ارزش پاسپورت اوکراین

ارزش پاسپورت اوکراین

ارزش پاسپورت اوکراین مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی است که از نظر وسعت چهل‌وچهارمین کشور دنیا به‌شمار می‌رود. زیبایی‌های گردشگری، امکانات رفاهی، اقتصاد پویا و شرایط زندگی امن باعث افزایش ارزش پاسپورت اوکراین شده است. راه‌های مختلف مهاجرت به اوکراین امکان اخذ پاسپورت این کشور را افزایش می‌دهد و شناخت انواع گذرنامه‌های این کشور کمک بزرگی به علاقه‌مندان به مهاجرت به اوکراین می‌کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای استفاده از پاسپورت اوکراین

اوکراین به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در حفظ آرامش و ایجاد خدمات رفاهی برای شهروندان خود، متناسب با نیاز آن‌ها دو نوع پاسپورت شهروندی و بین‌المللی را به افراد اعطا می‌کند. این پاسپورت‌ها دارای ارزش‌ها و مصارف متفاوتی با یکدیگر هستند.

مزایای استفاده از انواع پاسپورت‌های اوکراین عبارتند از:

 • مسافرت آزادانه و بدون نیاز به ویزا به بیشتر کشورهای برتر جهان
 • داشتن حق رای در انتخابات مختلف اوکراین و …
 • برخورداری از حقوق و مزایای تامین اجتماعی
 • امکان دریافت تسهیلات مالی از بانک‌های اوکراین
 • امکان مسافرت و فعالیت بدون محدودیت در تمام نقاط اوکراین
 • اقامت و زندگی دائم و بدون محدودیت در خاک اوکراین
 • برخورداری از حفاظت کنسولی در خارج از کشور

پاسپورت اوکراین چه ارزشی دارد؟

پاسپورت امکان قانونی عبور از مرز و تعیین تابعیت برای هر کشوری را فراهم می‌کند. این مدرک شناسایی شامل اطلاعات اولیه مانند نام شهروند، سن، تاریخ تولد، جنسیت و … است و برخی کشورها مانند اوکراین گذرنامه‌های بیومتریک جدید را با سطح بالای حفاظت از جعل، در اختیار شهروندانشان قرار می‌دهند. این مدرک به شهروندان بالای 16 سال اوکراین داده شده و برای خروج از این کشور افراد باید از پاسپورت بین‌المللی استفاده کنند که در سن 18 سالگی به شهروندان اعطا می‌شود.

پاسپورت اوکراین چه ارزشی دارد؟

ارزش پاسپورت اوکراین بسیار بالا است و شهروندان با استفاده از این گذرنامه امکان ورود به کشورهای مختلفی را دارند. این مدرک شناسایی آبی‌رنگ، با اعتبار ۱۰ساله برای بزرگسالان و ۴ساله برای جوانان زیر 18 سال، یکی از معتبرترین مدارک شناسایی در کشور اوکراین شناخته می‌شود. ارزش پاسپورت اوکراین در بین کشورهای جهان دارای رتبه 21 است و با اخذ آن بدون نیاز به ویزا می‌توان به 106 کشور جهان سفر کرد. همچنین می‌توان با استفاده از آن به 42 کشور دیگر با استفاده از ویزای فرودگاهی رفت‌وآمد داشت.

ارزش پاسپورت اوکراین به‌عنوان دومین کشور پهناور در شرق اروپا، دارای فراز و نشیب متعددی بوده است. بر اساس شاخص رتبه‌بندی سایت Passport Index پاسپورت این کشور، یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا به‌شمار می‌رود. برای اخذ این گذرنامه باید به مدت 5 سال در اوکراین اقامت داشت.

از جمله کشورهای مهمی که با پاسپورت اوکراین می‌توان به آن‌ها سفر کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چگونه می‌توان پاسپورت اوکراین را دریافت کرد؟

یکی از دلایل بالابودن ارزش پاسپورت اوکراین، عدم پذیرش تابعیت مضاعف توسط این کشور است. بر همین اساس افراد تابع کشورهای دیگر، در صورت لغو تابعیت اول خود، می‌توانند تابعیت و پاسپورت اوکراین را به دست آورند. برای اخذ پاسپورت این کشور شرایط متفاوتی وجود دارد که متقاضیان باید این شرایط را رعایت کنند. این شرایط عبارتند از:

چگونه می‌توان پاسپورت اوکراین را دریافت کرد؟

 • ارائه پاسپورت
 • ارائه عدم سو پیشینه
 • در صورت متاهل بودن ارائه مدارک همسر و فرزندان خود
 • ارائه شناسنامه خود متقاضی
 • ارائه گواهی‌نامه سلامت روحی و جسمی خود
 • ارائه یک بیمه‌نامه معتبر

آیا روش‌ های اخذ پاسپورت اوکراین تاثیری در ارزش آن دارد؟

برای اخذ پاسپورت کشور اوکراین راهکارهای متفاوتی وجود دارد که تا اخذ اقامت دائم این کشور، نمی‌توان برای این کار اقدام کرد. ارزش پاسپورت اوکراین در تمام روش‌های اخذ آن یکسان است و با استفاده از این روش‌ها می‌توان نسبت به اخذ پاسپورت این کشور اقدام کرد. این روش‌ها، شرایط خاصی را می‌طلبند که با رعایت این شرایط، می‌توان از پاسپورت اوکراین استفاده و از مزایای ارزش بالای آن بهره‌مند شد.

آیا روش‌ های اخذ پاسپورت اوکراین تاثیری در ارزش آن دارد؟

مهم‌ترین شرط برای اخذ گذرنامه اوکراین توسط متقاضیان، تسلط کامل نسبت به زبان کشور اوکراین و ارائه مدرک معتبر مبنی بر کار و زندگی در این کشور به مدت سه تا پنج سال است. ‌مهم‌ترین روش‌های دریافت پاسپورت اوکراین برای متقاضیان عبارتند از:

 • تولد در خاک اوکراین
 • ازدواج با تبعه اوکراینی
ارزش پاسپورت کشورها

ارزش پاسپورت کشورها

افراد برای سفر به کشورهای مختلف به پاسپورت نیاز دارند. هرساله در یک جدول ارزش‌گذاری پاسپورت کشورهای مختلف منتشر می‌شوند که اهمیت زیادی برای اتباع هر کشور دارد.

سخن آخر

ارزش پاسپورت اوکراین نسبتا بالا است و به همین خاطر همواره تقاضای بالایی برای دریافت پاسپورت این کشور وجود دارد. علاقه‌مندان به دریافت این گذرنامه با استفاده از ویزای پناهندگی، تحصیلی، کاری، ازدواج، اقامت دائم و سایر روش‌های اخذ آن، نسبت به دریافت پاسپورت اوکراین اقدام می‌کنند. در این راه مشورت با یک موسسه مهاجرتی می‌تواند اخذ این پاسپورت را بسیار آسا‌ن‌تر کند.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، یکی از برترین موسسه‌های مهاجرتی برای متقاضیان مهاجرت به کشور اوکراین است. موسسه ما، با استفاده از تجارب بالای کارشناسان و مشاوران خود، شرایط کامل اخذ این پاسپورت ارزشمند را برای متقاضیان مشخص می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از سایت و تجربه بالای مشاوران ما، تمام مراحل اخذ پاسپورت اوکراین را در کم‌ترین زمان و با اطمینان کامل انجام دهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا با گذرنامه اوکراین می‌توان به کشورهای اروپایی سفر کرد؟
بله پاسپورت اوکراین تحت حمایت اتحادیه اروپا است.
برای بهره‌مندی از مزایای ارزش پاسپورت اوکراین باید چند سال در اوکراین اقامت داشت؟
برای دریافت پاسپورت اوکراین حداقل ۵ سال اقامت دائم در این کشور ضروری است.
پاسپورت اوکراین در دنیا چه ارزشی دارد؟
اوکراین از جمله کشورهای معتبر در ارائه پاسپورت است که گذرنامه آن رتبه 21 را در بین تمام پاسپورت‌ها دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای