تدابیر هرمس اپلای در زمان مقابله با ویروس کرونا

مقابله با کرونا

نمی‌توان گفت که همیشه افراد همه چیز را به راحتی به دست آورده‌اند، ولی اغلب با اندکی تلاش و کوشش می‌توانستند به خواسته و نیازهای خود برسند و زندگی خود را به سمت پیشرفت سوق دهند.

در این حیطه هر چه قدر هم که افراد برای خواسته‌های خود تلاش کرده باشند، تنها یک تلنگر ممکن است همه چیز را در زندگی آن‌ها دگرگون کند.

 یکی از اتفاقاتی که بعد از مدت‌ها، توانست با قدرت زیادی یک تلنگر منفی به روی کار، زندگی، سفر، مهاجرت، تحصیل و به نوعی هر چیزی که در زندگی افراد باعث پیشرفت می‌شود، بزند ویروس کرونا و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت است.

در این مرحله ویروس کرونا و مهاجرت با یکدیگر تداخل پیدا کرد و کرونا راه مهاجرت را برای افراد بست. اما باز هم افراد زیادی امید خود را از دست نداده و به امید یک روز روشن‌تر صبر کردند؛ تا تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت از میان برود.

سوالی که بعد از این ذهن همه را به خود درگیر کرده بود، این است که آیا کرونا به روی سفر و مهاجرت به کشورهای دیگر تاثیر گذاشته است؟ نمی‌توان تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت را انکار کرد، ولی باید به شما بگویم که نباید اجازه دهید این موضوع شما را از امید به زندگی برگرداند؛ زیرا پایان شب سیه سپید است.

ویروس کرونا و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت از آن چیزی که فکر می‌کنیم زندگی همه افراد را بیشتر دگرگون کرد. به نوعی که دیگر هیچ یک از تلاش‌های افراد برای کار و پیشرفت جواب نداد و این موضوع همه را افسرده و نگران کرد.

یکی از مهم‌ترین تاثیرات این ویرویس خانمان‌سوز، تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت بود. ویروس کرونا به نوعی یک تحول اساسی را در جهان ایجاد کرد و مانع پیشرفت کل جهانیان شد.

در ابتدای شیوع این بیماری، مهاجرت و سفر کردن‌های غیر ضروری به شدت محدود شده بود؛ ولی خوشبختانه کم کم این محدودیت برداشته شد؛ و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت از میان برداشته شد.

درست است که ویروس کرونا برای مدتی زندگی همه افراد جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت به روی جهانیان نیز کم نبود؛ ولی همانطور که ذکر شد، بعد از هر سیاهی، سفیدی و امید است، و هیچ چیز به همان صورت باقی نمی‌ماند.

همانطور نیز شد؛ و الان خبر خوش برای افراد این است که دیگر لازم نیست ماندن در خانه را تحمل کنند، به راحتی می‌توانند چمدان خود را بسته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای کار و یا تحصیل خود اقدام کنند.

از مهم‌ترین تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت ضربه زدن به نیروی کار، تحصیل، اقتصاد، تجارت و تمام فعالیت‌های بین‌المللی بود که این برای مردم بسیار سخت و دشوار بود، ولی اکنون دیگر وقت خوش‌حالی و امیدواری است.

همانطور که می‌دانید بخش عظیمی از سرمایه‌های جهانی، محصلان و نیروهای کار هستند که با شیوع این بیماری همه چیز متوقف شد؛ اما خوشبختانه تاثیر واکسن کرونا به روی مهاجرت باعث شد تا کم کم همه چیز به روال قبل بازگردد و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت از بین برود.

منشاء ویروس کرونا

ویروس کرونا برای اولین بار در کشور چین مبتلایانی را داشت و بعد از مدتی به کشور های دیگر از جمله ایران، ایتالیا، آلمان، فرانسه و ایالات متحده نفوذ و شیوع پیداکرد. این ویروس در امر گردشگری و مهاجرتی اختلالاتی را به وجود آورده است که مهم ترین آن قرنطینه خانگی در اکثر کشورها می باشد.

عدم عبور و مرور مسافرین و مهاجرین در بین کشور ها با توجه به قرنطینه خانگی همگان در سراسر دنیا، بشر تا به این لحظه به این نتیجه رسیده که تنها راه مقابله با این ویروس خانه نشینی  و رعایت اصول بهداشتی است تا دانشمندان بتوانند راه حل مناسب برای مقابله با این ویروس را پیدا کنند.با این وجود در بسیاری از کشورهای کهنسال اروپایی با تدابیر شدید امنیتی تعداد مبتلایان بسیار بالا و آمار روز به روز بیشتر هم می شود.

ویزا در کرونا

تاثیر کرونا به روی مهاجرت تحصیلی

کرونا ویروس بی‌رحمی است که همه کشور را گرفتار کرده و همه افراد تا حدود 2 سال گذشته به سختی با آن دست و پنجه نرم می‌کردند؛ و درگیر تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت خود بودند.

خوشخبتانه کشف واکسن کرونا، تمام تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت که فاز منفی داشتند را از بین برد و راه مردم را در حیطه تحصیل باز کرد. به این صورت راه ویروس کرونا و مهاجرت از یکدیگر جدا شد.

همانطور که می‌دانید از زمان شیوع این ویروس و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت حتی مهاجرت تحصیلی نیز بسته شد و کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شد.

اما امروزه به دور از تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت اگر فرد از صحت و سلامت کامل برخوردار باشد، بعد از گذراندن دوران قرنطینه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به راحتی می‌تواند مهاجرت کرده و به تحصیلات خود ادامه دهد.

همچنین یکی دیگر از تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت دانش‌آموزان، در زمان حال و کشف ویروس کرونا، که بسیار پرطرفدار شد، این بود که شانس ویزا شدن افراد را بالا بردند. به این ترتیب، این موضوع برای محصلان بسیار خوش‌حالی و امید به زندگی را به همراه داشت.

یکی دیگر از تاثیرات واکسن کرونا به روی مهاجرت افراد برای تحصیل، این بود که دولت حق بیمه شدن مهاجران را در برابر ویروس کرونا تثبیت کرد،  که دانشجویان و مهاجران می‌توانند با خیال آسوده بدون در نظر گرفتن تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت از آن استفاده کنند.

به این صورت، با توجه به تاثیر کرونا به روی مهاجرت تحصیلی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها تا حدودی از میان برداشته شد؛ و دانشجویان برای تحصیل بدون در نظر گرفتن تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت می‌توانند برای پذیرش دانشگاهی اقدام کنند.

بسیاری از مناطق محدودیت های ورود یا مسافرت را برای افرادی که از جایی به جای دیگر مسافرت می کنند، یا اخیراً دریکی از کشورهای منشا شیوع این ویروس حضور یافته اند، برای جلوگیری از گسترش این ویروس قوانینی را اعمال کرده اند.

برخی از کشورها تا آنجا پیش رفته اند که ورود همه افراد غیر بومی و غیر شهروندان را موقتاً ممنوع اعلام کنند. می توان گفت ما در یکی از بحرانی ترین لحظات از زندگی بشر قرار گرفته ایم.

در بعضی  از حوزه های قضایی، مسافران مبتلا و یا ناقل  به این ویروس موظف می شوند که پس از ورود به کشور خود قرنطینه شوند. حتی اگر قرنطینه ها اجباری نباشند، تقریباً تمام حوزه های قضایی روش های غربالگری سلامت دیگری را در بنادر و فرودگاه های  ورودی خود  به کار برده اند. مسافران باید زمان بیشتری را برای حفظ سلامتی و احتمال ناقل بودن را فراهم کنند و افرادی که علائم بیماری دارند باید برای قرنطینه سریعا اقدام کنند، حتی اگر قرنطینه ها به طور گسترده انجام نشود.

تاثیر کرونا در حیطه کاری

یکی دیگر از تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت در حیطه کاری است. همانطور که می‌دانید شیوع ویروس کرونا در سال‌های ابتدایی باعث مرگ و میر بسیاری از افراد شد، که حداقل 60 الی 70 درصد آن‌ها نیروی کار بودند.

به این ترتیب، تعداد نیروی کار روز به روز کاهش پیدا کرد و تاثیر کرونا در حیطه کاری و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت به وضوح دیده شد.

نمی‌توان گفت که کاهش جمعیت و از بین رفتن بسیاری از مردمان عزیزمان و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت جای تاسف ندارد؛ ولی امروزه به دلیل کم شدن تعداد نیروی کار، حوزه‌ها نیازشان به جذب نیرو بیشتر شد, که این یکی از تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت است.

در دنیای که به شدت به یکدیگر متصل و دارای ارتباطات قوی بین کشورهاست، تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت و از همه مهم‌تر تاثیر کرونا در حیطه کاری با چشم قابل دیدن شد.

اثرات طغیان این بیماری و تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت فراتر از مرگ و میر و ناخوشی شد، به همین دلیل نیروی کار در حوزه‌های مختلف شغلی، به شدت کاهش پیدا کرد. این می‌تواند فرصتی برای افراد باشد، تا بتوانند از این تاثیر کرونا در حیطه کاری استفاده کنند و در حوزه‌های مختلف مشغول به کار شوند.

به این صورت می‌توان دوباره دست به دست هم داد و  تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت و تاثیر کرونا در حیطه کاری را به طور کل از میان برداشت؛ و یک دنیای جدید ساخت.

درست است که محدود شدن حمل و نقل یکی از تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت باعث کند شدن فعالیت‌های اقتصاد جهانی شده، ولی تاثیرات واکسن کرونا به روی مهاجرت نیز بی‌اثر نبوده است؛ و نسبتا محدودیت‌ها را از بین برد.

براساس بررسی‌های اقتصادی که تاکنون بوده است، تاثیر کرونا در حیطه کاری کم نبوده و تمام حوزه‌های بازرگانی، تجارت، گردشگری، بازار سرمایه‌گذاری، کسب و کار و کارهای عمومی دیگر، تحت تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت قرار گرفته است.

با توجه به ضرر و زیان‌های زیاد ویروس کرونا و مهاجرت در اقتصاد ایران، به دلیل تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت راهکارهای عملی به صورت فوری در پیش گرفته نشد، و این به دلیل شوک بزرگی بود که مردم درگیر آن بودند.

اما به مرور زمان، با نادیده گرفتن تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت سعی در بالا کشیدن حوزه‌های مختلف داشته تا بتوانند از نو شروع کنند، و چالش‌های ویروس کرونا و مهاجرت را پشت سر بگذرانند.

در این راستا و در رابطه، با تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت در حیطه کار، ابزارهای مفیدی برای استخراج بهترین نتایج از واکنش‌های اقتصادی به کار برده شد و در اختیار دولت قرار گرفت.

علاوه بر آن، اطلاعاتی از این نظرسنجی با تقویت آگاهی و واکنش صحیح نسبت به تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت  اقتصاد ایران، به دولت و جوامع کمک شایانی شد، تا نیروی کار بتواند در رابطه با تاثیر کرونا در حیطه کاری تصمیمات آگاهانه‌ای را در این زمینه بگیرد.

طرح این نظرسنجی در رابطه با جذب نیروی کار برای از بین بردن تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت اقتصادی و پیش به سوی پیشرفت، باید به گونه‌ای طراحی شود که نتیجه آن ویروس کرونا و مهاجرت اقتصادی را به چالش بکشد، و موفقیت‌آمیز باشد.

تاثیرات کرونا روی ویزا و اقامت

افرادی که با توجه به تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت به دلیل هر گونه مسائل کاری، یا تحصیلی در حال رفت و آمد به سایر کشورها هستند، با بروز ویروس کرونا بسیار افسرده و ناراحت شدند، زیرا با سوال اینکه آیا ممکن است اجازه اقامت و ویزای خود را از دست بدهیم، درگیر بودند.

اما نکته‌ مهمی که باید به آن توجه کنیم، این است که امروزه به دلیل تاثیرات واکسن کرونا به روی مهاجرت به راحتی می‌توان برای گرفتن ویزا به راحتی اقدام کرد و درخواست اقامت کرد.

تاثیرات کرونا روی ویزا و اقامت و از همه مهم‌تر تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت در ابتدای شیوع این بیماری، به دلیل دوران قرنطینه طولانی و بسته شدن مراکز مربوطه، سخت و دشوار شده بود؛ ولی امروزه با توجه به تاثیرات واکسن کرونا به روی مهاجرت این محدودیت‌ها از بین رفته است.

به این ترتیب با از بین رفتن تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت افراد با داشتن مدارک لازم در رابطه با حوزه‌های کاری و تحصیلی به راحتی می‌توانند ویزا و اقامت خود را بگیرند.

همانطور که در ابتدا ذکر شد، شرایط گرفتن ویزا با توجه به تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت برای محصلان و دانشجویان، بسیار آسان شده، زیرا به دلیل برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین، و سپس حضوری شدن کلاس‌ها شانس گرفتن ویزا خیلی خیلی بالا رفت.

در پاسخ به اینکه کرونا چه تاثیری می‌تواند به روی گرفتن ویزا داشته باشد، باید بگویم که به دلیل تاثیرات کرونا به روی سفر و مهاجرت در بعضی حیطه‌ها ممکن است این کار دشوار باشد؛ ولی به دلیل تاثیرات مفیدی که واکسن کرونا به جای گذاشته، گرفتن ویزا از سفارت‌خانه‌ها بسیار سهل شده است.

هموطنان عزیز زیادی به دلیل بهتر شدن شرایط اخذ ویزا به دنبال آن هستند، به همین دلیل تنها ممکن است سختی شما در گرفتن ویزا و اقامت، تحمل و صبر لازم در رسیدن زمان موعود باشد؛ که این نیز به دلیل حجوم زیاد درخواست‌ها است.

دیگر نگرانی و افسردگی را رها کنید، وسایل لازم خود را بردارید و برای یک شروع جدید و برای داشتن یک تعطیلات رویایی، با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی برای اخذ ویزا به کشور مورد علاقه خود اقدام کنید.  

همانطور که می‌دانید دانشجویان و نیروی کار بخش عظیمی از کشور ما را در دست دارند؛ که این مایه افتخار است. درست است که ویروس کرونا اندکی از لحظات و دقایق با ارزش این افراد را گرفت، و مانع پیشرفت آنان شد؛ ولی اکنون وقت آن رسیده که سال‌های هدر رفته را جبران کنید.

همه چیز به کار و تلاش شما بستگی دارد. پس دست به کار شوید و برای داشتن بهترین فعالیت‌ها و انگیزه‌های کاری و یا تحصیلی اقدام به مهاجرت و اخذ ویزای خود کنید. کشف ویروس کرونا، نتیجه سال‌ها تلاش دانشمندان و نیروکار عزیزی بوده، که مدت‌ها برای به دست آوردن آن زحمت کشیده‌اند؛ پس چه بهتر که با آغاز تحصیلات خود با یک مهاجرت عالی، آینده خود را مانند این دانشمندان رقم بزنید.

در نهایت ناامید نشوید!

در پاسخ به سوال اینکه آیا کرونا به روی سفر و مهاجرت به کشورهای دیگر تاثیر گذاشته است، نمی‌تواند چیزی را پنهان و یا انکار کرد؛ زیرا ویروس کرونا تاثیرات زیان باری را برای کل جهان به بار آورد. ولی اکنون که همه چیز در حال پیشرفت دوباره است، نباید دست از تلاش و کوشش برداشت. ویروس کرونا درست که همه چیز را ویران کرد، ولی به همه ما نشان داد که می‌توان دوباره تلاش کرد و از نو ساخت. پس ناامید نشوید و برای رسیدن به اهداف خود دست به کار شوید.

خدمات موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در زمان قرنطینه سراسری​

در شرایط قرنطینه برای حفظ سلامت خود و دیگر شهروندان در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای برای سهولت در امور مهاجرتی و تسریع در پردازش پرونده مهاجرتی موکلین راهکار هایی نوین جهت مشاوره غیرحضوری و آنلاین پیش بینی شده است.

شما می توانید با دنبال کردن صفحات مجازی و وبسایت هرمس اپلای سوالات و قرارداد های خود را به صورت انلاین و از راه دور ببندید.

پردازش پرونده مهاجرتی شما پس از دوران قرنطینه و اتمام این بحران جهانی به عنوان پرونده های ویژه در دستور کار وکلای شرکت قرار خواهد گرفت و جای نگرانی برای امور مهاجرتی خود را نخواهید داشت.

امید بخشی از وجود انسان است. امید به آینده ای بهتر حق شما است. امید به آینده به شما قدرت ثابت کردن مهارت خود در بحران را می دهد.

به زودی این بحران نیز تمام خواهد شد و باید به فکر مهاجرت به کشورهایی باشید که پس از این بحران نیازمند نیروی ماهر کار هستند.

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن