بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. اروپا یکی از مقاصد برای مهاجرت ایرانیان است. دلایل مختلفی برای انتخاب بهترین کشور اروپایی وجود دارد. موسسه هرمس اپلای به عنوان یک موسسه آموزش مهاجرتی در این مقاله بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان را معرفی می‌کند. کشورهای مختلف اروپا هر ساله پذیرای مهاجران ایرانی هستند.

شرایط اقلیمی، دوری از ایران و هزینه‌های زندگی یا حتی دانشگاه‌ها و فرصت‌های بیشتر برای اخذ پذیرش تحصیلی، باعث گرایش ایرانیان به مهاجرت به اروپا شده است. اما سوال اینجاست که کدام کشور اروپایی برای مهاجرت بهتر است؟ برای آشنایی بیشتر با این کشورها، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

انگلیس؛ بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

تحصیل در انگلستان یکی از آرزوهای دانشجویان ایرانی است. حتما درباره رشد و پویایی اقتصادی انگلستان شنیده‌اید. بسیاری نیز از قدرت صنایع مختلف نفت، راه آهن و حتی داروسازی و هوافضا انگلستان آگاه هستند. آرامش و امنیت اجتماعی حاکم بر این کشور فضای زندگی ایرانیان مهاجر را نیز راحت کرده است. البته نباید هزینه‌های بالای زندگی را فراموش کرد. اما دانشجویان با کمک هزینه‌های تحصیلی متقبل می‌شوند.

از طرفی سرمایه گذاران این فرصت را دارند که از کار در صنایع فعال انگلستان بهره مند شوند. این موضوع نه تنها باعث رشد شرکت، بلکه بهبود کیفیت زندگی سرمایه‌گذاران نیز می شود. حتی افرادی که از طریق ویزای کار به انگلستان مهاجرت می‌کنند، می‌توانند بر اساس رزومه، مهارت‌های حرفه‌ای و ارتقای حرفه‌ای خود درآمد خوبی کسب کنند. به همین دلایل بسیاری انگلستان را به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان انتخاب می‌کنند.

انگلیس؛ بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

سوئیس میزبان مهاجران ایرانی

سوئیس کشوری قانونمند و هنر دوست است. این کشور یکی از گران‌ترین کشورهای اروپا محسوب می‌شود. سرمایه گذاران می‌توانند با مشارکت در گردشگری و کشاورزی رشد قابل توجهی داشته باشند. از طرفی بورسیه‌ها و موسسات اجتماعی برای دانشجویان بسیار مهم است. البته نباید فراموش کرد که امکان یافتن شغل در مقطع کارشناسی ارشد یکی از مزایای مهم تحصیل در سوئیس است. جالب است بدانید که دارندگان ویزای توریستی نیز این امکان را دارند که از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرند.

کوه‌ها و جنگل‌های سرسبز در کنار هوای معتدل و بارانی باعث می‌شود گردشگران طراوت و زیبایی محیط اطراف را حس کنند. علاوه بر این موارد، افرادی که از طریق مهارت و رزومه خود موفق به اخذ نامه قرارداد کار و ویزای کار می‌شوند، می‌توانند برای مهاجرت به سوئیس اقدام کنند. در نتیجه تعداد کمی از مردم، سوئیس را به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان انتخاب می‌کنند.

هلند؛ انتخاب ایده آل برای مهاجرت ایرانیان

هلند جزو بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود. هلند به عنوان سرزمین گل‌ها و گیاهان شناخته می‌شود. کشاورزی، گل و گیاه و صنایع غذایی این کشور در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در نتیجه سرمایه گذاری در این موارد برای دولت هلند بسیار سودآور خواهد بود.

به خصوص که صادرات این کشور به طور کلی بر اساس همین موارد است. جالب است بدانید که اگرچه در هلند از کارآفرینان و استارت آپ‌ها نیز حمایت می‌شود، اما ویزای کار عموما بر اساس صنایع اصلی در هلند است. علاوه بر این سیستم آموزشی با کیفیت هلند توجه بسیاری از ایرانیان را برای تحصیل در هلند به خود جلب کرده است.

دانشگاه دلفت، دانشگاه آمستردام یا دانشگاه اوترخت تنها سه دانشگاه از بهترین دانشگاه‌های هلند هستند. موسسات اجتماعی و آموزشی و همچنین بورسیه‌ها، فرصت‌های خوبی برای مهاجرت تحصیلی ارائه می‌دهند. البته فراموش نکنید که تحصیل در دانشگاه‌های هلند، ورود به بازار کار مربوطه و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا را آسان می‌کند.

نروژ بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان

کشور نروژ یکی از کشورهای اسکاندیناوی و اتحادیه اروپا است. چیزی که نروژ را بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان کرده است، استاندارد بالای زندگی در یک کشور ثروتمند است. یادگیری در مورد تحصیل در نروژ جالب است. دولت نروژ برای فارغ التحصیلان دانشگاه‌های بین‌المللی ویزای کار صادر می‌کند. این امتیاز به فارغ التحصیلان اجازه می‌دهد تا پس از اتمام تحصیلات خود مدتی را صرف یافتن شغل در نروژ کنند.

البته با داشتن مهارت‌های کاری، پیشنهاد شغلی و حتی یافتن شغل در حین تحصیل، می‌توانید از شرایط لازم برای مهاجرت به نروژ نیز بهره مند شوید. در عین حال می‌توان سرمایه گذاری در حوزه‌های دیگر را به کشوری سوق داد که امنیت اجتماعی و پویایی اقتصادی دارد. مهاجرت از طریق ازدواج را نباید نادیده گرفت. این گزینه هم  نیز راهی برای مهاجرت به نروژ است. کافی است قوانین ویزای زناشویی و ازدواج نروژ را به طور کامل بررسی کنید. علاوه بر این، تولد یک فرزند از یکی از والدین نروژی، تابعیت نروژی را به او اعطا می‌کند. با این حال، والدین غیر نروژی نمی‌توانند از این طریق اقامت دائم دریافت کنند.

فرانسه بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان، فرانسه است. فرانسه زادگاه دانشمندان و هنرمندان است. در عین حال یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای اروپایی به حساب می‌آید. اکنون عضو گروه‌هایی مانند ناتو، گروه هشت و سازمان تجارت و توسعه جهانی است. علاوه بر فرهنگ و تاریخ غنی، آب و هوای متنوع آن برای بسیاری از ایرانیان جذاب است.

سرمایه‌گذاری و اشتغال در بسیاری از زمینه‌ها مانند مهندسی مکانیک، کشتی سازی، پتروشیمی و فرآوری مواد غذایی بسیار ارزشمند است. به گونه‌ای که فرانسه را به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان تبدیل می‌کند. بهتر است فراموش نکنیم که دانشگاه‌های معتبر و باکیفیت فرانسه هر ساله نامه‌های پذیرش زیادی برای دانشجویان صادر می‌کنند. بورسیه‌ها، مؤسسات اجتماعی و آموزشی تأثیر بسزایی در بهبود کیفیت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی دارند.

فرانسه بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

پس از اتمام دوره آموزشی، دانشجویان می‌توانند مانند بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال شغل باشند. تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نقش مهمی در افزایش تعداد دانشجویان بین‌المللی دارد. این دلایل به دانشجویان کمک می‌کند تا فرانسه را به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان بدانند. کافی است مراحل مختلف دریافت ویزای خود را به مشاوران حرفه‌ای موسسه هرمس اپلای بسپارید.

دانمارک انتخاب ایرانیان برای مهاجرت است

در سال‌های اخیر دانمارک به عنوان یکی از شادترین کشورهای اروپا شناخته شده است. یکی از دلایل آن پایین بودن هزینه زندگی در مقایسه با کشورهای دیگر است. مهاجرت کاری دانمارک در صورت دریافت پیشنهاد کاری امکان‌پذیر است. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می‌توانند وارد بازار کار شوند. بنابراین تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار به مهاجران ایرانی امکان اقامت موقت را می‌دهد.

اما سرمایه گذاری نیز راه دیگری برای مهاجرت به دانمارک است. بهترین فرصت‌ها برای سرمایه گذاری در دانمارک فناوری و اطلاعات، انرژی‌های تجدیدپذیر، صنایع دریایی و صنایع غذایی و علم است. ناگفته نماند که برخی از افراد از طریق ویزای ازدواج یا پناهندگی به دانمارک مهاجرت می‌کنند. با این حال، ویزای کار و ویزای تحصیلی دو نوع ویزای پرکاربرد هستند.

اتریش مسیری برای مهاجرت ایرانیان

اتریش در سال‌های اخیر به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طول فرآیند پذیرش، شما می‌توانید از امکانات آموزشی و اجتماعی اتریش استفاده کنید. بنابراین اخذ ویزای تحصیلی اتریش یکی از راه‌های مهاجرتی انتخابی برای ایرانیان می‌باشد. با وجود نرخ بیکاری ۱۱.۴ درصدی اتریش در سال ۲۰۲۱، سرمایه گذاران همچنان اتریش را انتخاب خواهند کرد.

آنها سعی می‌کنند با کمک کارآفرینی و ایجاد استارت آپ‌ها علاوه بر کسب درآمد، به افراد زیادی شغل ارائه دهند. این روش می‌تواند به سودآوری دولت و کاهش نرخ بیکاری کمک کند. کار در حین یا بعد از تحصیل بسیاری از ایرانیان را برمی‌انگیزد. از طرفی اخذ ویزای کار اتریش بر اساس امتیاز می‌باشد. بنابراین می‌توانید مهاجرت کاری اتریش را بدون پیشنهاد شغلی و با بیشترین امتیاز انتخاب کنید. ازدواج راه دیگری است که برخی از متقاضیان برای مهاجرت به اتریش انتخاب می‌کنند. در این صورت کسب اطلاعات کافی در مورد مقررات مهاجرت با ویزای ازدواج الزامی است.

ایتالیا گزینه ایده آل برای مهاجرت ایرانیان

ایتالیا، کشوری غنی از تاریخ و فرهنگ، همیشه محبوبیت خاصی داشته است. این کشور به دلیل هزینه پایین زندگی انتخاب بسیاری از ایرانیان است. علاوه بر این، هزینه‌های زندگی در ایتالیا ،برای دانشجویان مناسب بوده و این کشور را به مقصد تعداد قابل توجهی از دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است. البته نباید فراموش کرد که بورسیه‌های استانی ایتالیا برای کسب تجربه آموزشی رایگان بسیار موثر است. علاوه بر دانشجویان، افرادی که قصد مهاجرت کاری را دارند نیز، ایتالیا را انتخاب می‌کنند.

ایتالیا گزینه ایده آل برای مهاجرت ایرانیان

البته نباید فراموش کرد که ایتالیا در سال‌های اخیر دچار نوسانات شدید اقتصادی شده و ثبات اقتصادی خود را از دست داده است. جدای از آن، برای بسیاری از ایرانیان مهم بود که روی نوآوری یا سبک استارتاپی سرمایه گذاری کنند. برخی از ایرانیان برای آمدن به خانواده خود از ویزای دیگری استفاده می کنند. با وجود این شرایط، ایتالیا به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان انتخاب شده است.

اسپانیا بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان

اسپانیا به عنوان یک کشور اروپایی باثبات همیشه انتخاب تعداد قابل توجهی از ایرانیان است. دانشجویانی که ویزای تحصیلی دارند روشی مقرون به صرفه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. در این بین تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اسپانیا امکان ورود به بازار کار را پس از فارغ التحصیلی فراهم کرده است.

از طرفی برای تعداد قابل توجهی از ایرانیان ویزای کار بهترین انتخاب خواهد بود. آنها با پیشنهاد شغلی موفق به دریافت ویزای کار می‌شوند. علاوه بر این، با بهبود کار خود می‌توانند از فرصت استفاده کرده و اقامت دائم را کسب کنند. کارآفرینی، ثبت شرکت و خرید املاک و مستغلات راه‌هایی برای سرمایه گذاران است. بنابراین ایرانیان می‌توانند با ویزای کار، تحصیل و سرمایه گذاری در اسپانیا به این کشور مهاجرت کنند. کیفیت زندگی به گونه‌ای است که می‌توان کشور اسپانیا را به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان انتخاب کرد.

سوئد بهترین انتخاب برای مهاجرت ایرانیان

سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی با امنیت اجتماعی بالا است. این کشور به دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل ارائه کرده است، بنابراین تحصیل در سوئد بسیار مطلوب است. در حالی که شرایط تحصیل و آسایش را برای آنها فراهم می‌کند. بورسیه تحصیلی سوئد یکی از مزایای تحصیل در سوئد است. در عین حال محدودیت‌ها و چالش‌های مهاجرتی پیش روی مهاجران، اندک است. شرایط کار در سوئد ارتقا پیدا کرده است. این اتفاق برای بسیاری از ایرانیان مشوق خوبی است.

زیرا می‌توانند با پیشنهاد شغلی اقامت موقت و سپس اقامت دائم بگیرند. جالب است که شرایط کار برای فارغ التحصیلان بعد از تحصیل وجود دارد. سرمایه‌گذاری در گردشگری، بازیافت، فناوری و اتوماسیون راه دیگری را برای مهاجرت سوئد فراهم می‌کند. امنیت اجتماعی و شرایط زندگی آرام، سوئد را به بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کرده است. همین نکته خود دلیل مهاجرت به سوئد از طریق ویزای ازدواج است. تنها کاری که باید بکنید این است که شرایط و اهداف خود برای مهاجرت را در نظر بگیرید و بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کنید.

آلمان انتخاب ایرانیان برای مهاجرت

آلمان سالهاست که هدف ایرانی‌ها بوده است. در سال ۲۰۲۱، قوانین کار برای مهاجران در آلمان راحت‌تر شده است. به همین دلیل فرصت‌های بیشتری برای ایرانیان برای دریافت ویزای کار آلمان وجود دارد. از طرف دیگر، آموزش مقرون به صرفه، دانش آموزان را تشویق می‌کند. به طوری که بر سختی یادگیری زبان آلمانی غلبه کرده‌اند تا مانعی برای دریافت ویزای تحصیلی نداشته باشند.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

علاوه بر هزینه‌ها و رشد اقتصادی این کشور نباید از سطح بالای امنیت اجتماعی و فاصله کم ایران و آلمان غافل شد. جالب است بدانید که سرمایه گذاران نیز می‌توانند فرصت‌های خوبی در آلمان داشته باشند. با تأسیس شرکت‌ها و توسعه ایده‌های جدید، آنها می‌توانند از حمایت دولت فدرال استفاده کنند. ویزای الحاق خانواده یکی دیگر از گزینه‌هایی است که ایرانیان برای مهاجرت به آلمان از آن استفاده می‌کنند.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

مهاجرت از طریق تحصیل روشی پرطرفدار است و می‌تواند مقدمه‌ای برای ورود به یک کشور، گذراندن دوره آکادمیک و کسب تخصص و سپس ورود به بازار کار و زندگی در آن کشور باشد. تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای اروپایی می‌تواند تقریبا رایگان یا با شهریه باشد. در ادامه به این دو وضعیت و شرایط سنی مناسب برای مهاجرت تحصیلی می‌پردازیم.

آموزش رایگان

در کشورهای اروپایی غیر انگلیسی زبان اگر زبان آن کشور را بلد باشید، می‌توانید تقریباً رایگان در دانشگاه‌های دولتی ادامه تحصیل دهید. آلمان، اتریش، ایتالیا، اسپانیا، هلند و فرانسه از جمله کشورهای اروپایی پرطرفدار هستند که افراد آن را برای تحصیل رایگان در دانشگاه انتخاب می‌کنند. لطفا توجه داشته باشید که برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه ها باید مدرک زبان B2 و در برخی موارد C1 ارائه دهید. از آنجایی که بالا بردن سطح زبان در محیط یک کشور فرآیندی ساده و سریع است، بسیاری از افراد از طریق دوره زبان و پس از بالا بردن سطح زبان به دانشگاه کشور مورد نظر می‌آیند.

بنابراین برای دوره زبان در سال اول هزینه کمی می‌پردازند و پس از آن می‌توانند تقریباً رایگان تحصیلات خود را در دانشگاه‌های دولتی ادامه دهند. به عنوان مثال، فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و گذراندن دوره زبان برای اتباع ایرانی است زیرا هم شرایط پذیرش راحت‌تر و هم شانس گرفتن ویزا زیاد است.

پس از گذراندن دوره زبان فرانسه، تقریباً رایگان می‌توانید تحصیلات خود را در دانشگاه‌های دولتی فرانسه ادامه دهید. نکته جالب در فرانسه این است که تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی فرانسه نه تنها رایگان است، بلکه بدون آزمون ورودی نیز می‌باشد. اگر قصد تحصیل رایگان پزشکی در آلمان، اتریش و ایتالیا را دارید، باید در آزمون ورودی پزشکی قبول شوید.

آموزش غیر رایگان

اگر می‌خواهید در یکی از کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی تحصیل کنید، خبر خوب این است که این امکان در بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد. اما تحصیل به زبان انگلیسی در یک کشور اروپایی غیرانگلیسی زبان در دانشگاه‌های خصوصی و نیمه‌ خصوصی امکان‌پذیر است و رایگان نخواهد بود.

برای مدرک لیسانس زبان انگلیسی به مدرک زبان با نمره آیلتس ۶ نیاز دارید، نمره زبان مورد نیاز برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب ۶.۵ و ۷ است. هر چه سطح زبان شما بالاتر باشد، شانس شما برای قبولی در دانشگاه‌های معتبر با رتبه بالا بیشتر است. همچنین اگر به دنبال فاند یا بورسیه هستید، سطح زبان یکی از فاکتورهای مهم خواهد بود.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اگر سطح زبان شما پایین است، می‌توانید از طریق دوره انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید؟ خوشبختانه چنین امکانی وجود دارد، اما باید در نظر داشته باشید که متأسفانه اتباع ایرانی نمی‌توانند فقط برای پذیرش در دوره زبان ویزا بگیرند. بنابراین گذراندن دوره زبان معمولا با پذیرش مشروط از دانشگاه همراه است که نشان می‌دهد فرد پس از بالا بردن سطح زبان قصد دارد به دانشگاه برود.

علاوه بر این، برای پذیرش در دوره زبان باید حداقل دانش زبان را داشته باشید و سطح زبان شما باید آیلتس ۵ یا ۵.۵ باشد. اتریش، هلند و سوئد از جمله کشورهایی هستند که اتباع ایرانی می‌توانند از طریق دوره انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنند.

مدارک زبان برای مهاجرت

مدارک زبان برای مهاجرت

داشتن مهارت زبان یکی از عوامل کلیدی اقدام برای مهاجرت است. علاوه بر اینکه داشتن مدارک زبان برای مهاجرت بسیار مهم است، این مهارت فرصت‌های شغلی را برای مهاجران بیشتر می‌کند و امکان پیشرفت فراهم می‌کند. مشارکت اجتماعی و سیاسی را آسان می‌کند و نیز تعامل با مردم میزبان را افزایش می‌دهد.

سخن آخر

اروپا قاره‌‌ای است که همیشه انتخاب تعداد قابل توجهی از ایرانیان برای مهاجرت است. آلمان، ایتالیا، انگلیس، سوئد یا اسپانیا تنها تعداد انگشت شماری از بهترین کشورهای اروپایی هستند. کدام کشور را به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان انتخاب می‌کنید؟ در این مقاله لیستی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت را از نظر فاکتورهای مختلفی مورد بررسی قرار دادیم، امیدواریم مفید باشد. در صورت هر گونه سوالی در این زمینه می‌توانید با مشاوران مجرب مجموعه مهاجرتی هرمس اپلای در تماس باشید و از مشاوره‌های کارشناسان مجرب مجموعه استفاده کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کدام است؟
براساس فاکتورهای شرایط زندگی و کار، می‌توان به آلمان و اسپانیا اشاره کرد.
مزیت مهاجرت به کشورهای اروپایی چیست؟
کشورهای اروپایی از نظر شرایط زندگی، حقوق شهروندی، امکانات رفاهی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. بنابراین مهاجرت به این کشورها می‌تواند به شما کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشید.
بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟
آلمان، ایتالیا، فرانسه و سوئد، دانمارک و هلند بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل هستند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای