فرهنگ مهاجرپذیری آلمانی ها

فرهنگ مهاجرپذیری آلمانی ها

فرهنگ مهاجرپذیری آلمانی ها و نحوه رفتار و پذیرش مهاجران موضوع مهمی است که باید بررسی شود. ما در این مقاله به وضعیت مهاجران در آلمان می پردازیم. امیدواریم این توضیحات چشم انداز خوبیب برای کسانی که قصدمهاجرت به آلمان را دارند باشد. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

جامعه آلمان با فرهنگی متنوع و جهانی

برای بسیاری از بازدید کنندگان کشور آلمان موضوعی که تأثیر ماندگاری بر ذهن مخاطب گذاشته بود، فرهنگ متنوع و رفتار متفاوت شهروندان آلمانی بود. این امر به ویژه در رویدادهای مهمی مانند جام جهانی ۲۰۰۶ فیفا خود را نشان داد. در آن زمان شعار رسمی بازی ها  “زمانی برای دوستی” بود. بسیاری از کسانی که در طول جام جهانی از این کشور بازدید کردند، از رفتاردوستانه و علاقه مندی آلمانی ها  برای ارتباط با افراد خارجی، شگفت زده شده بودند.

آلمان در بین کشورهای عضو یورو پرجمعیت ترین کشور اتحادیه شناخته می شود. آن ها هم چنین اولویت بالایی را برای خانواده، دوستان و زمان کار خود قرار می دهند. از این گذشته، توریست های خارجی  فهمیدند که اکثریت مردم آلمان، چه جوان و چه پیر، همچنان بر گذشته ملی-سوسیالیستی آلمان و تقسیم این کشور تا اتحاد مجدد در ۱۹۹۰ تأمل می کنند. این که این روند از گذشته با سازگاری همراه بوده و باعث ایجاد فرهنگی زنده و با ارزش های عمیق مانند همبستگی اجتماعی و احترام به تنوع فرهنگی شده است یاد می شود.

جامعه آلمان با فرهنگی متنوع و جهانی

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

آلمان، با بیشترین تعداد مهاجر در اتحادیه اروپا

آلمان مدت هاست کشوری مهاجر پذیر بوده است. ممکن است برخی از این آمار تعجب آور باشند، اما آمار جمعیتی  از جامعه ای پرتحرک و متنوع را نشان می دهد. تقریباً ۸۲.۸ میلیون نفر در آلمان زندگی می کنند. تقریباً ۱۰.۹ میلیون نفر از آنها گذرنامه خارجی داشته و بیشتر از هر ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا دراین کشور زندگی می کنند. بیش از ۲۰ میلیون نفر در آلمان سابقه مهاجرت دارند. به عبارت دیگر، تقریباً یک پنجم افرادی که در آلمان زندگی می کنند اصالت غیر آلمانی دارند.

اگرچه این تنوع فرهنگی رو به رشد، چالش های اجتماعی و سیاسی خاصی را برای آلمان به وجود می آورد، اما فرصتی برای ایجاد شکل جدید و فرخنده ای از همزیستی در قلب اروپا را نیز فراهم می کند.

آلمان، با بیشترین تعداد مهاجر در اتحادیه اروپا

تجدیدنظر درباره آلمان برای بدست آوردن فرصت های نو

چرا آلمان تعداد بسیار زیادی از مهاجران را جذب می کند؟ بدیهی است، کلماتی از جمله فرصت های متنوع، چشم اندازهای خوب و مشاغلی پر از چالش فقط کلمات نیستند بلکه شما می توانید  این فرصت ها ر از نزدیک لمس کنید.

عملا همه شهرهای بزرگ آلمان دارای ترکیبی غنی و پر جنب و جوش از ملیت ها است. در سال ۲۰۱۵، پایتخت آلمان برلین محبوب ترین مقصد برای مهاجران بود. پس از آن مونیخ و هامبورگ قرار دارند. مرکز مالی بین المللی فرانکفورت در جایگاه هفتم قرار دارد. با این وجود، مراکز علمی نیز نظر مردم را به خود جلب می کنند. به عنوان مثال، کارلسروهه، یکی از مهم ترین مراکز فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا، جریان مداوم مهاجران از سراسر جهان را به خود جلب می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حدود ۵ نفر از استادان و فارغ التحصیلان این دانشگاه، در رشته‌های مختلف موفق به کسب جایزه نوبل شده‌اند.

تجدیدنظر درباره کشور آلمان برای بدست آوردن فرصت های نو

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

در آلمان هرچه را که می خواهید بدست می آورید

مهاجران به آلمان سهم عمده ای در دستاوردهای این کشور دارند. بسیاری از افراد با سابقه مهاجرت در آلمان بسیار موفق شده اند و به عنوان مدیر، مهندس، کارآفرین، وکیل یا پزشک مشاغل خود را دنبال می کنند. برخی دیگر به عنوان نیروی کار ماهر در صنعت یا تجارت رستوران ها به کار مشغول می شوند. برخی دیگر نیز مانند فاتیم آکین، کارگردان مشهور ترک تبار، وارد صنعت فیلم سازی شده اند یا مانند جم جمزدیر از گرینز وارد سیاست شده اند. در دنیای فوتبال نیز نسل چند فرهنگی اکنون به معرض نمایش گذاشته شده است. بازیکنان تیم ملی امروز به جای این که منشأ منحصراً آلمانی داشته باشند، ریشه های لهستانی، سوئدی، ترکی، بوسنیایی، برزیلی، غنایی، نیجریه ای یا تونسی دارند.

در آلمان هرچه را که می خواهید بدست می آورید

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

جمهوری فدرال آلمان کشوری پیشرفته در زمینه های علمی و اقتصادی در اروپا می باشد که با کشور هایی مانند دانمارک، لهستان، اتریش، سوئیس، بلژیک و هلند همسایه است. کشور آلمان یکی از مهاجرپذیرترین کشور های دنیا می باشد و هر سال از تمام کشورهای مختلف جهان برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند.

سخن آخر

یکی از دلایلی که آلمان در بسیاری از زمینه های زندگی کثرت گرا شده است، این که فرصت برای حضور مهاجران در جامعه بهتر از گذشته است. این هم چنین نشان دهنده اجرای دقیق قوانین آلمان نظیر حقوق برابر و حقوق مشاركتی و جایگاه بسیار بالای آنها در این کشور است. این حقوق که در مورد همه گروه های اجتماعی اعمال می شود که صریحاً در ماده ۳ قانون اساسی بیان شده است.

کارشناس ارشد مهاجرت

شرایط مهاجرت به آلمان

کارآموزی (آوسبیلدونگ) آلمان

کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

تعداد مهاجران غیرآلمانی که در آلمان زندگی میکنند چقدر است؟
تقریباً یک پنجم افرادی که در آلمان زندگی می کنند اصالت غیر آلمانی دارند.
چرا آلمان کشوری مهاجرپذیر است؟
آلمان مدت هاست کشوری مهاجر پذیر بوده است. ممکن است برخی از این آمار تعجب آور باشند، اما آمار جمعیتی از جامعه ای پرتحرک و متنوع را نشان می دهد. تقریباً ۸۲.۸ میلیون نفر در آلمان زندگی می کنند. تقریباً ۱۰.۹ میلیون نفر از آنها گذرنامه خارجی داشته و بیشتر از هر ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا دراین کشور زندگی می کنند.
چرا آلمان تعداد بسیار زیادی از مهاجران را جذب می کند؟
بدیهی است، کلماتی از جمله فرصت های متنوع، چشم اندازهای خوب و مشاغلی پر از چالش فقط کلمات نیستند بلکه شما می توانید این فرصت ها ر از نزدیک لمس کنید.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

8 پاسخ

 1. میتونید شهری نام ببرید که ایرانی های بیشتری در اون سکونت دارن ؟

 2. سلام. ممکنه من رو در مورد مهاجرت به آلمان راهنمایی کنید؟
  37 سالمه، زبان آلمانی فقط چند جمله بلدم و فکر کنم بتونم وقت بزارم و در محیط باشم یاد بگیرم.
  متاهل هستم و بدون فرزند. چندین ساله که در حوزه تعمیرات موبایل کار می کنم و حتی تعمیر موبایل رو در فنی و حرفه ای تدریس هم می کنم.

  1. اگر مدرک فنی حرفه ای دارید و بالای 3 سال سابقه کار به همراه بیمه و کارتون حوزه ی رشته تحصیلیتون هست بله میتونید برای مهاجرت کاری اقدام کنید

 3. سلام وممنون که پاسخ دادید
  خب من چطور باید اقدام کنم؟
  مدارک لازم و مراحلی رو که باید پشت سر بزارم بفرمائید تا انجام بدم
  ممنون

  1. با موسسه بصورت تلفنی هماهنگ کنید و رزومه خود رو ارسال نمایید.
   متعاقبا قبل و بعد اجرا، مدارک مورد نیاز اعلام خواهد شد.

 4. با سلام
  امید هستم از رشت
  متولد ۶۰ دارای مدرک مهندسی برق قدرت و حدود۱۴ ساله که توی نیروگاه برق که ساخت زیمنس آلمان هست سابقه کار دارم
  میخواستم ببینم شرایط من برای مهاجرت کاری به آلمان چقدر مناسبه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام
   شرایط منحصر به فردی هم از نظر مدرک تحصیلی و هم سابقه مرتبط دارید.
   بشدت توصیه میشه بدلیل شرایط خوب جذب نیروی کار از کشور آلمان برای جاب آفر اقدام کنیم.
   و همچنین این امکان برای شما وجود داره که با چندین کارفرمای آلمانی قبل از وارد شدن مصاحبه نمایید و در بدو ورود مشغول کار و درآمد مناسب داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles