برای دستابی به آن تلاش می کنند. افراد مقیم کانادا از بورسیه های تحصیلی قابل توجهی برخوردار می شوند و شهریه دانشگاه و کالج برای آنها بسیار کم است.

آنچه در این مقاله میخوانید :

راههای مختلفی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد:

در حال حاضر اقامت کانادا از طریق روش های مختلف بهترین گزینه مهاجرت برای ایرانی هاست. همچنین اقتصاد عالی و بازار کار خوب، کیفیت بالای زندگی و درآمد های بالا اقامت کانادا را برای ایرانی ها بسیار جذاب کرده و در اولویت قرار داده.

مزایای اقامت کانادا

اقامت کانادا

از مزایای اقامت کانادا داشتن بیمه کاری است. اگر شخص در اثر عدم نیاز کارفرما بیکار شود می تواند تا مدتی از حقوق بیکاری استفاده کند. بیمه درمانی با پوشش گسترده از مزایای اقامت کانادا و کار دراین کشور است. در واقع افراد نیازی به پرداخت بابت خدمات بهداشتی ندارند و این هزینه ها در مالیات های عمومی که از مردم اخذ می شود لحاظ شده است.

جهت خرید خانه و بازسازی خانه، دولت کانادا برای کسانی که اقامت کانادا را دارند تسهیلات و وام های قابل توجهی را در نظر گرفته است. به علاوه دولت امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار افرادی که ناتوانی جسمی و ذهنی دارند قرار می دهد و خانواده های آنها را حمایت می کند.

باید توجه داشت که ویزای توریستی و تحصیلی صرفا یک اقامت موقت است که حقوق شهروندی چندانی برای دارنده این ویزا لحاظ نمی شود. بعد از گرفتن اجازه کار حقوق شهروندی بیشتری نصیب شخص می شود اما با گرفتن Permanent Resident  ساکن دائم، افراد می توانند از درصد زیادی از حقوق شهروندی بهره مند شوند و بعد از دریافت پاسپورت کانادایی که شخص به عنوان شهروند محسوب می شود کلیه امکانات اجتماعی کشور شامل حال شخص خواهد بود.

کسانی که از طریق برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی فدرال و استانی و از طریق سیستم اکسپرس اینتری وارد کانادا می شوند از همان ابتدا اقامت کانادا را به صورت دائم می گیرند.

حقوقی که با دریافت اقامت دائم کانادا بدست می آورید:

حقوق اقامت کانادا

حقوقی که با داشتن اقامت دائم کانادا نخواهید داشت:

 • رای دادن یا نامزد شدن در فعالیت های سیاسی
 • استخدام در مشاغل امنیتی سطح بالا

مدت زمان لازم زندگی در کانادا برای تمدید اقامت دائم

برای حفظ و تمدید اقامت دائم باید در پنج سال گذشته حداقل 730 روز در کشور کانادا بوده باشید. این مدت زمان نیازی نیست که ادامه دار بوده باشد، بلکه بصورت متناوب بوده باشد پذیرفته است. به این موضوع که بر اساس قانون این کشور چه مواردی خروج از کانادا محسوب می شود دقت کنید.

بازار کار در کانادا

بازار کار کانادا

به دلیل رشد اقتصادی بسیار زیاد در کانادا زمینه های شغلی بسیار زیادی هم برای نیرو های متخصص ایجاد شده است. و این مسئله باعث حمایت دولت از مهاجران به عنوان نیروی کار متخصص شده است و هر ساله مهاجران زیادی میپذیرد و اقمت در کانادا را برای مهاجرین جذاب کرده کرده است.

جذب مهاجر در کانادا مسئله جدیدی نیست، با اینکه در بسیاری از کشور ها آمار بیکاری رو به افزایش است این مسئله در کانادا وجود ندارد و به همین علت اقامت در کانادا برای بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا مورد توجه قرار میگیرد.

به دلیل بازار کار بسیار خوب در کانادا بیمه درمانی بسیار کم هزینه است. کشور و دولت کانادا نسبت به بیمه درمانی مهاجرین بسیار جدی و کارآمد فعالیت میکنند.

کانادا، کشوری با نژاد و فرهنگ های مختلف

کانادا همواره مهاجرین از سراسر دنیا را مورد استقبال و حمایت قرار داره. همین مسئله مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا را بسیار برای افراد راحت کرده و محیطی صمیمی و دوستانه ایجاد شده است. مسئله که باعث تفاوت بسیار زیادی نسبت به بقیه کشورها برای مهاجرت و اقامت شده است.

آمار پایین جرم و جنایت

اگر قصد مهاجرت به کشوری را دارید که آنجا احساس امنیت کنید اقامت در کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. کانادا جزو کشور هایی با پایین ترین آمار جرم در دنیاست. کانادا دارای کمترین میزان دزدی و جنایت در بین دیگر کشورهای دنیاست.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

در حال حاضر سیستم آموزشی در کانادا بهترین سیستم در دنیاست. به همین دلیل هر ساله 180 هزار دانشجو از نقاط مختلف دنیا خواستار تحصیل در کانادا هستند. دانشگاههای کانادا به علت کیفیت بسیار بالا آموزشی محبوب دانشجویان هستند. همچنین شهریه دانشگاههای کانادا نسبت به دانشگاههای بین المللی دیگر کشورهای دنیاست. همچنین بازار کار بسیار خوبی که در کشور کانادا وجود دارد تحصیل در این کشور را محبوب کرده به دلیل اینکه از اتمام کار موقعیت های شغلی زیادی برای فرد وجود دارد.

ساختارتصمیم گیری کشور کانادا

کشور کانادا نظام سیاسی فدرال دارد و اداره آن طبق اصول  دموکراسی پارلمانی و حکومت مشروطه‌ی سلطنتی می باشد. دولت فدرال یا مرکزی و دولت های استانی هر ۱۰ ایالت هر کدام سهمی در اداره و کنترل برنامه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارند.

کشور کانادا در قرن نوزدهم به استقلال رسید. طبق قانون اساسی، حکومت کانادا از ملکه،  بخش فرمانداری کل، دولت مرکزی فدرال، مجلس سنا و مجلس عوام  و دولت های ایالتی ساخته شده است. کشور کانادا که ۱۰ استان و ۳ ناحیه دارد توسط دولت های مستقل اداره می شوند و زیر پوشش دولت فدرال قرار دارند. فرماندار کل، نماینده‌ی پادشاه در کاناداست. کانادا جزو کشورهای مشترک المنافع است.

براساس قانون اساسی کانادا پادشاه یا ملکه‌ی رییس کشور است ، ملکه‌ی انگلیس ملکه الیزابت دوم، در حال حاضر ملکه کاناداست و هر قانونی توسط امضای ایشان رسمیت خواهد یافت. فرماندار کل، نماینده ملکه است و  کلیه قدرت و اختیاراتی قانونی پادشاه را دارا می باشد. مجلس سنا به‌منظور حمایت از منافع طبقات کم‌جمعیت‌تر کانادا تحت قلمرو قضایی فدرال، تأسیس شد؛ بنابراین عضویت در سنا برمبنای اصل نمایندگی منطقه‌ای است و مانند مجلس عوام، براساس جمعیت، صورت نمی‌گیرد.

قوانین مهاجرتی کانادا توسط دولت های فدرال، دولت کبک ، و دولت های استانی به تناسب نیازهای هر یک برنامه ریزی می شود. پروسه مهاجرت به کانادا برای یک  فرد و یا خانواده زمانی به ثمر می نشیند که اقامت کانادا را اخذ کند و شهروند این کشور شود.

موقعیت بین المللی کشور کانادا

عضویت کشور کانادا در پیمان ها و سازمان های اقتصادی و بین المللی شاخص خوبی برای ارزیابی قدرت اقتصادی و سیاسی این کشور است.

کانادا عضو گروه G8 ، متشکل از ۸ کشور توسعه یافته و صنعتی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، سازمان اقتصادی کشورهای منطقه اقیانوس آرامAsia-Pacific Economic Cooperation ، سازمان ملل و ناتو می باشد. البته درسازمان ها و آژانس های بین المللی و اروپایی متعدد دیگری هم عضو است که همگی باعث افزایش قدرت و نفوذ این کشور شده است.

بیشترین تجارت کانادا با ایالات متحده آمریکاست و تجارت بین این دو کشور بیشترین تجارت در دنیاست. کانادا با صادرات منابع معدنی خود و نفت و گاز و تولید و صادرات محصولات کشاورزی و باغداری اقتصاد خود را اداره می کند.

در آخر باید در نظر داشت برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت کانادا هر شخص باید برنامه ای مناسب وضعیت خود را انتخاب کند و بر اساس آن اقدام کند تا بهترین جواب را در کمترین زمان به دست آورد. مشاوران با تجربه که پرونده ای متعددی را بررسی کرده اند شما را در رسیدن به این هدف کمک کرده و این مسیر پیچیده و پر پیچ و خم را هموار می کنند.

 
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

7 thoughts on “اقامت کانادا

 1. سجاد آقاجانی گفت:

  سلام . منظورتون اینه که ارشد ایرانم رو کلا اعلام نکنم ؟

  1. امین بهرامی گفت:

   ترجیح این هستش که اعلام نکنید.

 2. سجاد آقاجانی گفت:

  با سلام. خواهش میکنم اگه براتون مقدوره سوالات من رو حتی کوتاه جواب بدید و من رو از نگرانی در بیارید. من الان توی کانادا هستم و به شدت استرس این سوالاتم رو دارم و خوشحالم که شمارو پیدا کردم.

  1. من برای ویزای تحصیلی اقدام کردم و الان دانشجوی ترم اول ارشد در دانشکاه اتاوا هستم. توی ایران هم 5 سال پیش ارشد خوندم و الان 18 ماهه تموم میشه مسترم و 32 سالم هست . مشکلی که وجود داره در رابطه با رزومه ای هست که متاسفانه شرکت بسیار بی سوادی برام انجام داده پروسه ویزای تحصیلیم رو و پر از ایراده. من میخوام برای اکسپرس اقدام کنم و رزومه ای که این شرکت درست کرده و داده سفارت و پذیرش گرفته، توش اولا معدل لیسانسم رو بالاتر زده و نمیدنم چرا اینکارو کرده ؟ و چه اتفاقی میوفته وقتی من بخوام رزومه جدید آپلود کنم با معدل واقعیم و مدرک تایید شده ی WES

  2. این شرکت مدرک ارشد ایران من رو در رزومه اصلا وارد نکرد و گفت احتمال ریجکتیت میره بالا برای ارشد دوم. حالا برای EE الان امتیاز ارشد ایرانم رو نیاز دارم وگرنه زیر 450 میاد امتیازم و نمیدونم الان چه جوری اعلام کنم که ارشد دارم در حالیکه قبلا اعلامش نکردم برای ویزای تحصیلی.

  3. سابقه کار من رو این شرکت جوری زده که 10 سال اخیر رو کار کردم. حالا واسه 3 سال آخرش نامه و اینا میتونم بگیرم ولی قبلیش رو اصلا نمیتونم و تازه مصادف هست با ارشد خوندنم توی ایران. واقعا نمیدونم این رزومه رو باید چه کنم و الان برای این تناقضات باید چه کنم تا یه وقت ریجکت نشم و 5 سال محروم نشم….

  اگه میشه راهنماییم کنید و از نگرانی من رو در بیارید. ممنونم واقعا

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   تنها پیشنهادی که می توانم به شما بدهم این است یا ارشدتان را در اتاوا به اتمام برسانید و بعد برای اکسپرس اینتری اقدام کنید یا اینکه بروید و از یک وکیل یا مشاور در کانادا کمک بگیرید البته این مورد کمی هزینه خواهد داشت.

   1. سجاد آقاجانی گفت:

    سلام . منظورتون اینه که ارشد ایرانم رو کلا اعلام نکنم ؟

 3. حبیب شاهسوندی گفت:

  من خودم کارفرما هستم، به کشاورزی و باغداری مشغول به کار هستم و پروانه کسب کیف و کفش دارم، میخواهم از طریق کار اقامت بگیرم لطفا بهم مشاوره بدهید

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و احترام
   شما میتوانید از طریق کارآفرینی اقامت کانادا را دریافت کنید. برای دریافت اقامت کانادا از طریق کارآفرینی باید حداقل یک میلیارد تومان سرمایه گذاری کنید و سه میلیارد تومان هم موجودی داشته باشید. در صورتی که نیاز به مشاوره دقیق تر دارید با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا ما با شما تماس بگیریم.
   با آرزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *