دانش مهاجرت

تدابیر هرمس اپلای در زمان مقابله با ویروس کرونا

در طی تاریخ انسان همواره با گذر زمان و پیشرفت علوم در حوزه های روانشناسی و علوم پایه و علوم پزشکی با چالش های متفاوتی روبه رو بوده است. با پیشرفت در بخشی از حوزه ها مشکلاتی نیز وجود داشته اند. بحران هایی که در دوره خود بسیار وحشتناک به نظر می رسیدند، اما با داشتن امید برای حل مسئله و مقابله با همه گیری ها راه کار هایی داشته اند. بیماری هایی همچون طاعون، وبا، انفولانزای خوکی و مرغی و اسپانیایی دنیای بشر و زندگی روزمره بشر را تحت الشعاع قرار داده اند و حالا هم نوبت به ویروس کرونا رسیده است.

منشاء ویروس کرونا

ویروس کرونا برای اولین بار در کشور چین مبتلایانی را داشت و بعد از مدتی به کشور های دیگر از جمله ایران، ایتالیا، آلمان، فرانسه و ایالات متحده نفوذ و شیوع پیداکرد. این ویروس در امر گردشگری و مهاجرتی اختلالاتی را به وجود آورده است که مهم ترین آن قرنطینه خانگی در اکثر کشورها می باشد. عدم عبور و مرور مسافرین و مهاجرین در بین کشور ها با توجه به قرنطینه خانگی همگان در سراسر دنیا، بشر تا به این لحظه به این نتیجه رسیده که تنها راه مقابله با این ویروس خانه نشینی  و رعایت اصول بهداشتی است تا دانشمندان بتوانند راه حل مناسب برای مقابله با این ویروس را پیدا کنند. با این وجود در بسیاری از کشورهای کهنسال اروپایی با تدابیر شدید امنیتی تعداد مبتلایان بسیار بالا و آمار روز به روز بیشتر هم می شود.

اما کرونا برای همیشه با ما خواهدبود؟

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی(WHO) درباره شیوع کروناویروس (COVID-19) اعلام همه گیری آن شده است. اقدامات پیشگیرانه ای که همان طور در سایر موارد اضطراری اخیر اتفاق افتاده است باعث شده دولت ها در بسیاری از مناطق مجموعه ای از اقدامات موقت مربوط به مهاجرت را برای مهار شیوع ویروس انجام دهند. برای مثال:

بسیاری از مناطق محدودیت های ورود یا مسافرت را برای افرادی که از جایی به جای دیگر مسافرت می کنند، یا اخیراً دریکی از کشورهای منشا شیوع این ویروس حضور یافته اند، برای جلوگیری از گسترش این ویروس قوانینی را اعمال کرده اند.

برخی از کشورها تا آنجا پیش رفته اند که ورود همه افراد غیر بومی و غیر شهروندان را موقتاً ممنوع اعلام کنند. می توان گفت ما در یکی از بحرانی ترین لحظات از زندگی بشر قرار گرفته ایم.

در بعضی  از حوزه های قضایی، مسافران مبتلا و یا ناقل  به این ویروس موظف می شوند که پس از ورود به کشور خود قرنطینه شوند. حتی اگر قرنطینه ها اجباری نباشند، تقریباً تمام حوزه های قضایی روش های غربالگری سلامت دیگری را در بنادر و فرودگاه های  ورودی خود  به کار برده اند. مسافران باید زمان بیشتری را برای حفظ سلامتی و احتمال ناقل بودن را فراهم کنند و افرادی که علائم بیماری دارند باید برای قرنطینه سریعا اقدام کنند، حتی اگر قرنطینه ها به طور گسترده انجام نشود.

تعطیلی بسیاری از سفارت ها

بسیاری از کشورها پست های کنسولی و مراکز درخواست ویزا را به طور موقت یا برای خدمات غیر اضطراری به حالت تعلیق درآورده اند. اما جای نگرانی نیست و به زودی پس از اتمام این اپیدمی جهانی بازگشایی آن ها قطعی خواهد بود.

قبل از سفر به کشورهای دیگر به این نکات توجه کنید:

اکثر مقامات بهداشتی کشورها اعلامیه هایی در مورد مسافرت های بین المللی غیرمجاز به طور کلی یا به مناطق خاص صادر کرده اند که شیوع آن شدیدتر است. به مسافران توصیه می شود وب سایت های رسمی دولتی را برای اطلاعات خاص هشدارها را  بررسی و جدی بگیرند.

علاوه بر این، بسیاری از خطوط هوایی، راه آهن و اتوبوس رانی مسیرهای ورودی، خروج و عبور از مناطق درگیر را به حالت تعلیق درآورده اند. افرادی که برنامه سفر به مناطق درگیر ویروس کرونا را دارند ترجیحا زمان سفر خود را تعلیق کنند.

در نهایت ناامید نشوید!

درایت بشر همه این تدابیر را برای پیشگیری اندیشیده است و دیر یا زود واکسن و راهکار درمان این بیماری پیدا خواهد شد. انسان همیشه به امید نیاز دارد. امید مفهومی است که به بشر نیروی حرکت به جلو و قدرت تصمیم گیری های مناسب در بدترین شرایط ممکن را می دهد.

خدمات موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در زمان قرنطینه سراسری

در شرایط قرنطینه برای حفظ سلامت خود و دیگر شهروندان در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای برای سهولت در امور مهاجرتی و تسریع در پردازش پرونده مهاجرتی موکلین راهکار هایی نوین جهت مشاوره غیرحضوری و آنلاین پیش بینی شده است.

شما می توانید با دنبال کردن صفحات مجازی و وبسایت هرمس اپلای سوالات و قرارداد های خود را به صورت انلاین و از راه دور ببندید.

پردازش پرونده مهاجرتی شما پس از دوران قرنطینه و اتمام این بحران جهانی به عنوان پرونده های ویژه در دستور کار وکلای شرکت قرار خواهد گرفت و جای نگرانی برای امور مهاجرتی خود را نخواهید داشت.

امید بخشی از وجود انسان است. امید به آینده ای بهتر حق شما است. امید به آینده به شما قدرت ثابت کردن مهارت خود در بحران را می دهد.

به زودی این بحران نیز تمام خواهد شد و باید به فکر مهاجرت به کشورهایی باشید که پس از این بحران نیازمند نیروی ماهر کار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *