10 دلیل برای تحصیل در دانشگاه های آلمان

10 دلیل برای تحصیل در دانشگاه های آلمان

کشور آلمان در رتبه سوم پرطرفدارترین کشورها برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی قرارداد. بیش از ۱۲ درصد دانشجویان دانشگاه های آلمان خارجی هستند. کشور آلمان مقصد جذابی برای ادامه تحصیل است و مدارک دانشگاه های آلمان برای کارفرمایان سرتاسر جهان از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار است. ما در اینجا ۱۰ دلیل برای تحصیل در دانشگاه های آلمان را بیان خواهیم کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

با تحصیل در آلمان می توانید معتبرترین مدارک دانشگاهی دنیا را به دست آورید.

دانشگاه های آلمان جزو بهترین دانشگاه های جهان هستند.  مدارک دانشگاهی صادره از آلمان مانند خودرهای آلمانی همه جا نماد کیفیت و استاندارهای بالا می باشند. با تحصیل در آلمان می توانید از دانش سطح اول و پیشتاز این کشور در زمینه علوم و مهندسی بهرمند گردید. مدرک دانشگاه های آلمان معتبرترین مدرک دانشگاهی در نزد کارفرمیان و مدیران سرتاسر جهان است.

۲) با تحصیل در آلمان می توانید از تنوع رشته و فرصتهای آموزشی گسترده این کشور بهرمند شوید.

تنوع و گستردگی رشته های دانشگاهی در این کشور به افراد با هر توانایی و سلیقه این امکان را می دهد که در رشته ای که با توانایی ها و علاقه دانشجو هماهنگی کامل دارد، تحصیل کند.  در آلمان ۴۵۰ دانشگاه دولتی وجود دارد که ۱۷۵۰۰۰ دوره آموزشی متنوع را ارائه می کنند.

دانشگاه های آلمان کلیه رشته های دانشگاهی را  در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی ارائه می دهند. دانشگاههای عمومی این کشور برای روی کلیه رشته های نظری و علوم پایه متمرکز هستند و دانشگاههای علمی کاربردی این کشور بیشتر عملی هستند. اگر شما به رشته های هنری علاقمند هستید می توانید می توانید در کالج های هنری ، موسیقی و فیلم سازی این کشور تحصیل کنید.

 

۳) کشور آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی فراهم ساخته است.

کشور آلمان برای جذب دانشجویان بین المللی روز به روز رشته های بیشتری را به زبان انگلیسی، به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.حتی  اگر زبان آلمانی نمی دانید یا به زبان آلمانی تسلط کافی ندارید، می توانید در کشور آلمان ادامه تحصیل دهید. گروه مشاورین تحصیلی و اقامتی سپنتا ستاره اندیشه کاملترین پایگاه داده دانشگاهها و رشته های دانشگاهی که در آلمان ارائه می شود را به همراه جزئیات پذیرش و شرایط تحصیل در اختیار دارد و می تواند شما را در انتخاب بهترین شرایط آموزشی راهنمایی کند.

۴) شما در آلمان تنها نیستید!

حدود ۱۲ درصد از دانشجویانی که در دانشگاه های آلمان مشغول به تحصیل هستند، مانند شما از سایر کشورهای به آلمان آمده اند. شما می توانید در دانشگاه های آلمان دوستانی از ملیت های مختلف پیدا کنید و با کشورها و ملیت های مختلف آشنا شوید و آگاهی خود را در مورد سایر کشورها ارتقا دهید. دانشگاه های آلمانی خدمات حمایتی گسترده ای برای مستقر شدن شما در این کشور ارائه می دهند.

۵) شهریه دانشگاه های آلمان بسیار ناچیز است و برخی از دانشگاه های آلمان کاملا رایگان می باشند.

به طور کلی دانشجویان هیچ مبلغی را به عنوان شهریه به دانشگاهای آلمان پرداخت نمی کنند. حتی اگر دانشگاهی در آلمان شهریه پرداز باشد، شهریه پرداختی بسیار ناچیز می باشد. اکثر دانشگاه های آلمان کمک هزینه قابل توجهی از دولت دریافت می کنند. دوره های کارشناسی دانشگاه های آلمان معمولا رایگان می باشد. برخی از دورههای کارشناسی ارشد دانشگاه های آلمان شهریه دارند ولی شهریه این دانشگاهها در مقابل شهریه دانشگاه های سایر کشورهای دنیا بسیار ناچیز است.

۶) هزینه های زندگی در آلمان بسیار مقرون به صرفه است.

هزینه های زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مناسب است. قیمت غذا، اجاره مسکن، پوشاک و تفریح در آلمان برابر میانگین هزینه های اتحادیه اروپاست. دانشجویان آلمانی از امتیازات زیادی بر خوردار هستند. یک دانشجوی آلمانی می تواند با ارائه کارت دانشجویی  از تخفیف دانشجویی تئاتر، موزه، اپرا، سینما، استخر و سایر مراکز تفریحی فرهنگی بهرمند گردد.

۷) شما در آلمان می توانید از مزایای بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی متعدد برخوردار شوید.

دانشجویان بین المللی که پیشرفت تحصیلی خوبی داشته باشند، شانس بالایی برای دریافت بورس و کمک هزینه تحصیلی در آلمان دارند. خدمات تبادل دانشجوی آلمان DAAD یکی از بزرگترین مراکز ارائه دهنده بورس جهان است و بورسیه و کمک هزینه های بیشماری را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. شما از هر کشوری باشید و در هر رشته و دانشگاهی در آلمان مشغول به تحصیل باشید می توانید به راحتی بورسیه و کمک هزینه ای متناسب با شرایط خود را در این سازمان و سایر مراکز ارائه دهند بورسیه تحصیلی در آلمان بیابید

۸) شما در کشور امنی زندگی می کنید.

کشور آلمان با توجه به استاندارهای بین المللی یکی از امن ترین کشورهای جهان است. نیروی های پلیس این کشور بسیار قابل اعتماد هستند و مردم را در تمام شرایط یاری می دهند. شما چه در یک شهر بزرگ زندگی کنید یا ساکن یکی از روستاهای آلمان باشید می توانید بدون هیچگونه نگرانی در تمام ساعات شبانه روز در سطح شهر تردد کنید.

۹) شما در کشوری با تنوع بالا در قلب اروپا زندگی می کنید.

از جاذبه های طبیعی آلمان می توان به سواحل و کوهستانهای زیبا، معماری شهری قرون وسطی اشاره کرد. آلمان کشوری بسیار متنوع با تنوع زیست محیطی و فرهنگی بسیار جذابی می باشد. زندگی در آلمان به معنی زندگی در قلب اروپا و در میان مهمترین کشورهای اروپایی است. شما به سادگی می توانید از پاریس، روم و کپنهاگ بازدید کنید. شما این فرصت استسنایی را دارید که با یک ساعت پرواز یا مسافرت با قطار کشور، فرهنگ و محیط کاملا متفاوتی را تجربه کنید.

۱۰) با آموختن زبان آلمانی درهای موفقیت به روی شما گشوده می گردد.

زبان آلمانی یک از پرکاربردترین زبانهای جهان است. بیش از ۱۸۵ میلیون نفر در دنیا آلمانی زبان هستند. شما این فرصت را دارید که پس از ورود به آلمان زبان آلمانی را فرابگیرید. با این وجود اگر پیش از ورود به آلمان اقدام به آموختن زبان آلمانی کنید، پس از ورود به آلمان زندگی اجتماعی جذابتری خواهید داشت و می توانید به راحتی روابط اجتماعی خود را گسترش دهید و دوستان آلمانی پیدا کنید. دانستن یک زبان خارجی یکی از مهمترین نقاط قوت زومه کاری هر فرد متخصصی می باشد.

با دانستن زبان آلمانی می توانید در اقتصاد قدرتمند آلمان به راحتی جذب بازار کار شوید و از درآمد بالایی برخوردار شود. با وجود اینکه زبان آلمانی زبان دشواری است، زندگی در محیط آلمانی زبان و بهره گیری از تکنیکهای پیشرفته آموزش زبان، موسسات متخصص آموزش زبان آلمانی و حتی داشتن هم خانه آلمانی زبان، فرآیند آموزش زبان آلمانی را تسهیل می سازد.

هزینه‌های مربوط به ویزای تحصیلی در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

اخذ ویزای تحصیلی آلمان ، شرایط و قوانین آن همواره برای بسیاری از افرادی که قصد تحصیل و حتی مهاجرت به آلمان را داشته‌اند مورد توجه و سؤال بوده است.

سخن آخر

دلایل زیادی برای مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان وجود دارد و از آنجایی که این کشور در رتبه سوم پرطرفدارترین کشورها برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی میباشد مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است که ما در این مقاله 10 تا از مهم ترین دلایل تحصیل در دانشگاه های آلمان را برایتان گرد آوردیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
تعداد دانشگاه های موجود در آلمان چه مقدار است؟
در آلمان ۴۵۰ دانشگاه دولتی وجود دارد که ۱۷۵۰۰۰ دوره آموزشی متنوع را ارائه می کنند
هزینه های زندگی در آلمان چگونه است؟
قیمت غذا، اجاره مسکن، پوشاک و تفریح در آلمان برابر میانگین هزینه های اتحادیه اروپاست. دانشجویان آلمانی از امتیازات زیادی بر خوردار هستند. یک دانشجوی آلمانی می تواند با ارائه کارت دانشجویی از تخفیف دانشجویی تئاتر، موزه، اپرا، سینما، استخر و سایر مراکز تفریحی فرهنگی بهرمند گردد.
بورس های معروف کشور آلمان؟
خدمات تبادل دانشجوی آلمان DAAD یکی از بزرگترین مراکز ارائه دهنده بورس جهان است و بورسیه و کمک هزینه های بیشماری را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معصومه وفایی
1 سال قبل

سلام. برای افرادی که دارای گپ تحصیلی هستن برای پذیرش تحصیلی آلمان پیشنهادتون چیه؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  معصومه وفایی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
گپ تحصیلیشون رو با کار ، کلاس های زبان کشور مقصد و .. پوشش دهند.

mehdi
3 سال قبل

سلام تو مقاله تون ذکر شد آلمان سومین کشور پرطرفدار برای تحصیل دانشجویان خارجی است لطفا اولین و دومین کشور رو هم معرفی کنید
با تشکر

کارشناس هرمس
پاسخ به  mehdi
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
1. آمریکا
2. انگلستان .

کادر هرمس اپلای